Co nauka i Biblia mówią o duszy?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 14 kwie 2013, 17:08

DARK pisze:
Ale to jest forum dyskusyjne "Protestanci", a nie forum "Katolicy". :-)


A co to ma do rzeczy???

Może uważa, że skoro to forum protestanckie, to "okazywanie" niechęci do katolicyzmu jest jak najbardziej na miejscu.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 15 kwie 2013, 08:34

biooslawek pisze:
KAAN pisze:
biooslawek pisze:
jon pisze:Fdedorowicz
Otóż-nie. Oryginalne tłumaczenie ortodoksyjne na język polski wskazuje na coś innego. Pisze tam "mięso, którego krew jest w jego duszy", co oznacza, że zwierzę jest jeszcze żywe, bo jego krew jest wciąż powiązana, połączona z jego duszą.
Zakaz nie odnosi się do krwi, ale do żywego zwierzęcia. Jest zakazem okrucieństwa

jakoś nie mam do tego przekonania i raczej wygląda mi to na manipulację, zresztą jak niejedna rzecz w wykonaniu ortodoksyjnych izraelitów.
Apostołowie pisząc do nawracających się pogan dali im proste i nie poddające się spekulacjom zalecenia : wstrzymywać się od krwi i tego co uduszone (w tym drugim też chodzi o krew pozostającą w ciele)
Jest to tak oczywisty wniosek, że aż dziw bierze, że nie powszechnie akceptowany.
Ten wnosek jest kompletnie nieoczywisty(....)
Wybacz, ale ten temat został wyczerpująco omówiony w wątku o transfuzji krwi.
Owszem i wytłumaczono ci ten temat dogłębnie wykazując jednocześnie, fałszywość doktryny jaką prezentujesz w temacie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 15 kwie 2013, 08:37

jon pisze:KAAN
20 Ale polecić im, żeby się wstrzymywali od rzeczy splugawionych przez bałwany, od nierządu, od tego, co zadławione, i od krwi.
21 Mojżesz bowiem od dawien dawna ma po miastach takich, którzy go opowiadają, gdyż czyta się go w synagogach w każdy sabat.

Ten nakaz został dany przez apostołów z powodu wyznających wiarę opartą o pięcioksiąg, aby ich nie gorszyć. Paweł uczył że :

List do Rzymian 14:14 Wiem i jestem przekonany w Panu Jezusie, że nie ma niczego, co by samo w sobie było nieczyste; nieczyste jest jedynie dla tego, kto je za nieczyste uważa.

ciekawa wykładnia jak na starszego, czyli co? tak naprawdę to apostolowie i Duch Święty nie byli przeciwni spożywaniu krwi, niech wasze tak oznacza tak a nie, ty jakąś inną naukę głosisz?
Nie byli, w nowym przymierzu stare nakazy i zakazy nie obowiązują, odpowiednie fragmenty cytowałem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości