Smutno mi,

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Smutno mi,

Postautor: nadrozd » 21 paź 2015, 08:47

1. Zawierzenie Jezusowi nie tylko tej modlitwy, ale całego swojego życia. Oraz wypowiedzenie żalu za to, co było złe: niewłaściwe wybory, ignorowanie dobra, niewierność, odejście od Boga.
2. Przebaczenie. Na podstawie rozmowy (która już jest modlitwą) wypowiadamy kolejne sprawy do przebaczenia konkretnym osobom, także sobie. A wszystko w imię Jezusa.
3. Wyrzeczenie. Także w imię Jezusa wyrzekamy się duchów, które „podczepiając” się pod nasze słabości zwodzą nas, utrudniają, ciągną w dół. Ważne jest nazwanie ich, a także kłamstw, które zakorzeniły się w naszej świadomości i odgradzają nas i od Boga, i od radości życia.
4. Związanie duchów. Osoba posługująca staje w autorytecie Jezusa i związuje duchy, których się wyrzekliśmy.
5. Błogosławieństwo Ojca. W życie w wolności wkraczamy oddani Miłości. Temu, który błogosławi nam w każdej chwili. Błogosławi naszemu powołaniu. Chce nas na tym świecie.


no ale czy to jest podrostu spełnienie warunków chrztu ? punkty 1,2,3
no a punkty 4 i 5 to to efekt samego chrztu tzn zanurzenia w Jezusie (YHWH Zbawia) czego efektem jest zesłanie Pocieszyciela ?

ale w sumie na moje to te punkty maja sens jak w ten sposób na to spojrzeć..... bo sa takim powrotem do krzyku Jana chrzciciela na pustyni
łk 3:4 bt4 "jak jest napisane w księdze mów proroka Izajasza: Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina niech będzie wypełniona,"


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Smutno mi,

Postautor: magda » 21 paź 2015, 11:33

Byłam na takiej odnowie i to wiele razy , pomijajac ludzi co tam bywali i ich "zalety" to wszystko sie sprowadza zże była tam zakonnica i wszystko sprostowywała zawierza sie Jezusowi całe życe owszem ale dodane że poprzez Marię itd wszystko jest po katolicku nie łudź sie dzordan że inaczej "totus tus" dla królowej nieba prowadzi u nich do Jezusa. Tylko jak widać Beatka dała stąd noge bo tu nie jest nastrojowo i wzniośle a w każdym zakątku prawda w oczy kole , gadamy między sobą wiec.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Smutno mi,

Postautor: madelinka » 21 paź 2015, 11:56

Cieszę się Magdo, że jesteś waleczna i mówisz prawdę!!! - bo tylko tą drogą można odwieźć ludzi od fałszywej nauki.

nadrozd pisze:no ale czy to jest podrostu spełnienie warunków chrztu ? punkty 1,2,3
no a punkty 4 i 5 to to efekt samego chrztu tzn zanurzenia w Jezusie (YHWH Zbawia) czego efektem jest zesłanie Pocieszyciela ?

ale w sumie na moje to te punkty maja sens jak w ten sposób na to spojrzeć..... bo sa takim powrotem do krzyku Jana chrzciciela na pustyni


Tylko, że to wszystko nadal w ujęciu katolickim :-( Mają zawierzyć swoje życie Jezusowi i odwrócić się od grzechu -ale nadal w nim żyją (Dekalog, Maryja, kult zmarłych itd.) Oni potrzebują prawdy o tym, że żyją w fałszywym kościele, tylko wtedy będą mogli odwrócić się od grzechu, oddać życie Jezusowi i zostać napełnieni Duchem Świętym.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Smutno mi,

Postautor: nadrozd » 21 paź 2015, 12:48

madelinka pisze:Tylko, że ......

a bo oni są trochę teologicznie w patowej sytuacji.
do przodu nie da się bo Historia, do tyłu nie da się bo felerne uchwały nieomylnych papieży są nie kasowalne.

Liczenie na to że to da sie zreformować jest błędne. Luter na to mógł jeszcze liczyć.....
Ale wraz z dogmatem o nie omylności można przestać sie łudzić ze reformacja istnieje... ona poprostu nie ma prawa bytu.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Smutno mi,

Postautor: kontousunięte1 » 21 paź 2015, 13:07

nadrozd
Myślę,że masz rację.To jest kanał i to jednokierunkowy.
Z kolei uważam,że nie można w ten sposób potępiać zwykłych katolickich wierzących. Winę za taki stan ponoszą biskupi,różne sobory i synody no i papież. Księża nie prostują złych nawyków,nie tłumaczą ludziom co i jak ma wyglądać według Bożego Słowa,bo najczęściej traktują Biblię jako "bajki z 1000 i jednej nocy" ,co najwyżej jako książkę jedną z wielu do nauk,ale można ją sobie dowolnie naginać do tego,co akurat im /politycznie,społecznie/pasuje lub ludowi ucho łechce.
Bóg jest ponad podziały i zna serca swoich wierzących,nawet jeśli są w KrK i karę poniosą ci co te zwiedzenia wprowadzili,przytaknęli,zatwierdzili.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Smutno mi,

Postautor: magda » 21 paź 2015, 13:12

madelinka pisze:Oni potrzebują prawdy o tym, że żyją w fałszywym kościele, tylko wtedy będą mogli odwrócić się od grzechu, oddać życie Jezusowi i zostać napełnieni Duchem Świętym.

Wielu uważa ze prawdą o KRK można tylko odstraszyć ludzi owszem uciekna tylko tacy co prawdy nie potrzebują bo chcą dalej przebywać w swoim pieknym śnie o wspaniałym kosciele katolickim płaczących krwawymi łazami posągów oczywisci cudownych tudzież cudownych obrazów i zjaw obiecujacych wszelkie łaski, zderzenie z prawda o tym kosciele a tez z prawdą ewangelii eliminująca takie fajniuteńkie wynalazki jak czyściec , czy księży rozkazujacych Bogu by zstąpił na ołtarz jest mocno szokująca ale jak widać wielu nie boi sie prawdy i wielu porzuca fałsz. Nie da sie wszystkich z szerokiej drogi zawrócic na wąską. Oczywiscie nie zwykli wierni są winni stanu rzeczy


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Smutno mi,

Postautor: madelinka » 21 paź 2015, 14:37

Pamiętaj, że Kościół Chrystusa, to każdy kto narodził się na nowo; czyli odwrócił się od swego grzechu, uwierzył, że krew Chrystusa, przelana na krzyżu zmazała wszystkie jego grzechy i dał się zanurzyć - a Pan na tej podstawie usprawiedliwił go i zapieczętował Swoim Duchem


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Smutno mi,

Postautor: Oberyn. » 21 paź 2015, 15:29

Przypominam, że odpowiedzi w tym dziale mogą udzielać tylko protestanci.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
BeataM
Posty: 40
Rejestracja: 20 lut 2013, 12:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Smutno mi,

Postautor: BeataM » 21 paź 2015, 15:39

Magdo nie dałam nogi tylko mam ograniczenia czasowe co do korzystania z internetu.
Jeśli chodzi o moją obecność w KK to już trochę pisałam o tym wcześniej. Nie jestem katoliczką tylko chrześcijanką. Dogmaty KK nie są dla mnie tak ważne jak pomóc katolikom odnaleźć prawdziwego Boga. Nie jest dla mnie autorytetem papież, nie modlę się do obrazów itd. Jestem tam bo Bóg tego chce ode mnie. Dla ludzi, nie dla instytucji. Zdaję sobie sprawę, że trudno to wytłumaczyć. Szanuję tych ludzi ponieważ kiedyś ktoś także mnie uszanował. Czuję się trochę jak wilk w owczej skórze. Małymi krokami np. formą mojej modlitwy, moimi wypowiedziami na temat tego co mówi Pismo Św. ... itd.pokazuję prawdziwego Boga. Nie mogę stanąć między nimi i wykrzyczeć jak bardzo się mylą. Taka metoda nie zadziała. Jako chrześcijanka w murach KK odnalazłam prawdziwego Boga zapewniam, że jest tam i działa. Nie potępiajcie wszystkich katolików. Oni naprawdę rozglądają się za prawdziwym Bogiem, trochę błądzą, czasem zboczą z drogi, ale moim zdaniem potrzebują ludzi, którzy im wskażą drogę. Tylko spokojnie, z szacunkiem i miłością, a nie potępieniem.


Wszystko co spotyka mnie w życiu pochodzi od Dobrego Boga
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Smutno mi,

Postautor: kontousunięte1 » 21 paź 2015, 16:11

Ja już wobec tego kompletnie nic nie rozumiem. Z jednej strony sypią się na katolików gromy /nie będę tu powtarzać,bo wiadomo o jakie nauki krk chodzi/,a z drugiej ktoś całkiem spokojnie uczestniczy w mszach,Eucharystii,spowiedzi i mówi,że NIE jest katolikiem tylko chrześcijaninem i nie uznaje papieża. To po co w ogóle sobie głowę zawracać w jedną czy drugą stronę? W takim razie ja mogę spokojnie chodzić do krk,mam najbliżej,dostęp bez problemu i mówić ,że jest wszystko ok,bo jestem protestantką z przekonania i całym sercem,a chodzić i uczestniczyć mogę gdzie mi się podoba.
Może zdecydujcie się i jasno określcie w czym problem. Gdzieś ktoś tu jest hipokrytą.
Albo ja biorę wszystko zbyt poważnie i niepotrzebnie się katuję.


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Smutno mi,

Postautor: madelinka » 21 paź 2015, 16:34

Wiesz, kontousunięte1, ja też zgłupiałam


[quote="BeataM"Nie potępiajcie wszystkich katolików. Oni naprawdę rozglądają się za prawdziwym Bogiem, trochę błądzą, czasem zboczą z drogi, ale moim zdaniem potrzebują ludzi, którzy im wskażą drogę. Tylko spokojnie, z szacunkiem i miłością, a nie potępieniem.[/quote]

Nie ma podstaw by katolików potępiać; jak jednak chcesz im pokazać prawdziwego Boga, skoro uczestniczysz wraz z nimi w bałwochwalczym kulcie? jeśli chcesz ich ratować, to wyjdź stamtąd, pokaż im prawdziwe oblicze;weź sobie do serca słowa Chrystusa:"Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny,chcę cię wyrzucić z mych ust. "Obj.3, 15:16


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Smutno mi,

Postautor: magda » 21 paź 2015, 20:44

Ale Beatko niekt tu nie potępia katolików wszystkich w czambuł , ja przynajmniej potępiam wierzenia , dogmaty , i tych co rozumiejac sieja takie właśnie nauki całkiem niezgodne z Ewangelią tworzac swoja fałszywa Ewangelie i zwodzac ludzi ktrzy im zawierzyli. WApokalipsie jest taki werset który bardzo lubię mowa o fałszywym odstepczym kosciele nierządnicy Babilonie:
Ap 18:4 bw "I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,"
Jak widzisz Bóg sam mówi ze w tym złym kosciela który sie sprzeniewierzył Jezusowi jest jego lud i do nich to mówi zeby z niego wyszli dlatego widzisz w w KRK ludzi szczerych szukajacych Boga i nie powinnas tam do Banilonu wchodzić a starać sie pomóc tym którzy zechca z niego wyjsć.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Smutno mi,

Postautor: andevi » 21 paź 2015, 23:00

Dopóki nie odkryjesz sama, kim jesteś, nie będziesz świadectwem :(
Mówisz o sobie "prawdziwy chrześcijanin". Na pytanie, co przez to rozumiesz odpowiadasz, że ktoś Ci kiedyś ogłosił 4 prawa życia duchowego, a Ty pomodliłaś się modlitwą grzesznika. A dziś czytasz Pismo Święte i aktywnie uczestniczysz w Ruchu Nowego Życia.

Hm, a może odpowiedz sobie na pytanie, kim jesteś?
A potem znajdź w 1 Liście Jana odpowiedź na pytanie, kto jest dzieckiem Bożym , a kto dzieckiem diabła. Zdziwisz się, gdy przeczytasz, że ten, kto trwa w grzechu, dzieckiem Bożym nie jest. Hm, jeśli trwasz rozmyślnie w grzechu bałwochwalstwa (msze, adoracje, korzystanie z katolickich sakramentów), to... kim jesteś?


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości