Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 28 sie 2013, 18:28

Lash pisze:nesto napisał/a:
Jak coś się tak pogmatwało, to nic dziwnego, że trzeba stawać na uszach aby cokolwiek próbować wyjaśnić.
Tymczasem proste są ścieżki Pana - jak mówi Pismo.

Jest jeden Bóg, Ojciec od którego wszystko pochodzi - tak mówi Biblia.
Dla nas jest także jeden Pan - Jezus Chrystus - tak mówi Biblia.


Bo niestety nie znasz pisma które mówi

(29) Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden.
(Ew. Marka 12:29, Biblia Tysiąclecia)

Tak PAN / BÓG jest Jeden a Paweł ukazuje DWÓCH


(64) Gdy zaś Rebeka podniosła oczy, spostrzegła Izaaka, szybko zsiadła z wielbłąda (65) i spytała sługi: Kto to jest ten mężczyzna, który idzie ku nam przez pole? Sługa odpowiedział: To MÓJ PAN. Wtedy Rebeka wzięła zasłonę i zakryła twarz.


Ach jaka ta Rebeka była grzeszna mówiła PAN dna swojego króla. Fee.
Przykładów takich jest dziesiątki czy setki?
A nawet kłaniano się królom. Lash myśli pewnie, że pluto na izraelskich władców i nazywano ich fałszywymi Bogami.. :-P
Ja twierdzę, że nazywano ich Adoni.
Fee ależ Izrael popełniał bluźnierstwo! :-P


Lash pisze:19) My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem. (20) Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym. (21) Dzieci, wystrzegajcie się fałszywych bogów.
1 Jana 5

Dziwi mnie, że nie rozumiesz tak prostych słów.
Mówią one o tym, że jesteśmy w Bogu dlatego, że jesteśmy w Jego Synu. A ten właśnie Bóg w którego Synu jesteśmy jest prawdziwym Bogiem i Życiem Wiecznym.
Lash, zadziwiasz mnie swoim brakiem zrozumienia czytanego tekstu!!

Lash pisze:JEZUS JEST PANEM. od wieków i każdy żyd mówiąc BÓG I PAN jest JEDEN wyznawał Ojca i Jezusa jako JHWH.

A to się Żydzi dziwują.
Wiesz lepiej niż oni sami :-D


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 29 sie 2013, 14:59

nesto pisze:
Lash pisze:nesto napisał/a:
Jak coś się tak pogmatwało, to nic dziwnego, że trzeba stawać na uszach aby cokolwiek próbować wyjaśnić.
Tymczasem proste są ścieżki Pana - jak mówi Pismo.

Jest jeden Bóg, Ojciec od którego wszystko pochodzi - tak mówi Biblia.
Dla nas jest także jeden Pan - Jezus Chrystus - tak mówi Biblia.


Bo niestety nie znasz pisma które mówi

(29) Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden.
(Ew. Marka 12:29, Biblia Tysiąclecia)

Tak PAN / BÓG jest Jeden a Paweł ukazuje DWÓCH


(64) Gdy zaś Rebeka podniosła oczy, spostrzegła Izaaka, szybko zsiadła z wielbłąda (65) i spytała sługi: Kto to jest ten mężczyzna, który idzie ku nam przez pole? Sługa odpowiedział: To MÓJ PAN. Wtedy Rebeka wzięła zasłonę i zakryła twarz.


Ach jaka ta Rebeka była grzeszna mówiła PAN dna swojego króla. Fee.
Przykładów takich jest dziesiątki czy setki?



No tak tobie te jak mówią Pan Nesto to pewnie im chodzi o Boga :roll:


nesto pisze:
A nawet kłaniano się królom. Lash myśli pewnie, że pluto na izraelskich władców i nazywano ich fałszywymi Bogami.. :-P



Jak widac nie wiesz co Lash mysli i nie wiesz co Pismo mówi :/

nesto pisze: Ja twierdzę, że nazywano ich Adoni.
Fee ależ Izrael popełniał bluźnierstwo! :-P



A ja twiewrdzę że skoro powiedziano Bóg i PAN jeden a potem wskazuja jeden Bóg i jeden Pan to ślepy nie zobaczy że coś jest na rzeczy :)

nesto pisze:
Lash pisze:19) My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem. (20) Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym. (21) Dzieci, wystrzegajcie się fałszywych bogów.
1 Jana 5

Dziwi mnie, że nie rozumiesz tak prostych słów.
Mówią one o tym, że jesteśmy w Bogu dlatego, że jesteśmy w Jego Synu. A ten właśnie Bóg w którego Synu jesteśmy jest prawdziwym Bogiem i Życiem Wiecznym.
Lash, zadziwiasz mnie swoim brakiem zrozumienia czytanego tekstu!!


Oczywiście całkowcie nie zuważyłeś KOGO Jan nazywa życiem wiecznym - 1 Jan 1:1-3 :/

nesto pisze:
Lash pisze:JEZUS JEST PANEM. od wieków i każdy żyd mówiąc BÓG I PAN jest JEDEN wyznawał Ojca i Jezusa jako JHWH.

A to się Żydzi dziwują.
Wiesz lepiej niż oni sami :-D


A co jesteś wyznwcą religii żydów czy być może przyjdziesz do Chrystusa?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 29 sie 2013, 21:08

I ten jeden Pan(Jahwe)Bóg to Ojciec.

Mal 2,10 Czyż nie mamy wszyscy jednego Ojca? Czyż nie stworzył nas jeden Bóg?

To samo pisał Paweł

1 Kor 8,6a dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy...

I do tego jedynego Boga, Ojca dodaje...

...oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.

Proste, czyż nie?


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 29 sie 2013, 22:37

Trynitaryzm zaślepia zdolność rozumienia tekstu.
Nie oczekuj, że nagle Lash dozna olśnienia.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 29 sie 2013, 22:44

Antytrynitaryzm zaślepia, bo nie pozwala dostrzec tej prostej prawdy, że Trójca Święta to jest JEDEN Bóg, a nie trzech. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 29 sie 2013, 23:06

Oczywiście, że jeden. Ale żółw z dwiema głowami to też jeden żółw. Tyle, że mutacja. :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 sie 2013, 12:44

agent terenowy pisze: I ten jeden Pan(Jahwe)Bóg to Ojciec.


Jeden Pan to JEZUS Chrystus - apostoł Paweł :D

agent terenowy pisze:

Mal 2,10 Czyż nie mamy wszyscy jednego Ojca? Czyż nie stworzył nas jeden Bóg?


Stworzył nas Chrystus :)
Kol 1

agent terenowy pisze:
To samo pisał Paweł
1 Kor 8,6a dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy...


I jeden PAN którego pomijasz :)
6) dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.

Jeden PAN I BÓG - JHWH :)


agent terenowy pisze:
I do tego jedynego Boga, Ojca dodaje...
...oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.
Proste, czyż nie?


Przez którego WSYZTKO się stało i dzieki któremu jesteś :)

BÓG I PAN - JEDEN JHWH :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 sie 2013, 12:46

agent terenowy pisze:Oczywiście, że jeden. Ale żółw z dwiema głowami to też jeden żółw. Tyle, że mutacja. :)


Bowiem :) ?
Bowiem znasz tylko żółwie z jedną głową i to jest dla ciebie NATURALNE

Bóg z natury jest wielosobowy :)

Dlatego Rzekł Stwórzmy :) na nasz obraz dwoje :) - i mówi o sobie Eleohim :)

To że TOBIE się nie może pomieścic a głowie że byty z natury mogą być wielosobowe to twój problem :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 30 sie 2013, 13:59

Lash, gdybyś powiedział moim znajomym katolikom, że ich stworzył Pomazaniec Bozy dostałbyś przynajmniej plaskacza z otwartej dłoni :-D
Opowiadaj te swoje dyrdymały przedszkolakom :lol:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 sie 2013, 14:39

nesto pisze:Lash, gdybyś powiedział moim znajomym katolikom, że ich stworzył Pomazaniec Bozy dostałbyś przynajmniej plaskacza z otwartej dłoni :-D
Opowiadaj te swoje dyrdymały przedszkolakom :lol:
A to u was tak się naucza? z plaskacza?
ja wierzę Słowu przez które wszystko powształo co powstwało a nie plaskaczom :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 30 sie 2013, 21:03

Lash pisze:
nesto pisze:Lash, gdybyś powiedział moim znajomym katolikom, że ich stworzył Pomazaniec Bozy dostałbyś przynajmniej plaskacza z otwartej dłoni :-D
Opowiadaj te swoje dyrdymały przedszkolakom :lol:
A to u was tak się naucza? z plaskacza?
ja wierzę Słowu przez które wszystko powształo co powstwało a nie plaskaczom :)


gdybyś wierzył Słowu, nie pisałbyś dyrdymałów :mrgreen:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
stryczek
Posty: 269
Rejestracja: 25 sie 2013, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: stryczek » 30 sie 2013, 21:06

Wrzucam to co wrzuciłem w innym temacie, ale nikt się do niego nie ustosunkował (smutek... :cry: ) :

Jahwe jest:
Chwałą (Iz. 42,8)
Stworzycielem (Iz. 40,28)
Odkupicielem (Iz. 32,22)
Sędzią (Iz. 33,22)
Królem (Iz. 33,22)
Skałą (V Mojż. 32,3.4)
Początkiem i końcem (Iz. 41,4)


Jezus jest:
Chwałą (Mat. 16,27)
Stworzycielem (Efez. 3,9)
Odkupicielem (Dz. 4,12)
Sędzią (Jan 5,22)
Królem (Obj. 19,11-16)
Skałą (I Kor. 10,4)
Początkiem i końcem (Obj. 1,17)


ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 31 sie 2013, 08:41

Bo oni :-D
/ON/ :-?
są JEDNO :-?
Bóg Jest Jeden ^_^
a nie dwóch czy trzech :)


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 31 sie 2013, 11:34

stryczek pisze:Wrzucam to co wrzuciłem w innym temacie, ale nikt się do niego nie ustosunkował (smutek... :cry: ) :

Jahwe jest:
Chwałą (Iz. 42,8)
Stworzycielem (Iz. 40,28)
Odkupicielem (Iz. 32,22)
Sędzią (Iz. 33,22)
Królem (Iz. 33,22)
Skałą (V Mojż. 32,3.4)
Początkiem i końcem (Iz. 41,4)


Jezus jest:
Chwałą (Mat. 16,27)
Stworzycielem (Efez. 3,9)
Odkupicielem (Dz. 4,12)
Sędzią (Jan 5,22)
Królem (Obj. 19,11-16)
Skałą (I Kor. 10,4)
Początkiem i końcem (Obj. 1,17)

Wiersz z Mat 16 mówi o chwale Ojca, a w Ef 3 Strórcą też nie jest nazwany Syn. Dopracuj to zestawienie.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 01 wrz 2013, 12:24

ul pisze:Bo oni :-D
/ON/ :-?
są JEDNO :-?
Bóg Jest Jeden ^_^
a nie dwóch czy trzech :)


(18) Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem. (19) A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie. (20) Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; (21) aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. (22) I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. (23) Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. (24) Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata.

(Ew. Jana 17:18-24, Biblia Tysiąclecia)


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości