Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Dziesięć panien
Posty: 76
Rejestracja: 10 gru 2018, 20:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Dziesięć panien » 03 sty 2019, 14:28

.


Przepraszam Oliwka że odpowiadam bez cytatów ale nie radzę sobie z tą techniką.
Zadałem ci pytanie a ty odpowiedziałeś pytaniem.
Więc nie ma odpowiedzi.

które to pytanie?
Odnośnie modlitwy do kogo modlił się Jezus i ew Jana tak Bóg umiłował świat.
Bóg wszechobecny itp chodzi mi że może się objawiać jak chce i w czym chce.

Obawił sie przez Syna i w Synu.
Tak, lecz jako Bóg może czynić co chce zgodnie samym sobą.
Słowo trójca nie występuje lecz jeden tak.
Bóg jest potrójną istotą ale to nie są takie osoby jak myśli człowiek który porównuje do siebie.
Dla mnie jest to proste.

A jakie to sa osoby i skad wiesz ze jest POTRÓJNA Istotą ?

Wiesz skąd wiem? Bo sam jestem złożony z ciała, ducha i duszy a Bóg mnie stworzył na swoje podobieństwo więc On też jest potrójną istotą. Cierpliwości nie długo ujrzymy go takim jaki jest. Może zasne może ty zaśniesz. A może nastanie pochwycenie.

Różne nauki słyszałem i każda zachacza o prawdę.
Kiedyś myślałem że jak to Bóg jeden w osobach trzech to trzech bogów.

Biblia ma jedna nauke reszta to dodatki Zlego
No oczywiscie ze jesli trzy osoby to trzy a wiec trzech bogów - poganskich
Wyżej wyjaśnienie
Dlatego nasz rozum ograniczony.

i ktos na tym korzysta . :-)
Ciało pożąda przeciwko duchowi.

cialo to buntownik z kamiennym sercem
Ukazuje nam prawdę stworzenia.
Człowiek składa się z trzech a jednak jest jeden.
Czy mogę się rozdzielić? Nie potrafię, ale mnie rozdzieli śmierć.

jaich trzech co masz na mysli
Ciało. Duch i dusza
Chociaż spirytyści potrafią wyjść z ciała to przecie tylko ludzie.

wychodza i podczepiaja sie i skłócaja -tak ?
Nie. Chodzi o autentyczne przeżycia.

Z kim jak z kim ale z tobą nie mam zamiaru się pracować.

nie rozumiem Nie masz zamiaru pracowac ?
Prawować miało być przepraszam że brak gramatyki i błędy

Poza tym piszę Biblię z pamięci dlatego taki Gdański język mi wszedł w rachubę.
[/quote]
:-). :kiss: :-)[/quote]


Jezus Chrystus. Izajasz 9,6 "...
Cudowny, Doradca, Bóg Mocny,
Ojciec Wieczności, Książę Pokoju;
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 03 sty 2019, 17:06

He.Lena pisze:

Przepraszam cię, poniosło mnie i tobie się oberwało, a nie powinno :-D
Chciałabym się dowiedzieć, co cię tak zszokowało w Ew.Łukasza? Przecież ja też ją (i pozostałe) czytałam i analizowałam (także na kursie biblijnym i to na dwóch różnych), ale żaden grom z nieba na mnie nie spadł.

Kiedy się wczytamy w uzasadnienie, kiedy rozważymy wersety tak ze Starego, ajk i z Nowego Przymierza, to są przesłanki, aby taką naukę (o Trójcy) głosić. Ja nie rozumiem jednak dwóch rzeczy, a może nie spotkałam się z dobrym wyjaśnieniem swoich wątpliwości.
A mianowicie: jeśli Duch Św. nie jest Osobą, tylko (jak głoszą nietrynitarni) Mocą, Mądrością itp. to jak uzasadniacie grzech niewybaczalny (a wiemy, że jest tylko jeden - przeciwko Duchowi św.)?
Druga sprawa, że ten "dziwny", groźny JHWH ze ST to Pan Jezus (jak pisze Kaan). I jak uzasadnić, że Syn to Ojciec, bo do tego to prowadzi.

Zszokowało mnie ze nie ma trójcy ze jest Jeden i poswiadcza to ojciec ap Jana to był Szok
Nie bede wyjasniac poprostu czytaj i pros o odkrycie tego co zakryte dla oczu duchowych,wtedy bedzie to twoje osobiste
a nie od kogos .
Duch Świety Jedyny Potężny nieograniczony Objawiony w Chwale Ojca i widzialnie w Chwale Syna
Ojca widzi tylko ten kto jest z Boga komu Jeszua Obawi.
kiedy mówi Kto Mniewidzi WIDZI OJCA .dlaczego nie wierzą ?
Duch Świety Powsciagnał sie Zamieszkał w CIELE
To jakbys z ogromnego pozaru wzieła iskre i zapaliła lampe naftowa .

bluznierstwo przeciw Duchowi swietemu jako niewybaczenie wlasnie zamierzam rozwazyc kiedy sie bluzni.
YHVH to sprawiedliwosc dał prawo i egzekwował
Jeszua Łaska na pewien Czas,ale Czas dobiega konca i przydzie jako YHVH bedzie krew walka
zobacz we co czytamy ze Król powie Zabijcie ich na moich oczach bo nie chcieli bym był ich Królem.
Baranek juz byl ,wróci Lew.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 03 sty 2019, 17:23

Dziesiec Panien
nieco sie pogubiłam w czytaniu i tylko troche odpowiem
Odnośnie modlitwy do kogo modlił się Jezus i ew Jana tak Bóg umiłował świat.

stwierdza fakt i obawia ze chodzi o Swiat Wieczny i o tych którzy do niego maja weść
zaden pastor ani ewangelista nie mówi o tym

Tak, lecz jako Bóg może czynić co chce zgodnie samym sobą.

co rozumiesz ze moze czynic co chce
zgodnie z samym soba czyli ?
.
Wiesz skąd wiem?
Bo sam jestem złożony z ciała, ducha i duszy a Bóg mnie stworzył na swoje podobieństwo więc On też jest potrójną istotą. Cierpliwości nie długo ujrzymy go takim jaki jest. Może zasne może ty zaśniesz.
A może nastanie pochwycenie.

jestes złozony ? jak klocki lego jak segment?
czy kazda z tych czesci jest obleczona w ciało i ma trzy głowy ?
a co jesli mamy wiecej ciał
Wiem ze jest człowiek wewnetrzny
ze Duch rodzi sie na Nowo
ze Dusza ma byc zbawiona
kim bys był bez ciała
kim bez ducha
kim bez Duszy.



.
Nie. Chodzi o autentyczne przeżycia.

nie wiem jakie przezycia maja spirytysci.na czym polega autentycznosc.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Dziesięć panien
Posty: 76
Rejestracja: 10 gru 2018, 20:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Dziesięć panien » 03 sty 2019, 17:35

Iz 26:9: "Moja dusza pragnie cię w nocy; swoim duchem, który jest we mnie, szukam cię nawet rano. Gdy bowiem twoje sądy odbywają się na ziemi, mieszkańcy świata uczą się sprawiedliwości."

Wszystko co potrzebne jest w Biblii. Ap Paweł będąc ochrzczony Duchem św czytając ST testament dał taki wykład słowa :

1Tes 5:23: "A sam Bóg pokoju niech was w pełni uświęci, a cały wasz duch, dusza i ciało niech będą zachowane bez zarzutu na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa."

Stworzenie Boże dla niego było oczywiste. Postaram się następnym razem nie pisać z pamięci tylko przez cytaty Biblii to będzie łatwiej zrozumieć. Spirytyści to nie ważne miałem o tym nie pisać już wcześniej. Na tyle co mogę to piszę.


Jezus Chrystus. Izajasz 9,6 "...
Cudowny, Doradca, Bóg Mocny,
Ojciec Wieczności, Książę Pokoju;
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 03 sty 2019, 17:45

Oliwka pisze:
KAAN pisze:
Oliwka pisze:Pieknie to ujałes jasno i wyraznie NIE MA TRÓJCY wierzysz ze ON JEST JEDEN . :-D
zatem po co mówisz trójca /
Bo to jest prosty sposób na pokazanie troistego Boga bez pisania wielu słów.

Nie, wasnie pokazałes,ze trójca to sztuczny twór.
Trójca to nie jest twór, nie rozumiesz aż dotąd co to jest; to termin opisujący istotę Boga w którym zawarta jest dłuższa myśl. Czy wierzysz w Boga troistego?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 03 sty 2019, 19:16

Sam nie wierzysz w trojedynego a innych sie czepiasz zeby wierzyli?
YHVH- Jeszua =Amen.
.
termin opisujacy istote Boga ?
a kto sie osmieli opisywac jak grzesznik moze opisac Istność skoro jest grzesznym ograniczonym
i co moze to tworzyc hybrydy.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: He.Lena » 03 sty 2019, 19:43

Oliwka pisze:
He.Lena pisze:

Przepraszam cię, poniosło mnie i tobie się oberwało, a nie powinno :-D
Chciałabym się dowiedzieć, co cię tak zszokowało w Ew.Łukasza? Przecież ja też ją (i pozostałe) czytałam i analizowałam (także na kursie biblijnym i to na dwóch różnych), ale żaden grom z nieba na mnie nie spadł.

Kiedy się wczytamy w uzasadnienie, kiedy rozważymy wersety tak ze Starego, ajk i z Nowego Przymierza, to są przesłanki, aby taką naukę (o Trójcy) głosić. Ja nie rozumiem jednak dwóch rzeczy, a może nie spotkałam się z dobrym wyjaśnieniem swoich wątpliwości.
A mianowicie: jeśli Duch Św. nie jest Osobą, tylko (jak głoszą nietrynitarni) Mocą, Mądrością itp. to jak uzasadniacie grzech niewybaczalny (a wiemy, że jest tylko jeden - przeciwko Duchowi św.)?
Druga sprawa, że ten "dziwny", groźny JHWH ze ST to Pan Jezus (jak pisze Kaan). I jak uzasadnić, że Syn to Ojciec, bo do tego to prowadzi.

Zszokowało mnie ze nie ma trójcy ze jest Jeden i poswiadcza to ojciec ap Jana to był Szok
Nie bede wyjasniac poprostu czytaj i pros o odkrycie tego co zakryte dla oczu duchowych,wtedy bedzie to twoje osobiste
a nie od kogos .
Duch Świety Jedyny Potężny nieograniczony Objawiony w Chwale Ojca i widzialnie w Chwale Syna
Ojca widzi tylko ten kto jest z Boga komu Jeszua Obawi.
kiedy mówi Kto Mniewidzi WIDZI OJCA .dlaczego nie wierzą ?
Duch Świety Powsciagnał sie Zamieszkał w CIELE
To jakbys z ogromnego pozaru wzieła iskre i zapaliła lampe naftowa .

bluznierstwo przeciw Duchowi swietemu jako niewybaczenie wlasnie zamierzam rozwazyc kiedy sie bluzni.
YHVH to sprawiedliwosc dał prawo i egzekwował
Jeszua Łaska na pewien Czas,ale Czas dobiega konca i przydzie jako YHVH bedzie krew walka
zobacz we co czytamy ze Król powie Zabijcie ich na moich oczach bo nie chcieli bym był ich Królem.
Baranek juz byl ,wróci Lew.

Rozumiem i dziekuje za wyjasnienia. Poprzednio pisalas, ze chodzi o Ew.Lukasza, a teraz piszesz o Apokalipsie. Ale ok, juz lapie o co chodzi. A z tym grzechem przeciwko Duchowi sw., jak rozwazysz to sie podziel. Tez mam jakies przemyslenia i, jesli mnie nie wyrzuca (a juz wiele nie brakuje), to porozmawiamy. :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 04 sty 2019, 00:05

Oliwka pisze:Sam nie wierzysz w trojedynego a innych sie czepiasz zeby wierzyli?
Ja wierzę, tyle że ty nie wierzysz i amen.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Dziesięć panien
Posty: 76
Rejestracja: 10 gru 2018, 20:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Dziesięć panien » 04 sty 2019, 12:30

KAAN pisze:
Oliwka pisze:Sam nie wierzysz w trojedynego a innych sie czepiasz zeby wierzyli?
Ja wierzę, tyle że ty nie wierzysz i amen.


Co Hbr 5:11-14: "Wiele mamy o nim do powiedzenia, a trudno wam to wyjaśnić, ponieważ staliście się ociężali w słuchaniu. Chociaż bowiem ze względu na czas powinniście być nauczycielami, znowu potrzebujecie, żeby was ktoś uczył początkowych zasad słów Bożych, i staliście się ludźmi, którzy potrzebują mleka, a nie stałego pokarmu. Każdy bowiem, kto żywi się tylko mlekiem, jest niewprawny w słowie sprawiedliwości, bo jest niemowlęciem. Natomiast pokarm stały jest dla dorosłych, którzy przez praktykę mają zmysły wyćwiczone do rozróżniania dobra i zła."

Definitywnie kończę temat troistego trójjedynego Boga który jest jeden. Jest mnóstwo w Słowie wersetów na ten temat tylko trzeba czytać ze zrozumieniem kontekstu a nawet rozważać jeden werset miesiącami odpowiedzi szukać w Biblii którą sama sobie odpowiada. Pozdrawiam i życzę miłej dyskusji na poziomie moralnej kultury osobistej.


Jezus Chrystus. Izajasz 9,6 "...
Cudowny, Doradca, Bóg Mocny,
Ojciec Wieczności, Książę Pokoju;
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Ix12 » 25 cze 2019, 08:58

KAAN pisze:
Oliwka pisze:Sam nie wierzysz w trojedynego a innych sie czepiasz zeby wierzyli?
Ja wierzę, tyle że ty nie wierzysz i amen.


Jako trynitarianin masz problem bo uważasz Pana Jezusa za Boga. Wg. 1 Tym 1:17 Bóg jest nieśmiertelny, zatem albo Pan Jezus nie jest Bogiem bo złożył swe życie w ofierze a potem z martwych wzbudził go Bóg. Albo jak twierdzą niektórzy z Was, Pan Jezus nie umarł, ale wtedy też nie złożył swego życia na okup. Tak to jest jak zamiast na Biblii wymyśla się własne, głupie dogmaty.
Cz wg. Ciebie Pan Jezus umarł i nie jest Bogiem, albo nie umarł i nie złożył swego życia na okup, a Bóg go z martwych nie wzbudził.

:mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 25 cze 2019, 09:17

Ix12 pisze:
KAAN pisze:
Oliwka pisze:Sam nie wierzysz w trojedynego a innych sie czepiasz zeby wierzyli?
Ja wierzę, tyle że ty nie wierzysz i amen.
Jako trynitarianin masz problem bo uważasz Pana Jezusa za Boga. Wg. 1 Tym 1:17 Bóg jest nieśmiertelny, zatem albo Pan Jezus nie jest Bogiem bo złożył swe życie w ofierze a potem z martwych wzbudził go Bóg.
Nie mam problemu, bo Pan Jezus żył zawsze, żyje i teraz i zawsze będzie żył, umarł na krzyżu jako człowiek, a nie jako Bóg. Umarło ciało należące do Jezusa z Nazaretu, ale sam Bóg żyje zawsze, bo Pan Jezus jest tym samym Bogiem co Ojciec i Duch Święty.
Pan Jezus powiedział ze ma moc dać swoje życie i je z powrotem wziąć, jak martwy może sobie coś brać? Pan Jezus jest żywy ten sam

List do Hebrajczyków 13:8 Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Albo jak twierdzą niektórzy z Was, Pan Jezus nie umarł, ale wtedy też nie złożył swego życia na okup
Umarł jako człowiek, tak jak urodził się jako człowiek, a nie Bóg.

Tak to jest jak zamiast na Biblii wymyśla się własne, głupie dogmaty.
Właśnie, dlatego uwierz w Pana Jezusa jako prawdziwego Boga, w przeciwnym wypadku stoisz w sprzeczności z Biblią.

Cz wg. Ciebie Pan Jezus umarł i nie jest Bogiem,
Pan Jezus był jednocześnie Bogiem i człowiekiem, prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem, człowiek umarł a Bóg nie.

albo nie umarł i nie złożył swego życia na okup, a Bóg go z martwych nie wzbudził.
Umarł jako człowiek ale jako Bóg swoje życie mógł wziąć z powrotem i zmartwychwstać.

Ewangelia św. Jana 10:17 Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć.

Ewangelia św. Jana 10:18 Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Ix12 » 25 cze 2019, 09:25

Nie żył zawsze. To bzdura. Łukasza 1:35 o Panu Jezusie pisze - To co się narodzi BĘDZIE NAZWANE SYNEM BOGA. To czas PRZYSZŁY.

Podobnie psalmista pisze ze Bóg uczyni Pana Jezusa PIERWORODNYM. Uczyni..Znowu czas przyszły.

Pan Jezus w Planie Boga - 1 Piotra 1:20..

Jako trynitarianin masz problem bo uważasz Pana Jezusa za Boga. Wg. 1 Tym 1:17 Bóg jest nieśmiertelny, zatem albo Pan Jezus nie jest Bogiem bo złożył swe życie w ofierze a potem z martwych wzbudził go Bóg. Albo jak twierdzą niektórzy z Was, Pan Jezus nie umarł, ale wtedy też nie złożył swego życia na okup. Tak to jest jak zamiast na Biblii wymyśla się własne, głupie dogmaty.
Cz wg. Ciebie Pan Jezus umarł i nie jest Bogiem, albo nie umarł i nie złożył swego życia na okup, a Bóg go z martwych nie wzbudził.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 25 cze 2019, 09:50

Ix12 pisze:Nie żył zawsze. To bzdura. Łukasza 1:35 o Panu Jezusie pisze - To co się narodzi BĘDZIE NAZWANE SYNEM BOGA. To czas PRZYSZŁY..
O fakcie narodzin w ciele, a nie o egzystencji Pana Jezusa.

Podobnie psalmista pisze ze Bóg uczyni Pana Jezusa PIERWORODNYM. Uczyni..Znowu czas przyszły.
To poezja i czas może się odnosić do ludzkiego postrzegania, a liście do Kolosan jest napisane:

1:12 Dziękując Ojcu, który was zdolnymi uczynił do uczestniczenia w dziedzictwie świętych w światłości,
13 Który nas wyrwał z mocy ciemności i przeniósł do Królestwa Syna swego umiłowanego,
14 W którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów.
15 On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
16 Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi,
rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i d1a niego zostało stworzone.
17 On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,
18 On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,
19 Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości


Pan Jezus w Planie Boga - 1 Piotra 1:20..
Przyjście w ciele jest tym planem.
Jako trynitarianin masz problem bo uważasz Pana Jezusa za Boga. Wg. 1 Tym 1:17 Bóg jest nieśmiertelny, zatem albo Pan Jezus nie jest Bogiem bo złożył swe życie w ofierze a potem z martwych wzbudził go Bóg
Ciągle wklejasz tą samą rzecz na którą już dostałeś odpowiedź, nie śmieć na forum proszę. Odpowiedziałem ci że Pan Jezus umarł jako człowiek, a nie jako Bóg, cytowałem ci słowa które powiedział o mocy dawania i brania z powrotem swojego życia co udowodnił zmartwychwstaniem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Ix12 » 25 cze 2019, 09:53

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Nie żył zawsze. To bzdura. Łukasza 1:35 o Panu Jezusie pisze - To co się narodzi BĘDZIE NAZWANE SYNEM BOGA. To czas PRZYSZŁY..
O fakcie narodzin w ciele, a nie o egzystencji Pana Jezusa.

Podobnie psalmista pisze ze Bóg uczyni Pana Jezusa PIERWORODNYM. Uczyni..Znowu czas przyszły.
To poezja i czas może się odnosić do ludzkiego postrzegania, a liście do Kolosan jest napisane:

1:12 Dziękując Ojcu, który was zdolnymi uczynił do uczestniczenia w dziedzictwie świętych w światłości,
13 Który nas wyrwał z mocy ciemności i przeniósł do Królestwa Syna swego umiłowanego,
14 W którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów.
15 On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
16 Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi,
rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i d1a niego zostało stworzone.
17 On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,
18 On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,
19 Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości


Pan Jezus w Planie Boga - 1 Piotra 1:20..
Przyjście w ciele jest tym planem.
Jako trynitarianin masz problem bo uważasz Pana Jezusa za Boga. Wg. 1 Tym 1:17 Bóg jest nieśmiertelny, zatem albo Pan Jezus nie jest Bogiem bo złożył swe życie w ofierze a potem z martwych wzbudził go Bóg
Ciągle wklejasz tą samą rzecz na którą już dostałeś odpowiedź, nie śmieć na forum proszę. Odpowiedziałem ci że Pan Jezus umarł jako człowiek, a nie jako Bóg, cytowałem ci słowa które powiedział o mocy dawania i brania z powrotem swojego życia co udowodnił zmartwychwstaniem.


Tak, przyjście w ciele bo innego nie było.

Nie dałes odpowiedzi, nie kłam.

Bzdury piszesz. Wersetów w których pisze ze Bóg stworzył wszystko sam jest kilkadziesiąt. W tym czasie pan Jezus nie był nawet Synem Boga.

W relacji ze stwarzania w rodzaju nie ma słowa o Panu Jezusie. O kim pisze w Heb.11:3, Psalm 33:6, Izaj.44:24. Wyj. 20:11 itd?

Kolosan 1 To NOWE STWORZENIE w Panu Jezusie.nie stare, ale ty nie masz o tym bladego pojęcia.

Kol.1:16 bo w Nim zostało wszystko stworzone:
i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,
byty widzialne i niewidzialne,
czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze5.
Wszystko przez Niego i dla Niego5 zostało stworzone.
2 Kor. 5:17
Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto stało się nowe

Pan Jezus pierwszy cud zrobił dopiero po chrzcie, kiedy dostał nadprzyrodzoną moc.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 25 cze 2019, 10:15

Ix12 pisze:Tak, przyjście w ciele bo innego nie było.
Nie było bo Pan był zawsze, nie przychodził aż do swojego pierwszego przyjścia, niedługo przyjdzie powtórnie.
Nie dałes odpowiedzi, nie kłam.
Prosze nie zarzucaj kłamstwa, to bardzo brzydkie odzywki, za zarzucanie kłamstwa będą punkty karne, o tym ostrzegałem wszystkich użytkowników forum.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości