Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 15:49

Z Oliwką o tyle ciężko się rozmawia, że nie chce podać swojej metody, co to prawdziwości. Nie wiadomo co jest Słowem w rozumieniu Oliwki, a co jest zafałszowane. Żadnej metody przy tym.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 12 kwie 2018, 16:11

Sanjuanito pisze:Z Oliwką o tyle ciężko się rozmawia, że nie chce podać swojej metody, co to prawdziwości. Nie wiadomo co jest Słowem w rozumieniu Oliwki, a co jest zafałszowane. Żadnej metody przy tym.

Ja akurat wiem w co Oliwka wierzy. Oliwka uważa że na Golgocie Pan Jezus gdy wypowiadał te słowa: ew.Mat.27,47: " Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił? " przestał być Bogiem, a gdy zmartwychwstał, znowu nim został. I co Oliwko, mylę się? Czy to jest twoja wiara?

Czyli wiekuisty Bóg, Jezus Chrystus, według takiej wiary, nie jest wiekuisty. Raz jest Bogiem, potem nim przestaje być.
Oliwko! Można to rozważać.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 12 kwie 2018, 16:24

Sanjuanito pisze:Ja osobiście, niezależnie od tego czy ktoś słusznie zostaje zasądzony i stracony lituję się nad nim. Sam byłbym byłem zaplanowany do stracenia, ale ktoś mnie uratował.

Ty Oliwka naprawdę ich nie żałujesz?

Oczywiscie ,ze żałowałam dlatego wykłócałam sie z YHVH
Co ci były winne te male dzieci co winni starzy chorzy .
Miałam swoją sprawiedliwosc jak i wy macie jak kontousunięte1 co to uwaza ze YHVH
NAKAZAŁ mordowac :eek:
Do takich wniosków nie doszłam ale i tak osadzałam ze nie musiał spalic Sodomy Amory i okolicznych miast
A ten co to w szabat nazbierał patyków bo biedak chciał sobie placki upiec w szabat ?
Mówiłam- nie mogłes sie odwrocic i udac ,ze nie widzisz co on robi ?
kilka patyków uzbierał i kazałes go ukamieniowac ?!

jaka to ja byłam dobra i wspułczujaca no jak kontousunięte1
I tak przez ST gdzie krew sie lała napletki fruwały siostry gwałcono
głowy scinano
a jaki byl Goliat dobry przeciez uragał Bogu Israela -YHVH no Goliat widział niesprawiedliwosc YHVH podobnie jak kontousunięte1
i wielu wielu innych łACZNIE ze mna z przed lat.
No i jak YHVH mógł zakazywac łaczenia sie z kobietami babilonu jak mógł nie pozwalac na mieszanki DNA .
Niestety YHVH nie jest tak wspanialy jak np papiez franciszek co to nogi całuje i ręce i geyów pedofilów muslimów i nogłe jest Kul
Nie.
YHVH mówi ZABIJ ! kto sie łaczy wbrew nature chłop z chłopem baba z baba
zabij kto sie łaczy ze zwierzeciem
oni wszyscy NISZCZA CZYSTOSC LUDZKIEGO DNA tylko Noe zachował godnosc .
wszyscy sie splugawili łacznie ze zwierztami i to jest Obrzydliwe w oczach YHVH .
No ale lepiej powiedziec ze kazał mordowac ludzi .
NIE.
to nie sa ludzie .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 12 kwie 2018, 16:29

kontousunięte1 pisze:Oliwka
Jesli tak to jest, to nic innego tylko Jezus miał "odloty". Bo kazał się modlić, np. do Ojca, czyli do siebie. Albo po prostu jest personifikacją. Podczas wcielenia w niebie Boga nie było? Nic tu mi się nie zgadza. Im dalej drążę tym więcej błędów i sprzeczności dostrzegam.


Ja uważam, że gdy Pan Jezus modlił się do Ojca w Niebie, to Ojciec Niebieski tam był. Mogę jednak powiedzieć, że taka nauka modlitwy do samego siebie, gdyby nie było Ojca Niebieskiego w Niebie na tronie, jest dopuszczalna i mieści się w granicach zrozumiałych normalnych zachowań ludzkich.

Np. być może "wuko", uczyłaś swoją córkę gdy była mała, prosić o różne rzeczy i robiłaś to w taki sposób: Córeczko, tak mnie proś o to, co chcesz otrzymać: Mamusiu proszę.... :) To jest tak samo jak Pan Jezus uczył swoich uczni modlitwy. Jest to normalne w przypadku gdy Ojciec Niebieski jest w Niebie, i jest też normalne i prawidłowe gdy go tam nie ma, a stoi obok nas i uczy tak jak być może Ty uczyłaś swoją córeczkę zwracania się do Ciebie.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 12 kwie 2018, 16:35

Jeremiasz pisze:
Sanjuanito pisze:Z Oliwką o tyle ciężko się rozmawia, że nie chce podać swojej metody, co to prawdziwości. Nie wiadomo co jest Słowem w rozumieniu Oliwki, a co jest zafałszowane. Żadnej metody przy tym.

Ja akurat wiem w co Oliwka wierzy. Oliwka uważa że na Golgocie Pan Jezus gdy wypowiadał te słowa: ew.Mat.27,47: " Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił? " przestał być Bogiem, a gdy zmartwychwstał, znowu nim został. I co Oliwko, mylę się? Czy to jest twoja wiara?

Czyli wiekuisty Bóg, Jezus Chrystus, według takiej wiary, nie jest wiekuisty. Raz jest Bogiem, potem nim przestaje być.
Oliwko! Można to rozważać.

Mylisz sie po całosci i wcale nie wiesz w co wierze skoro masz takie pomysły .
Ale juz sie spotkałam z takimi co tak wierza ze z chwila urodzenia przestał byc Bogiem a potem znowu nim został
Czy ja mam brac odpowiedzialnosc za takie poganskie niewiadomo co.

Nie mam metody bo Boga nie interesuja ludzkie metody które wprowadzaja zamieszanie .
Zadaje pytanie i czekam na odpowiedz która ma potwierdzenie w biblii .
Przed laty był najbardziej owocny Czas Objawien pytan odpowiedzi smutne ze wierzacy wersetuja wersetuja i nic z tego nie
wynika utkneli w swoich denominacynych kokonach.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 12 kwie 2018, 16:39

Czyli do ew.Mat.27,47 nie masz zamiaru się ustosunkować?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 12 kwie 2018, 16:44

Miałam swoją sprawiedliwosc jak i wy macie jak kontousunięte1 co to uwaza ze YHVH
NAKAZAŁ mordowac

aka to ja byłam dobra i wspułczujaca no jak kontousunięte1

Goliat widział niesprawiedliwosc YHVH podobnie jak kontousunięte1

:eek: Cóż, może załóż temat co to ta głupia kontousunięte1 ma na myśli, kiedy NIE PISZE według twoich wyobrażeń. Nie wiedziałam, że temat jest o mnie, aż taka ważna nie jestem. Natomiast wiem, że są tacy, którzy chętnie swoje głazy do tego ogródka dorzucą. :puppyeyes:


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 12 kwie 2018, 16:56

Oliwka pisze:NIE.
to nie sa ludzie .

To byli ludzie.Ludziami też były narody które kazał wybić Bóg.Ludźmi też będą bezbożnicy którzy zostaną zabici jak wróci Pan Jezus.Bóg nie morduje,Bóg zabiera,to co sam dał i zawsze jest to słuszne,sprawiedliwe...Ukamienowany facet zapewne za świadome nieposłuszeństwo."Wszyscy" splugawili się grzechami,a nie hybraidazacją czy czymś,takie rzeczy to raczej w apokryfach bądź w życzeniowych interpretacjach.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2018, 17:12 przez dziunio, łącznie zmieniany 1 raz.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 12 kwie 2018, 17:07

Tym który wyprowadził Izraela z niewoli był Jezus i tym który nas zbawił jest Jezus. Znamy dobrego Pana Jezusa, jeżeli w Starym Przymierzu się gniewał, to jego gniew był słuszny i sprawiedliwy. Możemy być zdruzgotani tym, że złoczyńcy ginęli wtedy z woli Bożej i nie było dla nich litości.


Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 17:10

Wypraszam sobie, nie pisałem, że ktoś nie jest człowiekiem, @dziunio, popraw swój post.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 12 kwie 2018, 17:14

Przepraszam,już poprawiłem.Jeremiaszu,Łaska zawsze była dostępna dla tych którzy jej szukali,chcieli,a Bóg dalej na niektórych się gniewa i ich w wyznaczonym czasie,gdy miarka się dopełni zabije,osądzi...


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 12 kwie 2018, 17:41

dziunio pisze:Przepraszam,już poprawiłem.Jeremiaszu,Łaska zawsze była dostępna dla tych którzy jej szukali,chcieli,a Bóg dalej na niektórych się gniewa i ich w wyznaczonym czasie,gdy miarka się dopełni zabije,osądzi...


Gniew ciąży nad tym którzy nie wierzą ewangelii: Ew.Jana 3,36: " Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim."

W czasie ST ważną rzeczą było zaszczepienie nauki Bożej w ludziach których potomkowie mieli przyjąć zbawiciela. Z tego powodu gdy poczynania grzeszników koligowały z planami Pana Boga, Pan ich usuwał z drogi Izraela. Jest o Amorytach powiedziane, że Pan czekał aż miara ich grzechów się dopełni: 1 Moj. 15,15-16: " A ty (Abraham) odejdziesz do ojców swoich w pokoju i będziesz pogrzebany w późnej starości. Lecz dopiero czwarte pokolenie wróci tutaj, gdyż przed tym czasem nie dopełni się wina Amorytów."

Pan 'lnu tlejącego' i wtedy nie dogasił. Ew.Mat.12,20: "Trzciny nadłamanej nie dołamie, a lnu tlejącego nie zagasi, dopóki nie doprowadzi do zwycięstwa sprawiedliwości."


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Kitka » 12 kwie 2018, 18:39

Oliwka pisze:
Jeremiasz pisze:
Sanjuanito pisze:Z Oliwką o tyle ciężko się rozmawia, że nie chce podać swojej metody, co to prawdziwości. Nie wiadomo co jest Słowem w rozumieniu Oliwki, a co jest zafałszowane. Żadnej metody przy tym.

Ja akurat wiem w co Oliwka wierzy. Oliwka uważa że na Golgocie Pan Jezus gdy wypowiadał te słowa: ew.Mat.27,47: " Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił? " przestał być Bogiem, a gdy zmartwychwstał, znowu nim został. I co Oliwko, mylę się? Czy to jest twoja wiara?

Czyli wiekuisty Bóg, Jezus Chrystus, według takiej wiary, nie jest wiekuisty. Raz jest Bogiem, potem nim przestaje być.
Oliwko! Można to rozważać.

Mylisz sie po całosci i wcale nie wiesz w co wierze skoro masz takie pomysły ....
Oliwko, zwyczajnie napisz, w co wierzysz.
A nie - stwarzasz wokół siebie aurę tej, która dostąpiła objawienia z niebios.
Podziel się tą dobrą nowiną, którą wyznajesz, zamiast pisać byśmy szukali.
Zatem - Co się wydarzyło na krzyżu, Oliwko?
Dlaczego Jezus mówi - Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 12 kwie 2018, 18:53

Jeremiasz pisze:
dziunio pisze:Przepraszam,już poprawiłem.Jeremiaszu,Łaska zawsze była dostępna dla tych którzy jej szukali,chcieli,a Bóg dalej na niektórych się gniewa i ich w wyznaczonym czasie,gdy miarka się dopełni zabije,osądzi...


Gniew ciąży nad tym którzy nie wierzą ewangelii: Ew.Jana 3,36: " Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim."

Tak,a dodatkowo ściągają na siebie ostry obłęd(2Tes.2:11).Bóg chce dobrze,ale szanuje wybór człowieka dlatego jak chce obrzydlistwa,śmierci to...


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 12 kwie 2018, 20:02

kontousunięte1 pisze:
Sanjuanito pisze:A jak Ty to rozumiesz?

Jeszcze jestem na etapie odkrywania i poszerzania wiedzy w tym temacie.
Jeszcze do końca nie podjęłam decyzji.
Jednak, jeśli pominięto, że YHWH ukazuje się w "czarnym obłoku" i dalej takie negatywne i złowrogie, wręcz groźnie brzmiące atrybuty, to staje się jasne, że ... to nie jest jednak Bóg. Bóg NT ukazuje nam się jako miłość, współczucie (sama Ofiara Pana Jezusa na to wskazuje), samo dobro (oczywiście pamiętam o bożej sprawiedliwości), to sam pomyśl... :-(


Jeżeli Pan nie chciał kogoś zaprosić do siebie, to był dla niego obłokiem ciemności, dla tych których zapraszał, był światłością. I był to Bóg Izraela JHWH.
1 Moj.14,19-20: "A anioł Boży, który kroczył przed obozem Izraela, przesunął się i szedł za nimi. I ruszył słup obłoku sprzed oblicza ich i stanął za nimi, tak iż wsunął się między obóz Egipcjan i obóz Izraela. Z jednej strony obłok był ciemnością, z drugiej zaś strony rozświetlał noc. I nie zbliżyli się przez całą noc jedni do drugich. "

Dla Egipcjan Pan był w groźnej obłoku ciemności, dla Izraela z drugiej strony rozświetlał noc.

Gdy Pan nie chciał, by na spotkanie z Nim nikt nie wszedł na górę Synaj oprócz Mojżesza, cała góra trzęsła się i płonęła ogniem (chociaż nie jest to góra wulkaniczna) 2 Moj.19,18-21 ; 2 Moj. 20,18-21
I dlaczego tak było? Mojżesz to wyjaśnił: 2Moj.20,20: "Wtedy rzekł Mojżesz do ludu: Nie bójcie się, bo Bóg przyszedł, aby was doświadczyć i aby bojaźń przed nim była w was, byście nie grzeszyli. " byście nie grzeszyli.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości