Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 19 kwie 2018, 09:55

Jeremiasz pisze:
Jeremiasz pisze:natura ludzka jest grzeszna, aby coś zrozumieć o Bogu, to samemu trzeba być świętym i to nie tylko przez usprawiedliwienie


Jest jednak nadzieja dla wszystkich :) Tych 'wielkich' i tych 'małych'. Pan tak powiedział przez Izajasza: Iz.40,13: "Kto kieruje Duchem Pana, a czyja rada pouczyła go?" i dalej tak mówi: Iz.41,4: "Ja, Pan, jestem pierwszy i Ja też będę z ostatnimi ." A co to znaczy że Pan będzie z ostatnimi? To jest dobra wiadomość dla wielu; Pan poprzez 'najmniejszych' w swoim Królestwie będzie przemawiał do tych 'największych', albowiem każde dziecko Boga, ma dostęp do Ojca Światłości, nawet to najmniej 'święte' według swojej ludzkiej natury.


sa trzy tłumaczenia
Biblia Warszawska:
Któż tego dokonał i uczynił to? Kto od początku powołuje do życia pokolenia ludzkie? Ja, Pan, jestem pierwszy i Ja też będę z ostatnimi.
Biblia Tysiąclecia:
Kto zdziałał to i uczynił? Ten, co z nicości wywołuje od początku pokolenia. Ja, Pan, jestem pierwszy, z ostatnimi również Ja będę!
Biblia Gdańska:
Któż to sprawił i uczynił? któż wzywał rodzaje od początku? Ja Pan, pierwszy i ostatni, Ja sam.

i chba zadnenie jest dokładne
Jeremiasz niema wyrazu - będę - z ostatnimi
to sie raczej odnosi do Samego YHVH jako ze On jest ten Pierwszym i OSTATNIM
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2018, 09:59 przez Oliwka, łącznie zmieniany 2 razy.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 19 kwie 2018, 12:43

Oliwka pisze:
KAAN pisze:
Oliwka pisze:A ty nie jestes moim guru...
Ja nie chcę być twoim guru, ty sama dla siebie jesteś swoim guru.
Oliwka pisze:Zbory ziemskie nie sa zborami Panskimi ...

Według twojej chorej teologii?
Paweł pisał do wielu zborów Bożych których ty nie uznajesz pisząc takie banialuki.

Zobacz jakimi EPITETAMI rzucasz w moja skromna osobe .
Dokładnie takimi samymi jak ty rzucasz na wszystkich wierzących będących w zborach Bożych. Cały czas oskarżasz o związki z Rzymem, a sama reprezentujesz wielkie NIC. Gdzie twój zbór?

Paweł nie zakładał swojego Zboru nie był pastorem a moze był ?
Paweł był założycielem wielu zborów, i był jednym ze starszych w Antiochii.
Mamy wymienione Zbory jako Znak Czasu
Poczytaj Biblię bo piszesz bzdury.

KAAN ja na sobie nie polegam
Wyłącznie na sobie polegasz, jesteś pastorzycą swojego jednoosobowego kościoła oliwkowego. Nie masz nic wspólnego ze zborem Bożym.

Kim mnie uczynił dla Siebie Jestem JEGO WŁASNOSCIA ON moim Panem i Królem .
Umarłam W NIM juz nie ja zyje a On ŻYJE WE MNIE.
Frazesy, frazesy, nic nie znaczące i mydlące oczy zwłaszcza twoje. Pisać sobie możesz wiele ale to nie ma mocy, bo nie pochodzi z wiary ale twojej osobistej religii. Słowo Boże uczy o zborach Bożych, które mają starszych, nauczycieli, nadzorców, praktykują wieczerzę Pańską, chrzest, łamanie chleba, modlitwę wspólnotową, naukę Słowa Bozego i wiele innych spraw. Ty nie masz ani jednej rzeczy która łączy cię ze Zborem Bożym (Kościołem), masz prywatną religię która służy ci do osadzania wszystkich wierzących ludzi. Takie coś nie przybliża cię do zbawienia i wiary chrześcijańskiej, błądzisz i innych w błąd wprowadzasz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 19 kwie 2018, 20:35

Dokładnie takimi samymi jak ty rzucasz na wszystkich wierzących będących w zborach Bożych.
Cały czas oskarżasz o związki z Rzymem, a sama reprezentujesz wielkie NIC.
Gdzie twój zbór?

Oskarzam o zwiazki z rzymem ?
A kto to jest Matka a kto jej córki ?
Rzym sam przyznaje ,ze jest fundamentem ze to on jest tym Jedynym czy inne denominace nie niosa jego ogarka ?

Prowokujesz mnie wiadomym celu ,prawda ?
Jak moge miec swoja prywatna religie nie majac szyldu?
Nikomu nic swojego nie narzucam ale mówie czytaj Biblie i mysl
pros błagaj o Objawienie.
Ale wolicie isc ekumenicznie do rzymu .
Juz JESTEM ZBAWIONA .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 20 kwie 2018, 08:02

Oliwka pisze:Duch Święty to więcej niz osoba to Istnosc wszystkiego Jeden Jedyny niepodzielny a nie ograniczona osoba
Osoba to ograniczonosc to YHVH w Panu Jeszua sam siebie unizył do bycia Synem/Sługa .Syn Siebie nie uniza bo juz jest unizony
Pytanie KIm był zanim Sam Siebie Unizył a tego jak widac sobie nie zadajecie boi poco strach myslec samodzielnie.
modalizm co to za stwór co to za zastraszanie ze jak wierzysz ze YHVH jest Jeden a nie trzech to masz mod laizm ?

bóg jest troisty no i ma 6 rąk jak w hinduizmie :-D


:) Bóg jest jedną osobą, to można pomyśleć, że rozmawia tylko z Oliwką? Bo przecież nie ma miliarda ust, aby ze wszystkimi swoimi dziećmi jednocześnie rozmawiać? A jednak rozmawia jednocześnie, każdego dnia,z każdym swoim dzieckiem.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 20 kwie 2018, 08:36

Aha a jak sa trzy troiste to wtedy jest im łatwiej rozmawiac z wieloma ?
Jeremiasz Duch Święty nie jest ograniczony jak Osoba prosze zacznij rozwazac w sercu swoim
Nie musi miec miliarda ust zeby rozmawiac
Ciagle mylicie Osobe z Postacia
YHVH JEST JEDEN powiedział Jeszua
Ale jako Duch pojawia sie w Postaci jakiej chce komu i gdzie chce JEDNOCZESNIE nie czeka na pozwolenie nie pyta
czy pozwolą.
Objawił sie w Osobie Jeszua na Czas Łaski jako Baranek bez skazy jako Sługa
Ukrył Swoja Potegę mimoze o niej mówił nie zrozumieli i mieli Go za równego sobie .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 20 kwie 2018, 09:05

a o co chodzi z tą postacią?


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 20 kwie 2018, 09:25

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Tym Pocieszycielem jest Chrystus (Rzym.8,9), czyli Pan Jezus. Tutaj się zgadzamy. Zgadzamy?
.
Nie zgadzamy się, Duch Święty nie jest Synem ani Ojcem. Rz 8:9 nie mówi że Jezus to Duch.

Dogmat Trójcy Świętej tak wygląda (przepisane z Katechizmu Kościoła Katolickiego str.69) ):

Trójca jest jednością. Nie wyznajemy trzech bogów, ale jednego Boga w trzech Osobach: "Trójcę współistotną". Osoby Boskie nie dzielą między siebie jedynej Boskości, ale każda z nich jest całym Bogiem: "Ojciec jest tym samym, co Syn, Syn tym samym, co Ojciec, Duch Święty tym samym, co Ojciec i Syn, to znaczy jednym Bogiem co do natury"

To jednak inaczej niż ja wierzę. Jak Pan Jezus powiedział, że będzie w nas, to ja uważam, że to On jest tym Duchem, który we mnie zamieszkał (Ew.Jana 14,20).


Pan Jezus powiedział, że będzie w nas w ew.Jana 14,20: "Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was." To powinno wystarczyć, by uwierzyć w to, że Pan Jezus jest w sercach swoich dzieci i powinno to wystarczyć, aby uwierzyć w to, że Pan Jezus jest Duchem Świętym. Jest to też powiedziane w Dz.Ap.16,7: " A gdy przyszli ku Mizji, chcieli pójść do Bitynii, lecz Duch Jezusa nie pozwolił im;"

Powiedział też, że będzie między nami : Ew.Mat.18,20: " Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich." 2Kor.6,16: "Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim. " (Mówiąc tym samym, że jest Bogiem: "I będę Bogiem ich.)

Duch Jezusa ma relację z Bogiem Ojcem Ew.Jana 16,13: "lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi. ", ale nie wiem czy Duch Jezusa będący tutaj na ziemi w nas, ma relację z Panem Jezusem stojącym po prawicy Boga Ojca Dz.Ap.7,55-56: "On zaś, będąc pełen Ducha Świętego, utkwiwszy wzrok w niebo, ujrzał chwałę Bożą i Jezusa stojącego po prawicy Bożej i rzekł: Oto widzę niebiosa otwarte i Syna Człowieczego stojącego po prawicy Bożej. " bo to jest tak, jak gdyby człowiek miał relację ze swoim ludzkim duchem (relacja duszy ludzkiej z duchem ludzkim). Czy coś takiego ma miejsce, tego nie wiem, ale u Boga, wszystko jest możliwe.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 20 kwie 2018, 09:56

Oliwka pisze:
Dokładnie takimi samymi jak ty rzucasz na wszystkich wierzących będących w zborach Bożych.
Cały czas oskarżasz o związki z Rzymem, a sama reprezentujesz wielkie NIC.
Gdzie twój zbór?
Oskarzam o zwiazki z rzymem ?
A kto to jest Matka a kto jej córki ?
Tak w tej twojej religii ubzdurałaś sobie, że KK to matka a zbory Boże to córki i dlatego jesteś oskarżycielką zbawionych, pracujesz dla ciemnej strony.
Prowokujesz mnie wiadomym celu ,prawda ?
To ty prowokujesz i oskarżasz dzieci Boże.
Jak moge miec swoja prywatna religie nie majac szyldu?
Przedstawiłaś tą religię tu na forum.
Nikomu nic swojego nie narzucam ale mówie czytaj Biblie i mysl
pros błagaj o Objawienie.
To nic nie znaczy i jest bałamutne, bo sugeruje że każdy ma prywatne objawienie teologiczne co jest diabelskim kłamstwem.
Ale wolicie isc ekumenicznie do rzymu .
Ty idziesz do diabelskiej religii, a nie my do Rzymu. Zaprzestań swoich oskarżeń i pokutuj za swój grzech oszczerstwa.
Juz JESTEM ZBAWIONA .
Tkwisz w ciemności i wielkim fałszu, a nie w zbawieniu. Oszukujesz sama siebie i nie znasz Pana Jezusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 20 kwie 2018, 10:05

Jeremiasz pisze:Pan Jezus powiedział, że będzie w nas w ew.Jana 14,20: "Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was." To powinno wystarczyć, by uwierzyć w to, że Pan Jezus jest w sercach swoich dzieci i powinno to wystarczyć, aby uwierzyć w to, że Pan Jezus jest Duchem Świętym.
Ten werset nie mówi że Pan Jezus jest Duchem Świętym. Gdyby stosować twoją logikę to jesteśmy Chrystusami i Ojcami. Tworzysz nielogiczne związki, werset 16 mówi

16 Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki -

Duch Święty jest "inny" niż Pan Jezus, cały fragment potwierdza że Pan Jezus nie jest Duchem Świetym.

Teoria modalizmu jest fałszywa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 20 kwie 2018, 10:31

Kaan"
oskarżasz dzieci Boże

Coś mi się tu z tymi dziećmi Bożymi nie zgadza. Po czym je poznać? Ja widzę dwie możliwości.
1. po deklaracji osobistej, a wtedy nikt nie wie, czy ten drugi osobnik jest tymże dzieckiem (tylko Bóg wie)
2. po zachowaniu (w tym przypadku mam ogromne wątpliwości, czy chociaż 1% wypowiadających się tu forumowiczów może tak się określać).


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 20 kwie 2018, 10:45

kontousunięte1 pisze:Kaan"
oskarżasz dzieci Boże
Coś mi się tu z tymi dziećmi Bożymi nie zgadza. Po czym je poznać?
Dzieci Boże to zbawieni z łaski przez wiarę, to Zbór Boży.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 20 kwie 2018, 10:49

KAAN pisze:
kontousunięte1 pisze:Kaan"
oskarżasz dzieci Boże
Coś mi się tu z tymi dziećmi Bożymi nie zgadza. Po czym je poznać?
Dzieci Boże to zbawieni z łaski przez wiarę, to Zbór Boży.

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Znam twoją teorię na ten temat. Mój wpis dotyczy praktycznych przejawów bożego dziecięctwa.
Kto należy do Bożych dzieci wie tylko On, reszta to deklaracje i pobożne życzenia.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 20 kwie 2018, 10:55

kontousunięte1 pisze:Chyba mnie nie zrozumiałeś. Znam twoją teorię na ten temat. Mój wpis dotyczy praktycznych przejawów bożego dziecięctwa.
Kto należy do Bożych dzieci wie tylko On, reszta to deklaracje i pobożne życzenia.
Ale po co to rozważanie w kontekście tematu? Ja nie pisałem ci o teoriach,ale o tym co Słowo Boże mówi na temat dzieci Bożych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 20 kwie 2018, 10:58

KAAN pisze:
kontousunięte1 pisze:Chyba mnie nie zrozumiałeś. Znam twoją teorię na ten temat. Mój wpis dotyczy praktycznych przejawów bożego dziecięctwa.
Kto należy do Bożych dzieci wie tylko On, reszta to deklaracje i pobożne życzenia.
Ale po co to rozważanie w kontekście tematu? Ja nie pisałem ci o teoriach,ale o tym co Słowo Boże mówi na temat dzieci Bożych.

Jednak nie wiesz co odpowiedzieć. A w tym temacie dlatego, że odmawiasz Oliwce (i wielu innym), że są Bożymi dziećmi.
Nie spodziewam się odpowiedzi, tak szczerze mówiąc, bo byłaby ona kontrowersyjna :-/


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 20 kwie 2018, 10:59

kontousunięte1 pisze:
KAAN pisze:
kontousunięte1 pisze:Chyba mnie nie zrozumiałeś. Znam twoją teorię na ten temat. Mój wpis dotyczy praktycznych przejawów bożego dziecięctwa.
Kto należy do Bożych dzieci wie tylko On, reszta to deklaracje i pobożne życzenia.
Ale po co to rozważanie w kontekście tematu? Ja nie pisałem ci o teoriach,ale o tym co Słowo Boże mówi na temat dzieci Bożych.
Jednak nie wiesz co odpowiedzieć.
Odpowiedziałem ci nie widzisz? Dzieci Boże to zbawieni ludzie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości