Bóg w KK

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Monikaa
Posty: 673
Rejestracja: 20 sty 2015, 17:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Bóg w KK

Postautor: Monikaa » 28 lut 2016, 18:32

Coraz więcej złych doświadczeń spotyka mnie w KK. Modlę się, by Bóg pokazał mi prawdę. Jeśli jesteś Boże w KK, to mi to pokaż.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg w KK

Postautor: Zbyszekg4 » 28 lut 2016, 18:44

Monikaa, ja bym Ci polecił poczytać posty madelinki: search.php?author_id=11366&sr=posts
Ona z KK wyszła niedawno i sporo o tym pisze, dlaczego to uczyniła... Może coś Ci to da.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Bóg w KK

Postautor: niebieska777 » 28 lut 2016, 20:03

też sie wiele razy modliłam żeby Pan Bóg mi pokazał czy dobrze robię że konwertuję. Raczej mi pokazał że jest poza KK


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg w KK

Postautor: wisnia2168 » 28 lut 2016, 20:03

Prośby do Boga kieruj do Boga, tutaj lepiej żebyś się nas pytała
Możesz sprecyzować dlaczego tracisz wiarę w obecność Boga w KK?


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg w KK

Postautor: Samolub » 28 lut 2016, 21:11

Monika rozwin skrzydła i mow, ostrzegalem przeciez : ) a Ty bronilas ksiezy i krl, bylas taka tolerancyjna, troszke ci sie nie podobalo ale bronilas, noi opowiadaj


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg w KK

Postautor: MrSponge » 28 lut 2016, 21:50

Monikaa pisze:Coraz więcej złych doświadczeń spotyka mnie w KK.

Co się dzieje?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Monikaa
Posty: 673
Rejestracja: 20 sty 2015, 17:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóg w KK

Postautor: Monikaa » 29 lut 2016, 17:51

Układy i układziki. Mamona i zaszczyty. Brak kręgosłupa moralnego, nawet u hierarchów. To wszystko sprawia, że mówię, "Boże daj mi poznać prawdę". I Bóg mi tę prawdę pokazuje...Nie wiedzę życia Bożego wśród księży. Widzę pijaństwo, obłudę, zakłamanie, pazerność, kochanki....


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg w KK

Postautor: MrSponge » 29 lut 2016, 18:25

No ale uważasz, że pod tym względem jest lepiej w szeroko rozumianym protestantyzmie?
Zobacz co się dzieje w Szwecji, zobacz co się dzieje w Stanach... Nic nie jest takie proste jak się wydaje.

Ciebie boli to w rzymskim katolicyzmie, bo jego jest pełno wszędzie u nas w kraju, ale podobnie by było zapewne w przypadku, gdybyśmy tu mieli "protestancki raj". Poza tym jeden ksiądz rzymskokatolicki czy nawet 10 księży to ciągle nie CAŁA ORGANIZACJA... Problem jest w czym innym, Tobie nie wolno się odwrócić od tej organizacji chociażby nie wiem co, bo inaczej skończysz jak my - heretycy... Twój wybór Monikaa. :-/


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg w KK

Postautor: Zbyszekg4 » 29 lut 2016, 18:30

MrSponge, co Ty piszesz? Monika już wybrała! Wybrała to, aby być wolną od pewnych spraw i trzeba ją w tym utwierdzać, a nie straszyć, że będzie heretykiem...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg w KK

Postautor: MrSponge » 29 lut 2016, 18:40

A czy piszę coś niezgodnego z faktami? Jeżeli odejdzie od rzymskiego katolicyzmu - jest heretykiem dla tej organizacji jak ja sam czy Ty (chyba też byłeś w Rzymie o ile pamiętam). Oczywiście to nie jest istotne dla Boga, ale dla kogoś kto w tej wierze rósł od małego, to nie jest takie proste jak się wydaje, umysł jest zaprogramowany na wiele rzeczy i pozbycie się wyrzutów sumienia trwa. Dochodzi rodzina, otoczenie itd.

Lepiej to wiedzieć, bo wtedy człowiek sam sobie odpowiada co jest dla niego istotne - Chrystus czy dokumenty soborowe...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg w KK

Postautor: Zbyszekg4 » 29 lut 2016, 19:07

No masz rację. To takie zilustrowanie Jezusowej przypowieści o konieczności obliczenia kosztów budowy wieży lub wojowania z siłami wroga... :)
Moniko! - rozważ, co Ci bliższe i wybierz dobrze...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg w KK

Postautor: Samolub » 29 lut 2016, 20:31

Ale w Szwecjii to oficjalnie tyle Protestantow, a niektorzy nie odroznia Ksiedza Katolickiego od Pastora i nie widza roznicy. Bo nauczanie jest słabe i to taki sobie Protest jak Katolik przecietny zna Pismo tak Szwed Luteranin nie kazdy wie ze sa inni Prorestanci, wie ze jest Kosciol Szwecjii i inne Luteranskie w regionie. Nie kazdy jest swiadom roznic w nauczaniu z Katolicyzmem, a Katolicyzm innaczej tam nagabuje bo się dostosowuje jak kameleon. W Polsce to kler rzadzi niepodzielnie osrodkami medialnymi, finansami i w umyslach ludzkich.

Wcale nie jest tak dobrze, 10-20% Protestantow to ludzie Nowo Narodzeni i świadomi, ktorzy sa swiadomi wiary wyboru, ofiary, ale Pastorzy niestety nie klada na to nacisku, tez sa karierowicze. A jesli nie to w malych spolecznosciach jest lepiej, Tu jednak rosnie ryzyko wladzy absolutnej, zlych tresci. Na pewno nie jest tak stabilnie i jedna noga Protestantyzm stoi w swiecie, finansach i zaleznosci. Brakuje wzorcow i autorytetow niezlomnych jak np Pawel, najlepiej ktos z dlugim stazem wiary i sprawdzony. Owszem jest kilku Pastorow ktorzy prowadza, ale topia się w nieustajacych podzialach i teologii.

Potrzeba przykladow i naturalnych autorytetow, ktorym nie potrzeba zadnego dodatkowego tytułu. A zwodzicieli wiele, do tego mamy KRK, wewnetrzne zwiedzenia, Ewangelie sukcesu, pseudo charyzmatykow, grona teologicznej adoracjii z elementami fetyszu

Mamy jeszcze powolanych rozsianych w roznych wspolnotach i tu bym szukal Kosciola Bożego ze powolani tez jestesmy do tych wspolnot i lowienia ludzi.

Ale, czasy sa ciezkie, nawet Prawda jest nie wygodna i nieoplacalna. Wedlug mnie grubo wkraczamy w Czasy Ostateczne a znaki temu juz kilka lat towarzysza i widac zmiany spoleczne. Z pewnoscia podwaliny Antychrysta sa na tyle silne ze wydarzenia moga przyspieszyc nawet w ciagu roku, tygodnia, kilku lat, a wiec trzeba o tym informowac ze czasu bedzie zawsze mniej i puki czas potrzeba przyjecia ofiary Chrystusa bo bedzie coraz trudniej, bedzie panowac pomieszanie. Pytanie czy takie znaki sa podstawa do przebudzenia czy dopiero plagi. Czy plagi pomoga czy dopiero sam Chrystus ma przyjsc, wydaje mi się ze nawet na Sadzie Ostatecznym wielu bedzie podwazac Prawde. Takze takie jest moje zdanie, od kilku lat widac wzmozony pospiech oraz coraz ostrzejszy obled


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg w KK

Postautor: Dezerter » 29 lut 2016, 21:12

Monikaa pisze:Coraz więcej złych doświadczeń spotyka mnie w KK. Modlę się, by Bóg pokazał mi prawdę. Jeśli jesteś Boże w KK, to mi to pokaż.

Zapraszam więc do najbliższej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym (...) CIACH

*Nie możesz pisać w tym dziale.
MrSponge


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
Monikaa
Posty: 673
Rejestracja: 20 sty 2015, 17:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóg w KK

Postautor: Monikaa » 01 mar 2016, 22:01

Po co?


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóg w KK

Postautor: madelinka » 01 mar 2016, 22:04

No właśnie, po co? Żeby się lepiej poczuć? Jak ostatnio czytałam w zaproszeniu jednej z Odnów: Przyjdź na Holy Gost Party!
Mam nadzieję, Moniko, że jednak nie pójdziesz...



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości