Wasze wrażenia z pierwszego nabożeństwa

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Melisa
Posty: 38
Rejestracja: 01 paź 2008, 12:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Wasze wrażenia z pierwszego nabożeństwa

Postautor: Melisa » 13 paź 2008, 16:12

Witam :)

W ostatnią niedzielę byłam na nabożeństwie u Zielonoświątkowców. To moje pierwsze protestanckie nabożeństwo. Jestem zauroczona. Pastor jest charyzmatyczny, ludzie ciepli i radośni, spontaniczna modlitwa, szczere uwielbienie, silna wiara wyrażona świadectwami... Już tęsknię za następnym nabożeństwem, ale czy pojadę, zależy od dobrej woli wiernych, czy mnie zabiorą, bo jestem niepełnosprawna...

Podzielcie się wrażeniami z Waszego pierwszego nabożeństwa w kościele protestanckim. Pozdrawiam serdecznie


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 13 paź 2008, 16:46

moje wrażenia?

to może strumień świadomości, też zieloni:

hm, nawet dużo ich... fajnie, na razie nikt się nikt mną nie zainteresował, na szczęście. pastor się przywitał, spoko, czyli zna ludzi. argh, ktoś się do mnie zbliża. rozmawia ze mną tonem entuzjastycznym o wierze, ratunku. na offlera, chce telefon i mejla!!! modlą się... śpiewają... ej, a gdzie rymy? znowu się modlą. i śpiewają. ile można? kiwają sie, mamrocą, rozpraszają... uważnie obserwuję czubki własnych butów... no wreszcie, po godzinie skończyli. no kazanie, wreszcie jakiś konkret. ufff... no, fajnie mówi, nie takim napuszonym kaznodziejskim tonem. skończył. dobra, idziemy do domu.

no niestety, ja to tak odbieram. nie nadaję się do entuzjastycznego życia wspólnotowego "hej ho, chwalmy Pana!" :roll: :-?


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 13 paź 2008, 17:41

Miałem podobnie jak Ty, Meliso - przede wszystkim dużo życzliwości i szczerości, prośby o maile, numer telefonu itd :-) Po przedstawieniu się i opowiedzeniu "czego szukam" w zborze zostało mi jasno określone, że nie będą mnie na siłę nawracać i nawet jak nie będę chciał przyłączyć się do społeczności to zawsze jestem mile widziany w zborze :-) Tym wszystkim społeczność wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Tak bardzo, że uczęszczam tam na nabożeństwa do dzisiaj :-)


Basic
Information
Before
Leaving
Earth
Awatar użytkownika
Melisa
Posty: 38
Rejestracja: 01 paź 2008, 12:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Melisa » 13 paź 2008, 17:51

Wiesz, Julaine, ale to, że Ty tak przeżyłaś nabożeństwo u Zielonoświątkowców, nie znaczy, że z każdym tak będzie. Nie chciałabym, żeby ten temat zamienił się w krytykę tego Kościoła. Jeśli zrezygnowałaś z KZ, to może opowiesz, jak to wygląda gdzie indziej? :)

Dla mnie było to tak inne od katolickiej Mszy Św... naprawdę wywarło to na mnie niesamowite wrażenie. Ale co jest chyba najważniejsze, widać, że ci ludzie kochają się wzajemnie, widać jak się witają, żegnają, z jaką serdecznością rozmawiają ze sobą i mnie też otoczono serdecznością i uwagą, pastor znalazł trochę czasu po nabożeństwie, by ze mną porozmawiać, nie ma tam obojętności... a że modlą się tak spontanicznie... ja na razie tak nie umiem, ale chciałabym umieć... bo widać, że to szczera modlitwa. Ja jestem przyzwyczajona do odmawiania litanii i różańca, na razie nie bardzo wychodzi mi modlitwa własnymi słowami (ale i tak widzę już postępy). Ale przede wszystkim probierzem jest dla mnie fakt, że zmieniam się na lepsze... widzę to. Grzechy, z którymi nie radziłam sobie wcześniej, tracą swoją siłę i natężenie...

Nie wiem, czy to dobrze czy źle, że nie przywiązuję już takiej wagi do różnic między odłamami protestantyzmu... te kilka protestanckich "sola" na razie mi wystarcza, nie wgłębiam się w szczegóły doktrynalne, bo nawet nie wiem, czy je zrozumiem.

Na razie widzę stosowanie nakazu "Będziesz miłował..." - byłam zdumiona i uszczęśliwiona, gdy spojrzałam na strome schody prowadzące do sali zboru, a jeden z wiernych, przesympatyczny mężczyzna, tak po prostu wziął mnie na ręce i zaniósł na górę. Tam wszystko jest takie oczywiste i naturalne, że pomagamy sobie, każdy na swój sposób.

Pozdrawiam z tego miejsca Iwonę i jej męża, którzy jako pierwi okazali mi serce, i odwiedzili mnie w domu. Modlę się za Was :) i Waszego synka :)


Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 13 paź 2008, 19:34

Meliso, to się na świadectwo nadaje :) i bardzo to budujące co piszesz :)


Awatar użytkownika
Melisa
Posty: 38
Rejestracja: 01 paź 2008, 12:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Melisa » 13 paź 2008, 19:45

Cieszę się, Blaith :)

Też szukasz, tak jak ja? :) Choć ja chyba znalazłam jak widać... :mrgreen:


sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 13 paź 2008, 20:07

ja tez zaczynalam u zielonych :)
moje pierwsze wrazenia? ojej to tak dano bylo :roll:
w kazdym badz razie znalam juz prawie caly zbor, bo chodzilam wczesniej na grupe domowa. Znalam juz pasje z jaka sie modla chrzescijanie charyzmatyczni. I wlasnie to cieplo i wzajemna milosc mnie ujela :) no i zostalam po tym pierwszym nabozenstwie na dluzej. A teraz jestem baptystka :)


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 13 paź 2008, 20:44

moje początki były u luteran, ale szybko przekonałam się, że to zupełnie nie to o co chodziło. od tamtej pory zaznałam troszkę tułaczki, zatrzymując się na dłużej w Kościele Bożym w Chrystusie. myślę jednak, że będę szukać nadal, bo moje wrażenia są podobne do tych opisanych przez Julaine.


Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:01
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: slawek » 13 paź 2008, 20:51

Bardzo się cieszę Meliso .Mam nadzieję , że będziesz wstanie złożyć krótkie świadectwo na naszym niedzielnym nabożeństwie tego co Pan czyni w Twoim życiu?!!! :-D


sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 13 paź 2008, 21:10

a no patrzcie poszla raz do kosciola i od razu nam tu na forum kogos przytachala ;)
a co do swiadectwa to tez chetnie poczytamy :)


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
Melisa
Posty: 38
Rejestracja: 01 paź 2008, 12:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Melisa » 13 paź 2008, 21:39

Ooo Sławek :mrgreen: Nie wiem, czy od razu się odważę mówić świadectwo, może za jakiś czas... ja nieśmiała jestem :mrgreen: ale prędzej czy później chciałabym to zrobić... A właśnie, Sławek, jak już tu zajrzałeś, to powiedz jak wygląda sprawa z chrztem. Muszę się jakoś przygotować? :)

Sibelo, nie wiedziałam, że Sławek się tu zaloguje, jestem pozytywnie zaskoczona :)


Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:01
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: slawek » 13 paź 2008, 21:48

Co do chrztu to spokojnie, myślę że musi upłynąć trochę czasu ustać emocje itd. Ale w tym czasie pogłębiaj relację z Panem w modlitwie i czytaniu Słowa Bożego! A co do logowania to już długo jestem na forum ale mało korzystałem brak czasu :-D


sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 13 paź 2008, 21:54

[tanczaca laleczka]


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
Melisa
Posty: 38
Rejestracja: 01 paź 2008, 12:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Melisa » 13 paź 2008, 22:02

Sławek a jak myślisz, jak będzie z transportem? Odezwij się na PW :)



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości