Wypędzanie demonów w imię Maryi

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Wypędzanie demonów w imię Maryi

Postautor: Mrooweq » 11 cze 2016, 16:52

Katoliccy egzorcyści, pomimo że w swoich modlitwach proszą o interwencję Maryję (oraz są uwikłani w różne inne błędy doktrynalne), z powodzeniem wypędzają demony z opętanych ludzi. Jak to jest możliwe skoro Biblia w sposób jednoznaczny sugeruje że wyrzucanie demonów może odbywać się tylko w imię Chrystusa? Ktoś mógłby powiedzieć, że taki demon może celowo się sam wyrzucać, aby zwodzić katolików, ale wydaje mi się to niemożliwe przez wzgląd na Mateusza 12:22-27

Wówczas przyprowadzono Mu opętanego, który był niewidomy i niemy. Uzdrowił go, tak że niemy mógł mówić i widzieć. A wszystkie tłumy pełne były podziwu i mówiły: "Czyż nie jest to Syn Dawida?" Lecz faryzeusze, słysząc to, mówili: "On tylko przez Belzebuba, władcę złych duchów, wyrzuca złe duchy". Jezus, znając ich myśli, rzekł do nich: "Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, się nie ostoi. Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam ze sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo? I jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami.


Jak więc zapatrujecie się na wzywanie imienia Maryi podczas katolickich egzorcyzmów? Dlaczego to działa?


Poszukujący
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wypędzanie demonów w imię Maryi

Postautor: Samolub » 11 cze 2016, 17:01

A skąd zalozenie że działa?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wypędzanie demonów w imię Maryi

Postautor: Mrooweq » 11 cze 2016, 20:07

Ok, to inaczej - wydaje się działać.


Poszukujący
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wypędzanie demonów w imię Maryi

Postautor: Samolub » 11 cze 2016, 20:55

Jeszcze innaczej. Nie działa, to raz
Dwa egzorcyści Katoliccy mają spore problemy jesli chodzi o egzorcyzmy: wielogodzinne sesje, poranienia, zgony, zwodzenie przez demony uczestnikow oraz Księdza egzorcyste.

W sumie, kiepsciutko

Biblia Warszawska: Ewangelia św. Marka 6

6:6 I dziwił się ich niedowiarstwu. I obchodził okoliczne osiedla, i nauczał.
6:7 Potem wezwał dwunastu i począł ich wysyłać po dwóch, i dał im moc nad duchami nieczystymi.
6:8 I nakazał im, aby nic nie brali na drogę prócz laski - ani chleba, ani torby podróżnej, ani monety w trzosie,
6:9 Lecz by obuli sandały, a nie wdziewali dwu sukien.
6:10 I mówił do nich: Gdziekolwiek wejdziecie do domu, tam pozostańcie, aż do swego odejścia stamtąd.
6:11 A jeśliby w jakiejś miejscowości nie chciano was przyjąć ani słuchać, wyjdźcie stamtąd i otrząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim.
6:12 A oni poszli i wzywali do upamiętania.
6:13 I wyganiali wiele demonów, i wielu chorych namaszczali olejem, i uzdrawiali.


No chyba że egzorcysci mają dar rozpoznawania duchów i mogą sobie konwersacje pocinac z demonami dostrzegając oszustwa. Nagrywanie demonow, które wiedzą, że są nagrywane i mogą szerzyć oszustwa, jest jak strzelanie sobie w kolano. Tym bardziej rozpowszechnianie jako prawda objawiona tego co demony powiadają. Nie róbcie sobie jajec, to są tak inteligentne istoty, że kontakt z nimi jest sporym zagrozeniem. Mogą nawet programować ludzi i ich umysł poprzez takie oszustwa


Widzimy, że Apostołowie zwyczajnie nie potrzebowali takich rzeczy. Z drugiej strony nie mówię że katoliccy egzorcysci demonów wyganiac nie potrafią.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wypędzanie demonów w imię Maryi

Postautor: Mrooweq » 11 cze 2016, 21:27

Wydaje mi się, że faktycznie katolikom wypędzanie demonów przychodzi z trudem, niemniej jednak im się to udaje. Ciekawi mnie dlaczego tak się dzieje, skoro odwołują się do Maryi. Być może demony zostają wypędzane tylko i wyłącznie przez wzgląd na od czasu do czasu wzywane imię Jezusa? A może po prostu Bóg wykazuje się wyrozumiałością wobec takich katolickich egzorcystów i dlatego demony są przez nich wypędzane?

Swoją drogą dlaczego przytoczyłeś akurat ten fragment z Pisma?


Poszukujący
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wypędzanie demonów w imię Maryi

Postautor: Zbyszekg4 » 12 cze 2016, 08:13

Mrooweq, ja bym był za długofalową obserwacją osób, które po katolickich egzorcyzmach zostały uznane za uwolnione od demonów!
Po owocach można poznać drzewo...

Też się kiedyś zastanawiałem nad tą sprawą. Jezusa oskarżano, że mocą złego ducha wygania złe duchy, prawda? I On wtedy tłumaczył, że to niemożliwe i zadał pytanie: Łk 11:19 bw "Jeśli zaś Ja mocą Belzebuba wypędzam demony, to czyją mocą synowie wasi wypędzają? Dlatego oni będą sędziami waszymi."
No właśnie: Czyją mocą wypędzali demony synowie faryzeuszy i uczonych w Piśmie?? [synowie - też w sensie grupy ludzi]. Nic nie wskazuje na to, że nie mocą Boga by to mieli robić, choć wiadomo jak podchodzono do Chrystusa...

Trudna sprawa z tymi katolickimi odwołaniami do Maryi podczas egzorcyzmów [są w internecie nagrania, gdzie egzorcysta w Imię Trójcy nakazuje wyjść demonowi i oddać cześć najświętszej Maryi. Te egzorcyzmy nie powiodły się...]
A może demony tylko udają, że wychodzą? Na pewno udają, że się boją Maryi, różańca i święconej wody... To czemu by nie udawały, że jej mocą są wyrzucane?
A może masz rację, gdy piszesz: "A może po prostu Bóg wykazuje się wyrozumiałością wobec takich katolickich egzorcystów i dlatego demony są przez nich wypędzane?"
Nie wiem tak na pewno...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wypędzanie demonów w imię Maryi

Postautor: Mrooweq » 12 cze 2016, 11:03

Zbyszekg4 pisze:A może demony tylko udają, że wychodzą? Na pewno udają, że się boją Maryi, różańca i święconej wody... To czemu by nie udawały, że jej mocą są wyrzucane?

No właśnie pytanie, czy to jest możliwe żeby demony udawały że są wypędzane. Wypowiedź Jezusa w Mateusza 12 wydaje mi się sugerować że demon nie może udawać własnego wyrzucenia, bo inaczej w niepewnym świetle stawiało by to nawet egzorcyzmy wykonane przez Jezusa, no bo skąd gwarancja że Jemu się udało? Z drugiej strony, o ile dobrze pamiętam, w przypadku Anelisy Michael była taka sytuacja że egzorcyści myśleli że już sytuacja jest opanowana, a tu nagle demon się uaktywnił, co by sugerowało, że jednak one mogły udawać wypędzonych.


Poszukujący
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wypędzanie demonów w imię Maryi

Postautor: Zbyszekg4 » 12 cze 2016, 11:45

Mrooweq pisze:No właśnie pytanie, czy to jest możliwe żeby demony udawały że są wypędzane.

Nie wiem czy to udawanie czy nie, ale czytamy:
Mat 12:43-45 bw
(43) Gdy zaś duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, ale go nie znajduje.
(44) Wtedy mówi: Wrócę do domu swego, skąd wyszedłem, i przyszedłszy, zastaje go opróżnionym, wymiecionym i przyozdobionym.
(45) Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem duchów innych gorszych niż on, i wszedłszy mieszkają tam; i bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż pierwotny. Tak będzie i z tym złym pokoleniem.

O Judaszu czytamy: J 13:27 bw "A zaraz potem wszedł w niego szatan. Rzekł więc do niego Jezus: Czyń zaraz, co masz czynić."

Hmmm... nie wiem na pewno, ale chyba demony mają "swoje drogi" - szatan wchodzi w Judasza... Duch nieczysty wraca do człowieka, z którego wyszedł (nie wiem czy wyszedł z własnej woli czy przez wyrzucenie?).

Trudna sprawa, ale czytamy:
Mar 9:25 bw
(25) A Jezus, widząc, że tłum się zbiega, zgromił ducha nieczystego i rzekł mu: Duchu niemy i głuchy! Nakazuję ci: Wyjdź z niego i już nigdy do niego nie wracaj.
[inne przekłady mają: "Duchu niemy i głuchy, rozkazuję ci, wyjdź z niego i więcej w niego nie wchodź!"].
Czyli Jezus "musiał" nie tylko wyrzucić demona, ale i zabronić mu powrotu!, który wygląda na coś realnego... W tym kontekście patrzę na Twoją uwagę: "...w niepewnym świetle stawiało by to nawet egzorcyzmy wykonane przez Jezusa, no bo skąd gwarancja że Jemu się udało?"
Egzorcyzmy Jezusa były pewne, jednak zakaz powrotu świadczy, że kiedyś powrót by był możliwy... Rozumiesz?

Generalnie bym optował za tym, że demony i sam szatan nie są "uwiązani" i "przypisani" do jednej osoby do końca jej życia!
Chyba mają sporą swobodę wchodzenia, wychodzenia, wracania [ten powrót jest możliwy, gdy nie ma nowego Gospodarza: Boga!].
I tym bym był skłonny uzasadniać - ale nie czynię dogmatu bo może jest inaczej; a i przypadek każdy może mieć swoją odmienną historię - bez schematu - tę skuteczność egzorcyzmów w imię Maryi robionych...
Skoro po takim egzorcyzmie kult maryjny ma się lepiej niż przed (no bo Maryja zadziałała, więc nic tylko ją mocniej czcić trzeba) - to czy nie warto, z punktu widzenia demonów, tak "zagrać", aby co prawda może na tę chwilę stracić ofiarę jedną, by w pewnym sensie zyskać kolejne?...
No nie wiem, tak staram się na rozum to brać, ale pewności nie mam...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wypędzanie demonów w imię Maryi

Postautor: kontousunięte1 » 12 cze 2016, 12:12

Mam wrażenie, że Zbyszek zwrócił tu uwagę na bardzo ważną sprawę. Chodzi mi o ten zakaz powrotu
/Mat.9,25/. Wszakże co z tego, że uda się wywalić demona z pana X, jak on natychmiast przejdzie na panią Y /a to może być osoba bardzo bliska/, a jak nie, to trochę się porozgląda "po sąsiedztwie" i hop-wraca, a może w innej nieco wersji i z kumplami.
Myślę, że za takie sprawy, jak wyrzucanie demonów, jeśli już to trzeba kierować się wyłącznie Pismem, wyłącznie tak, jak robił to Jezus; nic dodać nic ująć. A ta ściema z w imię Maryi to kanał totalny.


Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wypędzanie demonów w imię Maryi

Postautor: Mrooweq » 12 cze 2016, 12:43

Ale czy katoliccy egzorcyście nie zakazują demonom powrotu do uwalnianych osób? Wydaje mi się że zakazują, a wy sugerujecie że jednak te demony wracają.

kontousunięte1 pisze:Wszakże co z tego, że uda się wywalić demona z pana X, jak on natychmiast przejdzie na panią Y /a to może być osoba bardzo bliska/, a jak nie, to trochę się porozgląda "po sąsiedztwie" i hop-wraca, a może w innej nieco wersji i z kumplami.

No ale z tego wynikałoby, że wśród katolików zjawiska opętania powinny być bardzo częstym zjawiskiem, znacznie częstszym niż np. u protestantów. No a też wydaje mi się, że ta różnica nie jest drastyczna, czyli że wyrzucony przez katolików demon przeważnie już nie wraca, podobnie jak u protestantów. W ogóle powinny się spodziewać dużej ilości opętań wśród wyznawców kultu maryjnego, a tak chyba nie jest.


Poszukujący
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wypędzanie demonów w imię Maryi

Postautor: kontousunięte1 » 12 cze 2016, 13:05

Mrooweq pisze:Ale czy katoliccy egzorcyście nie zakazują demonom powrotu do uwalnianych osób? Wydaje mi się że zakazują, a wy sugerujecie że jednak te demony wracają.

kontousunięte1 pisze:Wszakże co z tego, że uda się wywalić demona z pana X, jak on natychmiast przejdzie na panią Y /a to może być osoba bardzo bliska/, a jak nie, to trochę się porozgląda "po sąsiedztwie" i hop-wraca, a może w innej nieco wersji i z kumplami.

No ale z tego wynikałoby, że wśród katolików zjawiska opętania powinny być bardzo częstym zjawiskiem, znacznie częstszym niż np. u protestantów. No a też wydaje mi się, że ta różnica nie jest drastyczna, czyli że wyrzucony przez katolików demon przeważnie już nie wraca, podobnie jak u protestantów. W ogóle powinny się spodziewać dużej ilości opętań wśród wyznawców kultu maryjnego, a tak chyba nie jest.

Prawdę mówiąc, ja nigdy nie zgłębiałam tego tematu, a o demonach i opętaniach wiem tyle co z Biblii /przytoczone wersety i kilka innych, na pewno ci znanych/, oraz z filmów /i to fabularnych, czyli baju baju/.
I masz rację w tym, o czym piszesz.
Ja natomiast zauważam bardzo dziwną, a może wręcz dziwaczną tendencję u protestantów.
Mam wrażenie, że wielu wierzy, że w każdym grzechu, w każdej chorobie, wręcz we wszystkim co się robi i o czym się myśli tkwi jakiś demon. Czasami, jak by tak wierzyć temu, to strach w ogóle głowę z poduszki rano podnieść, bo wszędzie demony, a już wyjść z domu to opętanie murowane.
Być może osoby, które tak twierdzą są właśnie pod wpływem demonów.
Jakoś w KK nie ma takiego parcia i zainteresowania powszechnego demonologią. Nie wiem z czego to wynika. Może kiedyś pomyślę głębiej. Ale ja uważam, że "dla czystego wszystko jest czyste".
Oczywiście, nie neguję istnieniu demonów, pamiętam też, że "bój toczymy z siłami ciemności"itd.
Trzeba być czujnym, nie narażać się niepotrzebnie na kontakty z podejrzanym towarzystwem, dziwnymi kultami, unikać np. filmów pewnych itp. Ale widzieć na każdym kroku demony to ... chore.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wypędzanie demonów w imię Maryi

Postautor: Zbyszekg4 » 12 cze 2016, 13:19

Racja, wuko.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wypędzanie demonów w imię Maryi

Postautor: Samolub » 12 cze 2016, 16:02

Jeden moj wniosek, lepiej by te demony byly wyrzucane czy problem widziany lub dopuszczany, zeby nie przejely kontroli np nad jakimiś miastem : D

Z pewnoscia jest to dzis ogromna plaga w wielu krajach zbierajaca szerokie żniwo ofiar. Wydaje mi się że demony mają tak ogromny wplyw na wiele nieswiadomych osob, spokojnie czesc ich przekazu mozemy zobaczyc np w telewizjii.

Takze demony jako istoty inteligentne już dawno postaraly się o to by uznawac ich dzialalnosc za dziedzine psychologii, zdyskredytowac wszelkie podejrzenia, odciac ofiary od reszty spoleczenstwa, itd itd.


Takze trzeba docenic starania katolickich egzorcystow ktorzy chca takim osobą pomoc. A przynajmniej samej idei nie krytykować


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wypędzanie demonów w imię Maryi

Postautor: Komandos » 18 cze 2016, 13:45

Tylko na imię Jezus wszelkie złe nieczyste moce uciekają , tylko Jezus jest jedynym pośrednikiem między Bogiem a ludźmi (1Tm 2:5) Tylko Jezus uzdrawiał i uzdrawia , Tylko Jezus umarł za nasze grzechy , tylko Jezus !!! jest Bogiem !!! Amen Mari matce należy się szacunek za wiarę i posłuszeństwo Bogu ale modlenie się do niej jako człowieka jest bałwochwalstwem


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wypędzanie demonów w imię Maryi

Postautor: Janek » 19 cze 2016, 02:48

21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Co ciekawe nawet fałszywi prorocy mieli wypędzać w imieniu Jezusa.
No ale katolicy egzorcyści to szczyt szczytów :-D
Ten jest chyba najlepszy :
Obrazek



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości