Jaki Kościół protestancki wybrać?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 sie 2009, 07:55

tomaszADS pisze:Fantomik to proroctwo jest z wiązane z Ewangelia o Panu Jezusie która została zapowiedziana w świątyni izraelskiej, która była odbiciem i cieniem świątyni niebieskiej. Dlaego Warto zając się ta sprawą.

Tak to sobie tłumacz ale oceń też (gdyż to Ty znasz swoje serce; chociaż serce czlowieka jest tak bardzo zdradliwe) ile w Twoim zainteresowaniu tym proroctwem jest chęci poznania KIM i JAKIM jest Jezus Chrystus i czy płynie z tego uwielbienie Jego Osoby.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Ciemnota
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2009, 15:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ciemnota » 12 paź 2009, 14:31

Co powiecie na temat Kościoła Wolnych chrześcijan? Czytałem, że jak ktoś nie chodzi na ich nabożeństwa to wyrzucają ze zboru - to prawda?


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 12 paź 2009, 16:35

Ciemnota pisze:Co powiecie na temat Kościoła Wolnych chrześcijan? Czytałem, że jak ktoś nie chodzi na ich nabożeństwa to wyrzucają ze zboru - to prawda?


nie tylko oni tak robią
po co utrzymywać fikcję? martwe dusze...


Ciemnota
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2009, 15:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ciemnota » 12 paź 2009, 18:03

To jak nie będzie mnie parę razy pod rząd to mam jeszcze pisać im usprawiedliwienia jak w szkole?


Idka
Posty: 42
Rejestracja: 03 paź 2009, 07:58
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: Lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Idka » 12 paź 2009, 18:24

Ciemnota pisze:Co powiecie na temat Kościoła Wolnych chrześcijan? Czytałem, że jak ktoś nie chodzi na ich nabożeństwa to wyrzucają ze zboru - to prawda?


Kościół to nie szkółka. Ze zboru nie wylatuje się za niechodzenie na nabożeństwa. W ogóle wykluczenia zdarzają się rzadko. W końcu wolni chrześcijanie to wolni, nikt im niczego nie narzuca. ;) Raczej jednak poważnie podchodzą do zalecenia biblijnego "o nieopuszczaniu wspólnych zebrań".


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 12 paź 2009, 18:58

Ciemnota pisze:To jak nie będzie mnie parę razy pod rząd to mam jeszcze pisać im usprawiedliwienia jak w szkole?
skreślenie z listy człomków grozi nie po kilku razach, tylko po wielu miesiącach nieuczestniczenia kogoś w życiu zboru (na które składają się nie tyko nabożeństwa niedzielne)

będe szczery
Twoje pytania pokazują, że masz totalnie spaczone wyobrażenie relacjach w zborach ewngelikalnych. Spróbuj pobyć w jakimś zborze kilka tygodni to dośc szybko zrozumiesz kompletną bezsensownośc swoich pytań.

Albo jesteś we wspólnocie, albo Cie w niej nie ma.
Jak kogoś nigdy nie ma w kościele to po jaką cholerę miałby chcieć być na liście członków?

A usprawiedliwienia pisać nie trzeba, bo jak ktoś w kościele faktycznie jest, to ma kontakt z innymi ludźmi, z pastorem - wtedy inni doskonale wiedzą z jakich powodów nie chodził na nabożeństwa przez dłuższy czas.
A jak kogoś nie ma, to go nie ma.
Skreślenie z listy to tylko likwidacja fikcyjnego zapisu.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości