Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 17 kwie 2018, 10:22

To nie jest chrzescijanstwo twojego wyznania twojej denominacji i własciwie zadnej denominacji nie podlegam
Kazdy ma swoj szyld swoje ustawy i podpieraja sie biblija dla zakrycia fałszu , nasłuchałam sie róznych takich duchowych dietetyków
i wiecej nie chce cierpiec na niestrawnosc
Mam odwage myslec zadawac pytania na które nie potrafili odpowiedziec wiec zaczełam pytac Duch Prawdy - Jeszua
i Chwała Jemu bo bym skostniała jak te zombi czy umarła klasa
Jezus ZYJE I JA ZYJE W NIM Z NIM I DLA NIEGO.
Jako Oblubienica Baranka jestem czysta bez skazy i zmarszczki ,jak to powiedział ap Paweł .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 17 kwie 2018, 10:35

Oliwka pisze:Jako Oblubienica Baranka jestem czysta bez skazy i zmarszczki ,jak to powiedział ap Paweł .
Ty nie jesteś oblubienicą Baranka, to pojęcie zbiorowe. Rozumiem że możesz nie mieć w swoim otoczeniu zboru Pańskiego, to częste w obecnym czasie, ale budowanie jednoosobowego zboru i na dodatek z fantastyczną teologią to bardzo głupi pomysł.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Kitka » 17 kwie 2018, 10:45

Mnie w rozumieniu (hm...to może za dużo powiedziane) Boga niezwykle urzeka stworzenie człowieka na Jego obraz i podobieństwo.
Człowiek pokazuje, jaki jest Bóg.

duch, dusza i ciało - tacy jesteśmy, stworzeni na Jego obraz
a jeśli to obraz, to nieco spłaszcza sam Wzór
Wzór jest doskonały, obraz może powiedzieć o Nim tylko odrobinę

kiedy widzimy namalowany pejzaż, możemy sobie wyobrazić tą przestrzeń, ale jej nie obejmiemy, nie poczujemy wiatru we włosach, zapachu łąk, drzew, kwiatów, nie dotkniemy ziemi, nie pobiegniemy...

tak samo, kiedy patrzymy na człowieka, widzimy obraz Boga, ale nie obejmiemy Jego istoty
Człowiek - ciało, dusza i duch. Trzy cząstki możliwe do odrębnego opisu, nawet możliwe do rozdzielenia. Nie mamy problemu z oddzieleniem ciała. Z duszą i duchem jest nieco trudniej, ale Biblia mówi, że - Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha... Hbr 4,12. Rozdzielenie czegokolwiek zawsze skutkuje jakąś śmiercią (fizyczną, duchową, cierpieniem duszy)

Bóg - dokładnie tak samo - Ojciec, Syn i Duch Święty. Doskonale jeden Bóg. Działający w jedności. Potrafimy sobie wyobrazić (choć słabo) rozdzielność Boga. Jezus to ułatwia. Ale czy rzeczywiście potrafimy rozdzielić Ducha od Ojca, czy od Syna? Potraficie? Ja mam wielką trudność. Bo dla mnie, jak działa Duch, to tak jakby działał Ojciec, tudzież Syn, a w zasadzie po prostu sam Bóg.
Acha, i jeszcze - Bóg może działać niezależnie w Ojcu, Synu i Duchu, i nieść w pełni życie.

Dla mnie Bóg to nie: Ojciec + Syn + Duch Św, ale: Ojciec x Syn x Duch Św.
To pozwala mi nie patrzeć na Niego płasko, ale wielowymiarowo.
Dostrzegać to, że Bóg dociera do człowieka, do naszej przestrzeni, naszego rozumienia, w umniejszeniu swojego Majestatu - najlepszy przykład w Jezusie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 17 kwie 2018, 12:32

Dobry obraz namalowałaś :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Kitka » 17 kwie 2018, 12:51

Miałam jeszcze dodać jeden werset, który dotyka tej wielowymiarowości Boga, Jego "pomnożenia"
(swoją drogą pomnażanie to iście Boska cecha)

Ef 3,17-20 Niech Chrystus zamieszka przez wiarę w waszych sercach; abyście w miłości wkorzenieni i ugruntowani, wraz ze wszystkimi świętymi zdołali ogarnąć duchem, czym jest Szerokość, Długość, Wysokość i Głębokość, i poznać miłość Chrystusa, przewyższającą wszelką wiedzę, abyście zostali napełnieni całą Pełnią Bożą. Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 18 kwie 2018, 11:33

Acha, i jeszcze - Bóg może działać niezależnie w Ojcu, Synu i Duchu, i nieść w pełni życie.


kitka o jakim ty Bogu mówisz to jakas 4 osoba skoro tak sobie niezaleznie działa ?
Jeden nie wystarczy ?
Dlaczego niepozwalacie by Jeden Przejawiał sie jako chce wedle swojej woli
Dlaczego Go mnozycie dzielicie byle nauka rzymu IHS była zasiewana


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 18 kwie 2018, 11:44

KAAN pisze:
Oliwka pisze:Jako Oblubienica Baranka jestem czysta bez skazy i zmarszczki ,jak to powiedział ap Paweł .
Ty nie jesteś oblubienicą Baranka, to pojęcie zbiorowe. Rozumiem że możesz nie mieć w swoim otoczeniu zboru Pańskiego, to częste w obecnym czasie, ale budowanie jednoosobowego zboru i na dodatek z fantastyczną teologią to bardzo głupi pomysł.


A ty nie jestes moim guru zeby mi programowac kim nie jestem bo twoja denominacja na to nie pozwala ?
JESTEM OBLUBIENICA JAKO CZASTKA JEGO CIAŁA W JEGO CIELE JEGO CIAŁEM OBLECZONA.
Zbory ziemskie nie sa zborami Panskimi jeno taka nzwe sobie obrali Bóg przyjmuje OSOBISCIE a nie zbiorowo
to nauka watykanu ,sj ,ze musi byc organizacja
Buduje Jeszua Mesjasz to Jego Budowla a ty smiesz nazywac ze to głupie ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 18 kwie 2018, 12:01

Tu się wtrącę, bo też chciałabym o wyjaśnienie prosić. Jak to jest, że ponoć wierzący/zbawieni to ci, którzy są w jakimś wirtualnym Kościele zgromadzeni, a jednocześnie ciągle powtarzacie, że społeczność i osobiste spotkania w denominacyjnych Kościołach są niezbędne. I również równocześnie na jakikolwiek zbór człowiek się powołuje, to sypią się gromy, że babilońska nierządnica, że biskupki, że lesby itd.itd.
To ja się nie po raz pierwszy pytam: prosze mi pokazać denominację/ zgromadxenie/kościół/zbór ten najwłąściwszy. przeprowadzę się i zacznę uczestniczyć.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 18 kwie 2018, 12:48

kontousunięte1 pisze:Tu się wtrącę, bo też chciałabym o wyjaśnienie prosić. Jak to jest, że ponoć wierzący/zbawieni to ci, którzy są w jakimś wirtualnym Kościele zgromadzeni, a jednocześnie ciągle powtarzacie, że społeczność i osobiste spotkania w denominacyjnych Kościołach są niezbędne. I również równocześnie na jakikolwiek zbór człowiek się powołuje, to sypią się gromy, że babilońska nierządnica, że biskupki, że lesby itd.itd.
To ja się nie po raz pierwszy pytam: prosze mi pokazać denominację/ zgromadxenie/kościół/zbór ten najwłąściwszy. przeprowadzę się i zacznę uczestniczyć.

kontousunięte1 tysiace ludzi kiedys było w róznych denominacja pod róznymi szyldami jedni przechodza od jednego do drugiego -klubu
wielu szuka towarzystwa gdzie bedzie sie dobrze z nim czuło a inni chodza bo sa głodni i nie mogla sie najesc wiec szukaja
.
Dlatego wielu odeszło i nadal sa WIERZACY ZBAWIENI maja Społecznosc z Jezusem sa członkami Jego Niebianskiej Osoby i CIAŁA
ale sa bez szyldu i jest nas sporo .
Społecznosci sie szuka to normalne bo człowiek potrzebuje człowieka ale nie porusza sie zasad denominacyjnych zadnych doktryn
bo sie znajomosc rozpadnie.
Pastor zboru jest utrzymywany przez zborowników jego dzieci studiuja z ich pieniedzy nie ma co sie łudzic ze pastor zmieni zasady
i bedzie nauczał zgodnie z biblia .
to jest biznes dlatego sa walki bo trudno sie przyznac w co nami graja
Kiedy odeszłam z krk kiedy z od ZŚ kiedy zobaczyłam ze tam juz nie ma dla mnie pokarmu a to odgrzewane przestało smakowac.
Chciałam twardego pokarmu chciałam myslec a mówili zaduzo pytasz zaduzo myslisz .
Usłyszałam ...to co ty mówisz to wybiegasz na 20 lat do przodu nikt tu tego nie przyjmie popatrz na nich oni chca miec swiety spokój a nie zadawac pytania zastanawiac sie.
Pytałam Ducha Świetego gdzie teraz mnie zaprowadzi co jest jakby ponad zielonoswiatkowcami czekałam i nic sie nie działo nic
nie pojawiało na horyzoncie .
Nie wiedziałam ze juz nic nie ma zadnej ludzkiej denominacji bo tylko tyle opisuje Objawienie
Laodycea jest ostatnia .

kontousunięte1 jesli potrzebujesz co jest normalne społecznosci z ludzmi to szukaj ale jesli potrzebujesz Obecnosci Jezusa
to nie szukaj wsród ludzi ale w samotnosci .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 18 kwie 2018, 12:59

Oliwka, dzięki za obszerną odpowiedź. Podobnie myślę w tych sprawach.
Zauważ, że z jednej strony wymagane jest (przynajmniej tak wynika z rozmów, a i z Biblii też), aby uczestniczyć w zborze. Wiadomo - Wieczerza Pańska - samej jakoś mi niezręcznie, więc nie praktykuję, niestety i z tym jednym jest mi źle. Z drugiej strony, jak kiedyś napisałam, że jeżdżę czasami do luteran (ktoś inny też się przyznał) to posypały się gromy takie (na luterańskie denominacje), że już brzydzę się pomyśleć o wejściu do jakiegokolwiek Kościoła. Poza tym nie szukam już i jest mi z tym doskonale kontaktów z ludźmi, ale to ponoć tez źle.
Jaki wniosek? Nie dogodzisz nigdy nikomu i najlepiej rozbić namiot w środku lasu i ogrodzić się drutem kolczastym, ewentualnie otoczyć się psami i to dużymi (lubię wielkie psy).


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Kitka » 18 kwie 2018, 13:29

Oliwka pisze:
Acha, i jeszcze - Bóg może działać niezależnie w Ojcu, Synu i Duchu, i nieść w pełni życie.


kitka o jakim ty Bogu mówisz to jakas 4 osoba skoro tak sobie niezaleznie działa ?
Jeden nie wystarczy ?
Dlaczego niepozwalacie by Jeden Przejawiał sie jako chce wedle swojej woli
Dlaczego Go mnozycie dzielicie byle nauka rzymu IHS była zasiewana
nie wyrywaj słów z kontekstu
widać nic nie zrozumiałaś.
Na tyle chcesz być uszczypliwa, że czepiasz się wszystkiego.
Gdzie doliczyłaś się czterech?
Jest jeden, Jedyny.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 18 kwie 2018, 13:38

Oliwka pisze:
KAAN pisze:
Oliwka pisze:Jako Oblubienica Baranka jestem czysta bez skazy i zmarszczki ,jak to powiedział ap Paweł .
Ty nie jesteś oblubienicą Baranka, to pojęcie zbiorowe. Rozumiem że możesz nie mieć w swoim otoczeniu zboru Pańskiego, to częste w obecnym czasie, ale budowanie jednoosobowego zboru i na dodatek z fantastyczną teologią to bardzo głupi pomysł.
A ty nie jestes moim guru...
Ja nie chcę być twoim guru, ty sama dla siebie jesteś swoim guru.
Oliwka pisze:Zbory ziemskie nie sa zborami Panskimi ...
Według twojej chorej teologii? Paweł pisał do wielu zborów Bożych których ty nie uznajesz pisząc takie banialuki.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 18 kwie 2018, 13:44

Oliwka, dzięki za obszerną odpowiedź. Podobnie myślę w tych sprawach.
Zauważ, że z jednej strony wymagane jest (przynajmniej tak wynika z rozmów, a i z Biblii też), aby uczestniczyć w zborze. Wiadomo - Wieczerza Pańska - samej jakoś mi niezręcznie, więc nie praktykuję, niestety i z tym jednym jest mi źle. Z drugiej strony, jak kiedyś napisałam, że jeżdżę czasami do luteran (ktoś inny też się przyznał) to posypały się gromy takie (na luterańskie denominacje), że już brzydzę się pomyśleć o wejściu do jakiegokolwiek Kościoła. Poza tym nie szukam już i jest mi z tym doskonale kontaktów z ludźmi, ale to ponoć tez źle.
Jaki wniosek? Nie dogodzisz nigdy nikomu i najlepiej rozbić namiot w środku lasu i ogrodzić się drutem kolczastym, ewentualnie otoczyć się psami i to dużymi (lubię wielkie psy).

Wymagane zeby nie opuszczali wspolnych zebran i ja sie nie dziwie wiemy jakie to były czasy jak sie ukrywano jak zdradzano
i samotnik potrzebował wspólnoty dla wzmocnienia w wierze Tak jest i dzisiaj w krajach gdzie zabija sie za wiare .

Nie bedi ci mówic gdzie isc a gdzie nie bo to zalezy na co masz ucho wyczulone ,ja np niemoge bo kiedy byłam
na nabozenstwie pastor nagle mówi Nikt NIE JEST DOSKONAŁY ,powiedział zaczepnie a ja co miałam zrobi odezwac sie na nabozenstwie
ze to nieprawda ze w biblii jest inaczej ?
albo zaczynaja o trojedynym i zrzyta mi w uszach serce boleje , mecze sie wiec lepiej nie isc a ze wszedzie tak gadaja
bo im za to płaca ja niebede przykładac do tego reki.
Niedogadzaj nikomu bo niedogodzisz namiotu w lesie tez jeszcze nie rozbijaj bo kleszcze bolerioza i takie tam dziki szaleja
Co do psów to juz nie mam zadnego ani kota ktore lubie sa takie cieplutkie a psy za nerwowe podobnie jak ludzie - to tez znaki czasu


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 18 kwie 2018, 14:22

KAAN pisze:
Oliwka pisze:
KAAN pisze:Ty nie jesteś oblubienicą Baranka, to pojęcie zbiorowe. Rozumiem że możesz nie mieć w swoim otoczeniu zboru Pańskiego, to częste w obecnym czasie, ale budowanie jednoosobowego zboru i na dodatek z fantastyczną teologią to bardzo głupi pomysł.
A ty nie jestes moim guru...
Ja nie chcę być twoim guru, ty sama dla siebie jesteś swoim guru.
Oliwka pisze:Zbory ziemskie nie sa zborami Panskimi ...

Według twojej chorej teologii?
Paweł pisał do wielu zborów Bożych których ty nie uznajesz pisząc takie banialuki.

Zobacz jakimi EPITETAMI rzucasz w moja skromna osobe no zobacz i zrób to co robisz innym daj sobie warna.
nazywasz mnie jak ci sie podoba chora banialuki wczesniej tez miales zasób epitetów które ja przemilczam bo widze twój strach
ale czy musisz tak ostentacyjnie gurowac ?
Paweł pisał do wielu Zborów karciła napominał był znienawidzony musiał płacic haracz
Paweł nie zakładał swojego Zboru nie był pastorem a moze był ?
Mamy wymienione Zbory jako Znak Czasu a ten ostatni najgorszy bo SLEPY i NAGI a skoro slepy to wiemy ze kiedy
slepy slepego prowadzi obj w dół wpadna
Nagi ? bo nieobleczony W JESZUA MESJASZA ,no i sam widzisz czym sa obecne zboro-denominacje owszem jako społecznosc
gdzie mozna sie ze soba spotkac okazac braterstwo udzielic rady moze pomóc albo tzw agape to Ok ale
wszystko po to zeby nie było widac całej nedzy nauk denominacyjnych .

KAAN ja na sobie nie polegam ja wiem kim bylam zna swoja nedze bezsilnosc ale tez wiem KIM JESTEM W JEGO OCZACH
Kim mnie uczynił dla Siebie Jestem JEGO WŁASNOSCIA ON moim Panem i Królem .
Umarłam W NIM juz nie ja zyje a On ŻYJE WE MNIE.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 19 kwie 2018, 07:59

Jeremiasz pisze:natura ludzka jest grzeszna, aby coś zrozumieć o Bogu, to samemu trzeba być świętym i to nie tylko przez usprawiedliwienie


Jest jednak nadzieja dla wszystkich :) Tych 'wielkich' i tych 'małych'. Pan tak powiedział przez Izajasza: Iz.40,13: "Kto kieruje Duchem Pana, a czyja rada pouczyła go?" i dalej tak mówi: Iz.41,4: "Ja, Pan, jestem pierwszy i Ja też będę z ostatnimi ." A co to znaczy że Pan będzie z ostatnimi? To jest dobra wiadomość dla wielu; Pan poprzez 'najmniejszych' w swoim Królestwie będzie przemawiał do tych 'największych', albowiem każde dziecko Boga, ma dostęp do Ojca Światłości, nawet to najmniej 'święte' według swojej ludzkiej natury.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości