Stopniowanie grzechów?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Stopniowanie grzechów?

Postautor: niebieska777 » 24 paź 2016, 00:18

Witam,
od jakieoś czasu nurtuje mnie pytanie, czy są jakieś stopnie grzechów, tzn. większe i mniejsze, "gorsze" i mniej złe...
Np. jak ktoś kogoś zabił to to jest większy grzech niż ten jak ktoś o kimś "tylko" myślał źle, życzył mu źle, obgadywał itd.?
To i to jest wszak grzechem... I na przykład ktoś zdradził żonę naprawdę to jest większy grzech niż kiedy "tylko" myślał o zdradzie, wyobrażał sobie takie sytuacje, marzył o tym etc?
Pytam na podstawie Ewangelii Jana 19,11 : "Odpowiedział Jezus: Nie miałbyś żadnej władzy nade mną, gdyby ci to nie było dane z góry; dlatego większy grzech ma ten, który mnie tobie wydał."


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Stopniowanie grzechów?

Postautor: Janek » 24 paź 2016, 06:10




Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości