Czyim Jezus jest synem?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 30 maja 2013, 10:32

Po co dyskutować ze swiadkiem skoro on głosi inną ewangelie i innego Jezusa

Ga 1:8 bw "Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!"


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 maja 2013, 10:44

nesto pisze:
Lash pisze:Typowy sofizmat utworzyłeś.


Wiara jest prosta.


ale nie prostacka :D

nesto pisze: Człowiek - Jezus, posłuszny sługa Boga został namaszczony Duchem Bożym i był posłuszny Bogu do śmierci. Dlatego Bóg wywyższył go ponad wszystkich. Wskrzesił go z martwych i posadził po swojej prawicy, a gdy dni się wypełnią ów Jezus ma sądzić świat w imieniu Boga.
Po skończeniu czasu wszyscy wybrani mają stać się jednym, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.


Zapomniałeś dodać ze Jezus Jest też Bogiem :)
prosta wiara w Słowo apostoła by ci się przydała

nesto pisze:
(28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.

Lash, zatwardziały heretyku :lol: przeczytaj ten werset, który jest jasny nawet dla kilkuletnich dzieci i nie pisz bzdur, że Jezus jest Bogiem:


A gdzie on neguje że Jezus jest Bogiem :) ?
Za obrazę masz karniaka :P

nesto pisze:


(17) [Proszę w nich], aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego.


Gdzie tu jest napisane że Jezus nie jest Bogiem
Ja wierzę Apostołom :D
(18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.
nesto pisze:
Tak więc Lashu, Bóg Jezusa nie może być Jezusem tak jak mój syn nie jest mną choć "jedno jesteśmy" ;-)


A ty stale nie rozumiesz Trynitarianizmu :D
Trynitrainizm nie twierdzi że Bóg Jezusa jest Tą sama osoba co Jezus :)

nesto pisze: Pozdrawiam szczególnie gorąco, bo zbliża się święto "Boże Ciało" i choć nie będę brał udziału w procesji, to czekam na ogłoszenie nowego święta "Bożego Winogrona" :-P

(1) Ja jestem prawdziwym krzewem winnym..


Nie zauważyłem tego swięta :P


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 maja 2013, 10:46

Steven pisze: Haha @Nesto teraz to już nikt chyba nie bedzie polemizował :D napisałeś prawdę całą


@Lash tu nie chodzi o to co znaczy Bóg, bóstwo, jaki cel i jaki charakter i jakie słowo na to. Ewangelia Jezusa Chrystusa jest prosta i podobna do przypowieści.


Zgadza się jest prosta ale niektórym brak wiary w to co napisali apostołowie :)
(18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.



Steven pisze:
Choćby ja ci moge powiedzieć nie mam problemu z uznaniem tego słowa Trójca ale ktos może powiedzieć że to frytki, ketchup i sól ;) nadal jesz przecież frytki. Ktos inny że to mcdonald, Kfc i pizza hat zjednoczone w celach spożywczych :D


Szyderstwem nie przekonasz poważnie myślących ludzi :)


Steven pisze:
nie o to chodzi jak mowie o konkretnej rzeczy to nie mowie o nie konkretne.
Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Swiety
:D Cóż wiecej dodać?


Dla mnie nic - Nesto ma problem z tym ze nie wierzy w Jezusa Boag prawdziwego ale z Jezua Boga nieprawdziwego :roll:


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Steven
Posty: 471
Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:51
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Parysz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Steven » 30 maja 2013, 14:19

Myślisz że jak proste i prostackie ma tą sama fraze to jest tym samym?

To że Chrystus jest podobny do Ojca w wieku kwestiach nie oznacza że jest Ojcem.

Kłamiesz:
Bóg Ojciec wybrał Chrystusa a nie Jezus się zniżyl. W ten sposób pokazałes do czego dążą Twoje argumenty Lash. Do zaprzeczenia w Syna Bożego.


Syn Boży i Ojciec to dwie odrębne osoby.
A to kto jest Jahwe radziłbym narazie nie wkładać kija w mrowisko bo nie wiesz sam jak słyszę.

Twoje teorię w sposób ludzki i boski przeczą same sobie i Ewangelii.


Największe forum ewangeliczne w Polsce

http://e-protestanci.pl
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 maja 2013, 14:27

Steven pisze: Myślisz że jak proste i prostackie ma tą sama fraze to jest tym samym?

To że Chrystus jest podobny do Ojca w wieku kwestiach nie oznacza że jest Ojcem.


a KTO TWIERDZI ŻE Jest osobowo tym OJCEM :O

Steven pisze: Kłamiesz:
Bóg Ojciec wybrał Chrystusa a nie Jezus się zniżyl. W ten sposób pokazałes do czego dążą Twoje argumenty Lash. Do zaprzeczenia w Syna Bożego.


Ociec Wybrał Chrystusa a Chrystus się zniżył - dokonał kenozy :)
Więc nie kłamię.

Steven pisze: Syn Boży i Ojciec to dwie odrębne osoby.


Oczywiście i JEDEN BÓG

Steven pisze:
A to kto jest Jahwe radziłbym narazie nie wkładać kija w mrowisko bo nie wiesz sam jak słyszę.


Cóż moze i coś słyszysz ...

Steven pisze: Twoje teorię w sposób ludzki i boski przeczą same sobie i Ewangelii.


Ach - jak widać nawet nie wiesz co twierdzę :roll:


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Steven
Posty: 471
Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:51
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Parysz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Steven » 30 maja 2013, 15:40

A czy ja przeczę w boskość Jezusa albo jego pochodzenie albo to że unizyl siebie w formie człowieka? Nie

ja tylko mowie że Ojciec i Syn to jedno, ale nie podaje znaczenia jedno ponad to co sam Chrystus powiedział. Nie dodaje zwrotów.

To wszystko jest do akceptacjii i Bóg objawił w tej kwestii tyle by wystarczyło do zbawienia. Nawet gdy ktos wierzy w postać trynitarna czy nietrynitarna nie ma to znaczenia i tak czci Boga tylko przypuszcza czy innaczej go postrzega.


A Ojciec i Syn nie są tym samym. Gdyby byli tym samym Chrystus nie nazwałby się Synem Bożym a Ojcem w postaci ludzkiej. Dlatego też Jezus nie tylko uważał innych za braci, świadczył o Ojcu, modlił się do niego. Bogiem Chrystusa jest Bóg Ojciec.

Czy ujmuje coś Synowi Bożemu? Czy mowie wiecej niż wiem? Jest rzeczą jasna że my ludzie wszystkiego nie rozumiemy. Nie wiemy co znaczy jedno w ustach Chrystusa.

Domyślać się można że skoro człowiek również i Kościół jest jedno to chodzi o te samo pochodzenie, cel może coś wiecej? Nie wiem

ale nadal Syn Boży to Jezus Chrystus, a my mamy Ojca w Niebie. I wlasnie Ojciec jest Bogiem a Bóg objawia się w Synu i Duchu Świętym a nawet w samym człowieku. Nie znaczy to że jest to osobowo to samo.


Wiec nasz Bóg to Bóg Ojciec i również jest to Bóg Jezusa Chrystusa. Co byśmy nie uznali Chrystus jest jego Synem tym najważniejszym i ma naturę Boska jeśli można uznać to słowo za kogos wyjątkowego i ważnego dla nas.

To jest ta prosta Ewangelia- A kim według was jestem? Ty jestes Synem Bożym.



Wiec jeszcze raz,

-nie znamy całej natury Boga
-Jezus Chrystus jest Synem Bożym
-Bóg Ojciec jest istotą odrębną
-Jezus Chrystus jest istotą odrębną
-Duch Swiety jest istotą odrebną i duchową
-Duch Swiety, Bóg Ojciec i Syn Boży są w jedności i stanowią jedno, działają w wspólnym imieniu, celu
-każdy ma prawo rozumieć Boga na swój sposób
-każdy oddając cześć Chrystusowi oddaje cześć Ojcu. Każdy kto oddaje cześć Ojcu oddaje i Chrystusowi
-każdy ma prawo chwalić Boga a wszelką nie wiedzą nie ścisłości co do rozumienia Pana nie przeszkadzają w przyjęciu chwały przez Ojca.


Czy jeśli dasz bułkę biednemu na ulicy a okaże się że to był Chrystus jestes lepszym niż ten który daje bułkę biednemu który wyglada tak samo?

Tak samo jest z Synem Bożym. Oddając mu chwałę i wierząc w niego wierzy się w dobro, Ewangelię i prawdę o prawdziwym Bogu. Jeśli oddasz cześć Chrystusowi oddajesz jego stwórcy.

To tak jakby chwalić winogron w czyjejś winnicy. Chwalisz owoc ale i chwalisz gospodarza winnicy. Wiedząc że owoc jest słodki wiesz że gospodarz jest dobry. Dlatego chwała oddana Chrystusowi to chwała Bogu Ojcu.

A chwała Ojcu to chwała Chrystusowi który był Mesjaszem.


Największe forum ewangeliczne w Polsce

http://e-protestanci.pl
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 30 maja 2013, 17:35

Steven pisze:-Duch Swiety, Bóg Ojciec i Syn Boży są w jedności i stanowią jedno, działają w wspólnym imieniu, celu
.
To jest jeden Bóg.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Steven
Posty: 471
Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:51
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Parysz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Steven » 30 maja 2013, 22:35

Nie wiem czy to jest jeden Bóg dosłownie czy niedosłownie. Gdyż są to 3 osoby.

Bóg Ojciec jest Bogiem. Nie zgodzisz się z tym?


Największe forum ewangeliczne w Polsce

http://e-protestanci.pl
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 31 maja 2013, 10:09

Steven pisze:Nie wiem czy to jest jeden Bóg dosłownie czy niedosłownie. Gdyż są to 3 osoby.
Bóg Ojciec jest Bogiem. Nie zgodzisz się z tym?
Zgodzę się z tym.
Syn Boży jest Bogiem, zgodzisz się z tym?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 31 maja 2013, 10:24

KAAN pisze:
Steven pisze:Nie wiem czy to jest jeden Bóg dosłownie czy niedosłownie. Gdyż są to 3 osoby.
Bóg Ojciec jest Bogiem. Nie zgodzisz się z tym?
Zgodzę się z tym.
Syn Boży jest Bogiem, zgodzisz się z tym?

Ciekawe dlaczego Chrystus w ewangeliach nie mówił o sobie jako o Bogu.Apostołowie też uważali go za Syna Bożego.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 31 maja 2013, 10:30

Steven

Ewangelia Jezusa Chrystusa jest prosta i podobna do przypowieści.

To znaczy,jaka ona jest?


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 31 maja 2013, 10:54

ami pisze:
KAAN pisze:
Steven pisze:Nie wiem czy to jest jeden Bóg dosłownie czy niedosłownie. Gdyż są to 3 osoby.
Bóg Ojciec jest Bogiem. Nie zgodzisz się z tym?
Zgodzę się z tym.
Syn Boży jest Bogiem, zgodzisz się z tym?
Ciekawe dlaczego Chrystus w ewangeliach nie mówił o sobie jako o Bogu.Apostołowie też uważali go za Syna Bożego.
Mówił o sobie jak o Bogu dlatego Żydzi chcieli go zabić

Ewangelia św. Jana 10:33 Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Steven
Posty: 471
Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:51
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Parysz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Steven » 31 maja 2013, 11:56

KAAN pisze:
Steven pisze:Nie wiem czy to jest jeden Bóg dosłownie czy niedosłownie. Gdyż są to 3 osoby.
Bóg Ojciec jest Bogiem. Nie zgodzisz się z tym?
Zgodzę się z tym.
Syn Boży jest Bogiem, zgodzisz się z tym?


a co znaczy dla Ciebie Bóg?


Największe forum ewangeliczne w Polsce

http://e-protestanci.pl
Steven
Posty: 471
Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:51
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Parysz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Steven » 31 maja 2013, 12:00

KAAN pisze:
ami pisze:
KAAN pisze:
Steven pisze:Nie wiem czy to jest jeden Bóg dosłownie czy niedosłownie. Gdyż są to 3 osoby.
Bóg Ojciec jest Bogiem. Nie zgodzisz się z tym?
Zgodzę się z tym.
Syn Boży jest Bogiem, zgodzisz się z tym?
Ciekawe dlaczego Chrystus w ewangeliach nie mówił o sobie jako o Bogu.Apostołowie też uważali go za Syna Bożego.
Mówił o sobie jak o Bogu dlatego Żydzi chcieli go zabić

Ewangelia św. Jana 10:33 Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.


a jak Żydzi go chcieli zabić i zabili bo uznali go za oszusta i podżegacza to znaczy że Jezus był oszustem?

A tak wracając do tego dlaczego powiedzieli tak. Bo Chrystus im powiedział-

zanim był Abraham Ja Jestem

wiec gdzie tu widzisz że powiedział że jest tym samym co Ojciec?


Największe forum ewangeliczne w Polsce

http://e-protestanci.pl
Steven
Posty: 471
Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:51
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Parysz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Steven » 31 maja 2013, 12:18

ami pisze:Steven

Ewangelia Jezusa Chrystusa jest prosta i podobna do przypowieści.

To znaczy,jaka ona jest?


to znaczy że jest zrozumiała dla każdego i każdy w sposób prosty bez znajomości wielu Pism i teorii może ją poznać. I wszystko co nie leży w rozumie ludzkim a jest o Bogu, nie stanowi przeszkody w pełnej akceptacjii Ewangelii, Zbawienia i poznania Boga sposób właściwy a objawia się to głównie w uczynkach poprzez wiarę, przestrzeganiu przykazań i podazaniu droga Chrystusa.


Jest podobną do przypowieści gdyż przypowieść nigdy nie budzi sporów i nie podlega dosłownej interpretacjii każdego. Jest przykładem życia lub przykładem zdarzeń.


Zobacz jak Bóg objawił wiele rzeczy Janowi. Czemu ludzie widzieli Królestwo Boże w postaci symboli?

Wiec nawet człowiek po objawieniu nie wie jak wyglada prawdziwe Niebo. A gdyby widział to chyba by popełnił samobójstwo albo już nie miałoby sensu jego istnienie i wiara tu.

A wiec Bóg pokazuje ludziom to co powinni i jak powinni widzieć. Każda przypowieść Chrystusa ma pokazać tyle ile trzeba i jest najlepszą dla człowieka.

Stąd Ewangelia jest prosta i podobną jest ona do przypowieści.


Największe forum ewangeliczne w Polsce

http://e-protestanci.pl

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości