Co to jest "Słowo Boże"

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 11 wrz 2008, 08:25

oko pisze:Oto co wydarzy się w czasie wielkiego ucisku:...
Wydarzenia wielkiego ucisku znam, ale problem jest taki że wielkiego ucisku jeszcze nie było, a ty piszesz o Nowym Jeruzalem, coś ci się pokręciło.
Jak widzisz jest wyraźnie napisane że w czasie wielkiego ucisku wielu zmartwychwstanie,
A już zmartwychwstało wielu?
Apostołowie nie byli w niebie bo dopiero w wielkim ucisku zmartwychwstaną by po tym uciski wraz z Chrystusem rządzić tysiąc lat na ziemi.
No a co to ma wpołnego z dzisiajszym niby Nowym Jeruzalemem.
Co to za religia do której należysz?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
oko
Posty: 52
Rejestracja: 09 wrz 2008, 16:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Nowe Jeruzalem
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: oko » 11 wrz 2008, 15:12

KAAN pisze:
oko pisze:Oto co wydarzy się w czasie wielkiego ucisku:...
Wydarzenia wielkiego ucisku znam, ale problem jest taki że wielkiego ucisku jeszcze nie było, a ty piszesz o Nowym Jeruzalem, coś ci się pokręciło.
Jak widzisz jest wyraźnie napisane że w czasie wielkiego ucisku wielu zmartwychwstanie,
Nic mi się nie pokręciło bo wielu z tych którzy należą do nowego Jeruzalem wciąż żyją, więc część tego Jeruzalem jest obecna na ziemi.
Rzym. 11:4-5
4. Ale co mu mówi wyrocznia Boża? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem.
5. Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski.
(BW)
A już zmartwychwstało wielu?
Nikt z ludzi oprócz Jezusa jeszcze nie zmartwychwstał do żywota wiecznego. Kto naucza że zmartwychwstanie już było ten wywraca wiarę w Słowo Boże.2 Tym. 2:18
18. Którzy z drogi prawdy zboczyli, powiadając, że zmartwychwstanie już się dokonało, przez co podważają wiarę niektórych.
(BW)
Apostołowie nie byli w niebie bo dopiero w wielkim ucisku zmartwychwstaną by po tym ucisku wraz z Chrystusem rządzić tysiąc lat na ziemi.
No a co to ma wpołnego z dzisiajszym niby Nowym Jeruzalemem.
Co to za religia do której należysz?
Dzisiejsze nowe Jeruzalem to resztka 7 tysięcy którzy nie zginają kolan przed religią, przed Wielkim Babilonem, przed Baalem. Ja nie należę do żadnej religii tego świata, należę do nowego Jeruzalem które podlega bezpośrednio Jezusowi a nie żadnemu człowiekowi na ziemi.
Apokalipsa wyjaśnia że ci z nowego Jeruzalem nie mogą kalać się religiami, kobietami, wszetecznicami, bo tak Bóg określa wszystkie religie. Jest niemożliwe by choć jeden uczeń Jezusa mógł należeć do jakiejkolwiek religii, to by go dyskwalifikowało i by był odrzucony z nowego Jeruzalem a jego miejsce by zajął ktoś inny, tak jak z Judaszem się stało.
Obj. 14:4
4. Są to ci, którzy się nie skalali z kobietami; są bowiem czyści. Podążają oni za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Zostali oni wykupieni spomiędzy ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka.
(BW)


Poznacie prawdę a prawda wyzwoli was z każdej religii.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 11 wrz 2008, 22:59

hm. mógłbyś powiedzieć, jaka jest twoja definicja religii?


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
oko
Posty: 52
Rejestracja: 09 wrz 2008, 16:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Nowe Jeruzalem
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: oko » 11 wrz 2008, 23:34

julaine pisze:hm. mógłbyś powiedzieć, jaka jest twoja definicja religii?
Religia to system wierzeń i praktyk przyjętych w danej społeczności gdzie człowiek decyduje w co mają wierzyć jej członkowie.
Noe i Abraham nie mieli religii, mieli wiarę w Boga Prawdziwego. Obecnie religie chcą by wierzyć im, a Bóg to tylko taki dodatek.
Apokalipsa zapowiada koniec wszystkich religii bo one zwiodły narody.
Obj. 18:20-24
20. Rozraduj się nad nim, niebo i święci, i apostołowie, i prorocy, gdyż Bóg dokonał dla was sądu nad nim.
21. I podniósł jeden potężny anioł kamień, duży jak kamień młyński, i wrzucił go do morza, mówiąc: Tak jednym rzutem zostanie strącone wielkie miasto Babilon, i już go nie będzie.
22. I już nie rozbrzmi w tobie gra harfiarzy ani muzyków, ani flecistów, ani trębaczy, już też nie będzie u ciebie mistrza jakiegokolwiek rzemiosła, ani już nie usłyszy się u ciebie huku młyna:
23. I nie zabłyśnie już w tobie blask świecy, i nie usłyszy się w tobie głosu oblubieńca ani oblubienicy; gdyż kupcy twoi byli wielmożami ziemi, gdyż czarami twymi dały się zwieść wszystkie narody.
24. W nim też znaleziono krew proroków i świętych, i wszystkich, którzy zostali pomordowani na ziemi.
(BW)

Czy nie pamiętasz że to religia Rzymska i Żydowska prześladowała Apostołów i uczniów Jezusa? Teraz jest tak samo, wszystkie religie prześladują braci Chrystusa i tylko jednostki to dostrzegają a ci którzy ich prześladują są ślepi że tego nie widzą.
Mat. 25:40
Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście.
(BW)

A więc Chrystus jest przez religie prześladowany


Poznacie prawdę a prawda wyzwoli was z każdej religii.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 wrz 2008, 20:31

oko pisze:
julaine pisze:hm. mógłbyś powiedzieć, jaka jest twoja definicja religii?
Religia to system wierzeń i praktyk przyjętych w danej społeczności gdzie człowiek decyduje w co mają wierzyć jej członkowie.

Czyli nie u protestantow


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
smokeustachy
Posty: 428
Rejestracja: 11 sty 2008, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Skądinąd nie bądz taki ciekawy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: smokeustachy » 12 wrz 2008, 20:38

Machu Picchu pisze:Tak - wiem. Organizacja, która będąc organizacją przeczy, iż nią jest :)

Ja się nie dziwie szybkiemu zjazdowi dyskusji z tematu, który to zjazd tutejszy kolektyw przyjął z ulgą.
Tyum bardziej że Fippiarz ma gdzieś wszelakie filipiki przeciw KK i nie wiecie co mu powiedzieć. Co nie Lash?


"...papiestwo tkwi w każdym z nas...." (c) Turretin :-)

SEKS_Slax: http://chomikuj.pl/soplandia/Slax
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 wrz 2008, 20:42

smokeustachy pisze:
Machu Picchu pisze:Tak - wiem. Organizacja, która będąc organizacją przeczy, iż nią jest :)

Ja się nie dziwie szybkiemu zjazdowi dyskusji z tematu, który to zjazd tutejszy kolektyw przyjął z ulgą
E tam a co to za temat szczegolny?. NIe
Normalny poprtostu temat


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
smokeustachy
Posty: 428
Rejestracja: 11 sty 2008, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Skądinąd nie bądz taki ciekawy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: smokeustachy » 12 wrz 2008, 20:43

julaine pisze:hm. mógłbyś powiedzieć, jaka jest twoja definicja religii?


Klasycznie neoprotestancko-pejoratywna.


"...papiestwo tkwi w każdym z nas...." (c) Turretin :-)



SEKS_Slax: http://chomikuj.pl/soplandia/Slax
Awatar użytkownika
Filippiarz
Posty: 256
Rejestracja: 18 maja 2008, 01:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Filippiarz » 13 wrz 2008, 10:47

A jak Słowo Boże stwierdza: "Pozostałym zaś mówię ja, nie Pan: Jeśli któryś z braci ma żonę niewierzącą i ta chce razem z nim mieszkać, niech jej nie oddala!" (1 Kor 7;12),
to jest to Słowo Boże czy nie?


"Wnioski wyciągane przez umysł są ograniczone do samego umysłu.
Pokazują jak działa umysł, nie mówiąc nic o rzeczywistości."
-----------
"Duch Pana był nad Jeftem"
oko
Posty: 52
Rejestracja: 09 wrz 2008, 16:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Nowe Jeruzalem
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: oko » 13 wrz 2008, 13:37

Filippiarz pisze:A jak Słowo Boże stwierdza: "Pozostałym zaś mówię ja, nie Pan: Jeśli któryś z braci ma żonę niewierzącą i ta chce razem z nim mieszkać, niech jej nie oddala!" (1 Kor 7;12),
to jest to Słowo Boże czy nie?
To nie jest słowo Boże tylko słowo Pawła, sam Paweł tak zapewnił. Już pisałem że słowo Boże jest tam gdzie mówi Bóg lub prorok w Jego imieniu. Gdzie mówi diabeł to nie jest to słowo Boże, podobnie człowiek gdy mówi to nie jest to słowo Boże tylko słowo ludzkie. Ludzie też czasem dobrze radzą, tak jak Paweł.


Poznacie prawdę a prawda wyzwoli was z każdej religii.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 13 wrz 2008, 14:54

Filippiarz pisze:A jak Słowo Boże stwierdza: "Pozostałym zaś mówię ja, nie Pan: Jeśli któryś z braci ma żonę niewierzącą i ta chce razem z nim mieszkać, niech jej nie oddala!" (1 Kor 7;12), to jest to Słowo Boże czy nie?
To jest Słowo Boże, Pewne sprawy były przekazywane bezpośrednio przez Pana tzn w bezpośrednim objawieniu, a inne byly przekazywane przez sumienie apostoła, dlatego w listach apostolskich są przedstawiane niektóre sprawy jako zalecenia apostolskie, jednak natchnienie jest przez Ducha Świętego. Czyli mówił Paweł, ale pouczał Bóg.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
oko
Posty: 52
Rejestracja: 09 wrz 2008, 16:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Nowe Jeruzalem
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: oko » 13 wrz 2008, 16:12

KAAN pisze:
Filippiarz pisze:A jak Słowo Boże stwierdza: "Pozostałym zaś mówię ja, nie Pan: Jeśli któryś z braci ma żonę niewierzącą i ta chce razem z nim mieszkać, niech jej nie oddala!" (1 Kor 7;12), to jest to Słowo Boże czy nie?
To jest Słowo Boże, Pewne sprawy były przekazywane bezpośrednio przez Pana tzn w bezpośrednim objawieniu, a inne byly przekazywane przez sumienie apostoła, dlatego w listach apostolskich są przedstawiane niektóre sprawy jako zalecenia apostolskie, jednak natchnienie jest przez Ducha Świętego. Czyli mówił Paweł, ale pouczał Bóg.
Człowiek natchniony przez Ducha Świętego też ma swoje zdanie. Nawet Jezus natchniony przez Ducha Świętego miał swoje zdanie bo wystarczy zapytać czy to Duch Święty mówił przez Jezusa gdy wypowiadał te słowa?
Mat. 26:39
39. Potem postąpił nieco dalej, upadł na oblicze swoje, modlił się i mówił; Ojcze mój, jeśli można, niech mnie ten kielich minie; wszakże nie jako Ja chcę, ale jako Ty.
(BW)Mat. 26:42
42. Znowu po raz drugi odszedł i modlił się, mówiąc: Ojcze mój, jeśli nie może mnie ten kielich minąć, żebym go pił, niech się stanie wola twoja.
(BW)
Mat. 27:46
...zawołał Jezus donośnym głosem: Eli, Eli, lama sabachtani! Co znaczy: Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?
(BW)


Te powyżej słowa świadczą o tym że człowiek natchniony też ma swoje zdanie i wcale ono nie musi być zgodne z Duchem Świętym.


Poznacie prawdę a prawda wyzwoli was z każdej religii.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 13 wrz 2008, 18:44

oko pisze:
KAAN pisze:
Filippiarz pisze:A jak Słowo Boże stwierdza: "Pozostałym zaś mówię ja, nie Pan: Jeśli któryś z braci ma żonę niewierzącą i ta chce razem z nim mieszkać, niech jej nie oddala!" (1 Kor 7;12), to jest to Słowo Boże czy nie?
To jest Słowo Boże, Pewne sprawy były przekazywane bezpośrednio przez Pana tzn w bezpośrednim objawieniu, a inne byly przekazywane przez sumienie apostoła, dlatego w listach apostolskich są przedstawiane niektóre sprawy jako zalecenia apostolskie, jednak natchnienie jest przez Ducha Świętego. Czyli mówił Paweł, ale pouczał Bóg.
Człowiek natchniony przez Ducha Świętego też ma swoje zdanie. Nawet Jezus natchniony przez Ducha Świętego miał swoje zdanie bo wystarczy zapytać czy to Duch Święty mówił przez Jezusa gdy wypowiadał te słowa?
Mat. 26:39
39. Potem postąpił nieco dalej, upadł na oblicze swoje, modlił się i mówił; Ojcze mój, jeśli można, niech mnie ten kielich minie; wszakże nie jako Ja chcę, ale jako Ty.
(BW)Mat. 26:42
42. Znowu po raz drugi odszedł i modlił się, mówiąc: Ojcze mój, jeśli nie może mnie ten kielich minąć, żebym go pił, niech się stanie wola twoja.
(BW)
Mat. 27:46
...zawołał Jezus donośnym głosem: Eli, Eli, lama sabachtani! Co znaczy: Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?
(BW)

Te powyżej słowa świadczą o tym że człowiek natchniony też ma swoje zdanie i wcale ono nie musi być zgodne z Duchem Świętym.
Zdumienie mnie ogarnia jak czytam takie rzeczy uważasz że Pan Jezus stał w sprzeczności z Duchem Świetym? Bóg jest podzielony, rozdwojenie wewnętrzne? Co to za religia kórą wyznajesz? nie słyszłałem o takich rzeczach jakie ty wypisujesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości