Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Gingers » 05 kwie 2018, 09:03

Oliwka pisze:Jesli kazda z osób jest Bogiem tonie jest to Jeden Bóg a trzech BOGÓW czyli wielobóstwo poganskie.

Jeśli w naczyniu mam wodę (klasyczne H2O w stanie ciekłym) i po jej powierzchni pływa lód (klasyczne H2O w stanie stałym) a ponad lodem unosi się para (klasyczne H2O w stanie gazowym), bo jest ciepło i lód sie topi, to według ciebie ja mam trzy różne wody? Tym bardziej, że z racji zmian temperatur owe stany skupienia mogą się dynamicznie zmieniać? Mogę mieć w jednej chwili więcej płynu a w innej więcej pary czy lodu. Czy cząsteczki H2O przestają być H2O po zmianie stanu skupienia? Bo co? Bo jakiś człowiek nie jest w stanie sobie tego "wyobrazić"? No i co? I dlatego Trójca nie może być Trójcą, bo ty Tego nie ogarniasz? Czy może masz na to jakiś rzeczowy dowód oprócz ograniczanej wyobraźni?


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 05 kwie 2018, 09:58

Gingers pisze:
Oliwka pisze:Jesli kazda z osób jest Bogiem tonie jest to Jeden Bóg a trzech BOGÓW czyli wielobóstwo poganskie.

Jeśli w naczyniu mam wodę (klasyczne H2O w stanie ciekłym) i po jej powierzchni pływa lód (klasyczne H2O w stanie stałym) a ponad lodem unosi się para (klasyczne H2O w stanie gazowym), bo jest ciepło i lód sie topi, to według ciebie ja mam trzy różne wody? Tym bardziej, że z racji zmian temperatur owe stany skupienia mogą się dynamicznie zmieniać? Mogę mieć w jednej chwili więcej płynu a w innej więcej pary czy lodu. Czy cząsteczki H2O przestają być H2O po zmianie stanu skupienia? Bo co? Bo jakiś człowiek nie jest w stanie sobie tego "wyobrazić"? No i co? I dlatego Trójca nie może być Trójcą, bo ty Tego nie ogarniasz? Czy może masz na to jakiś rzeczowy dowód oprócz ograniczanej wyobraźni?

To jest prawda.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 08 kwie 2018, 17:07

Noto jak według ta trojca wody wyglada skoro H20 sie nie zmienia czyli panowie co sie zmienia ?
no ruszcie głowa .

WYZNAWCY trójcy trójedynego cowy nato Jesli woda H2o JEST STAŁE to co sie zmienia ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 09 kwie 2018, 09:13

Oliwka pisze:Noto jak według ta trojca wody wyglada skoro H20 sie nie zmienia czyli panowie co sie zmienia ?
no ruszcie głowa .

WYZNAWCY trójcy trójedynego cowy nato Jesli woda H2o JEST STAŁE to co sie zmienia ?


Zacznij Oliwko rozmyślać coś o Stwórcy. Np rozważ śmierć Pana Jezusa. Dlaczego On mówi: Ew.Mat.27,46: "Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?"


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: diedmaroz » 09 kwie 2018, 21:07

Jeremiasz pisze:Np rozważ śmierć Pana Jezusa. Dlaczego On mówi: Ew.Mat.27,46: "Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?"



Znalazłeś już odpowiedź czemu tak Pan Jezus mówił?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 10 kwie 2018, 07:01

diedmaroz pisze:
Jeremiasz pisze:Np rozważ śmierć Pana Jezusa. Dlaczego On mówi: Ew.Mat.27,46: "Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?"



Znalazłeś już odpowiedź czemu tak Pan Jezus mówił?

Ja tak, wiem dlaczego Pan tak mówi. Nie wiem tylko czy Oliwka wie?

Rozchodzi się o to, że Pan Jezus jest odrębną osobą od Boga Ojca, chociaż tak jak On, ma niekończący się żywot wieczny, bez początku i końca istnienia.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 10 kwie 2018, 18:18

Jeremiasz zapewniam cie ze nie wiesz skoro masz 3 odrebne osoby Skoro Ojciec jest Duchem czyli mamy Jeden i ten sam to kim jest drugi Duch ? tez Ojcem ? który jest Ojcem Jezusa ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 10 kwie 2018, 18:47

Oliwka pisze:Jeremiasz zapewniam cie ze nie wiesz skoro masz 3 odrebne osoby Skoro Ojciec jest Duchem czyli mamy Jeden i ten sam to kim jest drugi Duch ? tez Ojcem ? który jest Ojcem Jezusa ?

Gdy Jezus umierał na Golgocie, to kto go opuścił?


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 11 kwie 2018, 11:19

Kim jest Jezus ?
Kto kogo opuścił ?
wasz tok myslenia ciagle podaza watykanskimi sciezkami a nie biblijnymi


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: nan » 11 kwie 2018, 13:35

Oliwka pisze:Jesli woda H2o JEST STAŁE to co sie zmienia ?

Zmienia się postać wody

Woda(ciecz)=h2o
Lód=h2o
Para=h2o

Woda(ciecz)=/=Lód
Woda(ciecz)=/=Para

Lód=/=Woda(ciecz)
Lód=/=Para

Para=/=Woda(ciecz)
Para=/=Lód


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 11 kwie 2018, 13:41

Oliwka pisze:Kim jest Jezus ?
Kto kogo opuścił ?
wasz tok myslenia ciagle podaza watykanskimi sciezkami a nie biblijnymi


Czytam dobrą nowinę o Panu Jezusie i rozumiem, że Ojciec Pana Jezusa, który jest Bogiem, opuścił go tuż przed śmiercią. Ew.Mat.27,46: "Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?"
Ty Oliwko, inaczej odczytujesz ew.Mat.27,46?


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Gingers » 11 kwie 2018, 14:40

Oliwka pisze:Noto jak według ta trojca wody wyglada skoro H20 sie nie zmienia czyli panowie co sie zmienia ?
no ruszcie głowa .

WYZNAWCY trójcy trójedynego cowy nato Jesli woda H2o JEST STAŁE to co sie zmienia ?

Stały jest wzór chemiczny substancji, która (niefortunnie dla twojej teorii) może być obecna w trzech różnych stanach skupienia jednocześnie.
Analogicznie: stały i jedyny jest Bóg, obecny w trzech rożnych postaciach Trójcy. Z czym zatem masz problem?


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Kitka » 11 kwie 2018, 19:18

Gingers pisze:Stały jest wzór chemiczny substancji, która (niefortunnie dla twojej teorii) może być obecna w trzech różnych stanach skupienia jednocześnie.
Analogicznie: stały i jedyny jest Bóg, obecny w trzech rożnych postaciach Trójcy. Z czym zatem masz problem?
Pytanie:
Czy Bóg jest jeden i przyjmuje tylko różne postacie (jak woda)?
Czy Bóg jest jednocześnie, niezmiennie w trzech osobach?


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Gingers » 11 kwie 2018, 19:46

Zapytaj Boga ;)

A na poważnie, to mi wystarcza prawda wiary, że jest jeden Bóg i że są trzy osoby Boskie. Nie zamierzam rozwalać niczego na atomy, tym bardziej nie zamierzam tłumaczyć Kim jest Trójca Święta. Jeden Bóg, trzy osoby. I tyle... Jak również nie muszę trzymać głowy między dwiema okładkami tej samej książki, żeby cokolwiek wykazać, bo mnie ta zasada nie tyczy. Więc.... :hideface:

A na marginesie, to jak znajdziesz lepszy przykład jak pokazać, że ten sam "podmiot" może mieć jednocześnie trzy rożne "postaci" to zachęcam do podzielenia się ;) Ja mam tez inny przykład, ale się wstrzymam :P


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Kitka » 11 kwie 2018, 20:15

Oczywiście, że są inne przykłady.
Ogień, mnożenie, człowiek troiście stworzony na obraz i podobieństwo Stwórcy...
pomyślę...



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości