Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 11 lis 2017, 17:25

Oliwka pisze:
A gdzie Ojciec i Duch Święty? Piszesz część prawdy, półprawda a właściwie 1/3 prawdy to nie jest pełna prawda.
Potykasz sie o KAMIEN OBRAZY az nie moge pojac ze ty utknałes w vatykanie.
Nie pisz bzdur tylko odpowiedz na prostą kwestię, bo nie znasz anie Syna, ani Ojca, ani Ducha Świętego, dla ciebie wszystko jedno.
nie ma innej Osoby jest Jedna zawsze JEDNA W JESZUA MESJASZU .
Nieprawda, Pan Jezus modlił się do innej osoby tj. do Ojca:

Ewangelia św. Jana 12:28 Ojcze, uwielbij imię swoje! Odezwał się więc głos z nieba: I uwielbiłem, i jeszcze uwielbię.

Duch Swiety to On Sam Jedyny Najwyzszy który Objawil siebie w Jeszua Mesjaszu
Piszesz głupstwa, Pan jezus mówi o kimś innym:

Ewangelia św. Jana 14:26 Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
W Jeszua Mesjasza masz Ojca
Tylko w Jeszua Mesjasza masz Ducha Świetego
To nie jest prawda, Ojciec, Syn i Duch Święty są odróżnione od siebie:

Ewangelia św. Mateusza 28:19 Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,

Masz fałszywy obraz Boga Wszechmogącego, nie znasz Zbawiciela.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 11 lis 2017, 18:51

fałszywy dla tych co czerpia z vatykanu
dla ciebie i tobie podobnych sa odróznieni nawet fabian pozostał wierny jezuickiej nauce trójcy .
nie mam ochoty wchodzic w sprzeczki z młokosem

Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 lis 2017, 10:04

Oliwka pisze:fałszywy dla tych co czerpia z vatykanu
Fałszywy dla tych co czerpią ze Słowa Bożego.
Oliwka pisze:nie mam ochoty wchodzic w sprzeczki z młokosem
Nie spoufalaj się zbytnio, bo zaczynasz krążyć wokół punktów karnych za obrażanie i trolowanie. Napisz odpowiedź merytoryczną opartą o Słowo Boże.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Ostrzeżenia: 5
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: Ix12 » 18 sty 2018, 12:40

KAAN pisze:
Oliwka pisze:
A gdzie Ojciec i Duch Święty? Piszesz część prawdy, półprawda a właściwie 1/3 prawdy to nie jest pełna prawda.
Potykasz sie o KAMIEN OBRAZY az nie moge pojac ze ty utknałes w vatykanie.
Nie pisz bzdur tylko odpowiedz na prostą kwestię, bo nie znasz anie Syna, ani Ojca, ani Ducha Świętego, dla ciebie wszystko jedno.
nie ma innej Osoby jest Jedna zawsze JEDNA W JESZUA MESJASZU .
Nieprawda, Pan Jezus modlił się do innej osoby tj. do Ojca:

Ewangelia św. Jana 12:28 Ojcze, uwielbij imię swoje! Odezwał się więc głos z nieba: I uwielbiłem, i jeszcze uwielbię.

Duch Swiety to On Sam Jedyny Najwyzszy który Objawil siebie w Jeszua Mesjaszu
Piszesz głupstwa, Pan jezus mówi o kimś innym:

Ewangelia św. Jana 14:26 Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
W Jeszua Mesjasza masz Ojca
Tylko w Jeszua Mesjasza masz Ducha Świetego
To nie jest prawda, Ojciec, Syn i Duch Święty są odróżnione od siebie:

Ewangelia św. Mateusza 28:19 Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,

Masz fałszywy obraz Boga Wszechmogącego, nie znasz Zbawiciela.

W kilku innych miejscach pisze o chrzcie w imieniu Jezusa..

Wtedy Piotr powiedział do nich: Pokutujcie i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na przebaczenie grzechów, a otrzymacie dar Ducha Świętego. Dz 2:38

Którzy przyszli tam i modlili się za nich, aby otrzymali Ducha Świętego. Na żadnego z nich bowiem jeszcze nie zstąpił. Byli tylko ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Wtedy kładli na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego. Dz 8:15-17

Gdy [to] usłyszeli, zostali ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Dz 19:5

I nakazał ochrzcić ich w imię Pana. I prosili go, aby [u nich] został kilka dni. Dz 10:48

Bo wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyodzialiście się w Chrystusa. Gal 3:27

Czyż nie wiecie, że my wszyscy, którzy zostaliśmy ochrzczeni w Jezusie Chrystusie, w jego śmierci zostaliśmy ochrzczeni? Rz 6:3

Od kiedy to -ojciec, syn, duch to czyjeś imiona? Odrzucasz kilka wersetów by polegać na jednym, przerobionym.. :mrgreen:

http://blog.antytrynitarianie.pl/

Mod KAAN zamiast udowodnić racje za pomocą biblii, każdorazowo udziela ostrzeżenia. Tym samym drastycznie obniża poziom tego forum. Pisanie z nim to farsa..

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”