Wasze wrażenia z pierwszego nabożeństwa

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
w.walczak
Posty: 258
Rejestracja: 18 paź 2008, 01:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: w.walczak » 19 paź 2008, 16:16

n
Ostatnio zmieniony 19 paź 2008, 16:18 przez w.walczak, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
w.walczak
Posty: 258
Rejestracja: 18 paź 2008, 01:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: w.walczak » 19 paź 2008, 16:17

Wiesz Anno tak się przyglądam jak zniechęcasz ludzi do tego, by rozmawiali ze mną, podważasz mój autorytet i mam pytanie. Podajesz się niby za baptystkę, ale jesteś inna pod względem aury od tych gdzie byłam dzisiaj. Jesteś taka jak mój mąż. A może to ty Ryszardzie? Nie wiem co o tobie myśleć. Mówisz dużo, oskarżasz, ale nawet nie masz odwagi cywilnej upublicznić swoich danych osobowych. Tak to każdy może pisać co chce.

Wielu tu z was mogłaby być moimi dziećmi, albo nawet wnukami. Ale przezwiska, że jestem hackerem, zwracanie się per Walczakowa... Kto was do tego upoważnił? Nie mam nic przeciwko, by nawet młodzi tu zwracali się do mnie Władysławo, ale to jak się odnosicie do mnie jest niekulturalne i pogardliwe. Nie jestem kumą, ani słuchaczką radia Maryja. Może nie jestem wykształcona, może nie prowadziłam badań o protestantyzmie, ale to jeszcze nie powód, by tak mnie szykanować! Ciekawe, czy jak byście mnie spotkali na ulicy, to czy byście krzyczeli tak jak tutaj: o! idzie Walczakowa! ciekawe

Władysława Walczak


Awatar użytkownika
w.walczak
Posty: 258
Rejestracja: 18 paź 2008, 01:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: w.walczak » 19 paź 2008, 16:42

Faktycznie nie prowadziłam aż tak dokładnych badań na temat protestantyzmu, ale czy to upoważnia do stawiania takich oskarżeń? Przepraszam, ale musiałam tak napisać, bo zostałabym potraktowana niepoważnie, co wiem z życiowego doświadczenia. Mam nadzieję, że teraz się pochamujesz.

Przepraszam, ale mało rozumiem z tej strony do której podałaś odnośnik. Tam wcale nic nie ma o protestantach. Wiem tylko tyle, że protestanci są w porządku w przeciwieństwie do np. świadków, czy zielonoświątkowców, którzy zachowują się jakby wszystkie rozumy pozjadali. Ale proszę o konkrety, np. coś w tym temacie, że Maria nie była dziewicą i które konkretnie kościoły protestanckie wierzą w te 6 palców, czy jak to tam ma być, bo już sama nie wiem.


Awatar użytkownika
w.walczak
Posty: 258
Rejestracja: 18 paź 2008, 01:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: w.walczak » 19 paź 2008, 16:45

A gdzie jest temat, który wczoraj założyłam? Przepraszam ale nie potrafię go odnaleźć. Jeszcze nie znam na tyle forum, a chciałabym odpowiedzieć.


Awatar użytkownika
w.walczak
Posty: 258
Rejestracja: 18 paź 2008, 01:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: w.walczak » 19 paź 2008, 17:01

Jesteś niekulturalna i arogancka. Niereformowalna. Jeśli tak traktujesz innych, to ja już wiem, co twój mąż musi z tobą mieć. To samo co ja mam z Ryszardem. Uważasz, że skoro skończyłaś fakultety to jesteś ode mnie mądrzejsza? No bo nie wiem jak inaczej zrozumieć twoją opryskliwość w stosunku do innych. Nie jestem żadnym trollem! Waż na słowa, bo mnie obrażasz, mimo że tyle razy chciałam ci to wyjaśnić. Ja chodzę na wiele mityngów i jestem otwarta na ludzi i nowe fascynujące odkrycia. Wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy, droga Anno. Nie poniżaj mnie, bo ja już wiem jakiego kalibru jesteś człowiekiem. Proszę cię, zaniechaj tego! Pasujesz do mojego męża tak, jak ja do mojego proboszcza. Tyle ode mnie.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 19 paź 2008, 17:53

Hej, dlaczego w wyznaniu masz Kościół Chrześcijan Baptystów? Przecież jesteś katoliczką, nieładnie jest kłamać, i kto tu jest niekulturalny?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
w.walczak
Posty: 258
Rejestracja: 18 paź 2008, 01:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: w.walczak » 19 paź 2008, 18:10

Hahaku pisze:Hej, dlaczego w wyznaniu masz Kościół Chrześcijan Baptystów? Przecież jesteś katoliczką, nieładnie jest kłamać, i kto tu jest niekulturalny?


Byłam dzisiaj u baptystów i spodobało mi się. To jednak, żeby być baptystą trzeba przejść jakiś rytuał inicjacji protestanckiej? Raz mówicie że nie, a teraz wychodzi że nie można być protestantem.


sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 19 paź 2008, 20:40

ja bylam raz w kociele prawoslawnym, raz w luteranskim i raz w jakims, ktorego nazwy nie pamietam czy mam wszystkie wpisac w swoje wyznanie?
No i na tym oncze karmienie Trola, Ann masz racje


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 19 paź 2008, 20:43

sibela pisze:ja bylam raz w kociele prawoslawnym

I jak Ci sie podobała Liturgia sibelo? :)


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 paź 2008, 21:15

w.walczak pisze:[...]Niereformowalna.[...]

Argument nie trafiony, Ann jest Reformowana ;-) Ale abyś mogła to zrozumieć to ja także polecę przestudiowanie kontentu dostępnego pod adresem:
http://www.gotquestions.org/Polski/
i jak już wspomniałem uprzednio -- z wielką chęcią odpowiem na Twoje pytania (a przynajmniej na te na które pozwoli mi mój zasób wiedzy) po przestudiowaniu chociażby Ewangeli Jana.

Pozdrawiam serdecznie,
f. (moje reformowane dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 19 paź 2008, 21:16

Prawosławni mają bardzo ciekawy nurt zwany "hezychazm". Oczywiście w rozumieniu protestanckim to czyste zło, ale ja mam zbiorek tekstów hezychastów i bardzo sobie chwalę. Tytuł to "Filokalia - teksty o modlitwie serca". Strzeżcie się go! :devil:


sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 19 paź 2008, 21:29

Hahaku pisze:I jak Ci sie podobała Liturgia sibelo?

piekna :) szczegolnie spiew. Bylam wtedy jeszcze katoliczka. Dzis pewnie by mi sie nie podobala.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości