przemiana ciała w chleb, i wina w krew ......

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 28 lip 2014, 21:40

dzordan, Zaraz katolicy Cie zaatakuja i nazwa Cie heretykiem ;-)
Dlatego ze nie wierzysz w to co oni.Eh....


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 29 lip 2014, 00:31

dzordan, realna obecność wcale nie jest herezją. Przemawia za nią szereg dowodów biblijnych i wczesnochrześcijańskich. :-)

1Kor 10:16 :[i]"Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy, czy nie jest udziałem we Krwi Chrystusa? Chleb, który łamiemy, czyż nie jest udziałem w Ciele Chrystusa?"[/i]

1Kor 11:27 :[i] "Kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej"[/i]

Natomiast Ignacy, uczeń Apostołów wyrażał się w następujący sposób : "Błędnowiercy dokeci nie wyznają z nami, że Eucharystia jest Ciałem Chrystusa Pana, tym samym, które cierpiało za nasze grzechy, a które Ojciec wskrzesił".

Z kolei Justyn Męczennik pisał w Apologii : "Ten pokarm zowie się u nas Eucharystią. Nie przyjmujemy go jak zwykły chleb i napój, ale jesteśmy nauczeni, że ten pokarm poświęcony Jego słowy, jest Ciałem i Krwią tegoż Wcielonego Pana Jezusa".

Sobór Nicejski z 325 roku orzekł :[i] "Baranek Boży, który gładzi grzechy świata, którego Ciało przyjmujemy".[/i]


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 29 lip 2014, 00:42

dzordan, Trzymaj sie tego co Ci Duch Swiety objawil.Dziekuj Panu Bogu. bo zaraz tutaj bedzie wiecej takich,ktorzy Cie beda przekonywac ze Pan Jezus jednak jest w oplatku.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości