Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 14 kwie 2018, 09:46

dziunio pisze:Oliwka

Co do nicku sorry OLIWKO :) tak mi się napisało i nie chciało mi się cofać do góry gdyż w większości mantrujesz nie na temat i coś kapłanujesz do mnie.Kurde czyli wierzysz mniej więcej jak Dawid Icke w gadoludzi...Ta genetyka to Twoja nadinterpretacja.Noe był po prostu sprawiedliwy jak Hiob i chodził z Bogiem.Poza tym nie odpowiedziałaś na moje argumenty.Wcześniej Duch mógł sobie pograndzić,a teraz już nie,Synowie Boży tam to muszą być Duchy itd.Zaraz będziesz płakać,że przekręciłem wiec zapytam wierzysz,że faryzeusze byli repitilianami?Skoro tak,to Abraham też był..Zastanów się proszę..

Jeżeli Abraham był z nasienia węża, bo faryzeusze byli, to według Oliwki i sam Pan Jezus jest nasienia węża, bo jest z rodu Abrahama. Takie są z tego wnioski.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 14 kwie 2018, 11:56

Jeremiasz pisze:
kontousunięte1 pisze:Różne pytania się nasuwają, ale trzeba rozróżnić pytania (na razie tylko i wyłącznie to robię) od stwierdzeń. Zarzucasz mi to, że oskarżam boga. Jak mam Go KOCHAĆ skoro Go nie znam. A jak mam poznać jeśli nie wolno mi szukać, pytać?

Poznaj Jezusa, poznasz Boga. :)
kontousunięte1 pisze: Widzę to co widzę i wyciągam wnioski.
Czy wiesz, że tetragram, o którym mówimy oznacza: zły, przeciwnik, anty, itd.itp.


Nie wierz takim wyjaśnieniom. Przyjmij to, że imię: Jahwe, oznacza: Jestem który jestem.
2 Moj. 3,13-14:
" A Mojżesz rzekł do Boga: Gdy przyjdę do synów izraelskich i powiem im: Bóg ojców waszych posłał mnie do was, a oni mnie zapytają, jakie jest imię jego, to co im mam powiedzieć? A Bóg rzekł do Mojżesza: Jestem, który jestem. I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: Jahwe posłał mnie do was!"

haha, Stereotypowe i banalne odpowiedzi. Już gdzieś o tym pisałam, ale widzę, że kompletnie mnie nie rozumiecie. I to nie chodzi tylko o ciebie, ale widzę w różnych tematach, jak ludzie reagują na moje wypowiedzi. Kompletnie nie rozumiecie o co mi chodzi, próbujecie mi uświadomić, że nie mam wiary, że mam czytać Biblię i takie tam...No ok. Niech tak zostanie. Jak zwykle sama sobie poradzę z pytaniami i odpowiedziami. :-D


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 14 kwie 2018, 16:15

Poznanie Pana Jezusa jest "kontousunięte1" nie tylko z czytania ewangelii, ale też z własnego doświadczenia jego osoby.
Mówiłaś, że tetragram jest odczytywany przez różne starodawne ludy jako imię kogoś złowrogiego? Ja domyślam się, że ci którzy nie zostali przez Pana Boga wybrani mogli o nim mówić jako o wrogim sobie przeciwniku. Taka jest natura ludzka która gdy dostanie 'klapsa', mówi do tego kto słusznie ją skarcił: Jesteś zły i niedobry. :) Adam z Ewą zapewne nie myśleli tak o Panu Bogu, ale następne pokolenia które słyszały ich opowieść o Raju, mogły już myśleć o Panu Bogu jako o kimś kto chce ich zgubić, wytracić, skrzywdzić i mogły niesłusznie uważać go za swego przeciwnika - jesteś niedobry, bo przez ciebie choruję itd. Tylko Hiob z wśród tych dawnych ludów był inny i podobał się Panu. Henoch też.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 14 kwie 2018, 18:14

Jeremiasz pisze:
No i jednak jest możliwe, że Bóg opuszcza Boga. Wcześniej Bóg był u Boga ew.Jana 1,1: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo" . Jedni myśleli, że Eliasza woła (47), apostoł Mateusz słyszał, że Boga woła: "Eli, Eli lama sabachtani" (ew.Mat.27,46). On daje tego świadectwo.


Nie ma takiej mozliwości chyba ze Stwórca opuścił Sam Siebie.
: Jeremiasz » dzisiaj, o 08:25

Oliwka pisze:
No tak OCZYWISCIE ,poniewaz ja przyjelam co mi Objawiono
wiesz doznałam szoku kiedy w ew łukasza Duch Prawdy pokazał mi ze nie ma zadnej trójcy


A ja czytając ewangelię Jana widzę że Duch Święty nie mówi nam nic od siebie. Jak to jest Oliwko, że Duch Święty który jest Bogiem najwyższym sam od siebie nic nam nie mówi? Kogo Oliwko Duch Święty słucha? Czyje słowa Duch Święty oznajmia? Dlaczego Bóg najwyższy miałby czyjeś słowa i myśli oznajmiać, a nie swoje?
Ew.Jana 16,13:
" Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi."

Pokaz gdzie ja napisałam to co ty wypisujesz ?
Ratujesz swoja meska ambicje w bardzo dziecinny sposób
Napisałam ,ze
w ew łukasza Duch Prawdy pokazał mi ze nie ma zadnej trójcy

reszta twojej pisaniny zostanie bez komentarza bo nie masz naczynia na przyjęcie PRAWDY .musisz OCZYSCIC z naleciałosci.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 14 kwie 2018, 18:15

Jeremiasz pisze:
Jeżeli Abraham był z nasienia węża, bo faryzeusze byli, to według Oliwki i sam Pan Jezus jest nasienia węża, bo jest z rodu Abrahama. Takie są z tego wnioski.


a to juz sa wasze meskie rewelacje pijcie mleko ssijcie dydusia . :-D
ani z was uczniowie ani nauczyciele.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 14 kwie 2018, 18:25

Nie,to jedno z tych Twoich "objawień",a do tego dokładnie sama nie rozumiesz do czego ono prowadzi.Skoro tylko Noe był czysty genetyczny jak sama pisałaś tutaj (jak mniemam pod natchnieniem jakiegoś ducha :-D ) to oznacza,że synowie Noego od którego pochodzi cała ludzkość byli reptilianami więc i Ty jesteś reptilianką i nawet o tym nie wiesz :-D .Tak właśnie interpretuja Brahnamowcy,ale oni lepiej argumentują od Ciebie,aczkolwiek też
są niekonsekwentni w swojej teologi,bo np skoro zjedzenie owocu=współżycie z wężem,to Adam też z nim współżył,a zjedzenie z drzewa życia
to współżycie z Jezusem i wiele innych absurdów które wynikają z pójścia za jakimś duchem.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 14 kwie 2018, 18:32

Oliwka pisze:
Jeremiasz pisze:
Jeżeli Abraham był z nasienia węża, bo faryzeusze byli, to według Oliwki i sam Pan Jezus jest nasienia węża, bo jest z rodu Abrahama. Takie są z tego wnioski.


a to juz sa wasze meskie rewelacje pijcie mleko ssijcie dydusia . :-D
ani z was uczniowie ani nauczyciele.

Jeżeli ktoś mówi ze jest prorokiem, nich prorokuje, ale ja rozsądzam to według słowa Bożego.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 14 kwie 2018, 18:53

Oliwka pisze:
Jeremiasz pisze:
No i jednak jest możliwe, że Bóg opuszcza Boga. Wcześniej Bóg był u Boga ew.Jana 1,1: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo" . Jedni myśleli, że Eliasza woła (47), apostoł Mateusz słyszał, że Boga woła: "Eli, Eli lama sabachtani" (ew.Mat.27,46). On daje tego świadectwo.


Nie ma takiej mozliwości chyba ze Stwórca opuścił Sam Siebie.
: Jeremiasz » dzisiaj, o 08:25

Oliwka pisze:
No tak OCZYWISCIE ,poniewaz ja przyjelam co mi Objawiono
wiesz doznałam szoku kiedy w ew łukasza Duch Prawdy pokazał mi ze nie ma zadnej trójcy


A ja czytając ewangelię Jana widzę że Duch Święty nie mówi nam nic od siebie. Jak to jest Oliwko, że Duch Święty który jest Bogiem najwyższym sam od siebie nic nam nie mówi? Kogo Oliwko Duch Święty słucha? Czyje słowa Duch Święty oznajmia? Dlaczego Bóg najwyższy miałby czyjeś słowa i myśli oznajmiać, a nie swoje?
Ew.Jana 16,13:
" Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi."

Pokaz gdzie ja napisałam to co ty wypisujesz ?
Ratujesz swoja meska ambicje w bardzo dziecinny sposób
Napisałam ,ze
w ew łukasza Duch Prawdy pokazał mi ze nie ma zadnej trójcy


Wkleiłem wczorajszą Twoją wypowiedź z godziny 17,59


Oliwka pisze:reszta twojej pisaniny zostanie bez komentarza bo nie masz naczynia na przyjęcie PRAWDY .musisz OCZYSCIC z naleciałosci.


Nie mam naczynia... Nic właściwie nam nie podałaś zgodnego ze słowem Bożym, tylko zapewnienia że coś zostało Ci objawione i nam również zostanie objawione. Nie wyjaśniłaś żadnego wersetu który podaję... no może w taki sposób wyjaśniasz, że Jezuici sfałszowali.

Jeden z podstawowych wersetów dotyczący Syna Bożego: Ew.Jana 1,1: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo" nie rozumiesz go? Spróbuj uwierzyć w to co jest napisane. Najpierw się wierzy i ufa Stwórcy, później przychodzi zrozumienie.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 14 kwie 2018, 18:58

dziunio pisze:Nie,to jedno z tych Twoich "objawień",a do tego dokładnie sama nie rozumiesz do czego ono prowadzi.Skoro tylko Noe był czysty genetyczny jak sama pisałaś tutaj (jak mniemam pod natchnieniem jakiegoś ducha :-D ) to oznacza,że synowie Noego od którego pochodzi cała ludzkość byli reptilianami więc i Ty jesteś reptilianką i nawet o tym nie wiesz :-D .Tak właśnie interpretuja Brahnamowcy,ale oni lepiej argumentują od Ciebie,aczkolwiek też
są niekonsekwentni w swojej teologi,bo np skoro zjedzenie owocu=współżycie z wężem,to Adam też z nim współżył,a zjedzenie z drzewa życia
to współżycie z Jezusem i wiele innych absurdów które wynikają z pójścia za jakimś duchem.


Tylko Noe jest wspomniany i nikt wiecej z jego ani synów ani nawet zona co daje ddo myslenia ze tylko Noe
zachował siebie w czystosci dlatego o nim jest powiedziane .ze CHODZIŁ Z BOGIEM .
A to znaczy ze pozostali w rodzinie nie chodzili .

o Chanie tego powiedziec nie mozna .
Noe był czysty genetycznie co znaczy ze nie złaczyl sie z zadna inna ani kobieta ani meżczyzna co nie było obce tamtym Obcym
bo przeciez z tego powodu Potop ich zgładził.
Zachowuja Noego na co sie załapala reszta rodziny podobnie jak z Lotem .

ty mozesz wiedziec wiecej bo jako katolik masz wejscia i znajomosci to wiesz czym jedli kto z kim jadl
ale co do Jeszua i jedzenia z Nim to On sam mówi i chocbys pekł nie bedzie to tak jak chce Smok-Waz logo watykanu.
w tym rzecz ze Nachasz spowodował upadek ludzkosci do poziomu zwierzat bo to co byóło zarezerwowane dla rozmnazania zwierzat
Nachasz upodlił Adama.
teraz pastorzy głosza jaki to sex jest piekny i ze jest od boga .
Ale od którego boga ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 14 kwie 2018, 19:03


Jeden z podstawowych wersetów dotyczący Syna Bożego: Ew.Jana 1,1: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo" nie rozumiesz go? Spróbuj uwierzyć w to co jest napisane. Najpierw się wierzy i ufa Stwórcy, później przychodzi zrozumienie.


To albo nie ufasz albo nie przyszło do ciebie zrozumienie - jak to jest ?

Nie bede ci wyjasniac zadnych wersetów mamy takie same mozliwosci zadawania pytan Duchowi Prawdy
Skorzystałam z tej mozliwosci a pytan miałam sporo
zamiast w kółko pisac ze ja ci nie wyjasniam poskarz sie Jezusowi i popros zeby On ci Objawił pokazał nauczył


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 14 kwie 2018, 19:10

Oliwka

Czyli zawsze jak mamy wspomniane chodził z Bogiem to chodzi o czystość genetyczną?Nie odpowiadaj jest to oczywista nieprawda.Mam znajomość gdyż czytam Biblie dlatego też żadnych bajań mi nie wciśniesz.Poza tym samym potwierdziłaś,że cała żyjąca ludzkość,to jacy gadoludzie...do takich stwierdzeń to się nawet Icke nie posunął no bo przecież nie będzie robił z siebie gada :D jeszcze na tyle rozumu mu pozostało.Czyli co wąż zgwałcił Adama?A Chrysutus ratując to będzie musiał przespać się literalnie ze wszystkimi zbawionymi?Utyskiwanie na Kościół i fantazje na jego czy na mój temat nie zmienią tego,że tutaj dałaś plamę,piszesz nielogicznie,naciągasz,sprzecznie z tym co naucza Biblia.No,ale jak się nie ma rzeczowych argumentów to tak to wygląda.Radzę dobrze przemyśleć temat jeszcze raz bo niestety się kompromitujesz i nikt na poważnie przez te baje nie będzie Cię raczej trakował .A te utyskiwanie na mężczyzn itd jakieś dziwne...


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 14 kwie 2018, 19:51

Oliwka pisze:

Jeden z podstawowych wersetów dotyczący Syna Bożego: Ew.Jana 1,1: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo" nie rozumiesz go? Spróbuj uwierzyć w to co jest napisane. Najpierw się wierzy i ufa Stwórcy, później przychodzi zrozumienie.


To albo nie ufasz albo nie przyszło do ciebie zrozumienie - jak to jest ?

Nie bede ci wyjasniac zadnych wersetów mamy takie same mozliwosci zadawania pytan Duchowi Prawdy
Skorzystałam z tej mozliwosci a pytan miałam sporo
zamiast w kółko pisac ze ja ci nie wyjasniam poskarz sie Jezusowi i popros zeby On ci Objawił pokazał nauczył


Rozumiem, że Twoją misją tutaj, było jedynie zasianie zachęty do szukania prawdy i nic więcej. Ale dlaczego zachęcasz nas w taki nie chrześcijański sposób: Wy tacy owacy, co wy tam wiecie, ja wiem najlepiej, ale wam nic nie powiem, spytajcie Jezusa? Pan Jezus nie pochwala takiego zachowania. To jest naganne.

Co do ew.Jana 1,1 ja rozumiem tak prosto, jak prosto jest napisane: Bóg był u Boga i przez tego Boga który był u Boga cały świat został stworzony.
Ew.Jana 1,1-3:
"(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało."


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 14 kwie 2018, 19:57

Oliwka pisze:Nachasz upodlił Adama.
teraz pastorzy głosza jaki to sex jest piekny i ze jest od boga .
Ale od którego boga ?

Co za Nachasz upodlił Adama? To nie diabeł Lucyfer? Za pastorami powtórzę: Sex jest piękny i jest od Boga Najwyższego, Jezusa Chrystusa.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 15 kwie 2018, 00:08

Kiedyś Duch Boga rozdzielił się, tak jak rozdzielił się w wieczerniku (Dz.Ap.2,3,) i cząstce oddzielonego Ducha, Pan Bóg dał odrębność (Ew.Jana 5,26) i nazwał go Synem. Syn Boży był w Ojcu jak kropla wody morskiej w oceanie, a w tej kropli wody został stworzony cały wszechświat, wraz z nami. Bóg Ojciec ukrył jednak istnienie Syna (Izajasz 51,16) aż do czasu jego objawienia, obiecując wcześniej zbawiciela (1 Moj.3,15) bez konkretnych informacji kim on będzie. W odpowiednim czasie Syn Boży przyszedł na ziemię posłany przez Ojca i zawarł przymierze z Abramem (1Moj.15,1-18). Następnie Syn Boży posłany przez Ojca objawił się Mojżeszowi by wyprowadzić lud Izraela z Egiptu i objawił swoje imię Jahwe (2 Moj.3,1-17). Prowadził ich przez czterdzieści lat, aż weszli do ziemi obiecanej. Później wielokrotnie mówił przez proroków przygotowując lud Izraela na swoje przyjście.
Jeżeli mówi w Izajaszu sam o sobie, że jest tylko jeden Bóg i nie ma innego (Izajasz 44,6) to znaczy że tak jest. Syn Boży mając odrębność od Ojca jest tym samym Duchem co Ojciec, bo z Ojca został oddzielony, nie może więc być innym Bogiem jak tylko Bogiem w Bogu (Ew.Jana 1,1). A sam Ojciec nazywa go jedynym rodzonym Synem (Hebr.1,5 ; Ew.Jana 1,18).
Syn Boży po wyprowadzeniu Izraela z niewoli nadał im prawa na górze Synaj i przez wiele wieków uczył ich postępować według tych praw, aby pewnego dnia przyjść na świat w ludzkim ciele jako syn Boga i ludzkiej kobiety. Duch Jahwe przybierający imię "Jahwe Jest Zbawieniem" czyli Jehoszua, zamieszkał w ludzkim ciele będącym wyłączną jego ziemską świątynią (Ew.Jana 2,19-21), bez ludzkiego ducha, jak to było w przypadku Jana Chrzciciela i jak to jest w naszym przypadku, gdy Duch Boży musi dzielić świątynię naszego ciała z naszym ludzkim duchem, a więc musi być ograniczany w działaniu naszą wolną wolą.
Gdy Pan Jezus był ochrzczony Duchem Świętym, jako jedyny był napełniony Duchem Ojca. My jesteśmy napełniani Duchem Świętym Jezusa który jest w Ojcu (Ew.Jana 14,20). W Getsemane Pan Jezus mówi, że objawione nam imiona Jahwe i Jahwe jest Zbawieniem, czyli Jehoszua, są imionami jego Ojca Niebieskiego(Ew.Jana 17,6;26).
1Piotra 3,15-16:
" (15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej,
(16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 15 kwie 2018, 03:32

Duch Boga nie rozdzielił się przed stworzeniem świata. Zawsze były dwa tak samo wielkie Duchy jak dwa oceany, Duch Ojca i Duch Syna. Duch Syna znajdował się w Duchu Ojca (Ew.Jana 1,18). Bóg Ojciec miał duchowe ciało takie jakie Syn otrzymał dopiero po zmartwychwstaniu. Król Dawid znał Syna Bożego pod imieniem Jahwe i nazywał go swoim Panem i Bogiem. Tak samo Mojżesz i cały Izrael (2 Moj.3,1-17), chociaż nie wiedzieli że jest Synem Boga. Imię Boga Ojca zostało objawione dopiero po przyjściu Boga Jahwe na ziemię i jest to imię Jehoszua (Ew.Jana 17,26).
Duch Ojca wyszedł z Syna Bożego (teraz można powiedzieć rozdzielił się z Duchem Syna) w chwili gdy Syn Boży konał na Golgocie (Ew.Mat.27,46), a zamieszkał w Synu Bożym w czasie chrztu wodnego w Jordanie (Ew.Jana 1,32).

1 Piotra 3,15-16:
"(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej,
(16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. "


Tak modlił się król Dawid: Psalm 110,1: "Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje! " Nazywając Panem swoim Boga Jahwe i nie wiedząc kim jest ten Pan który mówi do jego Boga: "Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje! " a był to Bóg Ojciec Boga Jahwe, czyli Syna Bożego.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości