Co nauka i Biblia mówią o duszy?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 31000
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 mar 2013, 10:29

DARK pisze: 1) 32 Potem lud rzucił się na zdobycz, nabrał owiec, wołów i cielęta, zarzynał je na ziemi i zjadał razem z krwią. [1Sam14:32]

Zobacz spożywali z krwią i śmierć ich nie spotkała. Nie lepiej brać Saula za wzór?
Tylko tyle że nie warto brać przykładu z Saula.
On w tym momencie oddawał sie grzechowi. niedługo potem Bóg go odrzucił. :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 31000
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 mar 2013, 10:40

DARK pisze:
Axanna pisze:Gdybys nie akceptowal tej zbrodni, popelnionej nie przypadkiem przez kogos jednego czy kilku jednorazowo przez blad, ale ktora byla systematycznym okrucienstwem w przeciagu wiekow popelniona przez cale zwierzchnictwo Twojego kosciola "w imie Chrystusa", gdyby Ty tego nie akceptowal, nie przeszlo by Ci przez gardlo bajdurzenie o ciaglosci i o sukcesji, gdyz to jest takim samym obledem...


Droga Pani. Żaden grzech nie pochodzi o Boga. Zauważ, że nikt nie jest od niego wolny. Zarówno kraje katolickie jak i protestanckie prowadziły wojny. Rózne okrucieństwa towarzyszą ludziom od wieków.
Np. taka Szwecja napadła na nasz piękny kraj.
Co do ,,milionów'' , które wybił kościół, zwróć uwagę, że np. inkwizycja miała miejsce również wśród protestantów. Zauważ, że niektórzy z dużą gorliwością tępili , co katolickie. Widzę, że tą krew ciągle przywołujesz, dam Ci parę przykładów, że historia jest zawsze jest prosta:

-,,Według szacunków Briana B. Levacka, zawartych w książce "Polowanie na czarownice w Europie", w wieku XVI w całej Europie spalono za czary około 300 tysięcy osób, głównie kobiet. Dwie trzecie z nich zginęło w protestanckich Niemczech, a około 70 tysięcy w oderwanej od Kościoła Anglii.''
- ,,W księgach miejskich Genewy znajdujemy zapis, iż w 1545 Kalwin kazał tam spalić za czary - bez żadnego sądu - 31 osób. ''
- ,,Na przykład Zwingli w 1529 roku stracił wielu anabaptystów, wieszając, torturując, paląc żywcem, szlachtując, a nawet rzucając heretyków na pożarcie dzikim bestiom. ''
- ,,Również Luter popierał prześladowania innowierców, papistów i zwolenników herezji Münzera. Kalwin zaś kazał spalić na stosie Serveta. Fisher i More, który był krytykiem Lutra, zostali ścięci za czasów Henryka VIII. ''
- ,,Około 1579 roku protestanci zagładzali na śmierć katolików, których dzieci nadziewali na rożen i piekli w obecności ich rodziców. Torturowano anabaptystę Balthasara Hubmaiera a w 1619 roku miała miejsce egzekucja Jana z Oldenbarnevelt w kalwińskich Zjednoczonych Prowincjach.''
- ,,W 1572 roku protestanci pogrzebali żywcem katolickich zakonników, zostawiając na powierzchni ich głowy by mogły służyć do gry w kule.''
- ,,Szacuje się, że w samych tylko Niemczech inkwizycja protestancka zgładziła 100 000 istnień. Przekracza to wielokrotnie liczbę ofiar katolickiej inkwizycji hiszpańskiej. ''
- sąd inkwizycyjny nie wykonywał wyroków , tylko sądy świeckie,
- W 1532 roku Suprema kościelna zakazała wydawania wyroków w sprawie czarów w oparciu jedynie

Mimo tych tekstów, nie uważam, że jesteś winna tej sprawie, podobnie jak ja nie jestem winny pewnych grzechów kościoła. Ogólnie nie mam nic do protestantów. Nie mogę skumać jedynie jak można gnębić katolików za pewne sprawy , jednocześnie nie widzieć pewnych spraw na własnym podwórku.

Jasne, inkwizycja miała wiele zła w sobie, jednak kiedy pobada się temat bardziej, widać, że jest bardziej złożona niż sam slogan - ,,zbrodnie KK''. Jednak, to już inna historia.

Piszesz, inne protestanckie. Co to znaczy inne? ;-) Pytam trochę z ciekawości.
To co opisałeś to mitologia i oszustwo katolickie.

Nie weryfikowałeś tych danych co nie?

Błąd :/

Ja sobie zadałem swojego czasu trochę trudu i sprawdziłem,.

Od tego postu
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 3668#53668
przeczytaj kilkanaście następnych gdzie sa odwołania do źródeł różnych.Tu przykład manipulacji danymi oczywiście że tego nie wolno robic.

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 3658#53658


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Axanna
Posty: 5395
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 04 mar 2013, 18:27

Fedorowicz pisze:Kochana Axanno. :-) Wyjaśniałem już, że jestem osobą apolityczną

opowiedz to swojej babci, moze ona Ci uwierzy
, mającą kontakt ze zborem protestanckim. To prawda, że staram sę zachowywać kulturalnie na forum.

och to widac...
Mimo to sprostowac w tym watku nalezy jego kolejne mydlenie oczu, jak to mesjanistyczny Zyd nie moze byc Zydem na takiej samej zasadzie jak chrzescijanin nie moze byc jednoczesnie muzulmaninem.


Żydzi Mesjanistyczni maja więcej wspólnego z chrześcijanami , niż z wyznawcami judaizmu. Ale szanuję osobiście także ich wierzenia. :-)

Otoz jest to kolejna falszywa sztuczka kulturalnego Fedorowicza, dlatego ze zasada wcale "taka sama nie jest", bo jezeli taki Fedorowicz sie nawroci na islam nikt go nie wyklnie z jego narodowosci, nadal zostanie Polakiem.


Axanno miła, a kto Co powiedział, że jestem Polakiem ? :-D

trzeba miec niezly tupecik, aby glosic komunistyczna propagande Polakom samemu nie bedac Polakiem, a to ciekawe... a ja juz myslalam, ze jak to, ze calym zlem komunistycznym obarczaja Ruskich, kiedy maja wlasnych rzecznikow tego koltunstwa, a tu pudlo...
..za cytowanie wikipedii

Bardzo mi się podoba, że sięgasz do wikipedii. Ale w wikipedii można znaleźć też treści propagujące nacjonalizm, nienawiść, rasizm i antysemityzm. Cytowanie ich nie jest dobrym argumentem. Zwłaszcza na forum chrześcijańskim.
Natomiast Zyd mesjanistyczny, ktory bardziej jest Zydem niz ktokolwiek, bo posluchal i uczcil swojego Boga, w oczach ukochanych przez Fedorowicza rabinow przestaje byc Zydem ( o czym w Biblii mozna przeczytac slowa Pana, ze "mowia ze sa Zydami ale naprawde sa synagoga szatana" - z ktorymi polemizowac, jak uwaza kulturalny Fedorowicz, jest poza granicami absurdu).

Kochanie ! (przepraszam za poufałość) . Żyd Mesjanistyczny, którego bardzo szanuję, nie jest wyznawcą judaizmu. BTW. Gdzie w księdze Objawienia którą cytujesz pada słowo rabin ?

Ty chyba zarty sobie robisz... czyzby rabini nie mieli nic wspolnego z tym co robia ich wyznawcy? Czyzby to nie za namowa rabinow tlum wrzal "Ukrzyzuj go", trzeba sie urwac z choinki, zeby kreslic tutaj trakie rzeczy...
Tora jest księgą judaizmu, dlatego cytowałem w dyskusji fragment TŁUMACZENIA PRZEDSTAWICIELA JUDAIZMU ORTODOKSYJNEGO, rabina Pecarica. A rabinów kocham tak samo, jak każdego bliźniego, w tym także i Ciebie :D
A swoja droga jezeli wygooglowac o przesladowaniach Zydow mesjanistycznych, to wysypuje masa artykulow, ale tacy Fedorowicze za prawde maja tylko to co od rabinow wyszlo....
Tylko nie znowu antysemickich, plz. Pozdrawiam. :)

Wikipedia jest niezaleznym zrodlem informacji, jako takie moze zawierac rozne tresi, antysemickie i podobne, ale wylacznie na zasadzie cytowania, a nie ze ten portal propaguje rasiszm, nienawisc itp. jak wmawiasz. Kazde niezalezne zriodlo - informacje, gazety, media, wiadomosci czy cokolwiek ma w sobie te czy inne tresci, jako infromacje a nie zaraz jak propagande. Krecisz. Nie poslugiwalam sie zadnymi antysemickimi zrodlami i wszelaka sugestia ze sie poslugiwalam jest koplejna proba przysporzenia sobie racji poprzez osmarowanie oponenta.

Starasz sie byc niby kulturalny, ale stosujesz nieuczciwe chwyty.

W ogole odnioslam sie do informacji z Wikipedii dla zobrazowania wypisywanych przez Ciebie dziwactw, ze polemizowac z rabinami jest szczytem absurdu. I nie ma to nic wspolnego z "niekochaniem" rabinow. Po prostu jak tak ich kochasz i masz za nieomylnych, to i przyjmij rownierz ich stosunek do Pana - bo albo polemizowac z rabinem jest szczyt absurdu , albo nie taki znowu szczyt, a wrecz przeciwnie.

Wciskanie kitow jak to zakaz spozywanie krwi dany Noemu mial na wzgledzie okrotne zwyczaje odcinania miesa od zywego zwierzecia jest kolejnym absurdem, bo Noe w momencie nadania zakazu spozywania krwi byl wegetarianinem, zarowno on, jak i jego rodzina. zadnych takich zwyczajow nie bylo, bo poza nimi nikt z potopu sie nie uchowal.


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 04 mar 2013, 18:33

Lash pisze:To co opisałeś to mitologia i oszustwo katolickie.


Czyli było cacy?


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 04 mar 2013, 19:27

Lash pisze:To co opisałeś to mitologia i oszustwo katolickie.


Jedynie słowo inkwizycja mogę wziąć w ,, '' . JEdnak jeśli koncentrujemy się na przemocy, analogia może być zasadna. ;-)

O prześladowaniach ze strony Lutra, Kalwina, pana Zwingli, przeczytałem na stronie Kościoła Baptystów, co potwierdza moje rewelacje i jednocześnie nie jest skażone katolicką propagandą.

Na innej stronie baptyści piszą:

,,Widzimy więc, że pierwsi anabaptystyczni męczennicy zostali zabici nie przez rzymsko-katolickie autorytety lecz z powodu wpływu Zwingli'ego - brata w Panu''
http://berejczycy.org/index.php?id=4&zoom=109

Kiedy przelecisz inne strony o anabaptystach, zauważysz zbieżność, co do prześladowań ze strony protestantów o innych poglądach.

Co ciekawe inkwizycja KK nie sądziła wyłącznie za czary. Czytałem, że większość % osób straconych za czary stracono w krajach protestanckich.

Co do Kalwina i Genewy, :
,,Jan Kalwin wierzył, iż zgodnie ze słowami Biblii czarownice są "wrogami Boga" i należy je zabijać bez litości (Księga Wyjścia 22,17). Konstytucja Genewy przewidywała karę śmierci dla czarownic, heretyków i bluźnierców. Przyczyny epidemii były nieznane. Z tych powodów Kalwin był przekonany, że prawdą jest oskarżenie grupy kobiet i mężczyzn z Peney o roznoszenie (za pomocą zaklęć i magii) dżumy w tej miejscowości w okresie 3 lat. Uznał też za prawdziwe ich przyznanie się do winy, wymuszone podczas tortur. Pastorzy otrzymali polecenie piętnowania oskarżonych podczas kazań. Po kilkumiesięcznym procesie 34 kobiety zostały skazane na spalenie żywcem przed domami, które jakoby zaraziły.'' http://pl.wikipedia.org/wiki/Procesy_o_czary

Jak polukasz , to zobaczysz też, że Luter równie gorliwie ścigał innowierców.

,, Tymczasem Luter pisał: „Dlaczegoż byśmy nie mieli zaatakować tych kardynałów, papieży i całej tej rzymskiej Sodomy wszelką bronią, a potem myć ręce w ich krwi?”


Wiem, że historie bywają złożone, jednak kiedy w dyskusji za cel przedstawiamy jedynie ukazanie przemocy, mogę stwierdzić, że chyba sam nie weryfikujesz swoich tez.


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 04 mar 2013, 19:46

Axanna pisze:opowiedz to swojej babci, moze ona Ci uwierzy


Ja nie okłamuję kobiet. To prawda co napisałem. Nie działam w polityce. Przykro mi, że nie wierzysz. :-)


och to widac...


Widać choćby po tym, że nie używam wulgaryzmów.

Mimo to sprostowac w tym watku nalezy jego kolejne mydlenie oczu, jak to mesjanistyczny Zyd nie moze byc Zydem na takiej samej zasadzie jak chrzescijanin nie moze byc jednoczesnie muzulmaninem.


O tym, kto jest wyznawca judaizmu - czyli Żydem, decydują kompetentni przedstawiciele tego narodu i religii, a nie.. my na forum. Istnieją pewne prawa, jak i pozbawienie praw. Żydem można zostać z urodzenia, albo przez konwersję. Trzeba jednak spełnić określone warunki. Jednym z nich jest wiara w Jedynego Boga który dał przykazania. W judaizmie nie ma dodatkowych Bogów czy też bóstw lub ludzi pośredniczących. Obowiązuje ścisły monoteizm. Dlatego Żydzi Mesjańscy nie są uznawani za Żydów w sensie judaizmu. Takiego zdania jest też władza polityczna państwa Izrael. :-)

..trzeba miec niezly tupecik, aby glosic komunistyczna propagande Polakom samemu nie bedac Polakiem, a to ciekawe... a ja juz myslalam, ze jak to, ze calym zlem komunistycznym obarczaja Ruskich, kiedy maja wlasnych rzecznikow tego koltunstwa, a tu pudlo..


Axanno. Pozwól, że wyjaśnię. Otóż do podstawowych praw człowieka należy wolność słowa . To prawo do publicznego wyrażania własnego zdania oraz poglądów, a także jego poszanowania przez innych. To podstawowe prawo człowieka, odnoszące się do możliwości swobodnego wypowiadania swoich poglądów połączone jest z reguły z prawem do informacji. Wolność słowa zagwarantowana jest w ustawodawstwie poszczególnych państw demokratycznych oraz w dokumentach międzynarodowych, m.in. w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Można zatem dyskutować o komunizmie, ale nie można nawoływać do przemocy, metod i praktyk działania państw, które tego się dopuściły. Istnieje też określenie tolerancja. W sensie ogólnym oznacza ono postawę wykluczającą dyskryminację czy prześladowanie ludzi za odmienne poglądy czy wierzenia religijne. Istnieje też w państwach demokratycznych pojęcie pluralizm polityczny. Oznacza to, że mogą istnieć obok siebie rozmaite poglądy, ruchy i ugrupowania polityczne. I tak jest właśnie na zachodzie. :-)

Ty chyba zarty sobie robisz... czyzby rabini nie mieli nic wspolnego z tym co robia ich wyznawcy? Czyzby to nie za namowa rabinow tlum wrzal "Ukrzyzuj go", trzeba sie urwac z choinki, zeby kreslic tutaj trakie rzeczy...


Pozwól sobie wyjaśnić, że cytowany przeze mnie rabin Sacha Pecaric, który przetłumaczył Torę na język polski nie brał w tym udziału. :-D

Wikipedia jest niezaleznym zrodlem informacji, jako takie moze zawierac rozne tresi, antysemickie i podobne, ale wylacznie na zasadzie cytowania, a nie ze ten portal propaguje rasiszm, nienawisc itp. jak wmawiasz. Kazde niezalezne zriodlo - informacje, gazety, media, wiadomosci czy cokolwiek ma w sobie te czy inne tresci, jako infromacje a nie zaraz jak propagande. Krecisz. Nie poslugiwalam sie zadnymi antysemickimi zrodlami i wszelaka sugestia ze sie poslugiwalam jest koplejna proba przysporzenia sobie racji poprzez osmarowanie oponenta. Starasz sie byc niby kulturalny, ale stosujesz nieuczciwe chwyty.


Wybacz, ale napisałaś bardzo agresywny post, na dodatek nie podając autora tego obraźliwego zdania :

Axanna pisze:Oczywiscie ze sluchac interpretacje rabinow to Twoj wybor, czy tylko w tym miescu, czy w kilka gdy pasuje do pragnien, czy w calosci wraz z ich "oryginalnymi tlumaczeniami" jak to Pan Jezus jest "smierdzacy czosnkiem aferzysta"


Stąd wziął się mój protest. W ten sposób nie można pisać.

W ogole odnioslam sie do informacji z Wikipedii dla zobrazowania wypisywanych przez Ciebie dziwactw, ze polemizowac z rabinami jest szczytem absurdu. I nie ma to nic wspolnego z "niekochaniem" rabinow. Po prostu jak tak ich kochasz i masz za nieomylnych, to i przyjmij rownierz ich stosunek do Pana - bo albo polemizowac z rabinem jest szczyt absurdu , albo nie taki znowu szczyt, a wrecz przeciwnie.


Ja napisałem, że nie ma sensu się wymądrzać i kwestionować wypowiedzi uczonych mędrców Tory nie znając nawet hebrajskiego. Bo taka jest prawda. Ale raczej możemy się od nich uczyć. :lol:

Wciskanie kitow jak to zakaz spozywanie krwi dany Noemu mial na wzgledzie okrotne zwyczaje odcinania miesa od zywego zwierzecia jest kolejnym absurdem, bo Noe w momencie nadania zakazu spozywania krwi byl wegetarianinem, zarowno on, jak i jego rodzina. zadnych takich zwyczajow nie bylo, bo poza nimi nikt z potopu sie nie uchowal.


A gdzie to czytasz, że Noah był wegetarianinem ? Podaj taki werset, plz. Mięso zwierząt jedzono już za czasów Abla. Ale mięso można jeść w różny sposób, zadając zwierzętom jak najmniej cierpień, lub odwrotnie. Później ludzkość uległa znacznej degeneracji moralnej i miało miejsce właśnie to o czym pisałem. W wielu kulturach istniał przez tysiące lat zwyczaj jedzenia żywych zwierząt lub pozbawiania zwierzęcia fragmentu ciała po to, aby go zjeść, a resztę żywego zwierzęcia zostawić na później. Żywe zwierzęta są jedzone do dziś (np. ostrygi).

4:4 Abel także złożył ofiarę z pierworodnych trzody swojej i z tłuszczu ich. A Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę.

A gdy Pan widział, że wielka jest złość człowieka na ziemi i że wszelkie jego myśli oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe,
6:6 Żałował Pan, że uczynił człowieka na ziemi i bolał nad tym w sercu swoim.

:-)


Axanna
Posty: 5395
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 04 mar 2013, 20:37

Fedorowicz pisze:O tym, kto jest wyznawca judaizmu - czyli Żydem, decydują kompetentni przedstawiciele tego narodu i religii,

Nieprawda, nie zadne Twoje przedstawiciele, bo i nie oni sa tworcami judaizmu. Bog decyduje i nikt poza nim. To Bog jest autorem judaizmu i to On wola by wierzyli Jego Synu. To Bog o nich powiedzial ze sa "synagoga szatana, a nie Zydami" i nie wywracaj tutaj kota ogonem.

Joh 5:23 bw "aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."

Skoro juz to Twoje rabini nie sa zydami, zwlaszcza ze to jest zgodne z Pismem Swietym.

Act 7:51-53 bw "(51) Ludzie twardego karku i opornych serc i uszu, wy zawsze sprzeciwiacie się Duchowi Świętemu, jak ojcowie wasi, tak i wy! (52) Któregoż z proroków nie prześladowali ojcowie wasi? Pozabijali też tych, którzy przepowiedzieli przyjście Sprawiedliwego, którego wy teraz staliście się zdrajcami i mordercami, (53) wy, którzy otrzymaliście zakon, jak wam go dali aniołowie, a nie przestrzegaliście go."

Rev 3:9 bw "Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem."

a nie.. my na forum. Istnieją pewne prawa, jak i pozbawienie praw. Żydem można zostać z urodzenia, albo przez konwersję. Trzeba jednak spełnić określone warunki. Jednym z nich jest wiara w Jedynego Boga który dał przykazania.

ciaaa... ble, ble... To Bog stawia warunki, a jednym, z nich jest czesc dla Syna, a kto nie czci Syna ten nie czci Ojca.
W judaizmie nie ma dodatkowych Bogów czy też bóstw lub ludzi pośredniczących. Obowiązuje ścisły monoteizm. Dlatego Żydzi Mesjańscy nie są uznawani za Żydów w sensie judaizmu. Takiego zdania jest też władza polityczna państwa Izrael. :-)

nie sa uznawiani za Zydow w zadnym sensie. A ze wladza jest takiego zdania to nie musisz oznajmiac, bo to wszyscy wiedza.
..trzeba miec niezly tupecik, aby glosic komunistyczna propagande Polakom samemu nie bedac Polakiem, a to ciekawe... a ja juz myslalam, ze jak to, ze calym zlem komunistycznym obarczaja Ruskich, kiedy maja wlasnych rzecznikow tego koltunstwa, a tu pudlo..


Axanno. Pozwól, że wyjaśnię. Otóż do podstawowych praw człowieka należy wolność słowa .To prawo do publicznego wyrażania własnego zdania oraz poglądów, a także jego poszanowania przez innych. To podstawowe prawo człowieka, odnoszące się do możliwości swobodnego wypowiadania swoich poglądów połączone jest z reguły z prawem do informacji. Wolność słowa zagwarantowana jest w ustawodawstwie poszczególnych państw demokratycznych oraz w dokumentach międzynarodowych, m.in. w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Można zatem dyskutować o komunizmie, ale nie można nawoływać do przemocy, metod i praktyk działania państw, które tego się dopuściły. Istnieje też określenie tolerancja. W sensie ogólnym oznacza ono postawę wykluczającą dyskryminację czy prześladowanie ludzi za odmienne poglądy czy wierzenia religijne. Istnieje też w państwach demokratycznych pojęcie pluralizm polityczny. Oznacza to, że mogą istnieć obok siebie rozmaite poglądy, ruchy i ugrupowania polityczne. I tak jest właśnie na zachodzie. :-)
Ty chyba zarty sobie robisz... czyzby rabini nie mieli nic wspolnego z tym co robia ich wyznawcy? Czyzby to nie za namowa rabinow tlum wrzal "Ukrzyzuj go", trzeba sie urwac z choinki, zeby kreslic tutaj trakie rzeczy...

Pozwól sobie wyjaśnić, że cytowany przeze mnie rabin Sacha Pecaric, który przetłumaczył Torę na język polski nie brał w tym udziału. :-D
Wikipedia jest niezaleznym zrodlem informacji, jako takie moze zawierac rozne tresi, antysemickie i podobne, ale wylacznie na zasadzie cytowania, a nie ze ten portal propaguje rasiszm, nienawisc itp. jak wmawiasz. Kazde niezalezne zriodlo - informacje, gazety, media, wiadomosci czy cokolwiek ma w sobie te czy inne tresci, jako infromacje a nie zaraz jak propagande. Krecisz. Nie poslugiwalam sie zadnymi antysemickimi zrodlami i wszelaka sugestia ze sie poslugiwalam jest koplejna proba przysporzenia sobie racji poprzez osmarowanie oponenta. Starasz sie byc niby kulturalny, ale stosujesz nieuczciwe chwyty.

Wybacz, ale napisałaś bardzo agresywny post, na dodatek nie podając autora tego obraźliwego zdania :

Axanna pisze:Oczywiscie ze sluchac interpretacje rabinow to Twoj wybor, czy tylko w tym miescu, czy w kilka gdy pasuje do pragnien, czy w calosci wraz z ich "oryginalnymi tlumaczeniami" jak to Pan Jezus jest "smierdzacy czosnkiem aferzysta"


Stąd wziął się mój protest. W ten sposób nie można pisać.

agresywne posty to Twoja domena. To zdanie to cytat i ja nie jestem tego autorem, nie tycz mi "nie mozna ble pisac", bo nie jestem tego autorem, ani tego nie promuje, ani nie popieram. To jest cytat, zarowno ten jak i te nastepne z wikipedii.
Ja napisałem, że nie ma sensu się wymądrzać i kwestionować wypowiedzi uczonych mędrców Tory nie znając nawet hebrajskiego. Bo taka jest prawda. Ale raczej możemy się od nich uczyć. :lol:

no to Ci zacytowalam czemu mozesz sie nauczyc to Ci zle. Te Twoje uczeni obrzucaja blotem Syna Bozego i wzniecaja przesladowania wobec wierzacych w Chrystusa, wylaczajac ich nie tylko z synagog, ale ze spolecznosci i z rodzin.
A gdzie to czytasz, że Noah był wegetarianinem ? Podaj taki werset, plz. Mięso zwierząt jedzono już za czasów Abla. Ale mięso można jeść w różny sposób, zadając zwierzętom jak najmniej cierpień, lub odwrotnie. Później ludzkość uległa znacznej degeneracji moralnej i miało miejsce właśnie to o czym pisałem. W wielu kulturach istniał przez tysiące lat zwyczaj jedzenia żywych zwierząt lub pozbawiania zwierzęcia fragmentu ciała po to, aby go zjeść, a resztę żywego zwierzęcia zostawić na później. Żywe zwierzęta są jedzone do dziś (np. ostrygi).

4:4 Abel także złożył ofiarę z pierworodnych trzody swojej i z tłuszczu ich. A Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę.

A gdy Pan widział, że wielka jest złość człowieka na ziemi i że wszelkie jego myśli oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe,
6:6 Żałował Pan, że uczynił człowieka na ziemi i bolał nad tym w sercu swoim.

:-)

Mamy w Pismie tylko trzy Bozych nakazy co do pokarmow od Adama do Noego, pierwszy do upadku ("z kazdego drzewa mozesz jesc"), po upadku ("zywic sie bedziesz zielem polnym") i Noemu ("wszystko co sie rusza i zyje niech wam sluzy za pokarm").

Skad niby wyciagasz wniosek ze Abel jadal mieso? Abel mial Bozy nakaz jadac ziele, a nie mieso.


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 05 mar 2013, 06:54

Axanna pisze:Nieprawda, nie zadne Twoje przedstawiciele, bo i nie oni sa tworcami judaizmu. Bog decyduje i nikt poza nim. To Bog jest autorem judaizmu i to On wola by wierzyli Jego Synu. To Bog o nich powiedzial ze sa "synagoga szatana, a nie Zydami" i nie wywracaj tutaj kota ogonem.
Joh 5:23 bw "aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca.Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."
Skoro juz to Twoje rabini nie sa zydami, zwlaszcza ze to jest zgodne z Pismem Swietym.


Axanno, masz prawo wierzyć, że Żydzi nie są Żydami, bo nie czczą Syna. A oni mają prawo wierzyć, że są Żydami, bo czczą Ojca. Istnieje prawo do wolności sumienia i wyznania, którego nie będę znowu tu cytował. Ważne jest jednak, aby nie szerzyć nienawiści z powodu innych wierzeń czy poglądów. :-)

A ze wladza jest takiego zdania to nie musisz oznajmiac, bo to wszyscy wiedza.

Ja nie wiem, czy wszyscy to wiedzą. Raczej większośc Polaków o tym nie ma zielonego pojęcia. Państwo Izrael nie przyznaje obywatelstwa, jeśli ktoś nie jest wyznawcą judaizmu. A o konwersji kogoś na judaizm decyduje on sam a ostatecznie władze religijne, rabini. A nie my na forum. :-)

bo nie jestem tego autorem, ani tego nie promuje, ani nie popieram. To jest cytat, zarowno ten jak i te nastepne z wikipedii.

Jeśłi nie jesteś autorką tej obraźliwej treści, to należy podac jej autora. A także swoje wyjaśnienie w jakim celu przytoczyłaś zdanie, które obraża wierzenia religijne innych osób.

..no to Ci zacytowalam czemu mozesz sie nauczyc to Ci zle.

Ja znam Pisma Chrześcijanskie i to w oryginale, bo studiowałem greke koine.

Te Twoje uczeni obrzucaja blotem Syna Bozego i wzniecaja przesladowania wobec wierzacych w Chrystusa, wylaczajac ich nie tylko z synagog, ale ze spolecznosci i z rodzin.


Nic mi nie wiadomo, aby rabin Pecaric, którego przekład Tory zacytowałem powyżej kogoś prześladował czy znieważał czyjeś wierzenia religijne. Jak cos wiesz o tym, to podaj link lub inne źródło. :-)


Mamy w Pismie tylko trzy Bozych nakazy co do pokarmow od Adama do Noego, pierwszy do upadku ("z kazdego drzewa mozesz jesc"), po upadku ("zywic sie bedziesz zielem polnym") i Noemu ("wszystko co sie rusza i zyje niech wam sluzy za pokarm").
Skad niby wyciagasz wniosek ze Abel jadal mieso? Abel mial Bozy nakaz jadac ziele, a nie mieso.


W Ogrodzie Eden pierwsi ludzie mogli spożywać wyłącznie pokarm roślinny: "Dałem wam wszelkie rośliny wydające nasienie, które są na powierzchni ziemi i każde drzewo, na którym jest owoc wydający nasienie – będzie dla was pożywieniem" (Rodzaju 1:29).
Ale w Edenie człowiek nie musiał wykonywać żadnej pracy - rośliny rosły tam same. Dopiero po wygnaniu z Edenu człowiek musiał "w pocie czoła” zdobywać pokarm i uprawiać ziemię. Pasterstwem zajmował się Abel, a rolnictwem Kain. Walka z przeciwnościami natury szła w parze ze spożywaniem mięsa, które było zakazane. Ale upadli ludzie łamali ten zakaz. Po Potopie Bóg zezwolił na jedzenie mięsa zwierząt: "Każde żyjące stworzenie, które się rusza, będzie dla was pożywieniem, tak jak zielone rośliny – dałem wam wszystkie” (Rodzaju 9:3). "Ale mięsa [stworzenia], które jest jeszcze żywe, nie jedzcie!” (Rodzaju 9:4). Jest to zakaz okrucieństwa wobec zwierząt, wynikający ze zdziczenia ludzi.
Zezwolenie na jedzenie mięsa zwierząt po potopie to nic innego jak zaniżenie wymagań etycznych wobec upadłej ludzkości, wynikające z obniżenia moralnosci i upadku ludzi jeszcze przed potopem. Bóg mówi: "Nie będę więcej przeklinał ziemi z powodu człowieka, bo skłonność człowieka jest zła od jego młodości (Rodzaju 8:21).
Późniejsze ograniczenia w spożywaniu mięsa, zakaz spożywania krwi ogłoszone zostały już tylko ludowi Izraela przed górą Synaj.

Pozdrowienia! :-)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 31000
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 mar 2013, 11:17

DARK pisze:
Lash pisze:To co opisałeś to mitologia i oszustwo katolickie.


Czyli było cacy?
Nie nie było ale nie to co napisałes jest prawdą :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 31000
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 mar 2013, 11:21

DARK pisze: Na innej stronie baptyści piszą:

,,Widzimy więc, że pierwsi anabaptystyczni męczennicy zostali zabici nie przez rzymsko-katolickie autorytety lecz z powodu wpływu Zwingli'ego - brata w Panu''
http://berejczycy.org/index.php?id=4&zoom=109

Kiedy przelecisz inne strony o anabaptystach, zauważysz zbieżność, co do prześladowań ze strony protestantów o innych poglądach.


Kolejny mit.
Anabaptyci chcieli rewolucji na miaré komunistycznej i nie chodziło o poglady.
Pierwsi anabaptyści popsuli opinie innym i to się ciągnęło jak smród z nimi :/

DARK pisze: Co ciekawe inkwizycja KK nie sądziła wyłącznie za czary. Czytałem, że większość % osób straconych za czary stracono w krajach protestanckich.


I co z tego że czytałeś.
A Krajach protestanckich to mit!
odesłałem cię do materiałow które po przeczytaniu powinny ci uswiadomic ze to PROPAGANDÓWKI :/

DARK pisze:
Co do Kalwina i Genewy, :
,,Jan Kalwin wierzył, iż zgodnie ze słowami Biblii czarownice są "wrogami Boga" i należy je zabijać bez litości (Księga Wyjścia 22,17). Konstytucja Genewy przewidywała karę śmierci dla czarownic, heretyków i bluźnierców. Przyczyny epidemii były nieznane. Z tych powodów Kalwin był przekonany, że prawdą jest oskarżenie grupy kobiet i mężczyzn z Peney o roznoszenie (za pomocą zaklęć i magii) dżumy w tej miejscowości w okresie 3 lat. Uznał też za prawdziwe ich przyznanie się do winy, wymuszone podczas tortur. Pastorzy otrzymali polecenie piętnowania oskarżonych podczas kazań. Po kilkumiesięcznym procesie 34 kobiety zostały skazane na spalenie żywcem przed domami, które jakoby zaraziły.'' http://pl.wikipedia.org/wiki/Procesy_o_czary


Katolicy w tym czasie w Spalili tysiace ludzi za to samo!

DARK pisze: Jak polukasz , to zobaczysz też, że Luter równie gorliwie ścigał innowierców.

,, Tymczasem Luter pisał: „Dlaczegoż byśmy nie mieli zaatakować tych kardynałów, papieży i całej tej rzymskiej Sodomy wszelką bronią, a potem myć ręce w ich krwi?”


Ilu wymordowali Ktolików :O

DARK pisze: Wiem, że historie bywają złożone, jednak kiedy w dyskusji za cel przedstawiamy jedynie ukazanie przemocy, mogę stwierdzić, że chyba sam nie weryfikujesz swoich tez.


Weryfikuje swoje tezy.
To raczej ty ich nie weryfikujesz ale powtarzasz mity :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Albertus
Posty: 9362
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 mar 2013, 12:58

Anabaptyci chcieli rewolucji na miaré komunistycznej i nie chodziło o poglady.
Pierwsi anabaptyści popsuli opinie innym i to się ciągnęło jak smród z nimi :/


Słuszna uwaga.

Czyżbyś wypierał się duchowej jedności z anabaptystami?...

Z husytami może też?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 31000
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 mar 2013, 13:03

Albertus pisze:
Anabaptyci chcieli rewolucji na miaré komunistycznej i nie chodziło o poglady.
Pierwsi anabaptyści popsuli opinie innym i to się ciągnęło jak smród z nimi :/


Słuszna uwaga.

Czyżbyś wypierał się duchowej jedności z anabaptystami?...

Z husytami może też?


Wypierwam się jednosci z CZĘŚCIĄ anabaptystów.
Z takim Munzerem np.
Niektórzy byli ok inni byli straszni.

Anabaptystami nazywa się z grubsza wszystko co nie pasowało to Zwinglianizmu / Kalwinizmu / Luteranizmu a głosiło odnowę...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Albertus
Posty: 9362
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 mar 2013, 13:07

Dla mnie to wszystko to po prostu protestantyzm w całej swej "obfitości"


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 31000
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 mar 2013, 14:37

Albertus pisze:Dla mnie to wszystko to po prostu protestantyzm w całej swej "obfitości"
Cóż dla ciebie to może i hinduizm być prostestantyzmem ...
Protestantyzm wyraźnie odcianł się od Muntzera i jemu podobnych bowiem oni na bazie Chrześcijaństwa chcieli mordować ludzi.
Dlatego bardzo szybko zidentyfikowano ekipę która na bazie reformy próbował sie dorobić i zemścić :/
Cóż historia nie potwierdze aby protestanci akceptowali anbaptystów.
to stało się dopiero póżniej po kilkudziesięciu latach gdy anabaptyści przestali byc partią polityczną ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Albertus
Posty: 9362
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 mar 2013, 16:38

Lash:

Cóż dla ciebie to może i hinduizm być prostestantyzmem ...


Nie.Hinduizm nie może ale anabaptyzm jak najbardziej jest protestantyzmem


Protestantyzm wyraźnie odcianł się od Muntzera i jemu podobnych bowiem oni na bazie Chrześcijaństwa chcieli mordować ludzi.
Dlatego bardzo szybko zidentyfikowano ekipę która na bazie reformy próbował sie dorobić i zemścić :/
Cóż historia nie potwierdze aby protestanci akceptowali anbaptystów.
to stało się dopiero póżniej po kilkudziesięciu latach gdy anabaptyści przestali byc partią polityczną ...


To już wasze wewnętrzne spory.


A jak z Husytami? Uznajesz ich za duchowych poprzedników?

A albigensów i katarów?Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 48 gości