Szabat

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Bellcia
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Szabat

Postautor: Bellcia » 08 lip 2017, 21:51

Cześć wszystkim. Czytając komentarze pod postami spotkałam się z opiniami, że świętowanie szabatu jest niezgodne z Pismem. Od zawsze byłam przekonana, że jest. Może mnie ktoś wyprowadzić z błędu? Będe bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szabat

Postautor: biblijny » 11 lip 2017, 02:24

Rzymian 14:

(5) Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu.

(6) Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu.


Myślę, że powyższy fragment rozwiązuje Twoje wątpliwości.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Szabat

Postautor: diedmaroz » 11 lip 2017, 11:57

https://www.youtube.com/watch?v=5n9pUj0USA8
Tutaj z drugiej strony "barykady" nauczanie. Od początku nawrócenia nie rozumiałam szabatu i pozornej sprzeczności w Pawle oraz po co Bóg odpoczął po stwarzaniu skoro nie musi. Szabat jako przykazanie albo dowolność (wolność) ciągle dla mnie kwestia otwarta.

119:45
I chodzić będę na wolności, Bo szukam rozkazów twoich.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości