Łk 9, 24

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Artakserkses
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2017, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Łk 9, 24

Postautor: Artakserkses » 10 kwie 2017, 20:42

Jak należy rozumieć Łk 9, 24?

Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa.


Czy chrześcijanin powinien mieć poczucie, że marnuje swoje życie, że jest wrakiem człowieka itd.?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Łk 9, 24

Postautor: KAAN » 11 kwie 2017, 11:38

Artakserkses pisze:Jak należy rozumieć Łk 9, 24?

Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa.


Czy chrześcijanin powinien mieć poczucie, że marnuje swoje życie, że jest wrakiem człowieka itd.?
Pan Jezus pokazuje problem nastawienia serca człowieka w konfrontacji ze Zbawicielem. Szukanie własnego interesu w społeczności z Panem Jezusem pokazuje brak autentycznego pełnego oddania swojej osoby Panu Jezusowi. Krzyż jest narzędziem zabijania i każdy kto idzie za Panem Jezusem musi umrzeć dla świata, a z perspektywy wypowiedzi Pana Jezusa o jego nadchodzącej śmierci na krzyżu każdy musi być przygotowany na śmierć z Panem Jezusem tak jak to napisał z perspektywy po ukrzyżowaniu Pana Jezusa Paweł:

List do Galacjan 2:20 Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Artakserkses
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2017, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Łk 9, 24

Postautor: Artakserkses » 11 kwie 2017, 16:10

,,musi umrzeć dla świata" - czyli co musi?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Łk 9, 24

Postautor: KAAN » 11 kwie 2017, 16:56

Artakserkses pisze:,,musi umrzeć dla świata" - czyli co musi?
Musi oddać swoje życie Panu Jezusowi, musi mu całkowicie zaufać. Z trupem nie ma kontaktu, nie da się z trupem zawiązać przyjaźni, nie można z nim mieć społeczności... Tacy się stajemy w stosunku do świata kiedy Pan Jezus zbawia nas, kiedy wiara nasza jest prawdziwa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Artakserkses
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2017, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Łk 9, 24

Postautor: Artakserkses » 13 kwie 2017, 18:00

Protestanci wydają się stosunkowo zanurzeni w świecie w porównaniu z katolikami czy prawosławnymi. Katolicy wbrew światu nie stosują antykoncepcji (wiem, że część protestantów też ją potępia, ale to mniejszość), prawosławni wbrew światu poszczą pół życia. W porównaniu z tym, protestanci wydają się bardzo ,,światowi".



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości