Proszę o pomoc :)

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Andalucia
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2016, 20:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Proszę o pomoc :)

Postautor: Andalucia » 11 maja 2016, 11:11

Witajcie, jestem tu świeży. :) .
Jak już pisałem w moim powitalnym topicu, cały czas ciągnie mnie do chrześcijaństwa, ale mimo to niemożebnie przekonać ze jedynymi prawdziwe. Bardzo nie mogę zrozumieć tego jak Bóg może za marne 70 lat życia zsyłać ludzi do piekła NA WIEKI. :(
I jak to jest, ze taki Hitler dostanie mniejszą karę niż taki Lenin (o te kilka lat ale jednak mniejszą). Tylko dlategobze żył pózniej?
Oprócz tego przeczytałem ostatnio posty niejakiego impaktora. Potem przyglądałem jego opis Jahwe według Biblii i strasznie mi sie pomieszało. Było tam napisane ze Jahwemu nic niewychodzili i dlatego robi tak a nie inaczej... Proszę o modlitwę ono pomoc! :)
Pozdrawiam :)


Andalucia
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2016, 20:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc :)

Postautor: Andalucia » 11 maja 2016, 11:12

Przepraszam za moja polszczyznę, ale nie mieszkam w Polsce od dzieciństwa a do tego dochodzi hiszpańska klawiatura na telefonie ;)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc :)

Postautor: konto skasowane » 11 maja 2016, 12:15

I w dodatku piszesz z tego samego IP co lovemyword. Za multikonta są bany.


.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc :)

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2016, 12:34

dr.sky pisze:I w dodatku piszesz z tego samego IP co lovemyword. Za multikonta są bany.

To by znaczyło manipulanta??


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc :)

Postautor: Lovemyworld » 11 maja 2016, 12:46

Dobra, przepraszam, przyznaje się. Ale nie zrobiłem tego bez powodu.
Powód nr 1:
Coś mnie drgnęło w stronę chrześcijan po wypowiedziach o piekle, które pisał Kamil M.
Powód nr 2:
Chciałem zobaczyć czy potraficie podać konkretne dowody na potwierdzenie swoich chrześcijańskich tez bez tej całej nagonki na ateistów.
Jeszcze raz przepraszam.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc :)

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2016, 12:50

:paluszkiem: nie gniewam się (inni też nie powinni, skoro się przyznałeś)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc :)

Postautor: Lovemyworld » 11 maja 2016, 13:13

Zbyszekg4 pisze::paluszkiem: nie gniewam się (inni też nie powinni, skoro się przyznałeś)

Dziękuje Zbyszku! :)
Szczerze mówiąc po przeczytaniu tematu o piekle naprawdę cis mnie pociągnęło do chrześcijaństwa...
A jaki jest twój pogląd na piekło?


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc :)

Postautor: Czekoladowy » 11 maja 2016, 13:16

Od początku wydawało mi się, że jesteś trollem, a ta próba potwierdzałaby tę teorię.

W każdym razie jeśli nie trollujesz, to może Tobie lub komuś innemu przyda się artykuł na ten temat: "Wieczna kara za kilkudziesięcioletnie życie?" - http://www.nalezecdojezusa.pl/index.php ... %C5%BCycie?

No i jeszcze trochę mniej bezpośrenio związane z tematem, klasyczne kazanie Jonathana Edwardsa - "Grzesznicy w rękach rozgniewanego Boga" - http://www.literatura.hg.pl/sinners.htm


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc :)

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2016, 13:34

Lovemyworld pisze:A jaki jest twój pogląd na piekło?

Taki:
1. obecnie nie ma żadnego piekła;

2. piekło [zwane też jeziorem ognia i siarki; gehenną] zaistnieje jako miejsce wymierzenia sprawiedliwej kary bezbożnym, odrzucającym dar zbawienia ludziom oraz upadłym aniołom; stanie się to po okresie opisanym w Apokalipsie jako Millenium (Tysiąclecie) i po Sądzie Ostatecznym, który zakończy Millenium;

3. po okresie kary, stosownej do winy, [podkreślam: kara, cierpienie, katusze będą!] uczestnicy piekła przestaną istnieć i będzie z nimi tak, jak gdyby ich nigdy nie było: Ab 1:16 bw "Bo jak piliście na mojej świętej górze, tak pić będą stale wszystkie narody; pić będą i chłeptać, i będzie z nimi tak, jak gdyby ich nigdy nie było."

Zapytałeś, to odrzekłem, a teraz będę skarcony surowo i licznie za takie poglądy, ale to nic nowego dla mnie... :->


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc :)

Postautor: Lovemyworld » 11 maja 2016, 13:36

Zbyszekg4 pisze:
Lovemyworld pisze:A jaki jest twój pogląd na piekło?

Taki:
1. obecnie nie ma żadnego piekła;

2. piekło [zwane też jeziorem ognia i siarki; gehenną] zaistnieje jako miejsce wymierzenia sprawiedliwej kary bezbożnym, odrzucającym dar zbawienia ludziom oraz upadłym aniołom; stanie się to po okresie opisanym w Apokalipsie jako Millenium (Tysiąclecie) i po Sądzie Ostatecznym, który zakończy Millenium;

3. po okresie kary, stosownej do winy, [podkreślam: kara, cierpienie, katusze będą!] uczestnicy piekła przestaną istnieć i będzie z nimi tak, jak gdyby ich nigdy nie było: Ab 1:16 bw "Bo jak piliście na mojej świętej górze, tak pić będą stale wszystkie narody; pić będą i chłeptać, i będzie z nimi tak, jak gdyby ich nigdy nie było."

Zapytałeś, to odrzekłem, a teraz będę skarcony surowo i licznie za takie poglądy, ale to nic nowego dla mnie... :->

Dziękuje Zbyszku! :)
Jednak nie taki złe to chrześcijaństwo na jakie je maluje Impactor na filmwebie :yes:


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc :)

Postautor: Komandos » 18 cze 2016, 13:50

Cześć ! zacznij czytać Słowo Boże , ewangelie i za każdym razem módl się aby duch święty otwierał twoje uszy , serce i oczy aby te słowo nie było martwą literą a żywym Słowem (Hbr.4:12) . oto fragment mojego świadectwa . jeszcze 3 lata temu byłem ateistą i też nie rozumiałem Słowa Bożego dopóki Bóg nie zdiął zasłonyhttp://patologiepolskie.blogspot.com/2015/02/od-czytelnika.html


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc :)

Postautor: Janek » 19 cze 2016, 02:31

Lova lova ma baniora .
Chyba na obu kontach.
Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości