Biblijne chrześcijanie

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Biblijne chrześcijanie

Postautor: koleżanka » 02 lis 2018, 13:20

Na YouTube są kanały nowonarodzonych którzy nazywają siebie Biblijnymi chrześcijanami i zazwyczaj są to małe grupy ludzi nie uważający się za protestantów i nie należący do żadnego kościoła. Czy to jest bezpieczne?

Nie uważam by ktoś taki ostał się w wierze wspólnota i pastor są potrzebni,inaczej można popaść w jakąś herezje. Dlatego sama szukam zdrowej wspólnoty.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblijne chrześcijanie

Postautor: koleżanka » 03 lis 2018, 20:09

Dla mnie to coś nowego, osoby które nie chcą się utożsamiać z protestantami, bo nie chcą należeć do żądnej denominacji tylko być biblijnymi chrześcijanami.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblijne chrześcijanie

Postautor: magda » 04 lis 2018, 00:55

Koleżanko byłam w grupie domowej nie było tam ludizi co wiedzą wsztko najlepiej ale też nie polecam takiej , chyba że grupa się zorganizowała i jest osoba która tego pilnuje czyli jakiś pastorl co prowadzi , naucza . trzeba uważac bo są dobre grupy ludzi co mieli dość swoich kościołów bo jednak kościoły teraz nierzadko błądzą , ulegaja zwiedzeniom, djabeł nie zostawia żadnej grupy chrześcijan w spokoju i chce zniszczyc wszystko skoro daje radę z duzymi kościołami to do małych też sie dobiera, Dobrze że nie jest to jakaś zcentralizowana organizacja protestancka a tak wiele denominacji i grup l, dlatego diabłu jest trudniej to znoszczyc bo zawsze ludzie stwarzają nowy kościół i nie da sie jak w katolickim wprowadzic fałszywych dogmatów czy czegoś innego złego bo zaraz jeśli nawet jakiś kosciół upadnie to częsć swiadomych chrześcijan tworzy nową grupę , Taki niescentralizowany kościół pod ziemska włladzą jest wielkim utrudnieniem dla diabła, dlatego zawsze bedą chrześcijanie bo mają centralna władzę w niebie króla Jezusa a tam diabeł nie siega. Tylko jeśli jesteś na początku drogi musisz znaleśc zdrowy nieekumeniczny kościół taki w którym jest Biblijnie i tam zacząc , w wielu kościołach tych dużych też są grupy mniejsze ale czesto prowadzone przez pastorów . Wielu chrzescijan protestantów tworzy grupy ale nie zawsze nazywaja sie protestantami jednak maja 5 sola i Jezusa jako fundament kościoła a nie Piotra czy innego człowieka. Ale uważaj są i takie co mówią ze są Biblijne ale np nie uznaja Pawła czy częsci Bibli albo mają tego ducha padania na ziemię czy rózne takie dziwactwa . Lepiej idź do duzej denominacji ale takiej nieupadłej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblijne chrześcijanie

Postautor: Noemi » 04 lis 2018, 16:53

w niektórych zborach są spotkania w ciągu tygodnia po kilka osób i też siebie nazywają kościołem domowym ,tak więc pojecie kościoła domowego ma szeroki zakres i jak Efendi zauważył po prostu uważać i pytać jak się sprawy mają


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblijne chrześcijanie

Postautor: koleżanka » 04 lis 2018, 19:05

Jestem na to wrażliwa kiedyś trafiłam na sekte która do tej pory działa przy parafii.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblijne chrześcijanie

Postautor: magda » 04 lis 2018, 22:17

W duzych denomincjach są grupy domowe prowadzone przez pastorów to najlepsza opcja, czasem jak jest grupa np dla kobiet to jakaś kobieta prowadzi byłam też krótko w takiej grupie dla kbiet i prowadziła kobieta ale pastor też bywał czasem on prowadził spotkanie . Teraz chodzę nie tylko do Baptystów ale też do takiego małego kościoła Kościół cCherześcijan tak się nazywa jest bardzo tradycjonalny ale też protestancki ten kosciół jest mały w Polsce a w Niemczech to duży kosciół, Tu na forum jeden taki mi polecił zapomniałam jaki miał nik bo jest on blisko mojego domu a ja ciągle choruję i nie daje rady daleko chodzić nawt tu mi trudno a ten gościu co mi to polecił wrócił do katolickiego bo żona zagroziła rozwodem tak słyszałam nie jest to pewne bo to z drugiej ręki .Szkoda. Teraz we wtorek był niemiecki pastor bo ten kosciół nie ma pastora w Warszawie tam są same kobiety teraz czasem jeden młody chłopak bywa i był też starszy pan ale jest bardzo chory nie przychodzi bo nie jest w stanie . Jest duzo takich grup róznych tylko że ja polecam takie z pastorem jest jakaś pewnosć ze nie będzie czegoś niechrześcijańskiego jak w grupie w której bywałam w Radomiu np wielkie ploty i obmawianie , z resztą grupa si erozpadła bo sie wzajemnie dowiedzieli co kto o kim gadał i rozpad grupy . najlepiej jednak duza denominacja jak nie ma w pobiżu i chcesz bardziej bezpośrednio z ludźmi rozmawiać to też taką grupe wyberz z pastorem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblijne chrześcijanie

Postautor: koleżanka » 05 lis 2018, 18:37

Magdo jak pisałam wcześniej też miałam kontakt z wspólnotą bardziej sekciarską i jestem ostrożna. Baptyści w Inowrocławiu to dobry wybór.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblijne chrześcijanie

Postautor: biblijny » 11 lis 2018, 22:35

koleżanka pisze:Na YouTube są kanały nowonarodzonych którzy nazywają siebie Biblijnymi chrześcijanami i zazwyczaj są to małe grupy ludzi nie uważający się za protestantów i nie należący do żadnego kościoła. Czy to jest bezpieczne?

Nie uważam by ktoś taki ostał się w wierze wspólnota i pastor są potrzebni,inaczej można popaść w jakąś herezje. Dlatego sama szukam zdrowej wspólnoty.


Zależy dla kogo. Dla mnie jest to bezpieczne. Jestem chrześcijaninem już długo, mam stosowne przygotowanie. Umiem rozpoznawać wiele zagrożeń duchowych. Natomiast dla osoby początkującej ryzyko zwiedzenia jest znaczne. Nie tylko chodzi o zwiedzenie doktrynalne (czyli wiara w błędną naukę). Również groźny jest kontakt z grupą, która jest patologiczna, zarządzana autorytatywnie przez "guru", który nie poddaje się weryfikacji nikomu.

Liczebność grupy nie ma tu znaczenia. Podobnie nie ma znaczenia miejsce spotkań. Sektą destruktywną może być zarówno grupa domowa, jak zbór zrzeszony w denominacji. Jednak w przypadku dopiero co powstałych grup domowych, które jeszcze nie okrzepły, ryzyko jest po prostu większe.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblijne chrześcijanie

Postautor: koleżanka » 13 lis 2018, 12:17

Sama byłam kiedyś w sekcie przy kościele, i z pewnością na taką nie trafie bo już wiem jak sekty działają. Nie szukam udziwnień wspólnocie i fałszywych nauk. Na razie chodzę do baptystów i jest w porządku.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości