Poszukuję Biblii

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
szajla11
Posty: 85
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję Biblii

Postautor: szajla11 » 23 sty 2016, 16:32

Rozmiar czcionki interesujacej mnie Biblii to prawdopodbnie 7-mka czyli malutkie literki :/


Awatar użytkownika
bostonski
Posty: 53
Rejestracja: 30 gru 2014, 13:35
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Poznań
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję Biblii

Postautor: bostonski » 23 sty 2016, 17:15

szajla11 pisze:Czy miękka okładka ułatwia czy utrudnia czytanie ?

Ja osobiście zdecydowanie wolę miękką, według mnie jest o wiele wygodniejsza, ale każdy ma inne odczucia. Muszę natomiast przestrzec przed Warszawską w miękkiej oprawie, ponieważ po pewnym czasie okładka zaczyna się odklejać. Ja ogólnie najbardziej preferuję oprawę skóropodobną, lecz wiadomo że więcej musiałbyś za taką zapłacić; w przypadku Biblii Warszawskiej akurat nie wiem jak solidne jest ich wykonanie w tej oprawie.


Awatar użytkownika
Maddie
Posty: 197
Rejestracja: 20 sty 2015, 02:46
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję Biblii

Postautor: Maddie » 23 sty 2016, 19:41

szajla11 pisze:Czy paginatory waszym zdaniem sa przydatne do wyszukiwania czy raczej po jakimś czasie użytkowania sa tak poniszczone ze raczej utrudniają szukanie?


Ja korzystałam przez wiele lat kolejno z dwóch Biblii bez paginatorów, z czasem wyszukiwanie idzie błyskawicznie. Niedawno kupiłam z braku akurat innej - Biblię z paginatorami i jednak trochę mi przeszkadzają :/ , mimo że jeszcze nie zniszczone. Ale może są przydatne dla początkujących. :)

Preferuję twardą oprawę, niekoniecznie w futerale, choć na wyjścia to lepsza ochrona.

szajla11 pisze:Rozmiar czcionki interesujacej mnie Biblii to prawdopodbnie 7-mka c

A BTW, skąd wiesz jaki jest prawdopodobnie ten rozmiar czcionki?


szajla11
Posty: 85
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję Biblii

Postautor: szajla11 » 24 sty 2016, 07:37

A BTW, skąd wiesz jaki jest prawdopodobnie ten rozmiar czcionki?


Poszperałam w sieci w ogłoszeniach o sprzedazy podobnej wielkosci wydań było napisane że rozmiar druku to 7-mka . Napisałam do dwóch sklepów oferujacych małe wydanie, moze odpiszą :-)

Ja osobiście zdecydowanie wolę miękką, według mnie jest o wiele wygodniejsza, ale każdy ma inne odczucia.


Przejdę sie jednak osobiście do księgarni może będą mieli egzemplarz w miękkiej oprawie to obejrzę czy mi ewentualnie odpowiada.

Ja osobiście zdecydowanie wolę miękką, według mnie jest o wiele wygodniejsza, ale każdy ma inne odczucia. Muszę natomiast przestrzec przed Warszawską w miękkiej oprawie, ponieważ po pewnym czasie okładka zaczyna się odklejać. Ja ogólnie najbardziej preferuję oprawę skóropodobną, lecz wiadomo że więcej musiałbyś za taką zapłacić; w przypadku Biblii Warszawskiej akurat nie wiem jak solidne jest ich wykonanie w tej oprawie.


Może okładka odkleja sie przez te miękka oprawę , Biblia to jednak gruba i ciężka ksiega :-D


Awatar użytkownika
bostonski
Posty: 53
Rejestracja: 30 gru 2014, 13:35
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Poznań
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję Biblii

Postautor: bostonski » 24 sty 2016, 10:15

Efendi pisze:Warszawska vel brytyjska to w ogóle jakaś porażka pod względem wykonania. Na niektórych stronach muszę się wczytywać żeby coś zobaczyć, tak słabo odcisnięty druk jest. Myślałem że to ja mam jakiś bubel, a sie okazuje ze wszyscy takie neidociagniecia maja w warszawskiej.

Druk rzeczywiście słabo odciśnięty, odnośniki też często do niczego nie pasują.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję Biblii

Postautor: Oberyn. » 24 sty 2016, 10:32

W mojej Warszawskiej w miekkiej oprawie i z zamkiem okładka się ściera i to dosłownie. W miejscu, w którym powstają zagniecenia po otwarciu zamiast materiału skóropodobnego są przetarcia. A Biblia ma niecałe 4 lata. Gdybym dzisiaj brał, to brałbym twardą.

A, i moja Brytyjka ma odciśnięte we dwóch miejscach... znaki chińskie. W Ezdrasza i gdzieś jeszcze. :)


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję Biblii

Postautor: kontousunięte1 » 24 sty 2016, 10:45

Kochani,ale o jakim wydaniu warszawskiej mówicie. Ja mam takie z zamierzchłych czasów i używałam 10 lat. Okładka była twarda,ale nie skórzana,takie kilka warstw tektury. Druk znakomity, można było podkreślać wersety /nie przesiąkały na drugą stronę/, można było ołówkiem pisać /nie odbijało się na dalszych stronach/ itd. Chyba z 70 roku wydanie. W końcu jednak zużyła się, ale gdyby nie zbyt małe litery /pogarsza mi się wzrok/ dałabym ją oprawić i dalej bym używała. Teraz korzystam z Edycji św.Pawła.Ma sztywne okładki, co mi bardzo przeszkadza, jest bardzo ciężka, żadnych notatek i podkreśleń nie można robić,bo masakra....,ale litery ma dobre /dla moich oczu/.
Prawdę mówiąc nie mogę się doczekać pełnego wydania z Wrota Nadziei /mam to :Nt+Psalmy+Przysłów=świetne w skóropodobnej oprawie/.


Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję Biblii

Postautor: Jaaqob » 24 sty 2016, 11:00

Mojej Edycji Świętego Pawła (to takie mniejsze, w rozmiarach i grubości cegły) po sześciu miesiącach używania odpadła okładka. Szczerze mówiąc to pod względem wygody korzystania, to Biblie powinny być wydawane w rozmiarach książki. I wtedy nawet okładka nie stanowi dużego problemu... Teraz Nowy Testament mam z Nowego Przymierza. Na zimnie strasznie odgina się okładka.


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję Biblii

Postautor: Noemi » 24 sty 2016, 12:05

kontousunięte1 pisze:Kochani,ale o jakim wydaniu warszawskiej mówicie. Ja mam takie z zamierzchłych czasów i używałam 10 lat. Okładka była twarda,ale nie skórzana,takie kilka warstw tektury. Druk znakomity, można było podkreślać wersety /nie przesiąkały na drugą stronę/, można było ołówkiem pisać /nie odbijało się na dalszych stronach/ itd. Chyba z 70 roku .

kontousunięte1 swiete slowa moja jest dluzej uzywana bo jestem czwarta z kolei osoba ktora z niej korzysta ,tak sobie wedrowala pierwsza siostra ktora z niej korzystala pomalowala duzo wersetow na kolorowo ,z zadnej innej nie korzysta mi sie tak dobrze jak z tej,z odnosnikow korzystam jak najmniej bo mi jakos nie pasuja


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję Biblii

Postautor: kontousunięte1 » 24 sty 2016, 12:31

No właśnie,Noemi. Czy mamy być zrzędliwymi babami ;-) /starymi-nie dodam :mrgreen: /,które mówią: "widzicie, kiedyś to wszystko było lepsze" :lmao:
Faktem jest,że był czas,kiedy wydawnictwa zupełnie nie dbały o czytelnika i książki były niechlujnie i byle jak wypuszczane na rynek. Ale tu mówię o czasach początku prywatyzacji w kraju. Kiedy zlikwidowano państwowe wydawnictwa /mam książki z lat 40,50 itd. są ładnie wydane i mają się dobrze pomimo częstego używania przez wiele osób/, zaczęto wydawać książki,które po otwarciu okładki i przerzuceniu pierwszych stron dosłownie rozlatywały się. To było skandaliczne. Teraz obserwuję poprawę w tej kwestii. Pewnie już ci dorobkiewicze zgarnęli kasiorę i rynek czytelniczy powiedział :nie takiemu chłamowi.
I dobrze.


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję Biblii

Postautor: Michał » 06 sie 2016, 00:07

Dziś kolega pokazał mi wydanie Ewangelicznego Instytutu Biblijnego. Przejrzałem i podjąłem męską decyzję - zamawiam. Z ciekawości zamówiłem też Nową Gdańską.
Sorry, ale Warszawskiej już nie jestem po prostu w stanie czytać. Toż już Tysiąclatka ma lepszą szatę językową.
Jeśli chodzi o NT to jak dla mnie Uwspółcześniona Gdańska nie ma konkurencji i czekam na wydanie całej.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję Biblii

Postautor: Zbyszekg4 » 06 sie 2016, 06:56

Michał pisze:Dziś kolega pokazał mi wydanie Ewangelicznego Instytutu Biblijnego. Przejrzałem i podjąłem męską decyzję - zamawiam.

Zakupiłem na prezent właśnie to wydanie - z pozłacanymi brzegami kartek i zaokrągleniami rogów. Solidne wydanie! Miękka okładka. No i przekład bardzo OK (mam od lat NT w tym wydaniu, a dla siebie kupiłem wydanie całej Biblii w wersji elektronicznej).

Michał pisze:Jeśli chodzi o NT to jak dla mnie Uwspółcześniona Gdańska nie ma konkurencji i czekam na wydanie całej.

Jest to tłuczenie z greki czy tylko "przerobienie" - na język współczesny - Biblii Gdańskiej? Jakoś wolę współczesny język niż staropolski, dlatego nie pociąga mnie wracanie do czasów naszych pradziadów...

Michał pisze:Sorry, ale Warszawskiej już nie jestem po prostu w stanie czytać. Toż już Tysiąclatka ma lepszą szatę językową.

Moje nawrócenie ponad 20 lat temu na Biblii Warszawskiej przebiegło i po dziś dzień jej używam w zborze (jak większość), ale też widzę jej słabości w przekładzie... Dlatego korzystam z wielu innych, obecnie ze wspomnianej Ewangelicznej oraz Paulińskiej - nareszcie tam sabatu (czarownic?) nie ma, a jest szabat, oraz zakonu (męskiego czy żeńskiego?) nie ma, a jest prawo... [co za pomysł, aby w drugiej połowie XX wieku w Biblii Warszawskiej słowem zakon się posługiwać, gdy normalne słowo prawo było w użyciu - chyba tłumacze chcieli na siłę nawiązać do BG albo na siłę od Tysiąclatki się odróżnić].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję Biblii

Postautor: Michał » 06 sie 2016, 18:08

Ja się nawróciłem na Tysiąclatce. Potem długi czas czytałem Warszawską. Protestancka, kombinowałem, czyli musi być "właściwa". Dziś mnie od Warszawskiej wręcz odrzuca. Głównie przez strasznie drętwy i archaiczny język, który chyba był taki już kiedy przekład ten powstawał. Kiedy przeczytałem Ewangelię Jana w Uwspółcześnionej Gdańskiej, to od razu w tym przekładzie się zakochałem i zamówiłem cały NT. UBG ma jak to nazwa sugeruje uwspółcześnioną szatę językową, NBG też.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję Biblii

Postautor: Riddick » 06 sie 2016, 20:51

Niektórzy to mają fajnie, mogą przebierać w przekładach do woli, a ja tu sobie spokojnie czekam cały czas na pełny ortodoksyjny przekład Biblii na język Polski c:


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję Biblii

Postautor: Zbyszekg4 » 07 sie 2016, 05:21

Michał pisze:Kiedy przeczytałem Ewangelię Jana w Uwspółcześnionej Gdańskiej, to od razu w tym przekładzie się zakochałem i zamówiłem cały NT.

Cały NT - wraz z Psalmami i Przypowieściami Salomona - można pobrać ze strony wydawcy: http://www.wrotanadziei.org/index.php?o ... 5&Itemid=5
Zainteresuję się tym przekładem... ale i tak wolę współczesne.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości