Czy wszystkie denominacje takie są?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Głóg
Posty: 145
Rejestracja: 19 lip 2013, 14:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy wszystkie denominacje takie są?

Postautor: Głóg » 26 cze 2014, 13:40

Czy we wszystkich denominacjach ewangelikalnych jest coś takiego, jak doszukiwanie się we wszystkim działania demonów? Zaznaczam, że nie neguję tego, że istnieją opętania czy wpływy demoniczne, ale gdy czytam takie rzeczy, że za depresją stoi szatan, lub gdy ktoś po wypadku samochodowym lub uderzeniu w głowę ma objawy psychiatryczne i przypisuje się to działaniom demonów, to mnie krew zalewa.

Zauważyłem, że głównie zieloni i inni charyzmatyczni mają takie poglądy. Czy baptyści, ludzie z kech, kwch i innych nie charyzmatycznych również tak myślą?


Niesamowicie błądzący.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wszystkie denominacje takie są?

Postautor: jj » 26 cze 2014, 13:53

Głóg pisze:
Zauważyłem, że głównie zieloni i inni charyzmatyczni mają takie poglądy. Czy baptyści, ludzie z kech, kwch i innych nie charyzmatycznych również tak myślą?


Nie. :)


Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rafi » 26 cze 2014, 14:03

W jednym ze zborów baptystycznych usłyszałem na kazaniu wielokrotnie więcej o diable, demonach i innych, niz o Bogu. Ale to chyba wyjątek :)
W KEM przez lata o szatanie słyszałem kilka razy, w kontekście np kuszenia na pustyni.
Koncentrujemy się na Bogu.


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy wszystkie denominacje takie są?

Postautor: josta » 27 cze 2014, 11:05

Głóg pisze:Czy we wszystkich denominacjach ewangelikalnych jest coś takiego, jak doszukiwanie się we wszystkim działania demonów? Zaznaczam, że nie neguję tego, że istnieją opętania czy wpływy demoniczne, ale gdy czytam takie rzeczy, że za depresją stoi szatan, lub gdy ktoś po wypadku samochodowym lub uderzeniu w głowę ma objawy psychiatryczne i przypisuje się to działaniom demonów, to mnie krew zalewa.



Heheh, aż się zaśmiałam, bo też mnie to kiedyś drażniło, to gromienie wszystkiego począwszy od przeziębienia a skończywszy na hałasach ze starej szafy. Ja tak nie uważam, mimo iż z braku innego zboru chodzę do zielonoświątkowego to tam akurat jest mało o tego typu szatanskiej działalności. Bardziej podchodzi się do tego wten sposób "stało ci się nieszczęsćie? to się o to pomódl" - bez wnikania w to, kto dokładnie i o jakim imieniu demon za tym stoi ;)


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 27 cze 2014, 11:17

Osobiście uważam, że za depresją stoi szatan, a konkretnie niewiara, szczególnie u wierzących.

Co do padaczki czy pochodnych to nie, trzeba mieć poznanie od Boga. Słyszałem przypadek, gdzie z człowieka wyganiali demona, bo miał padaczkę, a później dopiero Bóg objawił pewnemu bratu, ze to nie demon tylko padaczka pourazowa, bo uderzył się o szlaban. I rzeczywiście tak było.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 27 cze 2014, 11:58

Effata pisze:Osobiście uważam, że za depresją stoi szatan...
Z cala pewnoscia i nazywa sie Freud.

Inaczej trzeba by silnej wiary w niedobor adrenaliny i serotoniny, a tego nie widac golym okiem.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wszystkie denominacje takie są?

Postautor: Chcę wierzyć » 27 cze 2014, 13:25

Głóg pisze:Zauważyłem, że głównie zieloni i inni charyzmatyczni mają takie poglądy. Czy baptyści, ludzie z kech, kwch i innych nie charyzmatycznych również tak myślą?


A w ilu kościołach charyzmatycznych/nie charyzmatycznych byłeś?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 27 cze 2014, 14:39

Effata pisze:Osobiście uważam, że za depresją stoi szatan, a konkretnie niewiara, szczególnie u wierzących.

Błagam,nie wyżywajcie się ponownie na ludziach dotkniętych tą chorobą.
Jeśli tak pojmujecie to ja doprawdy nie mam co tu robic. Mam depresję od wielu,wielu lat. Żrę tabletki i są tylko bardzo krótkie okresy poprawy. Ale nie jestem ani opętana, ani niewierząca. Wręcz przeciwnie.
Takie gadanie powoduje tylko u osoby chorej pogorszenie jej stanu,zachwianie bardzo kruchej stabilności.
jj pisze:Z cala pewnoscia i nazywa sie Freud.

Dokładnie ;-)
Dodam,że sam miał liczne problemy, bo był uzależniony od opium i diabli wiedzą czego. :evil:


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 cze 2014, 14:45

Effata pisze:Osobiście uważam, że za depresją stoi szatan, a konkretnie niewiara, szczególnie u wierzących.
To akurat raczej z jakiegoś ruchu wiary definicja. Depresja jest tylko symptomem, bardzo często braku odpowiedniego balansu chemicznego w organizmie. Podobnie jak z tą padaczką pourazową zresztą.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 cze 2014, 14:57

kontousunięte1 pisze:Mam depresję od wielu,wielu lat.
To jesteś Siostro w bardzo dobrym towarzystwie. Spurgeon, zwany księciem kaznodziei cierpiał na depresję przez większość swojego życia aż do swojej śmierci; wiele wspaniałych historycznych hymnów na chwałę Chrystusa było pisane przez osoby, które walczyły z depresją, a nawet i cięższymi schorzeniami (z tego co pamiętam osoba współtworząca niektóre hymny z Newtonem kilka razy nawet przebywała w zakładzie dla obłąkanych, gdzie wtedy zamykano osoby z ciężką depresją etc). Eliasz gdy prosi Boga aby ten go zabił wykazuje również niezwykle depresyjne usposobienie i odbieranie świata, a ktoś kto czyta ze zrozumieniem Koheleta raczej nie może uniknąć głębokiej frustracji na stan otaczającego go świata. I to nie jest wcale złe bo jest jak widać biblijne.

I to jest też wspaniałe w Słowie Bożym, bo nie jest ono wcale naładowane jakimiś cukierkowatymi sztucznymi i plastikowymi ludźmi, którzy własną wiarą chodzą po wodzie, tylko ogromną ilością pełnych wad, cierpiących i patologicznych ludzi względem których Bóg okazuje swoją Łaskę mimo ich wad, chorób, niedoskonałości i grzechu. Bo to właśnie w nich możemy zobaczyć pełnię Jego Chwały, bo oni żadnej nie posiadają. Przecież dokładnie tak jak i my sami.

Czyż nie wspaniały jest właśnie taki Bóg?

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 27 cze 2014, 15:45

jj pisze:
Effata pisze:Osobiście uważam, że za depresją stoi szatan...
Z cala pewnoscia i nazywa sie Freud.

Inaczej trzeba by silnej wiary w niedobor adrenaliny i serotoniny, a tego nie widac golym okiem.


a czy w 21 wieku mozna zbadac jakos te niedobory i dostac wynik tak jak np. mozna zbadac niedobor zelaza czy innych pierwiastkow ? i czy da sie to jakos uzupelnic ?


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 27 cze 2014, 16:08

agnieszkaa pisze:
jj pisze:
Effata pisze:Osobiście uważam, że za depresją stoi szatan...
Z cala pewnoscia i nazywa sie Freud.

Inaczej trzeba by silnej wiary w niedobor adrenaliny i serotoniny, a tego nie widac golym okiem.


a czy w 21 wieku mozna zbadac jakos te niedobory i dostac wynik tak jak np. mozna zbadac niedobor zelaza czy innych pierwiastkow ? i czy da sie to jakos uzupelnic ?


Chodzi o nordadrenaline, a nie, jak blednie napisalem "adrenaline". Badanie poziomu adrenaliny jest mozliwe i proste. Z nordadrenalina i serotonina jest inaczej. Nie ma skutecznej metody zbadania aktualnego poziomu, a jeszcze trudniej jest zbadac sam spadek lub wzrost poziomu. Poza tym sa to hormony, a nie pierwiastki. Wiecej jest w Wikipedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_depresyjne


agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 27 cze 2014, 16:21

Dziekuje za odpowiedz, nie twierdzilam, ze sa to pierwiastki.
Zajrzalam na forum UP do watku na ten temat i pozwole sobie wkleic wypowiedz SW, bo chyba nie jest zla !?;

Jeśli stany depresyjne nie są wywołane zaburzeniami fizjologicznymi (co można zbadać) - bo mogą być - to należy sobie jedną rzecz powiedzieć konkretnie: Stany depresyjne nie są tym, co Bóg przewidział dla swoich dzieci. Pokój i radość to owoc Ducha Świętego, a On jest silniejszy od tego, który jest w świecie. Albo to jest prawda, albo nie. Rozumiem, że czasami okoliczności mogą być tak trudne, że nawet niektórzy wierzący życzą sobie śmierci, ale to nie jest pesymizm - bo "pesymista" to jest stałe usposobienie i moim zdaniem jest zdecydowanie "niekoszerne", jeśli Książę Pokoju mieszka w nas, a Bóg nas kocha i pragnie naszego dobra. Pesymista powinien się po prostu upamiętać, bo "pozytywne wyznawanie" nic mu nie pomoże.

Dzięki Bogu, że nie jesteśmy sami i dlatego w sytuacjach trudnych bracia i siostry mogą się dokładniej przyjrzeć temu, co przeżywamy. czasem będzie to wymagało "postawienia do pionu", czasem "zapłakania z płaczącymi", czasem "poniesienia ciężaru słabych przez mocniejszych". Depresja często jest mylona z demoniczną opresją i też dobrze byłoby wziąć to pod uwagę. "Wsiadanie" na brata czy siostrę z oskarżeniami zamiast mu pomóc, to jest w takich sytuacjach współpraca z diabłem.

Nikt nie idzie przez życie zawsze zwycięsko i z radością. Bywają sytuacje trudne, które maja nas czegoś nauczyć, i nad którymi Bóg ma pełna kontrolę, "nie dając nam pokusy ponad nasze siły, ale zawsze dając wyjście, abyśmy mogli znieść". Wiecznie skaczący z radości chrześcijanin jest albo jeszcze bardzo młody w wierze, albo robi coś na pokaz. Mężowie Boży od Starego do Nowego Testamentu przeżywali chwile trudne, kiedy ich wiara była wypalana w ogniu i oczyszczana. Nie ma prostych, powierzchownych metod ani recept, ani kroków, ani haseł, które w takich sytuacjach dałyby nam zwycięstwo. Bo zwycięstwo należy do Pana. I dlatego do Niego trzeba przylgnąć, nie wstydząc się łez.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 27 cze 2014, 17:17

Ludzie, nie wyżywam się na nikim i nie mówię o opętaniu. To moje zdanie poparte pewnymi doświadczeniami osób mi bliskich jak i ludzie wierzących, których znam.

fantomik pisze:To akurat raczej z jakiegoś ruchu wiary definicja. Depresja jest tylko symptomem, bardzo często braku odpowiedniego balansu chemicznego w organizmie. Podobnie jak z tą padaczką pourazową zresztą.


Nie wiem czy z Ruchu Wiary (jestem przeciwny czemukolwiek z tego Ruchu). Depresję można nazwać brakiem balansu chemicznego w organizmie, opętanie chorobą psychiczną etc.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wszystkie denominacje takie są?

Postautor: Dragonar » 28 cze 2014, 15:43

Głóg pisze:Czy we wszystkich denominacjach ewangelikalnych jest coś takiego, jak doszukiwanie się we wszystkim działania demonów? Zaznaczam, że nie neguję tego, że istnieją opętania czy wpływy demoniczne, ale gdy czytam takie rzeczy, że za depresją stoi szatan, lub gdy ktoś po wypadku samochodowym lub uderzeniu w głowę ma objawy psychiatryczne i przypisuje się to działaniom demonów, to mnie krew zalewa.

Zauważyłem, że głównie zieloni i inni charyzmatyczni mają takie poglądy. Czy baptyści, ludzie z kech, kwch i innych nie charyzmatycznych również tak myślą?

Są to zupełnie indywidualne przekonania, które nie są zapisane w wyznaniach wiary znanych mi denominacji ewangelikalnych. A tym bardziej w Biblii. Prawdopodobnie trafiłeś na nieodpowiednich ludzi albo na nieodpowiedni zbór.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości