Poszukujący...

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Adeli19
Posty: 8
Rejestracja: 05 gru 2014, 19:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Poszukujący...

Postautor: Adeli19 » 05 gru 2014, 20:13

Witam,
Jestem Mateusz mam lat 15. Pisze tutaj ,ponieważ poszukuje zrozumienia... dotyczy to wiary. Jestem Katolikiem ,ale się nim nie czuje w tym roku szkolnym przystępuje do bierzomowania (szczerze nie wiem co to i po co ten sakrament, nikt mi nie wytłumaczył :-/ ). Pochodzę z rodziny bardzo wierzącej ,co tydzień uczęszczam na msze św. i sam jestem bardzo wierzący chociaż jakoś inaczej :-/ . Jednym z moich rożnic dotyczy podchodzenie ws. Maryi, Katolicy bardzo modlą się do niej (czasem uznają ją za Boga !) a ja uważam ,że Maryia jest ważna ,ale tylko dlatego że była matką Chrystusa i tu nie mogę mieć zrozumienie wśrod rodziny :-/ Mówią mi ,że jest ona najważniejsza po Chrystusie i trzeba się do niej modlić. 2 różnica dotyczy sprawy kościoła. Dla mnie kośćiół jest to świątynia Boga a nie jakiegoś księdza ,który coróż na kazaniach mówi jak mamy żyć ,na kogo głosować(agitacja wyborcza?) i by dawać na tace ponieważ UWAGA UWAGA Jest tak w Piśmie Swiętym napisane <_< ! Ja do kościoła idę się pomodlić, posłuchać co mówi Bóg, zarzyć refleksji do pewnych spraw . 3 róznica tym czym się różnię od nich jest taka ,że dla mnie najważniejszy jest Bóg a nie bliżni . Ostatni raz jak byłem na spotkaniu bierzmowanych ,mieliśmy spotkanie z panią Patrycją Hurlak ,która opowiadała o swoim świadectwie a na koniec nakłaniała nas do kupienie swojej ksiązki. Oczywiście jej w to nie uwierzyłem i skrytykowałem ją za to ,że chce po przez Boga dorobić się ,ponieważ jej już nie chcą w telewizji, potem ksiądz i katechetka mnie skarcili za to ,że powiedziałem jej co o niej myśle.
I napisałem. :-) W końcu mogłem się wypowiedzieć na temat mojej wiary w Jezusa Chrystusa. A tak małe pytanko czy to nie jest czasami obraźliwe ,że ktoś na was(protestantach) mówi ,że jesteście Sektami ?


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 06 gru 2014, 10:31

Witaj, bierzmowanie to pusty nic nie znaczący rytuał. Jesli masz mozliwosc to znajdź wspolnote biblijnie wierzących chrześcijan w twojej miejscowosci. Napisz gdzie mieszkasz to pomożemy ci wybrac. Przede wszystkim szukaj Boga: módl sie i czytaj codziennie Jego Slowo - Biblie. Zacznij od Nowego Testamentu. Poczytaj stronę gotquestions.org/polski ktora rozjaśni ci wiele spraw doktrynalnych. Dowiedz sie czym jest nowe narodzenie (narodzenie na nowo). Protestanci nie sa sektami. Czasem niektórzy próbują nas w ten sposób obrazac. Moze później napisze cos wiecej. Pozdrowienia i zapewniam o modlitwie w twoim poszukiwaniu Boga.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 gru 2014, 10:40



Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Adeli19
Posty: 8
Rejestracja: 05 gru 2014, 19:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Adeli19 » 06 gru 2014, 19:31

Dziękuje za odpowiedź
W mojej okolicy jest tylko jedna świątynia protestancka ; kościół ewangelicko-augsburski


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 07 gru 2014, 00:26

Idź do nich i z nimi pogadaj, z pastorem to on ci wyjaśni dużo i tez zobacz sobie nabożeństwo , posłuchaj kazania , Dobrze by było pojechać też do jakiegoś innego zboru np Baptystów , zielonoswiątkowych i też sobie posłuchać kazania i pogadać z pastorem . Potem przemyśl . Czytaj Biblię najpierw Nowy testament i zastanawiaj się nad tym co tam napisane i też czytaj z tej strony co podałam link bo tam są odpowiedzi na rózne nasuwajace sie pytania.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 07 gru 2014, 13:17

Lepiej znajdź ewangeliczny kościół.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Adeli19
Posty: 8
Rejestracja: 05 gru 2014, 19:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Adeli19 » 07 gru 2014, 23:08

Mam pytanie który kościół jest następstwem luteranizmu? I dlaczego się czuje tu jak jakaś duszczka ,którą chcą wszyscy zdobyć ? Zawsze przyjmujecie tak tych nieokreślonych ? Może lepiej zostać wolnym elektronem...


Adeli19
Posty: 8
Rejestracja: 05 gru 2014, 19:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poszukujący...

Postautor: Adeli19 » 07 gru 2014, 23:09

Vrijer pisze:
Adeli19 pisze: A tak małe pytanko czy to nie jest czasami obraźliwe ,że ktoś na was(protestantach) mówi ,że jesteście Sektami ?


Dla mnie to nie jest obrazliwe tylko smieszne bo swiadczy o ludzkiej ingorancji i nie znajomosci znaczenia slowa sekta :)

Jesli mozesz to napisz z jakiego jestes miasta, napewno sa jeszcze jakeis zbory w poblizu. Chociaz niewatpliwie lepsze jest uczeszczanie do Kosciola Ewangelicko-Augsburskiego niz tkwienei w Kosciele Rzymsko-Katolickim



Zduńska Wola


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 07 gru 2014, 23:13

W Zduńskiej Woli są baptyści: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zb%C3%B3r_ ... skiej_Woli

A także taki kościół:
http://kanaan.info.pl/


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MrSponge » 08 gru 2014, 00:01

filius dei pisze:(...) i odpuść sobie kościół ewangelicko augsburski i tego typu kościoły ze względu na niebiblijnść wielu nauk.

filius dei pisze:Jeśli pytasz mnie o idealny zbór to takowego nie ma, ale są zbory gdzie jest głoszona zdrowa nauka a do tych zborów na pewno nie można zaliczyć KEA i podobnych kościołów.


Co jest "nie tak" w KEA oprócz chrztu niemowląt i innego rozumienia Wieczerzy?

Adeli19 pisze:(...) dlaczego się czuje tu jak jakaś duszczka ,którą chcą wszyscy zdobyć ?

Dostali pewnie polecenie w zborach, że mają w tym tygodniu nawrócić 15 osób inaczej płacą dziesięcinę. Hahahaha... :lmao: ;P uwaga - to był żart... :shy:

Adeli19 pisze: Zawsze przyjmujecie tak tych nieokreślonych ? Może lepiej zostać wolnym elektronem...

Nie przejmuj się, to tylko Internet - ufaj przede wszystkim Bogu, a ludziom na końcu dopiero po sobie - jak już sobie nie ufasz. Warto przejść się po zborach (ale odradzam "Tour de Zbór" ;-) ), zobaczyć czego uczą, bo ktoś może być z nazwy np. "baptystyczny", a będzie jakaś kiszka, albo "zdrowy tradycyjny protestancki zbór", a na drugi dzień wpadnie Hinn i będzie powalał "mocą marynarki"... :hypno:

Witaj na forum. XP


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 08 gru 2014, 00:24

I dlaczego się czuje tu jak jakaś duszczka ,którą chcą wszyscy zdobyć ? Zawsze przyjmujecie tak tych nieokreślonych ?

Co masz na myśli? Czy ktokolwiek naciska cie do wstąpienia do konkretnej denominacji? Odradzam tylko kea ze względu na daleko posunięty ekumenizm z kościołem katolickim. Wybór konkretnej wspólnoty jest bardzo ważny szczególnie dla młodej nieugruntowanej osoby bo jest wiele blednych i fałszywych nauk w niektorych zborach


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MrSponge » 08 gru 2014, 10:11

Ian pisze:Odradzam tylko kea ze względu na daleko posunięty ekumenizm z kościołem katolickim.


OK - to jest faktycznie argument, bo Luteranie dzisiaj są w miejscu, w którym to byłoby nie do pomyślenia jeszcze 100 lat temu. Patrząc jednak na KEA nie uważam, aby mieli chore nauki, chociaż dryfują niebezpiecznie w kierunku Rzymu i za chwilę ta granica się tak rozwodni, że może być różnie.

Jakbym miał do wyboru KEA czy KChB to bym wybrał Baptystów bez wahania.
Czasami słucham kazań ze zboru KEA w Wiśle Malince i gdyby tak nauczali Luteranie na całym świecie, to byłoby na prawdę super. Polski Luteranizm nie choruje na raka, który pożera ten zachodni i skandynawski... To jednak inna rzeczywistość, oby się obronili przed tymi błędami.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości