"Ojcze Nasz"- regułka do powtarzania czy przykład modlitwy?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Ojcze Nasz"- regułka do powtarzania czy przykład modlitwy?

Postautor: Komandos » 28 cze 2016, 20:43

Luna pisze:To może skorzystam z okazji i zapytam: czy istnieje coś takiego jak "modlitewnik protestancki"? Czy macie jakieś własne modlitwy (poza tymi żywcem wzietymi z Biblii) tak jak katolicy?

droga Luno odp. jest taka że katolicy klepią tą modlitwę nie przestrzegając tego co jest zawarte w tej modlitwie " I odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcą " (Ew. Mt 6, 14-15) a Bóg mówi - " Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia odpuści i wam Ojciec wasz niebieski .A jeśli nie odpuścicie ludziom i Ojciec wasz nie odpuści wam przewinień waszych " Przykładów chyba nie muszę podawać bo każdy kto nie jest zaślepiony religią to jest dobrym obserwatorem jak funkcjonują religijni faryzeusze . Synowa z teściową żyje jak pies z kotem ale różańce i inne modlitwy są klepane . A Bóg mówi wyraźnie jeżeli chowacie w swoim sercu nienawiść , złość , pychę to staliście się sędziami i sami będziecie osądzeni . Ja 3 lata temu byłem jeszcze ateistą . Poprzez Słowo ,ewangelię i szczerą rozmowę nie klepanie litanii Bóg automatycznie odpowiadał na moje modlitwy , doświadczałem i doświadczam Go każdego dnia i to jest najlepsza modlitwa .Nie czekałem latami na odp. ale było to załatwiane z automatu bo taki jest Bóg .


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Ojcze Nasz"- regułka do powtarzania czy przykład modlitwy?

Postautor: betme » 28 cze 2016, 21:19

A Bogarodzica? też piękny polski hymn kiedyś :)



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości