Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: nadrozd » 16 mar 2018, 06:18

Jan chrzcił woda
Obrazek
Lecz przyszedł mocniejszy od niego.....


ja se myślę ze byt który jest ponad czasem i przestrzenią, może być tak samo nie możliwy do opisania dla nas,
jak dla postaci 2d trójwymiarowa ruchoma bryła ...widząc wycinek w 1 płaszczyźnie mamy zniekształcony obraz "przekrój". przykładowo kula,
wyglądała by raz jak punkt (w miejscu stycznym)]raz jak okrąg, a jako-takiej pełnej bryły jako kuli w 2d nie nie da się zobaczyć.


Obrazek

Postać 2d powie " kuli nikt nigdy nie widział" ....bo jej percepcja widzi tylko przekrój.



tak samo nasz mózg nie jest wstanie poprawnie zanalizować bodźców z poza czasu i przestrzeni.
stara się je wyprzeć ze świadomości czasem jako anomalie.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 16 mar 2018, 09:03

ZbiMacz pisze:Czy wiara w Trójcę zbawia? Nie! Ale wiara w Chrystusa!


To zagadnienie można rozważać. :)

W liście do Rzymian 10,9 Paweł podając definicję zbawienia, podał te aspekty wiary które musimy posiadać, aby być zbawionymi:

Rzym.10,9 przekład warszawski (BW): " Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. "

Tłumacze Biblii Nowego Świata, wszędzie tam gdzie jest w innych Bibliach zamiast imienia Pana Boga użyty jego tytuł "Pan" wstawili imię Boga Ojca: Jehowa. Nie wstawili imienia Pana Boga w wersecie 10,9 listu do Rzymian. Gdyby to uczynili, definicja zbawienia wyglądałaby zupełnie inaczej niż ktokolwiek mógłby się tego spodziewać.
Wtedy ci którzy wyznają wiarę trójjedynego Boga spełniają wymogi wyznania wiary z tym rozumieniem: "Jeżeli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Jehową (nie tytuł, tylko imię i osoba)". Dlatego spełniają te wymogi, bo wierzą, że w Ew.Jana 14,9 Jezus dosłownie mówi jako Bóg Ojciec.

Drugi człon definicji zbawienia z wiary: "... i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz." również spełniają, bo wyznają to o czym Paweł mówi w liście do Filipian 2,5-11:

(5) Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie,

(6) który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,

(7) lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,

(8) uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej.

(9) Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię,

(10) aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią

(11) i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem i osoba, ku chwale Boga Ojca.


że Syn Boży był równy Ojcu (6), ale wyparł się samego siebie, za nasze grzechy umarł i został przez Ojca wzbudzony z martwych.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 16 mar 2018, 10:05

Oliwka pisze:
Jeremiasz pisze:
Oliwka pisze:
Co to znaczy ze umarlo cialo jezusa ?
Jego CIAŁO JEST Z NIEBA i poddal smierci i pokonał smierc.


Gdy człowiek umiera, to umiera jego ciało, on czyli jego duch idzie na sąd (Koheleta 12,7 i Hebr.9,27), a potem w miejsce oczekiwania zmartwychwstania ciała i sądu ostatecznego.

najaki sąd?



1Piotra 4,17:
"(17)Nadszedł bowiem czas, aby się rozpoczął sąd od domu Bożego; a jeśli zaczyna się od nas, to jakiż koniec czeka tych, którzy nie wierzą ewangelii Bożej?"

1Kor.11,31-32:
" (31) Bo gdybyśmy sami siebie osądzali, nie podlegalibyśmy sądowi. (32) Gdy zaś jesteśmy sądzeni przez Pana, znaczy to, że nas wychowuje, abyśmy wraz ze światem nie zostali potępieni."

Ew.Marka 16,16:
"...ale kto nie uwierzy, będzie potępiony. "

Ew.Jana 5,24:
"(24) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota."

Jak widzisz Oliwko, jeżeli jesteś na nowo narodzona, Pan, aby Cię wychować, już teraz Cię sądzi abyś nie stanęła na sądzie ostatecznym i byś ze światem nie została potępiona.
Gdy więc umrzesz to praktycznie powinno cię ominąć to co Hebr.9,27 mówi, bo jesteś już sądzona i wejdziesz do odpocznienia, tak jak Pan Bóg wszedł Hebr.4,10:"A tak pozostaje jeszcze odpocznienie dla ludu Bożego; kto bowiem wszedł do odpocznienia jego, ten sam odpoczął od dzieł swoich, jak Bóg od swoich."

Ci którzy nie uwierzyli,nie wejdą do odpocznienia Bożego po śmierci, ale gniew Boży ciąży nad nimi:
Ew.Jana 3,36:
"(36) Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim. "
i zostaną osądzeni na sądzie ostatecznym.


ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: ZbiMacz » 16 mar 2018, 10:10

Jeremiasz pisze:
ZbiMacz pisze:Czy wiara w Trójcę zbawia? Nie! Ale wiara w Chrystusa!


To zagadnienie można rozważać. :)

W liście do Rzymian 10,9 Paweł podając definicję zbawienia, podał te aspekty wiary które musimy posiadać, aby być zbawionymi:

Rzym.10,9 przekład warszawski (BW): " Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. "

Tłumacze Biblii Nowego Świata, wszędzie tam gdzie jest w innych Bibliach zamiast imienia Pana Boga użyty jego tytuł "Pan" wstawili imię Boga Ojca: Jehowa. Nie wstawili imienia Pana Boga w wersecie 10,9 listu do Rzymian. Gdyby to uczynili, definicja zbawienia wyglądałaby zupełnie inaczej niż ktokolwiek mógłby się tego spodziewać.
Wtedy ci którzy wyznają wiarę trójjedynego Boga spełniają wymogi wyznania wiary z tym rozumieniem: "Jeżeli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Jehową (nie tytuł, tylko imię i osoba)". Dlatego spełniają te wymogi, bo wierzą, że w Ew.Jana 14,9 Jezus dosłownie mówi jako Bóg Ojciec.

Drugi człon definicji zbawienia z wiary: "... i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz." również spełniają, bo wyznają to o czym Paweł mówi w liście do Filipian 2,5-11:

(5) Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie,

(6) który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,

(7) lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,

(8) uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej.

(9) Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię,

(10) aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią

(11) i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem i osoba, ku chwale Boga Ojca.


że Syn Boży był równy Ojcu (6), ale wyparł się samego siebie, za nasze grzechy umarł i został przez Ojca wzbudzony z martwych.


Kiepskie rozważania między Bogiem Ojcem a Synem Bożym, jednocześnie brak nawiązania do Ducha Świętego. Tym samym brak aspektu trójcy a mamy tu dwójce.
Pisałem w sensie takim że sama wiara w to czy istnieje Trójca czy jak niektórzy uważają dwie osoby i moc/ tchnienie Boże, nie przyczyni sie do naszego zbawienia zaś wiara w Jezusa oraz Jego obietnice plus przyjęcie Go jak naszego Pana i Zbawiciela już tak.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 16 mar 2018, 10:54

Oliwka pisze:
Powtarzasznauki katolickie anie biblijne zaprzeczasz słowom Samego Jeszua Mesjasza który mówi ze Jest CHLEBEM ZNIEBA
JEST TO CIALO MOJE.


Pan Jezus mówiąc, że jest Chlebem z Nieba, mówił w przenośni, o której apostołowie dowiedzieli się podczas ostatniej wieczerzy. Jego ciało od urodzenia do śmierci, poza krótką chwilą na górze Tabor, było takie jak nasze.

Oliwka pisze:
Jest Duchem i zamieszkał w ŚWIATYNI CIAŁA SWEGO.....


A ciało nasze jest świątynią Ducha Świętego, czyli Pana Boga: 1Kor.6,19-20:
"(19) Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych? (20) Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym."

Czyli się ze mną zgadzasz? Bóg zamieszkał w ludzkim ciele stworzonym z prochu ziemi?

Oliwka pisze:
Przemienione pokazał na Górze 3 uczniom i nie bylo zprochu Ziemia z KRWI OJCA.


Tak, na górze Tabor Pan Jezus przemienił na krótko swoje ciało w nieskażone, i na powrót jego ciało wróciło do formy cielesnej zbudowanej z prochu ziemi, dlatego, bo gdy konał na Golgocie, z jego ran płynęła krew. W przemienionym duchowym ciele, możesz oglądać Pana Jezusa w wizji Jana 1,10-19. Jan mówi, że z trudem go poznał (13).

Oliwka pisze:
oczywiscie alenie mieszajdo tego Zbawiciela.


Taka jest prawda: Bóg objawił się w ciele stworzonym z prochu ziemi: 1 Tym.3,16:

"(16) Bo bezsprzecznie wielka jest tajemnica pobożności: Ten, który objawił się w ciele, został usprawiedliwiony w duchu, ukazał się aniołom, był zwiastowany między poganami, uwierzono w niego na świecie, wzięty został w górę do chwały.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 16 mar 2018, 11:24

ZbiMacz pisze:
Kiepskie rozważania między Bogiem Ojcem a Synem Bożym, jednocześnie brak nawiązania do Ducha Świętego. Tym samym brak aspektu trójcy a mamy tu dwójce.
Pisałem w sensie takim że sama wiara w to czy istnieje Trójca czy jak niektórzy uważają dwie osoby i moc/ tchnienie Boże, nie przyczyni sie do naszego zbawienia zaś wiara w Jezusa oraz Jego obietnice plus przyjęcie Go jak naszego Pana i Zbawiciela już tak.


Rozważanie moje co do jednego wersetu z listu Pawła do Rzymian 10,9 dotyczy tylko osoby Boga Ojca i Syna Bożego. Ci którzy nie wyznają że Jezus jest Bogiem Jahwe według rozumienia tytułu Jezusa "Pan" w Rzym.10.9 jako imienia bożego, albo rozumianego jako bezpośrednio osoby Ojca, nie będą zbawieni.
Czyli świadkowie którzy uważają że Jezus jest stworzonym aniołem z początkiem swego istnienia, nie będą zbawieni, wyznający trójjedyność Boga nawet jeżeli nie zakładają że w tym wersecie rozchodzi się o imię Jahwe, albo osobę Boga Ojca Jahwe, będą zbawieni, bo to wynika tego co oni rozumieją pod pojęciem Boga trójjedynego.

Sprawa Ducha Świętego też ma wpływ na zbawienie, bo Duchem Świętym jesteśmy zapieczętowani na czas odkupienia własności Bożej Efez.4,30.
jeżeli ktoś myśli że Duch Święty to tylko moc Boża, to głosi inną ewangelię w której osoba Boga nie mieszka w sercu tego wierzącego i nie pieczętuje go na czas odkupienia.
Trójjedynym brakuje jedynie świadomego przyjęcia Ducha Świętego do serca Efez.3,17.
Zresztą głoszenie że Syn Boży jest stworzonym aniołem, też jest inna ewangelią której apostołowie nie znali.
Teraz przyjmujesz Jezusa jako swojego władcę - to dobrze. A czy przyjmujesz go jako Boga Jahwe? O tym mówi Rzym. 10,9 w wersji: Jeżeli wyznasz że Jezus to Jahwe, będziesz zbawiony.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 16 mar 2018, 11:34

@ nadrozd

widząc koło, nie wiemy czy to kula czy stożek. Widząc kwadrat w przestrzeni, nie wiemy czy to ostrosłup, czy sześcian. Ludzkie poznanie jest zawodne


ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: ZbiMacz » 16 mar 2018, 11:39

Jeremiasz pisze:
ZbiMacz pisze:
Kiepskie rozważania między Bogiem Ojcem a Synem Bożym, jednocześnie brak nawiązania do Ducha Świętego. Tym samym brak aspektu trójcy a mamy tu dwójce.
Pisałem w sensie takim że sama wiara w to czy istnieje Trójca czy jak niektórzy uważają dwie osoby i moc/ tchnienie Boże, nie przyczyni sie do naszego zbawienia zaś wiara w Jezusa oraz Jego obietnice plus przyjęcie Go jak naszego Pana i Zbawiciela już tak.



Teraz przyjmujesz Jezusa jako swojego władcę - to dobrze. A czy przyjmujesz go jako Boga Jahwe? O tym mówi Rzym. 10,9 w wersji: Jeżeli wyznasz że Jezus to Jahwe, będziesz zbawiony.


Ja wierzę w Trójcę i dlatego na końcu napisałem do tych inaczej myślących osób:"Jeśli są one oddzielne to przedziwnie się uzupełniają i zazębiają, dlatego większość z nas przyjmuje za oczywiste i wierzy w Trójce Świętą." Jedna osoba bez drugiej nie może istnieć, ja widzę w ich współdziałaniu jedność.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 16 mar 2018, 19:31

A ciało nasze jest świątynią Ducha Świętego, czyli Pana Boga: 1Kor.6,19-20:
"(19) Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych? (20) Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym."
Czyli się ze mną zgadzasz? Bóg zamieszkał w ludzkim ciele stworzonym z prochu ziemi?


Nie zdajesz sobie sprawy, z błednej wiaryswojejJak mozesz nadaltkwic wnauce krk a zaprzeczac SŁOWOM Jezusa.

Moje CIAŁO/BASAR jest z Nieba ,to znaczy,ze z Nieba anie z prochu Ziemi,prochjest przeklety ma nasobie pietno smierci i grzechu.
Adampowstał z prochu Ziemi iwrócił do prochu Jeszua nigdy.



Tak, na górze Tabor Pan Jezus przemienił na krótko swoje ciało w nieskażone, i na powrót jego ciało wróciło do formy cielesnej zbudowanej z prochu ziemi, dlatego, bo gdy konał na Golgocie, z jego ran płynęła krew.
W przemienionym duchowym ciele, możesz oglądać Pana Jezusa w wizji Jana 1,10-19. Jan mówi, że z trudem go poznał (13).


Na krótko zdjał ZASŁONE z ich oczu jak dwom co szli do EMAUS.
Smutne ze nie patrzysz Duchowo.
Krew płynęła i tez była z Nieba.




Taka jest prawda: Bóg objawił się w ciele stworzonym z prochu ziemi: 1 Tym.3,16:


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 16 mar 2018, 23:14

Oliwka pisze:
Moje CIAŁO/BASAR jest z Nieba ,to znaczy,ze z Nieba anie z prochu Ziemi,prochjest przeklety ma nasobie pietno smierci i grzechu.
Adampowstał z prochu Ziemi iwrócił do prochu Jeszua nigdy.




Ew.Łuk.1,34-35:
"(34) A Maria rzekła do anioła: Jak się to stanie, skoro nie znam męża?
(35) I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym."

Ew.Jana 6,32-33:
" (32) Wtedy rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. (33) Albowiem chleb Boży to ten, który z nieba zstępuje i daje światu żywot."

Syn Boży Jezus Chrystus zstąpił z nieba, ale nie ciałem, tylko Duchem Świętym i zamieszkał w ludzkim ciele w łonie Marii.
Duch Święty to Jezus. Ew.Jana 14,20:"Ja w was".

Jeżeli proch jest przeklęty, to Jezus aby nas zbawić wziął na siebie całe przekleństwo, bo jest napisane: Galacjan 3,13:"Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie,

Glacjan 2,13-14:
(13) i znowu: Ufność w nim pokładać będę; i znowu: Otom Ja i dzieci, które dał mi Bóg.
(14) Skoro zaś dzieci mają udział we krwi i w ciele, więc i On również miał w nich udział, aby przez śmierć zniszczyć tego,
który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła,

Jak widzisz Oliwko, Pan Jezus zstąpił na ziemię jako Duch Święty, aby mieć udział w takiej samej krwi i ciele jak jego dzieci za które umarł.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: Jeremiasz » 20 mar 2018, 08:06

Realista pisze:
InChrist pisze:
agent terenowy pisze:Nie filozuj. W Szema Jahwe to jeden Jahwe.
Jeden, ale ELOHIM a to już liczba mnoga nie podważalna. i uzasadniająca Trójedyność BOGA - Ojca, Syna i Ducha Świętego

Mojżesz był Elohim dla Faraona, iloma zatem osobami był Mojżesz?


Czy to aby nie było tak, że Mojżesz był bogiem dla faraona, a Aaron ustami Mojżesza? Elohim - liczba mnoga, Mojżesz i Aaron.

Realista pisze:
Na krzyżu umarła JEDNA OSOBA Syna Jednorodzonego. To znaczy:
Umarł Bóg w Swojej ludzkiej naturze.
Osoba umarła jako człowiek, a jako Bóg, w tej chwili, doświadczyła stanu śmierci człowieka.

Pomijając to, że jest to oczywisty błąd petitio principii to według orzeczeń z Efezu i Chalcedonu Pan Jezus jest wyłącznie osobą boską, zaś ludzka natura jest pozbawiona ludzkiej osobowości - (choć każdy prawdziwy człowiek jest osobą ludzką), zatem wychodzi na to, że umarł jako osoba boska :eek: Jeżeli umarł jako osoba to cały Chrystus umarł w obu naturach :lol:


Wymyślili dwie natury i teraz mają kłopot. :) Jak święty Bóg, może mieć naturę człowieka która jest zła i skłonna do grzechu? Jezus miał ciało człowieka, ale żeby od razu przypisywać mu skłonności do grzechu? Lubię kraść, lubię się upijać, lubię cudzołożyć idt. To jest natura ludzka i takiej natury bezgrzeszny Jezus nie miał?
Jezus był wystawiony na pokusy, diabeł chciał by Pan Jezus grzeszył, ale to nie oznacza, że w tym co diabeł mu podsuwał On się lubował.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Re:

Postautor: Jeremiasz » 20 mar 2018, 08:06

Realista pisze:
InChrist pisze:Jeden, ale ELOHIM a to już liczba mnoga nie podważalna. i uzasadniająca Trójedyność BOGA - Ojca, Syna i Ducha Świętego

Mojżesz był Elohim dla Faraona, iloma zatem osobami był Mojżesz?


Czy to aby nie było tak, że Mojżesz był tak jakby bogiem dla faraona, a Aaron ustami Mojżesza? Elohim - liczba mnoga, Mojżesz i Aaron.

Realista pisze:
Na krzyżu umarła JEDNA OSOBA Syna Jednorodzonego. To znaczy:
Umarł Bóg w Swojej ludzkiej naturze.
Osoba umarła jako człowiek, a jako Bóg, w tej chwili, doświadczyła stanu śmierci człowieka.

Pomijając to, że jest to oczywisty błąd petitio principii to według orzeczeń z Efezu i Chalcedonu Pan Jezus jest wyłącznie osobą boską, zaś ludzka natura jest pozbawiona ludzkiej osobowości - (choć każdy prawdziwy człowiek jest osobą ludzką), zatem wychodzi na to, że umarł jako osoba boska :eek: Jeżeli umarł jako osoba to cały Chrystus umarł w obu naturach :lol:


Wymyślili dwie natury i teraz mają kłopot. :) Jak święty Bóg, może mieć naturę człowieka która jest zła i skłonna do grzechu? Jezus miał ciało człowieka, ale żeby od razu przypisywać mu skłonności do grzechu? Lubię kraść, lubię się upijać, lubię cudzołożyć idt. To jest natura ludzka i takiej natury bezgrzeszny Jezus nie miał.
Jezus był wystawiony na pokusy, diabeł chciał by Pan Jezus grzeszył, ale to nie oznacza, że w tym co diabeł mu podsuwał On się lubował.[/quote]


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Re:

Postautor: agent terenowy » 20 mar 2018, 13:02

Jeremiasz pisze:
Realista pisze:
InChrist pisze:Jeden, ale ELOHIM a to już liczba mnoga nie podważalna. i uzasadniająca Trójedyność BOGA - Ojca, Syna i Ducha Świętego

Mojżesz był Elohim dla Faraona, iloma zatem osobami był Mojżesz?


Czy to aby nie było tak, że Mojżesz był bogiem dla faraona, a Aaron ustami Mojżesza? Elohim - liczba mnoga, Mojżesz i Aaron.

Tyle że Elohim został nazwany tu tylko Mojżesz. A Aaron miał być prorokiem tegoż Elohim. Czyli Elohim tu jest jedną osobą - Mojżeszem
a druga osoba to już nie Elohim, tylko Aaron - prorok tego Elohim.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Re:

Postautor: Jeremiasz » 21 mar 2018, 08:22

agent terenowy pisze:
Jeremiasz pisze:
Realista pisze:Mojżesz był Elohim dla Faraona, iloma zatem osobami był Mojżesz?


Czy to aby nie było tak, że Mojżesz był bogiem dla faraona, a Aaron ustami Mojżesza? Elohim - liczba mnoga, Mojżesz i Aaron.

Tyle że Elohim został nazwany tu tylko Mojżesz. A Aaron miał być prorokiem tegoż Elohim. Czyli Elohim tu jest jedną osobą - Mojżeszem
a druga osoba to już nie Elohim, tylko Aaron - prorok tego Elohim.


To niech tak będzie jak mówisz. Gdybyś jeszcze poparł to cytatami... mielibyśmy pełnię wykładu. Chyba że Pan coś innego na ten temat powie.


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: agent terenowy » 22 mar 2018, 02:38

Ten cytat powinien wystarczyć.
*[[2 Mojż 7:1]] PUBG* I PAN powiedział do Mojżesza: Oto ustanowiłem cię bogiem dla faraona, a twój brat Aaron będzie twoim prorokiem.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości