Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 13 kwie 2018, 08:02

Jeremiasz pisze:
kontousunięte1 pisze:
Sanjuanito pisze:A jak Ty to rozumiesz?

Jeszcze jestem na etapie odkrywania i poszerzania wiedzy w tym temacie.
Jeszcze do końca nie podjęłam decyzji.
Jednak, jeśli pominięto, że YHWH ukazuje się w "czarnym obłoku" i dalej takie negatywne i złowrogie, wręcz groźnie brzmiące atrybuty, to staje się jasne, że ... to nie jest jednak Bóg. Bóg NT ukazuje nam się jako miłość, współczucie (sama Ofiara Pana Jezusa na to wskazuje), samo dobro (oczywiście pamiętam o bożej sprawiedliwości), to sam pomyśl... :-(


Jeżeli Pan nie chciał kogoś zaprosić do siebie, to był dla niego obłokiem ciemności, dla tych których zapraszał, był światłością. I był to Bóg Izraela JHWH.
1 Moj.14,19-20: "A anioł Boży, który kroczył przed obozem Izraela, przesunął się i szedł za nimi. I ruszył słup obłoku sprzed oblicza ich i stanął za nimi, tak iż wsunął się między obóz Egipcjan i obóz Izraela. Z jednej strony obłok był ciemnością, z drugiej zaś strony rozświetlał noc. I nie zbliżyli się przez całą noc jedni do drugich. "

Dla Egipcjan Pan był w groźnej obłoku ciemności, dla Izraela z drugiej strony rozświetlał noc.

Gdy Pan nie chciał, by na spotkanie z Nim nikt nie wszedł na górę Synaj oprócz Mojżesza, cała góra trzęsła się i płonęła ogniem (chociaż nie jest to góra wulkaniczna) 2 Moj.19,18-21 ; 2 Moj. 20,18-21
I dlaczego tak było? Mojżesz to wyjaśnił: 2Moj.20,20: "Wtedy rzekł Mojżesz do ludu: Nie bójcie się, bo Bóg przyszedł, aby was doświadczyć i aby bojaźń przed nim była w was, byście nie grzeszyli. " byście nie grzeszyli.


Jeżeli Pan pokazał nam swoje prawdziwe oblicze, nie to groźne i złowrogie w "czarnym obłoku" jakie miał dla Egipcjan, to znaczy że zaprasza nas do siebie. Nie zmarnujmy tej szansy, życia wiecznego razem z nim, którą On nam daje - wejdźmy do jego odpocznienia Hebr.4,3-10:

"(3) Albowiem do odpocznienia wchodzimy my, którzy uwierzyliśmy, zgodnie z tym, jak powiedział: Jak przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do mego odpocznienia, chociaż dzieła jego od założenia świata były dokonane.

(4) O siódmym dniu bowiem powiedział gdzieś tak: I odpoczął Bóg dnia siódmego od wszystkich dzieł swoich.

(5) A na tym miejscu znowu: Nie wejdą do odpocznienia mego.

(6) Skoro więc jest tak, że niektórzy do niego wejdą, a ci, którym najpierw była zwiastowana dobra nowina, z powodu nieposłuszeństwa nie weszli,

(7) przeto znowu wyznacza pewien dzień, "dzisiaj", mówiąc przez Dawida po tak długim czasie, jak to przedtem zostało powiedziane: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych.

(8) Gdyby bowiem Jozue wprowadził ich był do odpocznienia, nie mówiłby Bóg później o innym dniu.

(9) A tak pozostaje jeszcze odpocznienie dla ludu Bożego;

(10) kto bowiem wszedł do odpocznienia jego, ten sam odpoczął od dzieł swoich, jak Bóg od swoich. "


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 13 kwie 2018, 09:43

Jeremiasz
Nie wiem z jakiej Biblii pochodzą cytaty, ale u mnie 1Mojż.19...brzmi zupełnie inaczej.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 13 kwie 2018, 09:49

kontousunięte1 pisze:Jeremiasz
Nie wiem z jakiej Biblii pochodzą cytaty, ale u mnie 1Mojż.19...brzmi zupełnie inaczej.

Ja cytuję (drugą) 2 Mojżesza 19... I widzę że pomyliłem się wpisując 1 Mojżesza 14, 19-20, a powinno być 2 Mojżesza 14,19-20.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 13 kwie 2018, 09:56

Jeremiasz pisze:
kontousunięte1 pisze:Jeremiasz
Nie wiem z jakiej Biblii pochodzą cytaty, ale u mnie 1Mojż.19...brzmi zupełnie inaczej.

Ja cytuję (drugą) 2 Mojżesza 19... I widzę że pomyliłem się wpisując 1 Mojżesza 14, 19-20, a powinno być 2 Mojżesza 14,19-20.

Sorki, mogłam się domyślić. Jeszcze chyba śpię. ;-)


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 13 kwie 2018, 10:14

Zachęcam do oglądnięcia tego filmu: "Droga Izraela z Egiptu". Pokazane jest tutaj prawdziwe miejsce przejścia Izraela przez morze Czerwone, oraz prawdziwa góra Synaj: https://www.youtube.com/watch?v=oAcvrE0 ... C8DD4&t=0s

Film "Góra ognia" również pokazuje prawdziwą góre Synaj, ale źle lokalizuje miejsce przejścia przez morze Czerwone. Sami oceńcie: https://www.youtube.com/watch?v=eYfv2JXcZwU


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 13 kwie 2018, 10:32

Znam i jeden i drugi. Dość dawno temu je oglądałam.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 13 kwie 2018, 11:29

dziunio pisze:
Oliwka pisze:NIE.
to nie sa ludzie .

To byli ludzie.Ludziami też były narody które kazał wybić Bóg.Ludźmi też będą bezbożnicy którzy zostaną zabici jak wróci Pan Jezus.Bóg nie morduje,Bóg zabiera,to co sam dał i zawsze jest to słuszne,sprawiedliwe...Ukamienowany facet zapewne za świadome nieposłuszeństwo.
"Wszyscy" splugawili się grzechami,a nie hybraidazacją czy czymś,takie rzeczy to raczej w apokryfach bądź w życzeniowych interpretacjach.


Ziemia była zamieszkala przez Nefilim z ich zwiazku z kobietami rodziły sie HYBRYDY zapytaj swojego kaplana
i zapytaj dlacego nosza rybie symoe na głowie jakiemu bogu słuza.
Oni tez sa odpowiedzialni za ciemnote swoich owieczek oni pilnowali by poddani nie znali nie czytali biblii
Oni skazywali na smierc za biblie .
Biblia daje am informacje ale programy tych istos blokoją poznanie Cudem jest wyzwolenie sie od zaprogramowania umysłu.
YHVH nakazywał wybicie i zniszczenie Obcych wrogich Jemu cywilizacji którzy łaczyli sie z kobietami tworzyli
nowe DNA tak ludzi jak i zwierzat.
Przeciez jest o tym w biblii .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Sanjuanito » 13 kwie 2018, 11:36

Oliwka pisze:
dziunio pisze:
Oliwka pisze:NIE.
to nie sa ludzie .

To byli ludzie.Ludziami też były narody które kazał wybić Bóg.Ludźmi też będą bezbożnicy którzy zostaną zabici jak wróci Pan Jezus.Bóg nie morduje,Bóg zabiera,to co sam dał i zawsze jest to słuszne,sprawiedliwe...Ukamienowany facet zapewne za świadome nieposłuszeństwo.
"Wszyscy" splugawili się grzechami,a nie hybraidazacją czy czymś,takie rzeczy to raczej w apokryfach bądź w życzeniowych interpretacjach.


Ziemia była zamieszkala przez Nefilim z ich zwiazku z kobietami rodziły sie HYBRYDY zapytaj swojego kaplana
i zapytaj dlacego nosza rybie symoe na głowie jakiemu bogu słuza.
Oni tez sa odpowiedzialni za ciemnote swoich owieczek oni pilnowali by poddani nie znali nie czytali biblii
Oni skazywali na smierc za biblie .
Biblia daje am informacje ale programy tych istos blokoją poznanie Cudem jest wyzwolenie sie od zaprogramowania umysłu.
YHVH nakazywał wybicie i zniszczenie Obcych wrogich Jemu cywilizacji którzy łaczyli sie z kobietami tworzyli
nowe DNA tak ludzi jak i zwierzat.
Przeciez jest o tym w biblii .


Jest Biblia, jest jej polskie tłumaczenie, a dalej jest jeszcze Twoje i moje zrozumienie tego polskiego tłumaczenia. To nie jest tak, że to co masz w głowie jest Pismem Świętym, tylko tym co odbierasz, kiedy je czytasz.

To co mówisz o Nefilim nie jest w Piśmie, tylko jest Twoją interpretacją tego co jest w Piśmie zapisane. Ja mam inną, uważam, że dokładniejszą.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 13 kwie 2018, 11:39

Jeremiasz pisze:Czyli do ew.Mat.27,47 nie masz zamiaru się ustosunkować?

czy to nie dziwne ze mysleli Eliasza woła .
nie znali jezyka ze tak mniemali ?
podobnie jesli sie czyta Boze mój czemus mnie opuścił
slyszy sie tylko tyle i nic wiecej bo niechce sie pytac .
Mnie te słowa nie dawały spokoju nosilam je w sercu i pytałam
co znaczy ze Bóg opuszcza Boga przeciez to NIEMOZLIWE .
utkneliscie w tym samym miejscu co ja .
pytajcie Ducha Prawdy przeciez chyba macie Obrzezane uszy ?
macie?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 13 kwie 2018, 11:39

Oliwka

YHVH nakazywał wybicie i zniszczenie Obcych wrogich Jemu cywilizacji którzy łaczyli sie z kobietami tworzyli
nowe DNA tak ludzi jak i zwierzat.
Przeciez jest o tym w biblii .

Jest o tym w Biblii, zgadza się. Jednak w takim razie powstaje pytanie: czy YHWH to rzeczywiście-Bóg Stwórca. Skąd to OBCE DNA, skąd te nieznane cywilizacje?...


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 13 kwie 2018, 11:43

Sanjuanito pisze:]

Jest Biblia, jest jej polskie tłumaczenie, a dalej jest jeszcze Twoje i moje zrozumienie tego polskiego tłumaczenia. To nie jest tak, że to co masz w głowie jest Pismem Świętym, tylko tym co odbierasz, kiedy je czytasz.

To co mówisz o Nefilim nie jest w Piśmie, tylko jest Twoją interpretacją tego co jest w Piśmie zapisane. Ja mam inną, uważam, że dokładniejszą.

Jak ty chcesz Poznac Prawde skoro wierzgasz przeciw Prawdzie?
Biblia ST to opis OBCYCH ISTOT zbuntowanych przeciw YHVH i człowiekowi którego chca ZNISZCZYC .

az tak ciemno u zielonych :mrgreen:


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 13 kwie 2018, 11:47

Jeremiasz zrozumiał pewne rzeczy i nie oskarzac YHVH jak kontousunięte1 i miliony innych .
Kiedy teraz przyjdzie YHVH to ludzie beda umierac ze strachu.
Pora na TWARDY POKARM a nie ciagłe picie mleczka.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 13 kwie 2018, 11:48

Oliwka pisze:Jeremiasz zrozumiał pewne rzeczy i nie oskarza YHVH jak kontousunięte1 i miliony innych
wypisujacych okropne paszkwile bluznierstwa oskarzenia itp .
Kiedy teraz przyjdzie YHVH to ludzie beda umierac ze strachu.
Pora na TWARDY POKARM a nie ciagłe picie mleczka.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 13 kwie 2018, 11:52

Oliwka
Skąd wzięły się OBCE ISTOTY? Bóg nie jest stwórcą? YHWH nie wiedział, że kosmici przybędą i zwiążą się z kobietami?
Już cię prosiłam, abyś nie pisała o mnie, a znowu to robisz. Nie wiesz "jak kontousunięte1" myśli, a to że pytam jeszcze nie świadczy o niczym złym.


Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Sanjuanito » 13 kwie 2018, 11:59

Droga Oliwko, to co piszesz to są argumenty odnoszące się nie do tego co napisałem, tylko do tego kim według Ciebie jestem. Zbaczasz z dyskusji, ponieważ nie chcesz przemyśleć tego co napisałem.

Masz jakiś kompleks związany z tym, że jestem zielonoświątkowy? Ciągle do tego wracasz, zupełnie bez potrzeby.

Bóg jeden wie, że czasami wierzgam, ale jest to sprawa między mną, a Nim, z którą On na pewno sobie poradzi. Teraz podczas tej dyskusji jest jednak inaczej.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości