Czy Prawda jest jedna?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Safira
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2016, 17:57
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy Prawda jest jedna?

Postautor: Safira » 28 paź 2016, 18:14

Czy Prawda jest jedna? Wiekszosc ludzi wierzy iz Nowy Testament nie zawiera w sobie zadnych błedów. Jezeli to prawda to dlaczego jest tak łatwo udowodnic iz Nowy Testament zawiera w sobie liczne błedy. Słowo Boze zawsze jest jedno, czyli oznacza jedna wersje a jezeli pojawiaja sie dwie wersje w NT to znaczy ze któras wersja nie jest Słowem Boga Izraela. Czy jest ktos chetny poszukac ze mna prawdy i sprawdzic które Słowo w NT nie jest Słowem Boga?
Jezeli powiem iz moim ojcem jest Paweł a ktos inny napisze iz moj ojciec ma na imie Sebastian to czy bedzie to prawda? Nie! Takie własnie identyczne słowa ktore przecza prawdzie znajduja sie w NT. Od pewnego czasu badam Pismo i to co odkryłam mozna nazwac duchowym emocjonalnym wstrzasem. Jest wiele rzeczy których Syn Bozy z pewnoscia nie powiedział!

Mysle iz prawdy nalezy szukac, a fałsz nalezy demaskowac! Czy mogabym zadac wam konkretne pytania w celu ukazania tego co chce ukazac.

Napisze szczerze iz bardzo bym chciała sie mylic, lecz to co chce ukazac jest dosc mocne bolesne i zatrwazajace gdyz jest tego cała sterta.
Czy poszukujacy to ten co poszukuje prawdy ? Jak mozna zlesc prawde? Tylko w jeden sposob, najpierw trzeba znalesc klamstwo a potem trzeba to klmastwo udowodnic slowami proroków .


Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Prawda jest jedna?

Postautor: Jaaqob » 28 paź 2016, 21:17

"Jezeli to prawda to dlaczego jest tak łatwo udowodnic iz Nowy Testament zawiera w sobie liczne błedy."
Będziesz pierwsza? ;)

Prawda jest taka, że mnożąc wątpliwości, stajemy się głupi. Nasza wiara jest niestała. Nie przyjmujemy całego słowa, tylko fragmenty, które się nam podobają.
W pierwszym wieku też mówili niektórzy "Trudna jest ta mowa!" lub "Słowa te są szokujące!" słysząc to czego nauczał Jezusa. Zapytał się wtedy Jezus apostołów... "Czy i wy chcecie odejść?"

Ja zaś za Piotrem odpowiadam: "Gdzież pójdziemy, skoro Ty masz wypowiedzi życia wiecznego? A myśmy uwierzyli, że jesteś synem Bożym".
Wieki - czyli czas - potwierdziły, że wszystkie słowa wypowiedziane w czterech ewangeliach są prawdą. Łk 21:33: ". 33 Niebo i ziemia przeminą, a moje słowa nie przeminą" oraz: "Trawa usycha, więdnie kwiat, lecz słowo Boga naszego trwa na wieki." Iz 40:8


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Prawda jest jedna?

Postautor: Dragonar » 28 paź 2016, 23:21

Safira pisze:Jest wiele rzeczy których Syn Bozy z pewnoscia nie powiedział!

Na przykład?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Prawda jest jedna?

Postautor: biblijny » 30 paź 2016, 00:08

Safira pisze:tak łatwo udowodnic iz Nowy Testament zawiera w sobie liczne błedy.


Czy masz świadomość tego, że nie tylko Ty przeczytałaś Biblię? Czy zauważyłaś, że oprócz Ciebie Pismo to było czytane przez miliony? Czy wiesz, że Biblii zaufały najtęższe umysły świata, np. Blaise Pascal. Czy oni, mimo swojego geniuszu, nie dostrzegli tych licznych "błędów" Pisma Świętego, które rzekomo znasz? A może Ty jesteś bardziej spostrzegawcza od nich i po dwóch tysiącleciach chcesz oświecić ludzkość tym, czego nie dostrzegł Pascal, Augustyn, Maxwell, i tak wielu innych filozofów, naukowców, noblistów?

Jeśli jesteś osobą poszukującą, wątpiącą, czy po prostu z wiarą nadłamaną jak trzcina - szukaj, pytaj, módl się. Nie próbuj jednak podkopywać wiary cudzej, bo to nie jest dobre przede wszystkim dla Ciebie.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Prawda jest jedna?

Postautor: Samolub » 30 paź 2016, 00:52

Safira chodzi Ci o Pawła i jego niekompatybilne wnioski oraz brak podróżądkowania się Apostołom?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Safira
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2016, 17:57
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Prawda jest jedna?

Postautor: Safira » 06 lis 2016, 16:53

Zastanawiam sie iz dlaczego usunieto wszystko co napisałam czyli te dowody ktore podałam? Czego sie boicie? Ze prawda wyjdzie na jaw? Patrzcie na to:W ksiedze Dziejów Apostolskich7:15-16  Jakub umarł i jego ciało zostało pochowane w  Sychem  ktore Abraham nabył  za  pieniadze synów Chamora.

 "Jakub przybył do Egiptu i umarł on sam i nasi ojcowie. (16) Przeniesiono ich do Sychem i złożono w grobie, który Abraham kupił za srebro od synów Chamora w Sychem. "

   Natomiast  w  Ksiedze Rodzaju 50:13 mamy istotna informacje iz ,  Jakub został pochowany w pieczarze na  polu Makpela niedaleko Mamre ktore Abraham kupił od Efrona Chetyty


" Synowie Jakuba uczynili zatem tak, jak im rozkazał ojciec: (13) przenieśli go do Kanaanu i pochowali w pieczarze na polu Makpela. Pole to kupił Abraham od Efrona Chetyty jako tytuł własności grobu. Leżało ono w pobliżu Mamre."

 

 Ksiega Rodzaju23:19 informuje nas iz Mamre to Hebron. Ksiega Rodzaju33:18:19  ukazuje iz  to Jakub kupił ziemie od synów Chamora w Sychem .

 "Wreszcie Jakub po powrocie z Paddan-Aram dotarł szczęśliwie do Sychem w Kanaanie. Obrawszy sobie miejsce w pobliżu tego miasta, (19) nabył od synów Chamora, ojca Sychema, za sto kesitów kawał pola, na którym rozbił swe namioty." 

 YHVshua ( Jozue) 24:32 naucza iz   Jozef został 

 został pochowany   na terenie w Sychem który  Jakub  kupił od synów  Chamora.



" . (32) A kości Józefa, które synowie Izraela zabrali ze sobą z Egiptu, pochowano w Sychem, na części pola, kupionego przez Jakuba od synów Chamora, ojca Sychema, za sumę stu kesitów. I stało się ono własnością synów Józefa.
 

  Jak to mozliwe iz autor Dziejów Apostolskich pomieszał  lokalizacje grobów   patrarchów i zmienił cała historie czyli prawde biblijna  zamienił w fikcje! Dziwne jest zatem iz Szczepan pełen Ducha sw pomieszał prawde Boza? Kim jest zatem Duch sw? Duchem Prawdy .Niestety , w tym co powiedział Szczepan nie ma prawdy!!! To jest nieliczny przykład a sa ich setki!!! Oczywscie Słowo Boze tez znajdziecie w NT, nie zaprzeczam. Odrzucam zatem wszystko co przeczy prawdziwe i prorokom oraz Torze!!


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Prawda jest jedna?

Postautor: Samolub » 06 lis 2016, 18:37

Ariela ? =D haha


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Bratzky
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2016, 01:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jeden z wielu, którzy nie szukali, a zostali znalezieni...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Prawda jest jedna?

Postautor: Bratzky » 07 lis 2016, 00:30

Nie boję się polemiki ze Świadkami. Nie boję się polemiki z najtęższymi umysłami tego świata. Boję się tylko, ze mogę nie rozpoznać w nich osoby wierzącej. To Bóg zbawia! Imię Jehoshuah oznacza- Jahwe Zbawiciel ( lub też Zbawia). Jezus Chrystus był Jednym wielkim Objawieniem, ż e sam Bóg Ojciec Zbawia. Sam powiedział:'" Dzieła, które czynię, nie ja czynię, lecz Ojciec, który jest we mnie". Nawet faryzeusze (tęższe głowy niz ty) nie mogli Go zagiąć. I co impowiedział? "Błądzicie, nie znając pism ani mocy Bożej". Chwalę Pana za te "błedy" i niejasności. Jeśli twoja wiara oparta jest na nieomylności Pisma, to bardzo łatwo będzie ją podważyć. Ale jeśli poznałaś Zbawcę Jezusa Chrystusa osobiście, to chociażby cię zabijali, nikt ci tej wiary nie zabierze. Przez literę próbowali zbawienia Świadkowie i Badacze Pisma. Słabo im wyszło. "lecz upodobało sie Bogu, przez głupie zwiastowanie zbawić wielu". Czy nie to co mądrego u świata Bóg obraca w głupstwo? Zwróć swe serce najpierw do Boga, a dopiero wtedy Pan otworzy ci Pisma. Nie na odwrót.
Dziwię się, ze usunieto jakies twoje argumenty. Nie wiem jakie to były, ale słabo by to świadczyło o wolności na tym forum. Pamiętac jednak musisz, że ktoś je założył z jakimś zamysłem i ma je prawo kontrolować. Domniemam, ze jest to chrześcijańskie forum i ma pomagać poszukującym szczerze ludziom lub juz wierzącym. Inaczej każdy wichrzyciel mógłby tu zamieszczać truciznę. Miej to na uwadze i zweryfikuj o co ci tak na prawdę chodzi. Wierzysz, ale ktoś ci zasiał wątpliwości, czy w ogóle nie wierzysz a szukasz dowodów na nieomylność Pisma?
Bratzky.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Prawda jest jedna?

Postautor: jj » 07 lis 2016, 07:42

Safira pisze:Zastanawiam sie iz dlaczego usunieto wszystko co napisałam czyli te dowody ktore podałam? Czego sie boicie? Ze prawda wyjdzie na jaw?


Przejrzalem forum i nie widze twojego usunietego wpisu. Byc moze myle sie i ktorys moderator jednak go usunal. Gdyby tak bylo, mialby do tego calkowite prawo wg regulaminu, bo w dziale pomocy nie toczymy wojen doktrynalnych, ani nie prowadzimy dysput podwazajacych Chrzescijanstwo. Staramy sie pomagac ludziom poszukujacymi, a nie walczacym przeciwnikom Slowa Bozego. Radze zapoznac sie z regulaminem forum.

A wracajac do tematu - tak, prawda jest jedna:

(6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
(Ew. Jana 14:6, Biblia Warszawska)


2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Prawda jest jedna?

Postautor: 2tm31617 » 07 lis 2016, 19:27

Sarifa, poczytaj dokładnie cytaty z Biblii które podałas. On się nie wykluczają. Spokojnie, a jak bedzie cieżko zrozumieć, to jeszcze w inne przekłady zajrzyj.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Prawda jest jedna?

Postautor: Samolub » 08 lis 2016, 07:18

Martwi mnie to jak ktoś typu brat Bratzky widzi w Biblii kalkę swoich własnych poglądów, zamiast naprawde przyjąć to co przydatne w Piśmie na spokojnie i bez uprzedzeń społeczno-kulturowych


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości