Kilka pytań o baptystów

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Patryk
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2016, 14:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Kilka pytań o baptystów

Postautor: Patryk » 29 lip 2016, 14:15

Cześć :)
Mam 20 lat, chodziłem całe życie do kościoła katolickiego, jednak od dłuższego czasu poszukiwałem wyznania, które by było bardziej zgodne z moimi przekonaniami. Po długim czytaniu postanowiłem, że najbliżej moich przekonań są baptyści. Mieszkam w Krakowie, więc napisałem maila do tutejszego zboru i otrzymałem informację kiedy jest nabożeństwo i żebym na nie przyszedł :)
O baptystach przeczytałem na tym forum i na innych na pewno większość tematów, jednak jako że mam obawy związane z tym, że idę do czegoś nowego ( :) ) chciałbym się was zapytać, jak należy się ubrać, czy można usiąść gdziekolwiek, co robić jak będzie mi głupio jak wszyscy będą coś śpiewać i mówić a ja nie będę tego znał bo w katolickim kościele tego nie było :)

Pozdrawiam serdecznie,
Patryk.


Patryk
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2016, 14:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań o baptystów

Postautor: Patryk » 29 lip 2016, 15:38

Dzięki wielkie za odpowiedź ;) Co do modlitw to co dokładniej masz na myśli, że będę musiał zastanowić się co mówić, w sensie na głos tak wszyscy razem mówią różne swoje prośby do Boga czy coś w tym rodzaju?

Jeszcze jedna sprawa że nabożeństwo jest o 11 a o 15 muszę być w pracy (ale to tak jeszcze tylko 4 tygodnie :D ), mam nadzieję że zdążę :)


Patryk
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2016, 14:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań o baptystów

Postautor: Patryk » 29 lip 2016, 15:48

A wybacz, źle zrozumiałem zdanie :) To za tydzień pojawiam się na nabożeństwie, chociaż mam taki stres związany z tym właśnie że to nowe miejsce i nowi ludzie :) Jeżeli jeszcze coś powinienem wiedzieć o nabożeństwie u baptystów przed pierwszym przyjściem to dajcie znać :)
Dzięki! :)


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań o baptystów

Postautor: Dragonar » 29 lip 2016, 20:37

Jeżeli masz Biblię, to możesz wziąć ją ze sobą na nabożeństwo. I bądź otwarty, może okazać się, że przed lub po nabożeństwem ktoś przyjdzie uścisnąć Ci rękę, przywitać się albo zamienić kilka słów. :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Patryk
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2016, 14:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań o baptystów

Postautor: Patryk » 29 lip 2016, 20:49

Mam taki mały niebieski Nowy Testament od Gedeonitów, nada się?


Patryk
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2016, 14:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań o baptystów

Postautor: Patryk » 29 lip 2016, 21:13

To wezmę :) Czyli z noszeniem Biblii na nabożeństwo chodzi z grubsza o to, że czyta ją się podczas kazania tak?


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań o baptystów

Postautor: Dragonar » 30 lip 2016, 20:08

Patryk pisze:To wezmę :) Czyli z noszeniem Biblii na nabożeństwo chodzi z grubsza o to, że czyta ją się podczas kazania tak?

Tak, np. kazanie oparte jest o dany fragment i warto sobie spojrzeć na tekst, by lepiej zrozumieć przesłanie. I wiele osób nosi Biblię na nabożeństwa, więc w pewnym stopniu ułatwi Ci to asymilację. :P Ale naprawdę, nie musisz się w ogóle martwić. :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Patryk
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2016, 14:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań o baptystów

Postautor: Patryk » 30 lip 2016, 20:11

Dzięki wam bardzo, już się nie martwię, bardzo chcę zobaczyć to wszystko, tych ludzi i w końcu ich poznać :)


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań o baptystów

Postautor: Michał » 31 lip 2016, 19:28

O nic się nie pytaj, tylko idź.
Ja do dziś pamiętam moje pierwsze nabożeństwo u baptystów. "Efekt WOW" gwarantowany ;-)


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Patryk
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2016, 14:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań o baptystów

Postautor: Patryk » 01 sie 2016, 00:05

Idę, idę, Michał jestem jakoś tak szczęśliwy na tą myśl że tam pójdę, mimo że jeszcze kilkadziesiąt godzin temu byłem tym poddenerwowany :D Jezus mnie tam kieruje :)


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań o baptystów

Postautor: MrSponge » 07 sie 2016, 19:55

Byłeś? Wrażenia? ;-)
Żywcem Cie zjedli czy najpierw upiekli...? XP


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości