Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: artur403 » 25 kwie 2018, 15:01

Oliwka pisze:Analogicznie najbardziej trzymasz sie ziemi i boga masz na sposób ziemski za nic nie przyjmujesz CO Z NIEBA ale taki program ci
wtłoczono .
w sercu mozesz miec sprawy jakie wymieniasz ojczyzny niepełnosprawnych rodzine kosciół ale NIE MIEC DUCHA Mesjasza
Jeszua powiedział Przyjmijcie Ducha Mego - Jego Duch to Duch Prawdy którego swiat nie zna i nie przyjmuje .
Serce nieobrzezane to serce bez Ducha Prawdy i takie serce bawi sie religją.

Jeremiasz czuje więcej .

Dziwna wypowiedź, nie widzę w niej sensu.

Lepiej poczytać to:
Boże Ojcze, Ty zesłałeś na świat Twojego Syna, Słowo Prawdy, i Ducha Uświęciciela,
aby objawić ludziom tajemnicę Bożego życia;
spraw, abyśmy wyznając prawdziwą wiarę uznawali wieczną chwałę Trójcy
i uwielbiali Jedność Osób Bożych w potędze ich działania.

Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna,
który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego,
Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Albo to:

Ty, z Jednorodzonym Synem Twoim i Duchem Świętym
jednym jesteś Bogiem, jednym jesteś Panem; nie przez jedność osoby,
lecz przez to, że Trójca ma jedną naturę.

W cokolwiek bowiem dzięki Twemu objawieniu
wierzymy o Twojej chwale,
to samo bez żadnej różnicy myślimy
o Twoim Synu i o Duchu Świętym.

Tak, iż wyznając prawdziwe i wiekuiste Bóstwo
wielbimy odrębność Osób,
jedność w istocie i równość w majestacie.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 25 kwie 2018, 17:49

Tak wracając do tego rzekomego Jezus=Duch sw

Dzieje 7:54 Gdy to usłyszeli, zawrzały gniewem ich serca i zgrzytali zębami na niego. 55 A on pełen Ducha Świętego patrzył w niebo i ujrzał chwałę Bożą i Jezusa, stojącego po prawicy Boga. 56 I rzekł: «Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga».

Jak widać Jezus to dalej Jezus,Syn człowieczy,a nie Duch św.

Jana 16 14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. 15 Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.

Kto posyła?Ojciec przez Syna..


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 25 kwie 2018, 18:48

artur403 pisze:
Jeremiasz pisze:O innym Pocieszycielu który "w was będzie" (17), Pan Jezus w ew.Jana 14,20 mówi, że to On nim jest - "Ja w was".
Czy z tego powodu, dla Ciebie "artur403", wiara w to, że Duch Święty jest Panem Jezusem w postaci duchowej, jest odstępstwem od wiary w trójjedynego Boga?

Z tego należy rozumieć, że Pan Jezus mówiąc o innym Pocieszycielu, mówił o sobie.

Piszesz rzeczy oczywiście fałszywe.

To, że Bóg Ojciec będzie w nas i Syn Boży będzie w nas i Duch Święty będzie w nas nie oznacza jakiejkolwiek tożsamości osób.
Osoby są trzy, a Bóg jest jeden.

Analogicznie, gdy ktoś napisze:
mam w sercu sprawy Kościoła i mam w sercu sprawy Ojczyzny i mam w sercu sprawy niepełnosprawnych i mam w sercu sprawy mojej Rodziny,
wnioskowałbyś, że Kościół=Ojczyzna lub niepełnosprawni=Rodzina.
Oczywisty błąd logiczny.


To może nic nie da, ale powtórzę: O tożsamości Ducha Świętego mówi Jezus: Ew.Jana 14,20: "Ja w was".
Mówię: Mam w sercu Ducha Świętego, a o jego tożsamości mówi Jezus: To ja.

Przykład Kościół=Ojczyzna, nie oddaje prawdy, bo w takim razie przyjmujesz Ducha Świętego I przyjmujesz odrębnie Jezusa.
Chociaż na sposób katolicki, to jest to dla mnie zrozumiałe co chcesz powiedzieć; masz w sercu osobę Ducha Świętego i odrębną osobę Pana Jezusa przyjętego w komunii. Kościół w sercu nie równa się Ojczyzna w sercu. Uważam że to nieprawda.


Efezjan 3,14-17:
"Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem,

(15) od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię,

(16) by sprawił według bogactwa chwały swojej, żebyście byli przez Ducha jego mocą utwierdzeni w wewnętrznym człowieku,

(17) żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach waszych,"


Jako katolik powiesz; Paweł w Efez.3,17 mówił o komunii. Ja wierzę w to, co Pan Jezus powiedział w Ew.Jana 14,20 : "Ja w was" i Ew.Mat.18,20: "Ja między wami"; Ew.Jana 14,17: "Duch Prawdy... przebywa wśród was...", a mówił to o Duchu Świętym.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 25 kwie 2018, 18:58

dziunio pisze:Tak wracając do tego rzekomego Jezus=Duch sw

Dzieje 7:54 Gdy to usłyszeli, zawrzały gniewem ich serca i zgrzytali zębami na niego. 55 A on pełen Ducha Świętego patrzył w niebo i ujrzał chwałę Bożą i Jezusa, stojącego po prawicy Boga. 56 I rzekł: «Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga».

Jak widać Jezus to dalej Jezus,Syn człowieczy,a nie Duch św.

Jana 16 14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. 15 Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.

Kto posyła?Ojciec przez Syna..


Księga Jeremiasza 23,24:
" Czy zdoła się kto ukryć w kryjówkach, abym Ja go nie widział? - mówi Pan. Czy to nie Ja wypełniam niebo i ziemię? - mówi Pan. "

Bóg Ojciec to dalej Bóg Ojciec zasiadający w Niebie na tronie, a jednak wypełnia całą ziemię i całe niebo.

Bóg nie jest taki jak człowiek. Jego Duch jest w nim, ale też poza nim. W nim wszystko zostało stworzone - Kolosan 1,16, a jest to powiedziane o Panu Jezusie Chrystusie.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 25 kwie 2018, 19:17

artur403 pisze:
Oliwka pisze:Analogicznie najbardziej trzymasz sie ziemi i boga masz na sposób ziemski za nic nie przyjmujesz CO Z NIEBA ale taki program ci
wtłoczono .
w sercu mozesz miec sprawy jakie wymieniasz ojczyzny niepełnosprawnych rodzine kosciół ale NIE MIEC DUCHA Mesjasza
Jeszua powiedział Przyjmijcie Ducha Mego - Jego Duch to Duch Prawdy którego swiat nie zna i nie przyjmuje .
Serce nieobrzezane to serce bez Ducha Prawdy i takie serce bawi sie religją.

Jeremiasz czuje więcej .

Dziwna wypowiedź, nie widzę w niej sensu.

Lepiej poczytać to:
Boże Ojcze, Ty zesłałeś na świat Twojego Syna, Słowo Prawdy, i Ducha Uświęciciela,
aby objawić ludziom tajemnicę Bożego życia;
spraw, abyśmy wyznając prawdziwą wiarę uznawali wieczną chwałę Trójcy
i uwielbiali Jedność Osób Bożych w potędze ich działania.

Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna,
który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego,
Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Albo to:

Ty, z Jednorodzonym Synem Twoim i Duchem Świętym
jednym jesteś Bogiem, jednym jesteś Panem; nie przez jedność osoby,
lecz przez to, że Trójca ma jedną naturę.

W cokolwiek bowiem dzięki Twemu objawieniu
wierzymy o Twojej chwale,
to samo bez żadnej różnicy myślimy
o Twoim Synu i o Duchu Świętym.

Tak, iż wyznając prawdziwe i wiekuiste Bóstwo
wielbimy odrębność Osób,
jedność w istocie i równość w majestacie.

Co to ma byc która to ewanglia a moze list któregos z apostołów ?
Oprócz MNIE NIE MA Zbawiciela jak widzisz Jeden jest Elohim który Zbawia pozostali sa falszywi.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 25 kwie 2018, 19:19

dziunio pisze:Ale argument:ja czuję,a ty nie czujesz,no no :) ja bym wszystkich "czujących" pozamykał w domku bez klamek.Biblia jasno naucza,że Bóg Ojciec,to nie Syn Boży,a Syn Boży,to nie Duch św.Duch św przychodzi w imieniu Jezusa,a więc nie jest Jezusem.Zostaje posłany przez Ojca,a więc nie jest Ojcem.Naprawdę nie trzeba być orłem żeby do tego dojść,a wystarczy czytać co napisano i nie "czuć" czyli nie roić,fantazjować,naciągać.

Jakie jest stanowisko KRK do tego wersetu: Ew.Jana 14,8-9: " Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? "


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 25 kwie 2018, 19:23

i jeszcze Gdybyscie Mnie znali Znali byscie Ojca


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 25 kwie 2018, 19:32

Kitka pisze:
Oliwka pisze:Analogicznie najbardziej trzymasz sie ziemi i boga masz na sposób ziemski za nic nie przyjmujesz CO Z NIEBA ale taki program ci wtłoczono .
w sercu mozesz miec sprawy jakie wymieniasz ojczyzny niepełnosprawnych rodzine kosciół ale NIE MIEC DUCHA Mesjasza
Jeszua powiedział Przyjmijcie Ducha Mego - Jego Duch to Duch Prawdy którego swiat nie zna i nie przyjmuje .
Serce nieobrzezane to serce bez Ducha Prawdy i takie serce bawi sie religją.

Jeremiasz czuje więcej .
A tam, Oliwka, od razu nie ma i nie zna...
Tylko Ty znasz, jak należy i rozumiesz, jak należy?
Bo masz objawienie, a inni nie?

1 Kor 8,2-3 Gdyby ktoś mniemał, że coś wie, to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy. Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Boga.

Promujesz czucie i prywatne objawienie (które pewnie jest zupełnie szczere).
A Biblia mówi, że nie mamy w ogóle zapominać o rozumie i dogłębnym badaniu, jak się sprawy mają.
Czuj sobie co tam chcesz, ale nie sądź wszystkich dookoła z taką łatwością i poczuciem wyższości (tak przynajmniej to wygląda z boku).
Duch Mesjasza przychodzi w łagodnym powiewie:


bawic sie wersetami mozna Gdyby ktos mniemal ze cos wie ....to ze nie wiesz twoja strata .
O jakim rozumie mowisz bo jest taki Rozum ktory nam dal wraz z Madroscia ale nie kazdy przyjmuje nie kazdy prosi.
O jak trudno sie z wami porozumiec wlasnie dlatego ze znacie wersety jako kto wie wiecej ale nie sens nie istote przekazu PRAWDY Ukrytej przeznaczonej dla tych komu zechce Objawic.
Duch Mesjasza PROROKOWAL w ST znasz proroctwa ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: artur403 » 25 kwie 2018, 20:05

Jeremiasz:
To może nic nie da, ale powtórzę: O tożsamości Ducha Świętego mówi Jezus: Ew.Jana 14,20: "Ja w was".
Mówię: Mam w sercu Ducha Świętego, a o jego tożsamości mówi Jezus: To ja.


Oczywiście, że nic nie da, bo zmyślasz. Nie ma takiego sensu w cytowanych tekstach.
Odrębna osoba to Syn (który się wcielił), a inna Duch (który się nie wcielił).


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: artur403 » 25 kwie 2018, 20:11

Jeremiasz pisze:Jakie jest stanowisko KRK do tego wersetu: Ew.Jana 14,8-9: " Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? "


Normalnie, tak, jak jest napisane.
Syn jest Obrazem Ojca. Więc każdy, kto widzi Syna, nie potrzebuje już pytać, jaki jest Ojciec, bo Ojciec jest taki sam, jak Syn.
Na tym polega Chrześcijaństwo: widzieliśmy Syna i dlatego wiemy, jaki jest Ojciec.
Weź sobie list do Hebrajczyków poczytaj, tam jest więcej o tym.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 25 kwie 2018, 20:38

artur403 pisze:Jeremiasz:
To może nic nie da, ale powtórzę: O tożsamości Ducha Świętego mówi Jezus: Ew.Jana 14,20: "Ja w was".
Mówię: Mam w sercu Ducha Świętego, a o jego tożsamości mówi Jezus: To ja.


Oczywiście, że nic nie da, bo zmyślasz. Nie ma takiego sensu w cytowanych tekstach.
Odrębna osoba to Syn (który się wcielił), a inna Duch (który się nie wcielił).

To kto jest w nas?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 25 kwie 2018, 20:43

artur403 pisze:
Jeremiasz pisze:Jakie jest stanowisko KRK do tego wersetu: Ew.Jana 14,8-9: " Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? "


Normalnie, tak, jak jest napisane.
Syn jest Obrazem Ojca. Więc każdy, kto widzi Syna, nie potrzebuje już pytać, jaki jest Ojciec, bo Ojciec jest taki sam, jak Syn.
Na tym polega Chrześcijaństwo: widzieliśmy Syna i dlatego wiemy, jaki jest Ojciec.
Weź sobie list do Hebrajczyków poczytaj, tam jest więcej o tym.


Prawdą jest to co piszesz; Syn jest obrazem Ojca. Ale Pan Jezus na zapytanie Filipa o Ojca, odpowiada w pierwszej osobie; Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie. To wyrażenie świadczy, że jest Bogiem Ojcem.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 25 kwie 2018, 21:00

Przykład Kościół=Ojczyzna, nie oddaje prawdy, bo w takim razie przyjmujesz Ducha Świętego I przyjmujesz odrębnie Jezusa.
Chociaż na sposób katolicki, to jest to dla mnie zrozumiałe co chcesz powiedzieć; masz w sercu osobę Ducha Świętego i odrębną osobę Pana Jezusa przyjętego w komunii. Kościół w sercu nie równa się Ojczyzna w sercu. Uważam że to nieprawda.


Dlaczego jest to nieprawda: Kościół w sercu, Ojczyzna w sercu, czyli Pan Jezus w sercu + Duch Święty? Dlatego jest to nieprawda, bo wtedy miałbyś dodatkowego Ducha Jezusa oprócz Ducha Świętego. Przyjęta komunia nie jest Duchem Jezusa i nie może być w sercu - jest w brzuchu.
W sercu jest Duch Święty, jeżeli go przyjmiesz.
O sercu Paweł mówił: Efez.3,17: "Żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach waszych" Pan Jezus powiedział: Ew.Jana 14,20: "Ja w was"; Ew.Jana 14,17: "Duch prawdy w was"


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Kitka » 25 kwie 2018, 22:13

Jeremiasz pisze:
artur403 pisze:Jeremiasz:
To może nic nie da, ale powtórzę: O tożsamości Ducha Świętego mówi Jezus: Ew.Jana 14,20: "Ja w was".
Mówię: Mam w sercu Ducha Świętego, a o jego tożsamości mówi Jezus: To ja.


Oczywiście, że nic nie da, bo zmyślasz. Nie ma takiego sensu w cytowanych tekstach.
Odrębna osoba to Syn (który się wcielił), a inna Duch (który się nie wcielił).

To kto jest w nas?
W nas jest Bóg.
Jeśli masz Ojca, to masz i Syna, i Ducha też.
Nie otrzymasz każdego osobno.
Nie da się podzielić Boga.
Jeśli dotyka Cię Duch, to działa i Ojciec, i Syn. Jeśli działa w Twoim życiu Syn, to i Duch, i Ojciec ma w tym udział.
To jeden i ten sam Bóg


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 26 kwie 2018, 05:49

Kitka pisze:
Jeremiasz pisze:
artur403 pisze:Jeremiasz:
To może nic nie da, ale powtórzę: O tożsamości Ducha Świętego mówi Jezus: Ew.Jana 14,20: "Ja w was".
Mówię: Mam w sercu Ducha Świętego, a o jego tożsamości mówi Jezus: To ja.


Oczywiście, że nic nie da, bo zmyślasz. Nie ma takiego sensu w cytowanych tekstach.
Odrębna osoba to Syn (który się wcielił), a inna Duch (który się nie wcielił).

To kto jest w nas?
W nas jest Bóg.
Jeśli masz Ojca, to masz i Syna, i Ducha też.
Nie otrzymasz każdego osobno.
Nie da się podzielić Boga.
Jeśli dotyka Cię Duch, to działa i Ojciec, i Syn. Jeśli działa w Twoim życiu Syn, to i Duch, i Ojciec ma w tym udział.
To jeden i ten sam Bóg

Zgadzam się z tym. :) To samo mówi Oliwka, na pewno ucieszy się z Twojej wiary. Nie neguję tego, to jest fundament - jedność Boga, tym da się w detalach wyjaśnić wszystko.
W tej jedności, Pan, ukazuje nam jednocześnie swoją wielość: odrębność Ojca, odrębność Syna, odrębność Ducha Świętego.

Paweł modlił się do Ojca Niebieskiego o to, aby wierzący w Efezie przyjęli Chrystusa do serca. W odezwie na modlitwę Pawła, kogo wy przyjmujecie do serca: Ducha Świętego, czy komunię?

Efez.3,8-19:
" (8) Mnie, najmniejszemu ze wszystkich świętych, została okazana ta łaska, abym zwiastował poganom niezgłębione bogactwo Chrystusowe

(9) i abym na światło wywiódł tajemny plan, ukryty od wieków w Bogu, który wszystko stworzył,

(10) aby teraz nadziemskie władze i zwierzchności w okręgach niebieskich poznały przez Kościół różnorodną mądrość Bożą,

(11) według odwiecznego postanowienia, które wykonał w Chrystusie Jezusie, Panu naszym,

(12) w którym mamy swobodę i dostęp do Boga z ufnością przez wiarę w niego.

(13) Przeto proszę, abyście nie upadali na duchu z powodu udręk, jakie za was znoszę, wszak to chwała wasza.

(14) Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem,

(15) od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię,

(16) by sprawił według bogactwa chwały swojej, żebyście byli przez Ducha jego mocą utwierdzeni w wewnętrznym człowieku,

(17) żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach waszych, a wy, wkorzenieni i ugruntowani w miłości,

(18) zdołali pojąć ze wszystkimi świętymi, jaka jest szerokość i długość, i wysokość, i głębokość,

(19) i mogli poznać miłość Chrystusową, która przewyższa wszelkie poznanie, abyście zostali wypełnieni całkowicie pełnią Bożą. "



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości