Duch Święty prawdziwy i sfałszowany

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 05 gru 2014, 00:08

Pytanie jest inne, czy ktoś taki jak ta kobieta, gdyby udzielał Ci chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, to byłoby to w innym imieniu niż my myślimy?
Co z tym wersetem ? "Nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym" 1 Kor. 12, 3.

Nie wiem. Nie da się ukryć, że jest to problem, co i widać po tym wątku.

Jako kolejny problematyczny werset dołożę jeszcze ten o ludziach, którzy mówili do Jezusa "Panie! Panie!". Czy oni też przemawiali w Duchu Świętym? Jezus powiedział, że nie ma z nimi nic wspólnego.

Wniosek, jaki się nasuwa, to to, że nie słowo wypowiedziane ustami jest wyznacznikiem ale to, co się za nim kryje.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 gru 2014, 00:31

Kłodczanko jak ja bym się chciala ochrzcić się w Duchu świetym to co mam zrobić . Ja uważam że mam juz Ducha bo się narodziłam na nowo . Czy można być narodzonym na nowo ,żyć dla Jezusa i nie mieć Ducha Świętego?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Kłodczanka
Posty: 72
Rejestracja: 21 kwie 2014, 19:01
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kłodzko
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kłodczanka » 05 gru 2014, 01:07

Czekoladowy pisze:Nie wiem. Nie da się ukryć, że jest to problem, co i widać po tym wątku.

Jako kolejny problematyczny werset dołożę jeszcze ten o ludziach, którzy mówili do Jezusa "Panie! Panie!". Czy oni też przemawiali w Duchu Świętym? Jezus powiedział, że nie ma z nimi nic wspólnego.

Wniosek, jaki się nasuwa, to to, że nie słowo wypowiedziane ustami jest wyznacznikiem ale to, co się za nim kryje.


Tylko ci ludzie, którzy mówili "Panie, Panie" czynili nieprawość. Myślę, że to jest wyznacznikiem. Co z tego, że działali dla Boga, skoro żyli w grzechu.


Kłodczanka
Posty: 72
Rejestracja: 21 kwie 2014, 19:01
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kłodzko
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kłodczanka » 05 gru 2014, 01:10

magda pisze:Kłodczanko jak ja bym się chciala ochrzcić się w Duchu świetym to co mam zrobić . Ja uważam że mam juz Ducha bo się narodziłam na nowo . Czy można być narodzonym na nowo ,żyć dla Jezusa i nie mieć Ducha Świętego?


Uważam, że nie, chociaż są jeszcze Ci, którzy jak Świadkowie uważają, że Duch Święty to czynna moc Boża lub coś w tym rodzaju. Czy oni są ochrzczeni w Duchu, skoro w Niego nie wierzą ?

Zadałaś dobre pytanie, tym bardziej, jeśli zastanawiamy się nad jakimiś mocami kundali. Czy człowiek wierzący może być pod wpływem innego Ducha i w nim działać cuda? Ja nie znajduję ani jednego uzasadnienia dla takiego podejścia.


Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 05 gru 2014, 08:35

Czekoladowy pisze:Polecam jeszcze raz książeczkę "Piękna strona zła", jest dostępna na chomiku.
Autorka opisuje tam między innymi w jaki sposób uczestniczyła w uzdrowieniach posługując się mocą demonów, a jednocześnie wierząc, że dzieje się to za sprawą Jezusa. Później się okazało, że Jezus jej wyobrażeń nie był prawdziwym Jezusem.


Trzeba pamiętać,że autorka tej książki,była w tym czasie czynną okultystką ( nie narodzoną na nowo) i " Jezus",którego imienia wzywała ,to nie był Jezus Chrystus,który umarł za grzechy i zmartwychwstał,tylko jakiś Jezus okultystyczny... .


Nie wierzę też,że osoba naprawdę narodzona z Ducha Św. w której Duch Boży poświadcza,że jest Bożą własnością, która szczerze modli się do Boga mogła dostać dar nie od Boga,tylko od demona.
Dlatego uważam,że osoby odrodzone, zapieczętowane Duchem Bożym ,jeśli usługują darami Ducha,to są one z Ducha,a nie z ciała lub od demonów.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Vert_87
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2013, 11:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Vert_87 » 05 gru 2014, 09:40

Myślę, że musimy być ostrożni i badać wszystko na podstawie Pisma. Nie powinniśmy od razu przyjmować za pewnik wszystkiego co podpisują nam jako "działanie Ducha Świętego". Ale też z kolei nie możemy odrzucać na starcie manifesfacji Ducha, bo przecież wokoło tyle zwiedzenia. 1 Koryntian 2:12 :”My zaś nie przyjęliśmy ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, żebyśmy wiedzieli, które rzeczy są nam od Boga darowane." myślę, że z Bożą pomocą będzie nam dane rozsądzić.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 05 gru 2014, 10:58

Kłodczanka pisze: Jeśli nie, to w jaki sposób ktoś, kto jest ochrzczony Duchem Świętym może jednocześnie działać w innym Duchu.

Kogo uważasz za ochrzczonego Duchem Św.? Bierzmowanie jest takim chrztem ponoć, ale po sobie wiem,że z tej uroczystości pamiętam tylko elegancką,nową sukienkę. A większość ludzi w PL to właśnie katolicy albo byli katolicy.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 05 gru 2014, 11:06

e osoby odrodzone, zapieczętowane Duchem Bożym ,jeśli usługują darami Ducha,to są one z Ducha,a nie z ciała lub od demonów.
_________________

A w jaki sposób możesz zweryfikować to,że np. ktoś przyjeżdża usługiwać i mówi,że będzie chrzcił Duchem św. Skąd wiesz, jeśli nie znasz tej osoby osobiście i dobrze?
Nawiążę do bierzmowania. Biskup jeździ i chrzci, a potem okazuje się,że ląduje w kiciu, bo to jakiś zboczeniec totalny /wiadomo o co chodzi/, i co? Czy taki człowiek może przekazać cokolwiek dobrego? Juz o Duchu Św. nie wspomnę :|


Kłodczanka
Posty: 72
Rejestracja: 21 kwie 2014, 19:01
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kłodzko
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kłodczanka » 05 gru 2014, 12:00

kontousunięte1 pisze:
Kłodczanka pisze: Jeśli nie, to w jaki sposób ktoś, kto jest ochrzczony Duchem Świętym może jednocześnie działać w innym Duchu.

Kogo uważasz za ochrzczonego Duchem Św.? Bierzmowanie jest takim chrztem ponoć, ale po sobie wiem,że z tej uroczystości pamiętam tylko elegancką,nową sukienkę. A większość ludzi w PL to właśnie katolicy albo byli katolicy.


Nie uważam jakichkolwiek praktyk katolickich za ważne z Bożym Słowem. Jak powiedziała osoba przede mną, są to ludzie o odnowionym umyśle, którzy narodzili się na nowo. Jak można narodzić się na nowo tuż po swoim prawdziwym narodzeniu ?
Natomiast ilość katolików wcale mnie nie przeraża, bo oznacza to tylko tyle, że mamy ogromne pole do ewangelizacji :)


Kłodczanka
Posty: 72
Rejestracja: 21 kwie 2014, 19:01
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kłodzko
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kłodczanka » 05 gru 2014, 12:16

kontousunięte1 pisze:
e osoby odrodzone, zapieczętowane Duchem Bożym ,jeśli usługują darami Ducha,to są one z Ducha,a nie z ciała lub od demonów.
_________________

A w jaki sposób możesz zweryfikować to,że np. ktoś przyjeżdża usługiwać i mówi,że będzie chrzcił Duchem św. Skąd wiesz, jeśli nie znasz tej osoby osobiście i dobrze?
Nawiążę do bierzmowania. Biskup jeździ i chrzci, a potem okazuje się,że ląduje w kiciu, bo to jakiś zboczeniec totalny /wiadomo o co chodzi/, i co? Czy taki człowiek może przekazać cokolwiek dobrego? Juz o Duchu Św. nie wspomnę :|


Po pierwsze do kościołów najlepiej zapraszać ludzi, co do których mamy przekonanie, że trzymają się Pisma. Następnie to, że przyjeżdża człowiek i ma się o kogo modlić w Bożym kościele jeśli chodzi o chrzest w Duchu, też nie do końca dobrze świadczy o tym kościele. Skoro inni wierzący mają tego samego Ducha Świętego, to dlaczego sami nie modlą się o swoich braci ? Czy on ma jakieś większe kwalifikacje? Innego Ducha otrzymał? To zazwyczaj bierze się z przekonania, że w kościele są ci namaszczeni i zwykli wierni. Inna sprawa jest taka, że jeśli przyjeżdża ktoś i przykładowo modląc się o chrzest w Duchu mówi na językach, to co się dzieje z resztą wierzących? Czy nie są w stanie w Duchu Świętym rozpoznać czy ten człowiek jest od Boga?
Myślę, że większość ludzi ma problem właśnie dlatego, że łapie się w pułapkę myślenia- On jest bardziej namaszczony ode mnie, ja nie będę nigdy na jego miejscu. Jeśli dużo się modlimy i spędzamy czas z Bogiem, to mamy rozróżnienie kiedy coś jest od Ducha Świętego, a kiedy nie. Skąd może się wziąć to cudowne badanie rzeczy, czy na pewno nie dochodzi do zwiedzenia? Z komory modlitwy. Zobaczmy na Dawida. Dawid kiedy wrócił ze swoimi wojownikami do Syklag i miasto było zniszczona co zrobił? Natychmiast zawołał: przynieście mi Efod i wołał do Boga o odpowiedź.
Co my zazwyczaj robimy, kiedy przyjeżdża ktoś i mamy co do niego wątpliwość ? Wołamy do Boga, "objaw mi, czy to jest osoba od Ciebie", czy mówimy "widziałem na youtube, że jak ktoś nie pada na twarz, to zwiedzenie i ruch kundali". To jest nasze rozsądzanie według Ducha Bożego ?


Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 05 gru 2014, 12:32

kontousunięte1 pisze:A w jaki sposób możesz zweryfikować to,że np. ktoś przyjeżdża usługiwać i mówi,że będzie chrzcił Duchem św. Skąd wiesz, jeśli nie znasz tej osoby osobiście i dobrze?
Nawiążę do bierzmowania. Biskup jeździ i chrzci, a potem okazuje się,że ląduje w kiciu, bo to jakiś zboczeniec totalny /wiadomo o co chodzi/, i co? Czy taki człowiek może przekazać cokolwiek dobrego? Juz o Duchu Św. nie wspomnę


Duch Św. jest Bogiem i nie przychodzi do człowieka z woli człowieka,więc nie możesz dostać Ducha Św. przez jakieś ludzkie zabiegi. Jest to wyłącznie Boże dzieło . W ten sposób Bóg pieczętuje ciebie i zaświadcza ,że jesteś Jego własnością.

Co do darów Ducha,to też nie są ludzkimi darami,które sobie może ktoś wygenerować, tylko jak sama nazwa wskazuje,są to dary Ducha Św, czyli też pochodzą od Boga.

Wszelkie diabelskie podróbki, są udziałem ludzi,w których nie mieszka Duch Boży,bo nie wyobrażam sobie,żeby Bóg pozwolił aby przez jego własność manifestował się inny duch ,niż Chrystusowy. Oczywiście piszę tu o ludziach naprawdę narodzonych na nowo,a nie o takich,którym się tylko tak wydaje.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 05 gru 2014, 13:33

Dorota. Ja to wiem. Dlatego pytałam Kłodczanki, która pisze,że wystarczy chcieć i już ma się dary.
Wątpię w to. Ja tam mogę sobie chcieć, ale jak nie mam możliwości nimi dzielić się w Zborze to byłby to dar dla mojej próżności i własnego zaspokojenia. Bóg wie komu i jaki dar dać.
Wiele osób uważa,że może sobie działać na własną rękę.
Kłodczanka pisze: dlaczego sami nie modlą się o swoich braci ?

Ależ się modlą. Tylko czy każdy może każdemu przekazywać /chrzcić/ Ducha św.
Uważam,że osoba Go dostaje przy swoim nawróceniu, a całe to "czary mary" to otoczka.
Jak choćby z katolickim bierzmowaniem.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 gru 2014, 16:34

Kłodczanka pisze:Czy człowiek wierzący może być pod wpływem innego Ducha i w nim działać cuda? Ja nie znajduję ani jednego uzasadnienia dla takiego podejścia.


Też uwazam że nie jest możliwe żeby człowiek nowonarodzony , umarły dla świata był pod wpływem innego ducha , musiałby być najpierw zwiedziony ,pójść za światem odrzucic Jezusa i dopiero załapać jakiegoś innego dcha.

Dorota. pisze:,to nie był Jezus Chrystus,który umarł za grzechy i zmartwychwstał,tylko jakiś Jezus okultystyczny... .


w NEW AGE też się zgłasza do nich jakis Jezus w czasie channellingu

Wiesiu litosci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 ale sobie awatara walnęłaś ,az przysiadłam z wrazenia, o ludziska ,cdo nie awatar, :mrgreen:

kontousunięte1 pisze:Ależ się modlą. Tylko czy każdy może każdemu przekazywać /chrzcić/ Ducha św.


Ja ważam ze nie każdy, Dch Święty był przekazywany przez nakładanie rąk starszych , lub sam zstępował na ludzi przez siebie wybranych. Nie kaażdy miał mozliwośc nakładania rąk, a ci co mieli w pierwszych wiekach , to po odstępstwie KRK Duch zaniknął . Może czasem zsstępował sam na niektórych ale wKK go nie ma i nie było od czasów zejścia kościoła na psy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Vitex
Posty: 22
Rejestracja: 24 lip 2014, 22:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Vitex » 05 gru 2014, 23:18

magda pisze:Już ten duch kundelini nawet do katolickiego wszedł nie tylko protestanccy chryzmatycy a wszędzie sie zło objawia. jest taki film co mnie wręcz przestraszył

https://www.youtube.com/watch?v=TdBDuvthRAQ


Benny Hinn? To ja już wolę Benny Hilla ;)

A tak na serio to nie znalazłem w Biblii a przynajmniej nie pamiętam żeby Jezus czynił cuda "ot tak", żeby pokazać swoją moc. A nagle wychodzi na to że pan Benek robi dziwne spektakle zamiast poświęcić swój czas na na przykład uzdrawianie.


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 05 gru 2014, 23:46

Benny Hinn należy do tzw. Ruchu Wiary, który nic wspólnego z chrzescijaństwem nie ma, poza tym, że używa imienia Jezus. To, co głosi, to ewangelia sukcesu: człowiek jest bogiem, Jezus nie zbawił nas przez krzyż tylko przez śmierć duchową, a religijny shopping jest jak najbardziej w porządku. Więcej to ma wspólnego z New Age niż z charyzmatykami.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości