Co zrobić z lekami homeopatycznymi?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
maia
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2014, 17:02
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Co zrobić z lekami homeopatycznymi?

Postautor: maia » 24 paź 2014, 17:11

Nie wiem co zrobić z tymi lekami. Mam ich 3 opakowania. Warte są ok. 200 zł. Czy mogę je sprzedać np. przez internet? Czy powinnam wyrzucić do kosza, aby nikomu nie zaszkodziły? Zastanawiam się bo obie opcje mają plusy i minusy. Jeśli sprzedam będę mieć pieniądze, a ktoś kto kupi i tak by je kupił od kogoś innego. Co mi radzicie?


Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 24 paź 2014, 17:24

Wyrzuc, bo przez Twoje posrednictwo ktos sie na to złapie. Ja wyrzuciłam lub zniszczyłam rozne rzeczy tego typu.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić z lekami homeopatycznymi?

Postautor: KAAN » 24 paź 2014, 17:33

maia pisze:Nie wiem co zrobić z tymi lekami.
Wywal to dziadostwo do kosza i nigdy tego nie kupuj, to zwykłe oszustwo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 24 paź 2014, 17:42

KAAN pisze:Wywal to dziadostwo do kosza

Nie do kosza bo ktoś znajdzie! Chyba, ze do kosza ale po wysypaniu tych pigułek czy co to tam jest (luzem, a nie w całości w opakowaniu).
A najlepiej spalić w piecu (jak się ma)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 24 paź 2014, 17:45

Przypomina to mi moją koleżankę ze studiów, która była ateistką, ale jednocześnie nie widziała nic niekonsekwentnego w odrzucaniu jednego rodzaju rzeczy nadprzyrodzonych (Bóg) a wiarę w inne rzeczy nadprzyrodzone (astrologia, leki homeopatyczne, co do których twierdziła, że ją wyleczyły, jakiś spirytyzm czy coś, twierdziła, że widziała siebie w dawnych życiach gdzie była m.in. córką faraona).


Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 24 paź 2014, 17:47

pozytywista, czyli taka idealna ofiara dla new age


maia
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2014, 17:02
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: maia » 24 paź 2014, 17:49

Dzięki za odpowiedzi. Chociaż szkoda mi trochę tyle kasy wyrzucić.
Ja ich nie kupowałam. Zostały mi po zmarłej osobie z rodziny, która chorowała na raka i leczyła się różnym naturalnymi sposobami. Homeopatii nie stosowała, tylko te 3 opak. były jakby w "pakiecie" z innymi.
Zresztą nie wiem czy one są naprawdę homeopatyczne, bo w składzie są tylko zioła i alkohol. Ale pisze na nich homeoopathisches arzneimittel.


Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 24 paź 2014, 17:59

Rozumiem Cie, tez sie chwile zastanawialam, co zrobic ze swoimi rzeczami. Wywalilam/zniszczyłam np. plyty muzyczne i przedmioty dekoracyjne, ktore tez moglabym gdzies sprzedac. Ale stwierdzilam, ze pecunia olet :-)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 25 paź 2014, 10:51

Zbyszekg4 pisze: (luzem, a nie w całości w opakowaniu).
A najlepiej spalić w piecu (jak się ma)

Luzem nie wolno leków wyrzucac. W aptekach są pojemniki na leki.Może tam wolno luzem wyrzucic, ale nie jestem pewna.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 25 paź 2014, 10:53

maia pisze: zioła i alkohol.

To proponuję zabawic się w dilera :hihi: :f:


krzychiii
Posty: 59
Rejestracja: 09 sty 2015, 17:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Medellin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: krzychiii » 28 mar 2015, 19:51

myślałem że na tym forum są mądrzejsi ludzie, ale...
LEKI HOMEOPATYCZNE DZIAŁAJĄ!!! Wyleczyły moją koleżankę z raka!! :-|


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 28 mar 2015, 19:58

krzychiii pisze:myślałem że na tym forum są mądrzejsi ludzie, ale...
LEKI HOMEOPATYCZNE DZIAŁAJĄ!!! Wyleczyły moją koleżankę z raka!! :-|


Nooo demony wyleczyły koleżankę z raka, ciekawe gdzie będą przeżuty?


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 29 mar 2015, 07:14

A kto powiedział, że te leki są złe? :oops: Przecież to zwykła chemia jak i w innych lekarstwach. Co innego filozofia homeopatii. Leczenie ziołami (które stworzył Bóg jest złe? Nie. Złe jest chodzenie do zielarza, który ma nawiedzone widzenia.
Ja sam leczę się roślinami. Czosnek, cebula, chrzan, pokrzywa itd.... zamiast antybiotyku.
Nigdy jednak nie wchodzę w filozofię.
To tak jak z jogą. Joga nie jest od Boga jako filozofia, ale samo ćwiczenie fizyczne czy jest złe?
krzychiii pisze:LEKI HOMEOPATYCZNE DZIAŁAJĄ!!! Wyleczyły moją koleżankę z raka!!

Tu jednak byłbym wielce ostrożny. Nie ma leków na raka jeszcze. Byłbym w stanie przypuszczać, że to może być groźne. :-|
koleżanka pisze:Nooo demony wyleczyły koleżankę z raka, ciekawe gdzie będą przeżuty?
Wcale bym się nie zdziwi.
krzychiii pisze:myślałem że na tym forum są mądrzejsi ludzie

Są mądrzejsi. W Bogu. Nie wierzymy w cuda. Wierzymy w Boga cudów, jeśli jakiś cud się wydarzy a nie ma w nim Imienia Jezusa, wiemy, że nie pochodzi od Boga.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 29 mar 2015, 10:52

mjsystem pisze: Nie wierzymy w cuda. Wierzymy w Boga cudów, jeśli jakiś cud się wydarzy a nie ma w nim Imienia Jezusa, wiemy, że nie pochodzi od Boga.


Amen! Bóg cudów, nie skuteczność magii i zaklęć. W jaki sposób produkuje się leki homeopatyczne? Tak, jak kiedyś guślarki przyrządzały swoje mikstury. Towarzyszą temu zaklęcia. Z chemicznego punktu widzenia te mieszanki ziołowe nie mają prawa zadziałać, są dla organizmu tak neutralne, jak placebo ;)


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 29 mar 2015, 11:25

Przecież to zwykła chemia jak i w innych lekarstwach.

Przecież te leki to tylko woda czy cukier i tyle. O to w tym chodzi, że w tym leku nie ma żadnej chemii. Jest tylko "pamięć" rozpuszczalnika co do tego jaki składnik był w tym rozcieńczony. A jest tak rozcieńczony, że go już w rozpuszczalniku w ogóle nie ma.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości