Na rozstaju dróg

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Na rozstaju dróg

Postautor: wisnia2168 » 10 maja 2014, 23:03

Witam, zwracam się do was z ważnym dla mnie pytaniem. Otóż od 2 lat stoję na krawędzi swojego wyznania, czuję wewnątrz mnie, że muszę szukać Jezusa dalej, chcę być jak najbliżej niego. Zastanawiam się nad wyznaniem Ewangelicko-Augsburskim, jednak słyszałem że będzie to wielki grzech i cios wymierzony w serce zbawiciela bo zrywam jedność z kościołem katolickim. Proszę was o pomoc i radę co w takiej sytuacji zrobić. z góry dzięki ;))


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 10 maja 2014, 23:24

jak Ci się chce to przejdź się tutaj: http://nextgeneration.swidnica.pl/o-spoecznoci.html
to Kosciół Zielonoświątkowy, a pastor jest byłym księdzem to sobie możesz porozmawiać na te tematy.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: wisnia2168 » 10 maja 2014, 23:33

Dziękuję ci bardzo, być może takiej rozmowy mi trzeba :D Może rozjaśnię sobie tą kwestię z konsekwencjami zerwania z KrK.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Na rozstaju dróg

Postautor: Piotrek. » 11 maja 2014, 00:16

wisnia2168 pisze:Witam, zwracam się do was z ważnym dla mnie pytaniem. Otóż od 2 lat stoję na krawędzi swojego wyznania, czuję wewnątrz mnie, że muszę szukać Jezusa dalej, chcę być jak najbliżej niego. Zastanawiam się nad wyznaniem Ewangelicko-Augsburskim, jednak słyszałem że będzie to wielki grzech i cios wymierzony w serce zbawiciela bo zrywam jedność z kościołem katolickim. Proszę was o pomoc i radę co w takiej sytuacji zrobić. z góry dzięki ;))


Najpierw poznaj to wyznanie, także od środka, uczęszczając na nabożeństwa. Nie ma się do czego spieszyć, bo to naprawdę poważna decyzja, której trzeba być pewnym. W większości parafii E-A regularnie organizowane są niezobowiązujące spotkania dla zainteresowanych luteranizmem. (wzmianka w ogłoszeniach na nabożeństwie) Samo wstąpienie do niej zwykle trwa +/- 6-12 miesięcy (o takich okresach słyszałem), więc w tym czasie można jeszcze zmienić zdanie o 180°. :D

Zacznij od rozmowy z księdzem, który powie Ci co i jak.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Na rozstaju dróg

Postautor: albercik » 11 maja 2014, 23:00

wisnia2168 pisze: . Zastanawiam się nad wyznaniem Ewangelicko-Augsburskim

dobry wybór

,
wisnia2168 pisze: jednak słyszałem że będzie to wielki grzech i cios wymierzony w serce zbawicielabo zrywam jedność z kościołem katolickim. Proszę was o pomoc i radę co w takiej sytuacji zrobić. z góry dzięki ;))

czy grzechem jest to że człowiek woli samodzielnie mysleć i podążać za Jezusem niż łykac kościelna papke?


a1b@RT74
Posty: 23
Rejestracja: 23 lut 2014, 14:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Na rozstaju dróg

Postautor: a1b@RT74 » 12 maja 2014, 09:39

wisnia2168 pisze:Witam, zwracam się do was z ważnym dla mnie pytaniem. Otóż od 2 lat stoję na krawędzi swojego wyznania, czuję wewnątrz mnie, że muszę szukać Jezusa dalej, chcę być jak najbliżej niego. Zastanawiam się nad wyznaniem Ewangelicko-Augsburskim, jednak słyszałem że będzie to wielki grzech i cios wymierzony w serce zbawiciela bo zrywam jedność z kościołem katolickim. Proszę was o pomoc i radę co w takiej sytuacji zrobić. z góry dzięki ;))


Najpierw oddaj swoje życie Panu naszemu,Jezusowi Chrystusowi.On Ciebie poprowadzi. :-)


Awatar użytkownika
daniell
Posty: 374
Rejestracja: 17 kwie 2014, 23:45
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Festung Breslau
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: daniell » 12 maja 2014, 12:05

Jak wyżej.
Myślę, że wybór wyznania jest najmniej istotny (niektórzy już "zachwalają" swoje ;)).
Jeśli już dojdziesz do takiego etapu, że koniecznie będziesz chciał wybierać konkretne wyznanie, to bacz, aby nauk Pana Jezusa nie przedkładano nad ludzkie nauki (nie wszystko musisz "wiedzieć", bo zbawienie nie pochodzi z wiedzy).

Pozdrawiam.


Jezus Cię kocha !
"Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości