EWANGELICZNY KOŚCIÓŁ REFORMOWANY informacje

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: EWANGELICZNY KOŚCIÓŁ REFORMOWANY informacje

Postautor: biblijny » 04 sie 2018, 20:34

izaak1989 pisze:Alternatywy to: Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół Zielonoświątkowy, Adwentyści Dnia Siódmego, Kościół Ewangelicko - Augsburski, Kościół Ewangelicko- Metodystyczny i chyba to wszystko.


Ewangeliczny Kościół Reformowany tym się różni od Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, czym dres z czterema paskami od dresu z trzema paskami. Ten z czterema paskami podszywa się pod znaną markę, aby szybko pozyskać klientów nie przeznaczając zbyt dużo pieniędzy na marketing.

Kościół Ewangelicko-Reformowany to kościół historyczny, wywodzący się z reformacji XVI wieku. EKR to związek wyznaniowy powstały gdzieś tak w latach 90 XX w. Jeśli się dobrze orientuję, został założony przez studentów Biblijnego Seminarium Teologicznego we Wrocławiu.

Najlepszym miejscem dla Ciebie jest zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów. Nie zastanawiaj się i wal do niego. Baptyzm to wspaniały ruch ewangeliczny, na łonie którego wyrosło wielu wspaniałych mężów Bożych. Kościół ten przez stulecia był bardzo zaangażowany w misję światową. Również w Polsce pierwszy zbór ewangeliczny został założony przez baptystę. Gorąco Ci polecam ten kościół, wiele się tam dowiesz, poznasz wspaniałe biografie. Będzie dobrze ukształtowany pod względem teologicznym i duchowym. Wspomnisz swoje słowa, a potem wrócisz i podziękujesz mi za poradę :)

Biblia EiB to Biblia przetłumaczona przez poznańskiego baptystę, pastora Zarębę. To dobry i nowoczesny przekład. Myślę, że dla Ciebie będzie odpowiedni. Jest to przekład dynamiczny, a więc w pewnych miejscach przedkłada piękno języka nad wierność oryginałowi. Jednak do celów pogłębionego studium biblijnego kupisz sobie przekład interlinearny.

Możesz się też u nas nauczyć greki biblijnej i czytać Pismo w oryginale: https://youtu.be/TX-CQNp7gBI


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Anka1
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2018, 17:32
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: EWANGELICZNY KOŚCIÓŁ REFORMOWANY informacje

Postautor: Anka1 » 25 lis 2018, 18:37

izaak1989 pisze:Alternatywy to: Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół Zielonoświątkowy, Adwentyści Dnia Siódmego, Kościół Ewangelicko - Augsburski, Kościół Ewangelicko- Metodystyczny i chyba to wszystko.


W Krakowie są dwa biblijne zbory reformowane ze zdrową nauką - polecam


izaak1989
Posty: 54
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Wierny Świętemu i Jedynemu Prawdziwemu Kościołowi Rzymskokatolickiemu.
Praktykuję jedynie Mszę Świętą w rycie nadzwyczajnym.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: EWANGELICZNY KOŚCIÓŁ REFORMOWANY informacje

Postautor: izaak1989 » 26 lis 2018, 09:00

Możesz podać nazwę tych kościołów? Będę niedługo w Krakowie i chciałbym sam zbadać naukę tych kościołów. Być może porozmawiać z pastorami etc


Anka1
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2018, 17:32
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: EWANGELICZNY KOŚCIÓŁ REFORMOWANY informacje

Postautor: Anka1 » 26 lis 2018, 19:39

izaak1989 pisze:Możesz podać nazwę tych kościołów? Będę niedługo w Krakowie i chciałbym sam zbadać naukę tych kościołów. Być może porozmawiać z pastorami etc


https://kchlk.pl

https://kosciolchrzescijanski.pl


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: EWANGELICZNY KOŚCIÓŁ REFORMOWANY informacje

Postautor: christianinroman » 28 lis 2018, 08:49

Izaak 1989. Biblijny opisał ci trochę przekład P. Zaremby EIB, jest to przekład literacki. Ja polecam Uwspółcześnioną Biblię Gdańską + Przekład Toruński Nowego Przymierza edycja 2018 rok.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość