POMOCY!!! kryzys wiary :'(

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
krzychiii
Posty: 59
Rejestracja: 09 sty 2015, 17:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Medellin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

POMOCY!!! kryzys wiary :'(

Postautor: krzychiii » 06 cze 2015, 18:03

Witam!
Po moim wyjeździe z Polski zacząłem szukać wyznania które obowiązuje w kraju w którym miesskam obecnie. Niestety tutaj (w Kolumbii) wszystko wygląda inaczej... Tutaj ludzie we wspólnotach w jakich byłem (kz, kchb) inaczej rozumieją Boga. Niedlugo wracam do PL, ale teraz już sam nie wiem, bo w tej kolumbii ludzie dużo mi namieszali w sprawach religijnych.
Na ten moment sam juz nie wiem z jaką wspólnotą mam się identyfikowac, a ja potrzebuje ludzi którzy wierzą w Boga tak jak ja. Przeprowadzam sie do innego miasta niz w którym mieszkałem przed mą przygodą w KL.
Prosze o pomoc w mojej sprawie, co ja mam zrobić dalej??? póki co moje preferencje wyznaniowe wahają sie pomiedzy baptystami, zielonoświątkwcami i wolnymi. tak właściwie to zadne z tych churches nie odpowiada moim preferencjom ale te 3 chyba najbardziej z wszystkich.
CO ROBIĆ?????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :!: :!: :!: :?: :?: :?:


krzychiii
Posty: 59
Rejestracja: 09 sty 2015, 17:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Medellin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: krzychiii » 06 cze 2015, 19:47

BŁAGAM POMÓŻCIE!! :-( :-|


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 06 cze 2015, 20:24

Problem jest jak dla mnie średnio zrozumiały, muszę więc zapytać o kilka rzeczy:

Niestety tutaj (w Kolumbii) wszystko wygląda inaczej... Tutaj ludzie we wspólnotach w jakich byłem (kz, kchb) inaczej rozumieją Boga.

W jakim sensie inaczej?

Niedlugo wracam do PL, ale teraz już sam nie wiem, bo w tej kolumbii ludzie dużo mi namieszali w sprawach religijnych.

Możesz napisać coś więcej? Rozumiem, że posypała Ci się doktryna w jaką wierzyłeś do tej pory i nie wiesz teraz co jest prawdą a co nie.

Na ten moment sam juz nie wiem z jaką wspólnotą mam się identyfikowac, a ja potrzebuje ludzi którzy wierzą w Boga tak jak ja.

Jeśli nie mylę się co do poprzedniej rzeczy to rzeczywiście trudno będzie wtedy znaleźć Kościół, który wierzy tak jak Ty jeśli sam nie wiesz w co masz wierzyć przez to zdezorientowanie. No i w takim wypadku trudno się kierować w wyborze kościoła tym czy wierzą tak jak Ty, jeśli nie wiesz czy sam wierzysz wystarczająco zgodnie z Ewangelią.

póki co moje preferencje wyznaniowe wahają sie pomiedzy baptystami, zielonoświątkwcami i wolnymi. tak właściwie to zadne z tych churches nie odpowiada moim preferencjom ale te 3 chyba najbardziej z wszystkich.

A jakie masz preferencje? Czy kierujesz się w wyborze jakimiś fundamentalnymi doktrynami, a co do niefundamentalnych jesteś otwarty, czy chcesz by było zupełnie w każdym calu tak, jak byś chciał?
Bo widzę że Twoje preferencje są dość szerokie ponieważ o ile baptyści z wolnymi są bardzo podobni, to zielonoświątkowcy różnią się już często dość znacząco od tych dwóch.
I co właściwie w powyższych Ci nie odpowiada?


krzychiii
Posty: 59
Rejestracja: 09 sty 2015, 17:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Medellin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: krzychiii » 06 cze 2015, 20:36

1. np baptyści są bardziej charyzmatyczni niż zieloni i mają trochę inne zasady wiary niż w PL.
2. Dobrze rozumiesz. Chodzi mi o to ze zasypują mnie ludzie jakimiś 'Faktami', które kiedyś wydawały mi sie bzdurami a teraz faktami.
3. Ja wierzę 'po swojemu' ale i tak mam wrazenie ze zgodnie z Ewangelią.
4. Kiedyś dużo czytalem nt. kchb, kz i kwch i generalnie wiem czym się róznią.
Moje preferencje są kierowane wszystkim w co wierze. poprostu.
ps. zieloni i baptyści są baaaardzo podobnie. Kiedys chodzilem na nabożeństwa zielonych a teraz chodze na nab. baptystów. mże sie różnią 9nabożeństwa, ale nie zasady wiary (tylko trochę :-))


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 06 cze 2015, 20:55

Ja nie widzę problemu,skoro piszesz,że niedługo wracasz do PL. Wrócisz do tej społeczności w której byłeś przed wyjazdem? Czy jakieś inne miejsce zamieszkania i inny zbór?
Rozumiem,że Kolumbia to całkiem inne klimaty /chodzi mi o kościoły,tradycje/,ale przecież jest jedna Biblia i swoje poglądy masz z nią porównywać,a nie z zielonymi,baptystami czy innymi. Albo czegoś nie zrozumiałam,może czegoś nie piszesz,a ja mało kumata jestem w podtekstach ;-)
Chyba za bardzo skupiłeś się na drobnych różnicach w poszczególnych denominacjach; może całkiem nieporzebnie.
krzychiii pisze:zasypują mnie ludzie jakimiś 'Faktami',

A tego to już w ogóle nie rozumiem. Jeśli możesz, napisz szczegółowo o co chodzi z tymi "faktami".


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 06 cze 2015, 20:55

Więc skoro się prawie nie różnią, to jaki problem z wyborem między nimi?

Nie wiem właściwie jak łączysz ten "kryzys wiary" z wyborem denominacji.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 06 cze 2015, 23:58

krzychiii pisze: potrzebuje ludzi którzy wierzą w Boga tak jak ja.


Rozumiem to bardzo dobrze. To byl powod dlaczego zmienilismy kosciol z ogolnego ewangelicznego na prezbiterianski (majacy bardzo dokladny wyklad w wyznaniu wiary i katechizmie co jest w nim wierzone).

Pytanie jest - Ktore wyznanie wiary najlepiej oddaje jak wierzysz w Boga, wybierz ktores z istniejacych albo sam po krotce napisz. W ten sposob bedzie mozna dopasowac zbor do twoich teologicznych wyznacznikow.

Pociagnalbym chetnie watek co robisz w Medellin i od jak dawna. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 07 cze 2015, 08:07

krzychiii, a czy jeszcze przed wyjazdem byłeś ugruntowany w wierze? Myślę, że to jest powód Twojej rozterki. Znając Biblię (na jakimś poziomie)i mając poznanie, powinieneś raczej nie mieć problemów z uczestniczeniem w jakiejkolwiek denominacji, o ile nie jest ona odstępstwem doktrynalnym w ogóle.
Imperator pisze:Pytanie jest - Ktore wyznanie wiary najlepiej oddaje jak wierzysz w Boga,
A to są różne? Jeden Kościół, jeden Bóg, jedno Słowo Boże. Jeden chrzest, tylko ludzie różni. ;-)
Czekoladowy pisze:Nie wiem właściwie jak łączysz ten "kryzys wiary" z wyborem denominacji.
Zadam to samo pytanie? ;-)


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości