Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 15 kwie 2018, 18:29

Albertus pisze:Sama Biblia nie wystarcza do poznania prawidłowej doktryny.
Tak, potrzebny jest też Duch Święty, który oświeca umysł i serce.
Albertus pisze:To Kościół jest filarem i podporą prawdy.
Nie mylić z KK :) .


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: diedmaroz » 15 kwie 2018, 21:07

Bo Kościół istnieje od ponad 2000 lat i zawsze w zmieniającym się na gorsze i gorsze świecie byli ludzie (Kościół to zgromadzenie jak chyba wszyscy tu wiemy, a nie instytucja rzymska), którzy dawali na wzór Pana Jezusa świadectwo prawdzie i głosili Pana Jezusa, nie zapierali się Go, walczyli o Słowo Boże nawet płonąc na stosach. Kościoła piekielne bramy nie przemogą. Chwała za to Panu.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 15 kwie 2018, 21:52

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze: Ja bym powiedział że są dwie osoby: Bóg Ojciec i Syn Boży, dwa Duchy Święte: Duch Ojca i Duch Syna..
To fałszywa teologia tzw jednościowa, albo modalizm.

Wyznaję całkowitą odrębność Ojca i Syna, będących w jedności woli, myśli, jedności jakiej Pan Jezus chciał dla nas wszystkich. Ew.Jana 17,21:"Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś."


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 15 kwie 2018, 22:56

Oliwka pisze:Jeremiasz
Ja bym powiedział że są dwie osoby: Bóg Ojciec i Syn Boży, dwa Duchy Święte: Duch Ojca i Duch Syna.
Cały wszechświat znajduje się w Duchu Syna Bożego, a Duch Syna Bożego znajduje się w Duchu Boga Ojca..


Swiat lezy w ZŁYM.


List do Kolosan 1,16: "(16) Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. "
Tutaj jest napisane, że w Jezusie Chrystusie, w jego Duchu, wszystko zostało stworzone i istnieje. A Jezus powiedział, że mieszka w Ojcu który jest duchem (Ew.Jana 4,24 zob. też Ew.Jana 1,18 ; 14,20).

Oliwka pisze:
I są dwie osoby Boga mające duchowe ciała: Bóg Ojciec i Syn Boży.
Duch Boga Ojca jest w sercu Syna Bożego, a Duch Syna jest w sercu Boga Ojca (oprócz tego,
że tak Ojciec jak i Syn mają swoje duchy, analogicznie do tego jak to jest z człowiekiem wierzącym napełnionym
(Rzym.8,16))


Jedno CIAŁO/OSOBA
Jeden Duch a nie dwa
Jedno ZANURZENIE
skoro

Duchem Jezusa, to jest Duchem Świętym

to gdzie sie podział Duch Ojca ?


Duch Ojca łącznie z jego Duszą mieszka w duchowym ciele Boga Ojca zasiadającego na tronie w Niebie i jednocześnie jest poza jego ciałem duchowym, bo w jego Duchu znajduje się Duch Jezusa (Ew.Jana 14,20), a w Duchu Jezusa znajduje się wszystko co zostało stworzone Kolosan 1,16.
Obj.Jana 5,1-14:
"(1) I widziałem w prawej dłoni tego, który siedział na tronie, księgę zapisaną wewnątrz i zewnątrz, zapieczętowaną siedmioma pieczęciami."
" (13) I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków. "

......


Wierzę w to co powiedział Pan Jezus w
ew.Mat.28,19: " Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, "
Jest to jedna osoba Syna Bożego w trzech różnych etapach historii ludzkości,
albo osoba Boga Ojca i jego Syna, najpierw będącego w ciele na ziemi, a następnie po zesłaniu Ducha Świętego,
obecność Syna Bożego jako Ducha Świętego.


Jeszua powiedział uczniom Na droge pogan nie wchodzcie


Jehoszua został przez Ojca posłany do ratowania świata, objawił się Mojżeszowi i przedstawił się jako Bóg Jahwe 2. Moj. 3,13-14:
"(13) A Mojżesz rzekł do Boga: Gdy przyjdę do synów izraelskich i powiem im: Bóg ojców waszych posłał mnie do was, a oni mnie zapytają, jakie jest imię jego, to co im mam powiedzieć?
(14) A Bóg rzekł do Mojżesza: Jestem, który jestem. I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: Jahwe posłał mnie do was! "

Jehoszua został też przez Boga Ojca posłany do Daniela Dan.10,1-21:
"(11) I rzekł do mnie: Danielu, mężu miły, uważaj na słowa, które ja mówię do ciebie, i stań tam, gdzie stoisz, bo teraz jestem posłany do ciebie! A gdy wypowiedział do mnie te słowa, powstałem drżąc. "


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 15 kwie 2018, 23:04

Albertus pisze:Sama Biblia nie wystarcza do poznania prawidłowej doktryny.

Samodzielne wyjaśnianie sobie niektórych tekstów biblijnych nie tylko nie musi być dobre dla niektórych ludzi ale może się stać dla nich przyczyną zguby.

To Kościół jest filarem i podporą prawdy.

To forum może być dla niej podporą prawdy. Ja staram się mówić prawdę.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 16 kwie 2018, 09:14

SŁOWO NA DZIEŃ DOBRY ; Ps. 105:1-4
1. Wysławiajcie Pana, wzywajcie imienia jego, Głoście narodom czyny jego!
2. Śpiewajcie mu, grajcie mu, Opowiadajcie o wszystkich cudach jego!
3. Chlubcie się imieniem jego świętym, Niech raduje się serce szukających Pana! 4. Szukajcie Pana i mocy jego, Szukajcie zawsze oblicza jego!
WITAM O PORANKU I ŻYCZĘ BOŻEJ OBECNOŚCI BŁOGOSŁAWIEŃSTWA W SPOŁECZNOŚCI BOŻEGO LUDU. :)


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 16 kwie 2018, 09:16

a w Duchu Jezusa znajduje się wszystko co zostało stworzone Kolosan 1,16.
Obj.Jana 5,1-14:

to znaczy ze ojca tez stworzył w sobie bo nic nie powstało co powstało .
alezes sobie namieszał ,chociaz co nieco przebija sie Prawda zostaw Jednego Ducha i próbuj jeszcze raz.
:-)


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 16 kwie 2018, 09:18

Objawienie Jana 3,11-12:

"(11) Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej.

(12) Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię. "


Pan mówi: Przyjdę rychło.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 16 kwie 2018, 09:22

Oliwka pisze:
a w Duchu Jezusa znajduje się wszystko co zostało stworzone Kolosan 1,16.
Obj.Jana 5,1-14:

to znaczy ze ojca tez stworzył w sobie bo nic nie powstało co powstało .
alezes sobie namieszał ,chociaz co nieco przebija sie Prawda zostaw Jednego Ducha i próbuj jeszcze raz.
:-)

Muszę się spytać: Czy Ty jesteś szalona? Jezus stworzył Ojca, bo Ojciec powstał? A gdzie to jest napisane, że Bóg Ojciec powstał? Bóg Ojciec zawsze był. On jest wieczny tak jak i Syn.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 16 kwie 2018, 09:51

Napisałes ze wszystko powstało w Jezusie wiec i ojciec tez -zam sie zapetlasz majac 2 osoby.
Przez Słowo -WSZYSTKO POWSTAŁO i nic bez Niego nie powstało zatem zdecydujcie sie
Jeszua mówi Ja Jestem Brama kazdy kto przezemnie nie przejdzie jest złodziejem i zabójca
czy Ojciec tez ma przejsc przez Brame ?

Jesli Mnie Wywyzszycie Pociąne was do SIEBIE
Jesli was OJCIEC nie pociągnie nie mozecie do Mnie przyjsc.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 16 kwie 2018, 11:34

Oliwka pisze:Napisałes ze wszystko powstało w Jezusie wiec i ojciec tez -zam sie zapetlasz majac 2 osoby.
Przez Słowo -WSZYSTKO POWSTAŁO i nic bez Niego nie powstało zatem zdecydujcie sie


Nie ja napisałem, że wszystko powstało w Jezusie, tylko apostoł Paweł w liście do Kolosan 1,16: "(15) On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia, (16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko,..."

Nie ja powiedziałem, że wszystko w Bogu się znajduje tylko apostoł Paweł Dz.Ap.17,27-28: "(27) żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas. (28) Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, jak to i niektórzy z waszych poetów powiedzieli: Z jego bowiem rodu jesteśmy."

Nie ja powiedziałem, że wszystko w Bogu się znajduje, tylko Pan Bóg to powiedział: Księga proroka Jeremiasza 23,24: " (24) Czy zdoła się kto ukryć w kryjówkach, abym Ja go nie widział? - mówi Pan. Czy to nie Ja wypełniam niebo i ziemię? - mówi Pan."

Ja nigdy nie powiedziałem, że Bóg Ojciec powstał w Jezusie, ale że Bóg Ojciec w czasie chrztu wodnego Pana Jezusa w Jordanie zstąpił w pod postacią gołębicy i zamieszkał w jego sercu - Pan Jezus Go przyjął, a nie stworzył: Ew.Jana 1,32:" (32) Jan świadczył też, mówiąc: Widziałem Ducha, zstępującego z nieba jakby gołębica; i spoczął na nim."
Od tamtej pory aż do śmierci na krzyżu Pan Jezus mówił, że Ojciec w nim mieszka: Ew.14,10: "Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie?"
Jeżeli wszystko jest w Duchu Jezusa stworzone (Kol.1,16) to mówiąc, że jest w Ojcu mówi tym samym, że jego Duch z całym wszechświatem jest w Duchu Ojca.

Jeżeli mówi że jest w Ojcu, to znaczy również, że nigdy jego Duch nie wyszedł z Ojca, a zawsze tam istniał: Ew.Jana 1,18: "(18) Boga nikt nigdy nie widział: on jednorodzony syn, który jest w łonie ojcowskiem, ten nam opowiedział."
Jeżeli jest powiedziane, że Duch Jezusa spoczął na Marii i zamieszkał poczętym płodzie dziecka to oznacza że ciągle Duch Jezusa wraz z całym wszechświatem był otoczony Duchem Ojca.

Oliwka pisze:Jeszua mówi Ja Jestem Brama kazdy kto przezemnie nie przejdzie jest złodziejem i zabójca
czy Ojciec tez ma przejsc przez Brame ?


Bóg Ojciec nie musi przejść przez Bramę którą jest Pan Jezus, bo Pan Jezus jest bramą prowadzącą ludzi do Boga Ojca, nie odwrotnie.Pan Jezus nie musiał umierać za Boga Ojca, bo Bóg Ojciec jest Święty i bez żadnego grzechu. Pan Jezus umarł tylko za ludzi, za potomków Abrahama. Pan Bóg Ojciec nie jest potomkiem Abrahama, to rzecz oczywista: Hebr.2,16:
" (14) Skoro zaś dzieci mają udział we krwi i w ciele, więc i On również miał w nich udział, aby przez śmierć zniszczyć tego, który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła,
(15) i aby wyzwolić wszystkich tych, którzy z powodu lęku przed śmiercią przez całe życie byli w niewoli.
(16) Bo przecież ujmuje się On nie za aniołami, lecz ujmuje się za potomstwem Abrahama. "

Tak więc są dwie osoby mające nieśmiertelność: Ew.Jana 1,1: Bóg Syn, który był u Boga Ojca i Bóg Ojciec.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2018, 11:39 przez Jeremiasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 16 kwie 2018, 11:38

Jeremiasz pisze:Ja nigdy nie powiedziałem, że Bóg Ojciec powstał w Jezusie, ale że Bóg Ojciec w czasie chrztu wodnego Pana Jezusa w Jordanie zstąpił w pod postacią gołębicy i zamieszkał w jego sercu:.
Modalizm to fałszywa teologia, napisano że Duch zstąpił na Jezusa a nie Ojciec.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 16 kwie 2018, 11:39

Teraz cię nie rozumiem, Kaan. Co Jeremiasz nie tak napisał w tym zdaniu? Przecież mamy w Ew. taki opis.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 16 kwie 2018, 11:54

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Ja nigdy nie powiedziałem, że Bóg Ojciec powstał w Jezusie, ale że Bóg Ojciec w czasie chrztu wodnego Pana Jezusa w Jordanie zstąpił w pod postacią gołębicy i zamieszkał w jego sercu:.
Modalizm to fałszywa teologia, napisano że Duch zstąpił na Jezusa a nie Ojciec.

Duch zstąpił na Pana Jezusa tyko, że Pan Jezus powiedział, że Bóg jest Duchem (Ew.Jana 4,24) i później mówi, że ten Duch który w nim mieszka jest jego Ojcem (Ew.Jana 14,10). Więc ten Duch Święty który spoczął na Panu Jezusie w czasie chrztu w Jordanie był jego Ojcem, Bogiem Ojcem, który jednocześnie zasiadał na tronie w Niebie.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 16 kwie 2018, 11:56

Należy rozróżniać Ducha Świętego Jezusa, od Ducha Świętego Boga Ojca.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości