Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Ix12 » 25 cze 2019, 10:36

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Tak, przyjście w ciele bo innego nie było.
Nie było bo Pan był zawsze, nie przychodził aż do swojego pierwszego przyjścia, niedługo przyjdzie powtórnie.
Nie dałes odpowiedzi, nie kłam.
Prosze nie zarzucaj kłamstwa, to bardzo brzydkie odzywki, za zarzucanie kłamstwa będą punkty karne, o tym ostrzegałem wszystkich użytkowników forum.



Prawda w oczy kole..Straszysz zamiast obalić moje dowody..

Pan Jezus nie mógł być zawsze skoro Synem Boga stał się po urodzeniu. Łukasza 1:35. Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym


Psalmista pisze że Pan Jezus dopiero miał być pierworodnym.

Psalm 89:28 Ja zaś uczynię go pierworodnym, Najwyższym wśród królów ziemi.

Czas przyszły. :mrgreen:

Zadałem pytanie które zbywasz milczeniem, zatem pozwolę je sobie przypomnieć:
" Jako trynitarianin masz problem bo uważasz Pana Jezusa za Boga. Wg. 1 Tym 1:17 Bóg jest nieśmiertelny, zatem albo Pan Jezus nie jest Bogiem bo złożył swe życie w ofierze a potem z martwych wzbudził go Bóg. Albo jak twierdzą niektórzy z Was, Pan Jezus nie umarł, ale wtedy też nie złożył swego życia na okup. Tak to jest jak zamiast na Biblii wymyśla się własne, głupie dogmaty.
Czy wg. Ciebie Pan Jezus umarł i nie jest Bogiem, albo nie umarł i nie złożył swego życia na okup, a Bóg go z martwych nie wzbudził."


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 25 cze 2019, 12:36

Ix12 pisze:
Nie dałes odpowiedzi, nie kłam.
Prosze nie zarzucaj kłamstwa, to bardzo brzydkie odzywki, za zarzucanie kłamstwa będą punkty karne, o tym ostrzegałem wszystkich użytkowników forum.

Prawda w oczy kole..Straszysz zamiast obalić moje dowody..
Trolowanie w oczy kole, oddtąd nie będzie pobłażliwości na trolowanie.

Pan Jezus nie mógł być zawsze skoro Synem Boga stał się po urodzeniu. Nie stał się był od zawsze Synem Bożym.

Łukasza 1:35. Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym
Będzie nazwany człowiek, ale jako Bóg istniał zawsze co ci pokazałem w innych wersetach. Słowo Boże jest kontekstowe, musisz czytać całe Słowo aby zrozumieć konkretny werset. Skoro Pan Jezus stwarzał świat to nie mógł zaistnieć dopiero cztery tysiąclecia później, logika się kłania.


Psalmista pisze że Pan Jezus dopiero miał być pierworodnym.

Psalm 89:28 Ja zaś uczynię go pierworodnym, Najwyższym wśród królów ziemi.
Dotyczy to ciała na ziemi. Pierworództwo to nie pierwsze urodzenie ale panowanie nad dziedzictwem.

Zadałem pytanie które zbywasz milczeniem, zatem pozwolę je sobie przypomnieć:"
Zadałeś pytanie na które dostałeś odpowiedź, wklejasz ten sam tekst w różnych watkach, nie będę marnował czasu na twoje próby zagadania tematu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Ix12 » 25 cze 2019, 13:03

KAAN pisze:
Ix12 pisze:
Nie dałes odpowiedzi, nie kłam.
Prosze nie zarzucaj kłamstwa, to bardzo brzydkie odzywki, za zarzucanie kłamstwa będą punkty karne, o tym ostrzegałem wszystkich użytkowników forum.

Prawda w oczy kole..Straszysz zamiast obalić moje dowody..
Trolowanie w oczy kole, oddtąd nie będzie pobłażliwości na trolowanie.

Pan Jezus nie mógł być zawsze skoro Synem Boga stał się po urodzeniu. Nie stał się był od zawsze Synem Bożym.

Łukasza 1:35. Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym
Będzie nazwany człowiek, ale jako Bóg istniał zawsze co ci pokazałem w innych wersetach. Słowo Boże jest kontekstowe, musisz czytać całe Słowo aby zrozumieć konkretny werset. Skoro Pan Jezus stwarzał świat to nie mógł zaistnieć dopiero cztery tysiąclecia później, logika się kłania.


Psalmista pisze że Pan Jezus dopiero miał być pierworodnym.

Psalm 89:28 Ja zaś uczynię go pierworodnym, Najwyższym wśród królów ziemi.
Dotyczy to ciała na ziemi. Pierworództwo to nie pierwsze urodzenie ale panowanie nad dziedzictwem.

Zadałem pytanie które zbywasz milczeniem, zatem pozwolę je sobie przypomnieć:"
Zadałeś pytanie na które dostałeś odpowiedź, wklejasz ten sam tekst w różnych watkach, nie będę marnował czasu na twoje próby zagadania tematu.


Stwarzanie Pana Jezusa to Nowe Stworzenie, poczytaj co stworzył - Kolosan 1. Nadal nie ogarniasz..

Pan Jezus zawsze był i jest człowiekiem, nawet w niebie - 1 Tym 2:5, Dz.Ap. 17:31. Nigdy nie był i nie jest Bogiem..Sam temu zaprzecza Marka 10:18.
Niczego nie pokazałeś, tylko tak ci się wydaje.

Gdyby Pan Jezus istniał przed narodzinami wtedy też byłby Synem Boga (nie Bogiem) a Łukasz pisze że Będzie Synem Boga kiedy sie urodzi. Czytaj ze zrozumieniem, na razie tego nie robisz.

Co z pytaniem?: Masz z nim problem? :mrgreen:

Zadałem pytanie które zbywasz milczeniem, zatem pozwolę je sobie przypomnieć:
" Jako trynitarianin masz problem bo uważasz Pana Jezusa za Boga. Wg. 1 Tym 1:17 Bóg jest nieśmiertelny, zatem albo Pan Jezus nie jest Bogiem bo złożył swe życie w ofierze a potem z martwych wzbudził go Bóg. Albo jak twierdzą niektórzy z Was, Pan Jezus nie umarł, ale wtedy też nie złożył swego życia na okup. Tak to jest jak zamiast na Biblii wymyśla się własne, głupie dogmaty.
Czy wg. Ciebie Pan Jezus umarł i nie jest Bogiem, albo nie umarł i nie złożył swego życia na okup, a Bóg go z martwych nie wzbudził."


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 25 cze 2019, 16:15

Ix12 pisze:Stwarzanie Pana Jezusa to Nowe Stworzenie, poczytaj co stworzył - Kolosan 1. Nadal nie ogarniasz..
Nadal nie ogarniasz, że Pan Jezus stworzył wszystko co widzialne i niewidzialne:


Kol 1:16 Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i d1a niego zostało stworzone.
17 On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,


Pan Jezus zawsze był i jest człowiekiem, nawet w niebie - 1 Tym 2:5, Dz.Ap. 17:31. Nigdy nie był i nie jest Bogiem..Sam temu zaprzecza Marka 10:18.
Niczego nie pokazałeś, tylko tak ci się wydaje.
Nie zaprzecza, Pan Jezus zawsze był Bogiem i tak nauczał, dlatego faryzeusze chcieli go zabić bo:

Ewangelia św. Jana 10:33 Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.

Żydzi myśleli dokładnie tak jak ty, nie chcieli uznać że Pan Jezus jest Bogiem który przyszedł w ciele.

A Tomasz widząc Pana Jezusa zmartwychwstałego powiedział do niego:

Ewangelia św. Jana 20:28 Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.

Gdyby Pan Jezus istniał przed narodzinami wtedy też byłby Synem Boga (nie Bogiem) a Łukasz pisze że Będzie Synem Boga kiedy sie urodzi. Czytaj ze zrozumieniem, na razie tego nie robisz.
Czytaj ze zrozumieniem co napisało w stosunku do Pana Jezusa w wieczności i co napisano do czasu kiedy był w ciele na ziemi, na razie wyrywasz wiersze biblijne z kontekstu wyciągając fałszywe wnioski.

Zadałem pytanie które zbywasz milczeniem,
Nie zbywam, odpowiadałem ci kilkakrotnie w innych wątkach, ciągle wklejasz to samo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Ix12 » 26 cze 2019, 07:46

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Stwarzanie Pana Jezusa to Nowe Stworzenie, poczytaj co stworzył - Kolosan 1. Nadal nie ogarniasz..
Nadal nie ogarniasz, że Pan Jezus stworzył wszystko co widzialne i niewidzialne:


Kol 1:16 Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i d1a niego zostało stworzone.
17 On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,


Pan Jezus zawsze był i jest człowiekiem, nawet w niebie - 1 Tym 2:5, Dz.Ap. 17:31. Nigdy nie był i nie jest Bogiem..Sam temu zaprzecza Marka 10:18.
Niczego nie pokazałeś, tylko tak ci się wydaje.
Nie zaprzecza, Pan Jezus zawsze był Bogiem i tak nauczał, dlatego faryzeusze chcieli go zabić bo:

Ewangelia św. Jana 10:33 Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.

Żydzi myśleli dokładnie tak jak ty, nie chcieli uznać że Pan Jezus jest Bogiem który przyszedł w ciele.

A Tomasz widząc Pana Jezusa zmartwychwstałego powiedział do niego:

Ewangelia św. Jana 20:28 Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.

Gdyby Pan Jezus istniał przed narodzinami wtedy też byłby Synem Boga (nie Bogiem) a Łukasz pisze że Będzie Synem Boga kiedy sie urodzi. Czytaj ze zrozumieniem, na razie tego nie robisz.
Czytaj ze zrozumieniem co napisało w stosunku do Pana Jezusa w wieczności i co napisano do czasu kiedy był w ciele na ziemi, na razie wyrywasz wiersze biblijne z kontekstu wyciągając fałszywe wnioski.

Zadałem pytanie które zbywasz milczeniem,
Nie zbywam, odpowiadałem ci kilkakrotnie w innych wątkach, ciągle wklejasz to samo.


Kolosan 1 to nowe stworzenie, a nie stare. Twój problem nie nie odróżniasz jednego od drugiego.
Wersetów Że Stwórca stwarzał wszystko sam jest kilkadziesiąt. Wszystkie odrzucasz, bo tak ci kazał twój guru.

Pan Jezus zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18. Zamiast odpowiedzieć na moje proste pytanie, jak mantrę powtarzasz za swoim guru bzdury jakoby Syn Boga był Bogiem choc jest śmiertelny, choć jest tylko pośrednikiem i sam temu zaprzecza. Powtarzanie kłamstwa setki razy nie zrobi z niego prawdy. Stojąc w opozycji do słowa Pana Jezusa i treści Biblii, nie masz prawa uważać się za chrześcijanina.

Nie kłam, nigdzie nie udzieliłeś mi odpowiedzi, jeśli uważasz inaczej wklej link do tego postu,.

Powtarzam pytanie:

Zadałem pytanie które zbywasz milczeniem, zatem pozwolę je sobie przypomnieć:
" Jako trynitarianin masz problem bo uważasz Pana Jezusa za Boga. Wg. 1 Tym 1:17 Bóg jest nieśmiertelny, zatem albo Pan Jezus nie jest Bogiem bo złożył swe życie w ofierze a potem z martwych wzbudził go Bóg. Albo jak twierdzą niektórzy z Was, Pan Jezus nie umarł, ale wtedy też nie złożył swego życia na okup. Tak to jest jak zamiast na Biblii wymyśla się własne, głupie dogmaty.
Czy wg. Ciebie Pan Jezus umarł i nie jest Bogiem, albo nie umarł i nie złożył swego życia na okup, a Bóg go z martwych nie wzbudził."


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: nan » 26 cze 2019, 20:37

Dorzucę swoje 3 grosze:
J1, 1-3
"Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało co się stało,"

Jeśli wszystko co zostało stworzone stało się przez(through) Jezusa, a Jezus jest stworzony, to jakim cudem Jezus stał się przez samego siebie? To jest logicznie niemożliwe. Żeby coś powstało przez siebie najpierw musi istnieć, czyli nie może powstać przez siebie. Już pomijam oczywiste nazwanie Słowa Bogiem.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 27 cze 2019, 21:17

Ix dlaczego tak sie ograniczyłeś albo ktos cie ograniczył - negujesz ,ze Jeszuah Mesjasz to Bóg YHVH bo sobie nie radzisz i negujac trójce
odrazu kasujesz zeby ZOSTAL JEDEN .
KAAN mnie przesladuje bo wierzę ,ze Jeden jest Bogiem ktory Zbawia czyli YHVH Jeszuah .
Własnie to Objawił Jeszua ,ze Ja ,On i nie ma innego nie ma Boga który Zbawia .
KAAN ma lzejsze życie spokojny sen majac trzy osoby a przeciez ap Paweł uczy
Jedna Osoba chociaz nam przetlumaczyli Jedno Cialo.
Masz problem ze Zmartwychwstaniem Jeszuah a przeciez jakbyscie uwaznie czytali to musielibyscie
wyczytac ,ze On Sam Siebie wskrzesil z umarych podobnie jak Sam Siebie złozył w Ofierze bedac jednoczesnie KAPŁANEM.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 28 cze 2019, 00:14

Oliwka pisze: a przeciez ap Paweł uczy Jedna Osoba chociaz nam przetlumaczyli Jedno Cialo.
To nieprawda, kim innym jest Pan Jezus a kim innym jest Ojciec i kim innym jest Duch Świety, ale to ten sam Bóg.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 30 cze 2019, 13:38

KAAN PRAWDA to Jeszuah Mesjasz - Ja Pierwszy i Ostatni
Początek i Koniec
kto Mnie widzi,WIDZI OJCA
Ojca widzi tylko ten kto jest z Boga
Bóg JEST DUCHEM
nie ma trzech Głów
nie ma trzech Królów
YHVH-Jeszuah


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Michał Diabeł » 14 lut 2021, 18:43

Też mnie to ciekawiło, tajemnica trójcy, napierw okazało się nie ma żadnej tajemnicy, potem że żadnej trójcy. Samo słowo trójjedyny brzmi po prostu absurdalnie. Jednak odkryć można coś innego, coś bardziej szokującego, w Biblii bogów jest więcej i trzeba postawić bardzo ważne pytanie, przez kogo naprawdę wybrany został Izrael.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 14 lut 2021, 19:02

Michał Diabeł pisze:Też mnie to ciekawiło, tajemnica trójcy, napierw okazało się nie ma żadnej tajemnicy, potem że żadnej trójcy..
To nieprawda, Pan Bóg jest troisty i zamiast opisu troistości Pana Boga używamy terminu trójca. Prawdą jest że termin ten zaczął żyć własnym życiem, ale ogólna idea jaka kryje się pod znaczeniem tego terminu jest prawdziwa.
Samo słowo trójjedyny brzmi po prostu absurdalnie
Wiele spraw duchowych dla ludzi niewierzących brzmi absurdalnie, nie dziwi mnie to. Dopiero poznanie Pana Boga otwiera oczy na wiele spraw.
Jednak odkryć można coś innego, coś bardziej szokującego, w Biblii bogów jest więcej i trzeba postawić bardzo ważne pytanie, przez kogo naprawdę wybrany został Izrael.
W Biblii jest to napisane; Bóg Wszechmogący, Stworzyciel wszystkiego jest tym jedynym Bogiem który wybrał Izrael.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Michał Diabeł » 14 lut 2021, 19:23

Gdyby Bóg był troisty to pewna wypowiedź powinna brzmieć tak ,, Słuchaj Izraelu Pan jest naszym Bogiem Panem Trójjedynym" ponadto zasada trójcy to jakieś ograniczenie, czemu akurat trzy osoby a nie cztery, pięć dziesięć...albo jeszcze lepiej, nieskończenie wiele? jak widać ta koncepcja powinna być z prostej przyczyny odrzucona bo wprowadza tylko chaos.

https://youtu.be/SpwzuuWFilY

Polecam ten film, skrupulatniejsze czytanie biblii plus możliwość poznania treści poprzez filmy zmuszają jednak do postawienia bez strachu pytania, przez kogo został wybrany Izrael? :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 14 lut 2021, 20:31

Michał Diabeł pisze:Gdyby Bóg był troisty to pewna wypowiedź powinna brzmieć tak ,, Słuchaj Izraelu Pan jest naszym Bogiem Panem Trójjedynym"
No właśnie nie, Bóg jest jeden, ale jest jako Ojciec Syn i Duch Święty i ten cały opis skupia się w terminie trójca. Biblia nie jest encyklopedią z definicjami, ale jest Bożym objawieniem które jest progresywne w czasie.

ponadto zasada trójcy to jakieś ograniczenie, czemu akurat trzy osoby a nie cztery, pięć dziesięć...albo jeszcze lepiej, nieskończenie wiele?
Ponieważ taki jest Bóg jakim się objawił. Bóg to nie jest ludzki wymysł - koncepcja, ale to ktoś kto stworzył wszystko, także ciebie.

jak widać ta koncepcja powinna być z prostej przyczyny odrzucona bo wprowadza tylko chaos.
Chaosem jest wprowadzanie ludzkiej filozofii jako prawdy w miejsce prawdy objawionej. To co gada ktoś w tym filmiku to zwykłe bzdury.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Michał Diabeł » 15 lut 2021, 14:34

Ale wprowadzenie koncepcji trójcy to właśnie wprowadzenie chaosu, to tylko ludzka interpretacja. Żydzi nie uznają trójcy, jakim cudem może być taka rozbieżność kiedy i chrześcijaństwo i judaizm opierają się na tym samym? Jak można być takim zaślepionym i tego nie widzieć? Przecież ten dogmat wprowadzono późno. Kiedyś to uznawałem niestety Biblia nie wytrzymuje krytyki iż jest to dzieło z natchnienia prawdziwego Boga, uznaje że on istnieje ale Biblia jest czymś zupełnie innym.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 15 lut 2021, 15:53

Michał Diabeł pisze:Ale wprowadzenie koncepcji trójcy to właśnie wprowadzenie chaosu, to tylko ludzka interpretacja.
Nie tak jest, wprowadzenie pojęcia trójcy jest uporządkowaniem zrozumienia objawienia o istocie Pana Boga.
Żydzi nie uznają trójcy, jakim cudem może być taka rozbieżność kiedy i chrześcijaństwo i judaizm opierają się na tym samym?
Judaizm nie opiera się na tym samym co chrześcijaństwo. Judaizm nie uznaje NT.
Jak można być takim zaślepionym i tego nie widzieć?
Zaślepienie dotyczy tych co polegają na zakonie, albo dotyczy niewierzących.
II List do Koryntian 3:14 Lecz umysły ich otępiały. Albowiem aż do dnia dzisiejszego przy czytaniu starego przymierza ta sama zasłona pozostaje nie odsłonięta, gdyż w Chrystusie zostaje ona usunięta.

Przecież ten dogmat wprowadzono późno.
Dogmat dotyczy kościoła rzymskokatolickiego, a nie wszystkich chrześcijan.

Kiedyś to uznawałem niestety Biblia nie wytrzymuje krytyki iż jest to dzieło z natchnienia prawdziwego Boga, uznaje że on istnieje ale Biblia jest czymś zupełnie innym.
Biblia ma się dobrze i wytrzymuje wszelką krytykę. Krytyka Biblii to zderzenie ułomnego umysłu człowieka z Bożym objawieniem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości