Czy prawdziwi chrześcijanie mogą iść do wojska ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Rembov
wyznanie: Kościół Katolicki
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 mar 2013, 08:29

Jednakże, mimo tej całej retoryki, jedna sprawa pozostaje niezmieniona:

W Biblii NIE MA zapisanego zakazu pełnienia służby wojskowej przez chrześcijan i/lub nakazu jej porzucania po chrzcie.

Choćbyście nawet wyszli z siebie, to po prostu NIE ISTNIEJE żaden fragment Pisma Świętego, w którym taki zakaz lub nakaz zapisano. Wszystkie fragmenty, które do tej pory były przytoczone jako uzasadnienie tej tezy, są po prostu pod tym kątem INTERPRETOWANE.

Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 mar 2013, 10:12

biooslawek pisze:
Lash pisze:
[color=blue][u]Co więc sprawia, że tzw. duchowi pasterze raz zakładają sutannę i wymawiają słowo Boga; nie zabijaj! by po chwili przebrać się w mundur wojskowy i zachęcać swoich podopiecznych, aby walczyli do ostatniej kropli krwi, powtarzając słowa Bóg, Honor, Ojczyzna. Prześledźmy historię tego zbrojnego ugrupowania.

W latach 115-202 r. dwóch ludzi - Cyprian z Kartaginy i Augustyn z Hipo, powołują do życia odstępcza sektę, która powołując się na nauki Chrystusa zaczyna się rozrastać, stając się powoli organizacją kościelno-polityczną(....)

I tak też było,

Jestem daleki od wspierania Rzymu. Ten Artykuł jednak maluje FASZYWĄ wizje historii. jak widac histori ukazuje ze było całkowicie inaczej :/

biooslawek pisze: tylko nie wiadomo dlaczego autor przypisał przewodnictwo w formowaniu tej seksy tym akurat ludziom.

Bowiem cały artykuł jest niemerytoryczny i wręcz idiotyczny!
Bazuje na nienawiści do KRK i na przypiwywaniu wszelakiej niegodziwości dla KRK nawwt jeśli nie została ona popełaniona :/
Autor nie ma pojecia o historii gdyby bowiem miał nie napisałby żadnego zdania :/

biooslawek pisze: Poza tym autor pisze też tam i i wielu innych sprawach, a jego duchowni/ kapelani przebierający się raz z mundur splamiony krwią a raz z szaty duchownego są prawdziwe i wymowne:

Wymowny takze jest filn pedofilia raj dla Ś Jechowy i czy nie oburza ciebie on?

biooslawek pisze: [b]Objawienie 17: 17 I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, i odezwał się do mnie, mówiąc: „Chodź, pokażę ci sąd nad wielką nierządnicą, która siedzi nad wieloma wodami, 2 z którą dopuszczali się rozpusty królowie ziemi, a zamieszkujący ziemię zostali upici winem jej rozpusty”.

Nie ma to nic wpsólnego z tematem ...

(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
biooslawek
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 08 mar 2013, 10:43

Lash pisze:
biooslawek pisze:
Lash pisze:
[color=blue][u][b]Co więc sprawia, że tzw. duchowi pasterze raz zakładają sutannę i wymawiają słowo Boga; nie zabijaj! by po chwili przebrać się w mundur wojskowy i zachęcać swoich podopiecznych, aby walczyli do ostatniej kropli krwi, powtarzając słowa Bóg, Honor, Ojczyzna. Prześledźmy historię tego zbrojnego ugrupowania.

W latach 115-202 r. dwóch ludzi - Cyprian z Kartaginy i Augustyn z Hipo, powołują do życia odstępcza sektę, która powołując się na nauki Chrystusa zaczyna się rozrastać, stając się powoli organizacją kościelno-polityczną(....)

I tak też było,

Jestem daleki od wspierania Rzymu. Ten Artykuł jednak maluje FASZYWĄ wizje historii. jak widac histori ukazuje ze było całkowicie inaczej :/

Więc jak było?

Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 mar 2013, 11:57

biooslawek pisze:
Lash pisze:
biooslawek pisze:
Lash pisze:
[color=blue][u][b]Co więc sprawia, że tzw. duchowi pasterze raz zakładają sutannę i wymawiają słowo Boga; nie zabijaj! by po chwili przebrać się w mundur wojskowy i zachęcać swoich podopiecznych, aby walczyli do ostatniej kropli krwi, powtarzając słowa Bóg, Honor, Ojczyzna. Prześledźmy historię tego zbrojnego ugrupowania.

I tak też było,

Więc jak było?
Skomplikowanie.

Trzy wieki chrześijaństwa to tygiel.
Z jednej strony chwalebny pochód zwycieskiego kościoła
z drugiej prześaldowania.

Z jednej pisanie Pisma
z drugiej pełno fałszywych pism i tradycji

Z jednej obrona Chrześcijaństwa
z drugiej niepoprawne argumenty.

Z jednej miłośc do wrogów
z drugiej stawienia prawdy ponad przyjaźnie ..

Z jednej prawda był w cenie
z drugiej pisanie pod innym imieniem to nie kłamstwo

Z tego wszystkiego mnóstwo dokumentów i faktów jest nienznanych! i jest sporo domysłów :/

Nie bedę pisał historii kosicoła :)
powiem tylko tyle że to co napisane w tym artykule nie stało koło prawdy nawet w dalwki sposób :/

(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
DARK
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 08 mar 2013, 16:32

Fedorowicz pisze:Czy Apostołowie "wiedzieli co się kroi", angażowali się w politykę ? Czy wstępowali do armii ? Czy czestniczyli w bratobójczych wojnach ? Popierali rasizm i prześadowania ? Kogo mieli naśladować chrześcijanie ? Adolfa ? BTW. Chcesz wybielać zbrodniczą ideologię nazizmu na forum religijnym ? Tak głupio tłumaczyli się zbrodniarze hitlerowscy w Norymberdze. Rzekomo o niczym nie wiedzieli, wykonywali tylko rozkazy swych przełożonych. :O

Apostołów było 12 , a Ty pytasz , czy wstępowali do armii, zaraz zapytasz czy byli premierami, kosmonautami itd. Powiesz, że nie wolno, bo Oni nie byli.

Co do polityki, gdyby teoretycznie powstał świat bez polityki , bez angażowania się w jej problemy, czyli jak chcą ŚJ, to powstał by wielki kołchoz, anarchia. Cała struktura organizacyjna państwa, po najniższe szczeble spełnia określone role.

Co do wspierania ideologii Adolfa, to przeginasz. Nikt jej nie wspiera, było to wielkie zło .
Nie porównuj tłumaczenia się zbrodniarzy hitlerowskich w Norymberdze do ludzi, którzy ulegli złudzeniom w toku dochodzenia Hitlera do władzy.

Fedorowicz pisze:A do czego potrzebował o nich pisać Apostoł Paweł ? Ignorujesz posty adwersarza i pytasz o to, na co już ci poprzednio odpowiedział ? To nosi znamiona manipulacji. :-(

Na okładce Strażnicy nie ma nic o mieczu ducha, tarczy wiary i rzeczach, które wymieniasz, ani w formie dosłownej , ani w metaforze.

Okładka przedstawia:
miecz,
halabardę - nie pasuje do niczego , co przedstawiłeś
niezidentyfikowane narzędzie - nie wygląda jednak przyjaźnie
hełm z kawałkiem zbroi

Są tacy, co mówią, że jest to symbol Grand Encampment , największej obediencji zakonu templariuszy ww USA.

Jeżeli symbol jest ok, to dlaczego zniknął????

biooslawek
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 08 mar 2013, 17:12

Lash pisze:
biooslawek pisze:
Lash pisze:
biooslawek pisze:
Lash pisze:

I tak też było,

Ja oczekiwałem, żebyś podał mi jakieś fakty historyczne, a nie wierdszyki. Ale ja ci też fa

Więc jak było?
Skomplikowanie.

Trzy wieki chrześijaństwa to tygiel.
Z jednej strony chwalebny pochód zwycieskiego kościoła
z drugiej prześaldowania.

Z jednej pisanie Pisma
z drugiej pełno fałszywych pism i tradycji

Z jednej obrona Chrześcijaństwa
z drugiej niepoprawne argumenty.

Z jednej miłośc do wrogów
z drugiej stawienia prawdy ponad przyjaźnie ..

Z jednej prawda był w cenie
z drugiej pisanie pod innym imieniem to nie kłamstwo

Z tego wszystkiego mnóstwo dokumentów i faktów jest nienznanych! i jest sporo domysłów :/

Nie bedę pisał historii kosicoła :)

A tego oczekiwałem, ponieważ od początku wiedziałem,że blefowałeś udając nie wiadomo jakiego mędrca. Udało ci się gościa przyłapać na kilku pomieszaniach pojęć i sugerowałeś, że jego artykuł jest nic nie wart. To i owo by poprawił i szczeka by ci opadła, jaki to mądry artykuł:)

A jak już przy wierszykach, to ja też coś mam dla ciebie:

Do prostego człowieka
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę – bić się trzeba;
– O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi.

Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić.

Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab – kwiatami
Obrzucać zacznie „żołnierzyków” (...)
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.

Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
„Bujać – to my, panowie szlachta!”

- Julian Tuwim

biooslawek
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 08 mar 2013, 17:49

Fedorowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 09 mar 2013, 05:47

Rembov pisze:W Biblii NIE MA zapisanego zakazu pełnienia służby wojskowej przez chrześcijan i/lub nakazu jej porzucania po chrzcie.
Choćbyście nawet wyszli z siebie, to po prostu NIE ISTNIEJE żaden fragment Pisma Świętego, w którym taki zakaz lub nakaz zapisano. Wszystkie fragmenty, które do tej pory były przytoczone jako uzasadnienie tej tezy, są po prostu pod tym kątem INTERPRETOWANE.

Jeżeli jest nakaz ogólny, to z niego wynikają nakazy szczegółowe. Nie da się pogodzić nakazu Jezusa: "A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu"."Miłujcie waszych nieprzyjaciół, dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą" ze służbą wojskową z bronią w ręku, chyba, że jako lekarz i sanitariusz. "Dobrze czyncie" nigdy nie oznacza mordujcie, torturujcie, spalcie mnie na stosie, przybijcie do drzewa.

DARK pisze:..którzy ulegli złudzeniom w toku dochodzenia Hitlera do władzy.

Pisalem o religijnych i politycznych podżegaczach wojennych, którzy podjudzali ludzi do krwawej rzezi z calą swiadomoscią. A pózniej nawet ratowali hitlerowcow przed odpowiedzialnoscią za zbrodnie które dzis probuje się wybielac. Chrzescijanie nie mieli pokladac nadziei w polityce, a jedynie w Królestwie Bożym. "Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane".

Okładka przedstawia:miecz,halabardę - nie pasuje do niczego , co przedstawiłeś
niezidentyfikowane narzędzie - nie wygląda jednak przyjaźnie
hełm z kawałkiem zbroi Są tacy, co mówią, że jest to symbol Grand Encampment , największej obediencji zakonu templariuszy ww USA.

Nie wiem konkretnie o jaką publikację chodzi, ale znając nauki Strażnicy chyba nie sądzisz, ze chodzilo im o pochwalę wojny i polityki ? Moze kolega biooslawek będzie wiedzial. :-)

biooslawek pisze:– O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi.

Wiersz Tuwima swietnie oddaje perfidne podżeganie do wojny, za którym kryją się brudne interesy imperialistów:

"Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę".

Za to wlasnie miliony ludzi zaplacily juz nieraz najwyzszą cenę wlasnego zycia. I placą nadal.

DARK
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 09 mar 2013, 13:46

Fedorowicz pisze:Nie wiem konkretnie o jaką publikację chodzi, ale znając nauki Strażnicy chyba nie sądzisz, ze chodzilo im o pochwalę wojny i polityki ? Moze kolega biooslawek będzie wiedzial. :-)

Tu nie chodzi o konkretną publikację, tylko o pewien okres w historii tego wydawnictwa. Był to znak graficzny na okładce. Cofnij się w czasie.

Elihu
Kontaktowanie:

Postautor: Elihu » 09 mar 2013, 15:45

Na szczęście mamy w Polsce armię zawodową - nikt nikogo nie zmusza do płatnej służby , do więzieni nikt nie sadza jak to było onegdaj .
Jednak w obliczu wojny - zagrożenia bezpieczeństwa obywateli kraju , to można tylko zacytować , to co napisał jeden z userów

A ap. Piotr nie chadzal z mieczem przypasanym do boku? Obowiazkiem kazdego obywatela jest obrona swojego kraju.

Myślę , że można się pod tym podpisać

I baczmy jedni na drugich w celu pobudzenia się do miłości i dobrych uczynków ( Heb 10,24)
Fedorowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 09 mar 2013, 19:59

Elihu pisze:Na szczęście mamy w Polsce armię zawodową..

Na czyje szczęście ? Cywilnej ludności wymordowanej w Nangar Khel, czy podatników polskich płacących bajońskie sumy na wojenki USA i nie mających za co opłacić ogrzewania mieszkań w zimie ? Istnieją podstawy prawne aby uznać, że z pełną premedytacją wydano rozkaz ostrzelania bezbronnej miejscowości, a potem namawiano do składania kłamliwych zeznań. Żołnierze mieli usprawiedliwiać swój ostrzał rzekomym atakiem talibów. Prokuratura uważa, że sąd pierwszej instancji nie odtworzył prawdziwego przebiegu tragicznego zdarzenia.

Myślę , że można się pod tym podpisać

Ja rozumiem, że w sytuacji ciężkiego kapitalistycznego kryzysu, totalnej nędzy, wyzysku i bezrobocia armia jest nielicznym pracodawcą, dającym w III RP stałą pracę i niezłe pieniążki kapelanom i młodym katolikom. Cyrograf z diabłem łatwo wtedy podpisać. Ale trzeba mieć świadomość, że zasada, że "Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek" w Ewangelii w ogóle nie obowiązuje.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2013, 20:03 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rembov
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 09 mar 2013, 20:03

Fedorowicz pisze:
Rembov pisze:W Biblii NIE MA zapisanego zakazu pełnienia służby wojskowej przez chrześcijan i/lub nakazu jej porzucania po chrzcie.

Jeżeli jest nakaz ogólny, to z niego wynikają nakazy szczegółowe. Nie da się pogodzić nakazu Jezusa: "A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu".

A teraz przypomnij sobie co zrobił Chrystus, który nauczał o nadstawianiu drugiego policzka, kiedy został niesłusznie uderzony podczas przesłuchania.

"Miłujcie waszych nieprzyjaciół, dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą" ze służbą wojskową z bronią w ręku, chyba, że jako lekarz i sanitariusz.

Miłość nieprzyjaciół nie oznacza, że nie można stanąć z bronią w ręku w obronie własnej lub bliźnich. Czego dowodzi, jak już wspominałem, fakt, że kiedy święty Piotr głosił Ewangelię, to nie miał zastrzeżeń co do zawodu tego Rzymianina kiedy podjął decyzję o udzieleniu mu chrztu.

mordujcie, torturujcie, spalcie mnie na stosie, przybijcie do drzewa.

Ta manipulacja nigdy na mnie nie działała.

Axanna
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 09 mar 2013, 20:09

Rembov pisze:A teraz przypomnij sobie co zrobił Chrystus, który nauczał o nadstawianiu drugiego policzka, kiedy został niesłusznie uderzony podczas przesłuchania.

dal sie ukrzyzowac, choc mogl prosic Ojca a wystawil by mu legion anilow...

http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Fedorowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 09 mar 2013, 20:10

Rembov pisze:A teraz przypomnij sobie co zrobił Chrystus, który nauczał o nadstawianiu drugiego policzka, kiedy został niesłusznie uderzony podczas przesłuchania.

Co zrobił ? Chwycił za miecz ? Czy dalej głosił o Królestwie Bożym ?

Miłość nieprzyjaciół nie oznacza, że nie można stanąć z bronią w ręku w obronie własnej lub bliźnich.

Dlaczego zatem Jezus nie stanął w obronie Żydów przeciw Rzymianom z bronią w ręku?

Czego dowodzi, jak już wspominałem, fakt, że kiedy święty Piotr głosił Ewangelię, to nie miał zastrzeżeń co do zawodu tego Rzymianina kiedy podjął decyzję o udzieleniu mu chrztu.

Ten Rzymianin się nawrócił. A więc przestał torturować, mordować i grabić.

..na mnie nie działała.

Może dlatego, że jesteś obojętny na nauczanie zasad Ewangelii ? A może wolisz ignorować niewygodne posty, zamiast merytorycznie na nie odpowiedzieć ?

Awatar użytkownika
Rembov
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 09 mar 2013, 20:19

Fedorowicz pisze:

Co zrobił ?

Jeżeli nie potrafisz przyznać, że zamiast nadstawić drugi policzek, to protestował przeciwko takiemu traktowaniu, to nie dziwne, że żyjesz w przekonaniu, że Biblia zakazuje służby w wojsku.

Miłość nieprzyjaciół nie oznacza, że nie można stanąć z bronią w ręku w obronie własnej lub bliźnich.

Dlaczego zatem

Nie rozmawiamy tutaj o Chrystusie i Jego roli.

Czego dowodzi, jak już wspominałem, fakt, że kiedy święty Piotr głosił Ewangelię, to nie miał zastrzeżeń co do zawodu tego Rzymianina kiedy podjął decyzję o udzieleniu mu chrztu.

Ten Rzymianin się nawrócił.

Dokładnie. I, jak zapewne sam zauważyłeś, nie warunkowano jego chrztu tym, aby porzucił armię. :D

..na mnie nie działała.

Może dlatego, że jesteś obojętny na nauczanie zasad Ewangelii ? A może wolisz ignorować niewygodne posty, zamiast merytorycznie na nie odpowiedzieć ?

Przyczyna jest podana w tych trzech słowach, które zastąpiłeś dwiema kropkami.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”