Kosciół ZOE

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Clas0
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2016, 17:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Kosciół ZOE

Postautor: Clas0 » 23 lip 2016, 17:36

Pytanie do członków kościoła ZOE
widziałem plakat kościoła ZOE
"Tylko miłość czyni cuda" wiec jak rozumiecie werset Objawienie Jan (Apokalipsa 16;14)
(14) a są to duchy czyniące znaki - demony, które wychodzą ku królom całej zamieszkanej ziemi, by ich zgromadzić na wojnę w Wielkim Dniu wszechmogącego Boga.
(14) a są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.
(14) Są to w rzeczywistości wypowiedzi natchnione przez demony i dokonują znaków, i wychodzą do królów całej zamieszkanej ziemi,
żeby ich zgromadzić na wojnę wielkiego dnia Boga Wszechmocnego.



Słuchając nauczania kościoła ZOE nie można się oprzeć wrażeniu że stawia sie znak równości między wersetami
Marka 16;17 a Mateusza 7;16, Owoce Galacjan 5;22

Marka 16;17
(17) A te oto znaki będą towarzyszyć wierzącym: Dzięki użyciu mojego imienia będą wypędzać demony, będą mówić językami
(18) i będą rękami brać węże, a jeśli się napiją czegoś śmiercionośnego, wcale im to nie zaszkodzi. Będą wkładać ręce na chorych i ci wyzdrowieją".

a wersetem Mateusza 7;16
(16) Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi?
(16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?
(16) Rozpoznacie ich po ich owocach. Czyż zbiera się z cierni winogrona albo z ostu figi?
Owoce Galacjan 5;22
(22) Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.
(22) Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, opanowanie. Przeciw takim /cnotom/ nie ma Prawa.
(22) Natomiast owocem ducha jest miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, Życzliwość, dobroć, wiara,
(23) łagodność, panowanie nad sobą. Przeciwko takim Rzeczom nie istnieje żadne prawo.

Z owoców ma wypływać moc a nie moc ma omijać owoce.
Co mam zrobić z człowiekiem który dobrze naucza przejawia moc a nie widzę owoców?
Wszyscy jesteśmy niedoskonali popełniamy błędy ale gdzie jest granica miedzy poruszaniem się w łasce i czynieniem cudów
a mocą z nieczystego źródła?
Czy przed mocą sprawdza się owoce?



Są egzorcyści świecy, są też hipnotyzerzy, szamani, spirytyści i wszelkiego rodzaju inne religie które mają egzorcyzmy i demony jeśli czują wiare reagują manifestacją na wszystko co nie równa się wyjściu z danej osoby.
Skąd to zachwycenie, że demon zareagował skoro one reagują na wiarę nie koniecznie w prawdę?

Proszę o nie wypowiadanie się nie charyzmatyków np. kalwinistów.



Pytanie do wszystkich Przypowieści 26:4
26:4. Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, byś nie stał się jemu podobnym.
26:5. Głupiemu odpowiadaj według jego głupoty, by nie pomyślał, że mądry.

Czy tu jest sprzeczność czy odpowiedź zależy od tego kto słucha?

Mateusza 4 6-10
(6) I rzekł mu: Jeżeli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, napisano bowiem: Aniołom swoim przykaże o tobie, abyś nie zranił o kamień nogi swojej.
(7) Jezus mu rzekł: Napisane jest również: Nie będziesz kusił Pana, Boga swego. (8) Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę
i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich. (9) I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon.
(10) Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.

Czy szatan zadawał kłamliwe (3 pytania) czy nie do końca?
Czy faryzeusze zadawali zawsze kłamliwe pytania czy nie do końca?
Jak ważne są intencje, czas i kontekst?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kosciół ZOE

Postautor: kontousunięte1 » 23 lip 2016, 18:58

Co to jest ZOE?


Clas0
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2016, 17:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kosciół ZOE

Postautor: Clas0 » 23 lip 2016, 19:35

kontousunięte1 pisze:Co to jest ZOE?


Momentami brzmią jak odmiana tzw. "ruchu wiary" ale nie chciał bym wrzucać wszystkiego do jednego kubła
bo też nie uważam, ze wszystko w "ruchu wiary" było złe.
Poza tym myślę, że część teorii na temat "ruchu wiary" wynikała ze złego zrozumienia autora.
(Biblie zrozumieli ludzie reż na wiele sposobów)
Co nie znaczy, że popieram "ruch wiary" w całości.
ALE
jeśli czyta to ktoś z kościoła ZOE to niech wymieni 5 różnic między "ruchem wiary" a ZOE żeby było wiadomo, że to nie to samo pod inną nazwą.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kosciół ZOE

Postautor: kontousunięte1 » 23 lip 2016, 19:41

Clas0 pisze:
kontousunięte1 pisze:Co to jest ZOE?


Momentami brzmią jak odmiana tzw. "ruchu wiary" ale nie chciał bym wrzucać wszystkiego do jednego kubła
bo też nie uważam, ze wszystko w "ruchu wiary" było złe.
Poza tym myślę, że część teorii na temat "ruchu wiary" wynikała ze złego zrozumienia autora.
(Biblie zrozumieli ludzie reż na wiele sposobów)
Co nie znaczy, że popieram "ruch wiary" w całości.
ALE
jeśli czyta to ktoś z kościoła ZOE to niech wymieni 5 różnic między "ruchem wiary" a ZOE żeby było wiadomo, że to nie to samo pod inną nazwą.

Ale co to jest? Co ta nazwa YOE oznacza. Pierwszy raz taki skrót widzę. Może dlatego, że nie miałam z ruchem o którym piszesz nic wspólnego.


Clas0
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2016, 17:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kosciół ZOE

Postautor: Clas0 » 23 lip 2016, 19:55

Jeśli dobrze kojarzę ZOE oznacza- życie/ życie Boże/ słowo życia
ale generalnie nie to jest tematem ;-)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kosciół ZOE

Postautor: jj » 23 lip 2016, 20:03

A nie lepiej byloby skontaktowac ich bezposrednio i zapytac?


Clas0
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2016, 17:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kosciół ZOE

Postautor: Clas0 » 23 lip 2016, 20:14

jj pisze:A nie lepiej byloby skontaktowac ich bezposrednio i zapytac?


Liczyłem na to, że odpowiedzą mi bezpośrednio tutaj a przy okazji inni się dowiedzą.
a jak nie
to czasami lepiej widać z boku.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kosciół ZOE

Postautor: kruszynka » 23 lip 2016, 20:38

Clas0 pisze:Z owoców ma wypływać moc a nie moc ma omijać owoce.
Co mam zrobić z człowiekiem który dobrze naucza przejawia moc a nie widzę owoców?
Wszyscy jesteśmy niedoskonali popełniamy błędy ale gdzie jest granica miedzy poruszaniem się w łasce i czynieniem cudów
a mocą z nieczystego źródła?
Czy przed mocą sprawdza się owoce?

Pytanie, które zadałeś jest kłopotliwe, bo retoryczne. Więc nawet jeśli jest tu ktoś z ZOE to się nie odezwie, bo odpowiedź i tak znajduje się w cytatach.

"Co mam zrobić z człowiekiem....." zdradza, że masz ten dylemat rzeczywiście, że nie jest to rozważanie hipotetyczne. Tak to brzmi, powiedzmy.

Ja zadawałam sobie to pytanie kilkanaście lat temu, będąc w ruchu wiary (choć żaden kościół nie używa tych dwóch słów w nazwie, ZOE też jest w tym nurcie, to ci sami pastorzy i pastorki) i........zaniechałam rozmyślania na ten temat. Robiłam to, co być może inni robią, ganiłam siebie za śmiałość w ocenianiu mężów bożych.
Dzięki Bogu mam ten czas za sobą.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Clas0
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2016, 17:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kosciół ZOE

Postautor: Clas0 » 24 lip 2016, 05:20

Żeby nie oceniać to trzeba założyć, że wszyscy czyniący cuda i znaki są mężami Bożymi a tak nie jest.

Jeśli kryterium rozpoznawania mężów Bożych nie są znaki i cuda a owoce i miłość
to powinni się oni starać o większe owoce bo bardzo ciężko poznać w jakiej mocy działają.
(Poznacie ich po ich owocach (Mateusza 7;16)
(Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie (Jan 13:34-35)

Poza tym do cytatu
"Tylko miłość czyni cuda"
pasuje cytat
"tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał"



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości