Maryja - bez grzechu czy z grzechem?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
ania4321
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2019, 13:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Nie chcę nic pisać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Maryja - bez grzechu czy z grzechem?

Postautor: ania4321 » 24 lis 2019, 13:25

Witam wszystkich.
Czy ktoś mógłby mi napisać, czy Maryja miała przez swoje życie jakieś grzechy, czy nie? Interesuje mnie głównie, co na ten temat sądzą metodyści i luteranie. Od baptystów juz wiem, że Maryja normalnie zgrzeszyła. Jakby ktoś mógł przedstawić mi stanowisko luteran i metodystów, to bede wdzięczna.
Dziękuję z góry za odpowiedź.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Maryja - bez grzechu czy z grzechem?

Postautor: KAAN » 24 lis 2019, 17:12

Oczywiście że miała, była człowiekiem i musiała zgrzeszyć. Jedyną osobą - człowiekiem która nie popełniła grzechu był Pan Jezus w swojej ziemskiej służbie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
ania4321
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2019, 13:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Nie chcę nic pisać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Maryja - bez grzechu czy z grzechem?

Postautor: ania4321 » 24 lis 2019, 17:40

To dlaczego Luter pisał ze była dziewicą czystą? Nie rozumiem.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Maryja - bez grzechu czy z grzechem?

Postautor: KAAN » 24 lis 2019, 21:36

ania4321 pisze:To dlaczego Luter pisał ze była dziewicą czystą? Nie rozumiem.
Ludzie piszą różne rzeczy, luter to tylko nawrócony ksiądz katolicki z całym bagażem swojego katolickiego życia. Jesteśmy wdzięczni Lutrowi że odkrył na nowo Biblię i prawdę zbawienia z łaski przez wiarę, ale jako człowiek i teolog popełniał błędy. Nie wszystko co głosił było prawdą i właściwym zrozumieniem chrześcijaństwa. Mimo tych błędów był wielkim człowiekiem i skierował miliony umysłów na właściwe ścieżki.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Maryja - bez grzechu czy z grzechem?

Postautor: Pankracy » 24 lis 2019, 22:30

Jeśli chodzi o luteran to też uważamy ze Maria jak każdy człowiek miala swoje grzechy bo tylko Jezus nie popełnił grzechu. Ale bardzo ja szanujemy I uważamy za szczególną kobietę bo nie każda kobieta była matka Jezusa. Ale napewno nie była "niepokalana" jak mówią katolicy I to odrzucamy
A metodystow nie znam


Valzer
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:04
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Maryja - bez grzechu czy z grzechem?

Postautor: Valzer » 26 lis 2019, 08:15

Łk 2
22. Gdy też według Prawa Mojżesza minęły dni jej oczyszczenia, przynieśli go do Jerozolimy, aby stawić go przed Panem;
23. (Tak jak jest napisane w Prawie Pana: Każdy mężczyzna otwierający łono będzie nazywany świętym Panu);
24. I żeby złożyć ofiarę według tego, co zostało powiedziane w Prawie Pana, parę synagorlic albo dwa gołąbki.

Skoro złożyła ofiarę za grzechy to była grzeszna jak każdy człowiek.


Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i wspólnota Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi. Amen.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Maryja - bez grzechu czy z grzechem?

Postautor: koleżanka » 26 lis 2019, 14:58

Valzer katolicy powiedzą: taka była tradycja i trzeba była to zrobić bo przecież była żydówką (blebleble..).
Maria była tak samo grzeszna jak inne niewiasty opisane w Starym Przymierzu jak i w Nowym Przymierzu, nie odbiegała tutaj niczym może jedynie swoją wiarą.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Maryja - bez grzechu czy z grzechem?

Postautor: Albertus » 18 lut 2022, 17:13

Valzer pisze:Łk 2
22. Gdy też według Prawa Mojżesza minęły dni jej oczyszczenia, przynieśli go do Jerozolimy, aby stawić go przed Panem;


Mam pytanie:

Z jakiego tłumaczenia Biblii jest ten cytat?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości