Nie wazne w co sie wierzy, wazne co sie czyni

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
nieprotestant
Posty: 124
Rejestracja: 08 lip 2008, 10:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Nie wazne w co sie wierzy, wazne co sie czyni

Postautor: nieprotestant » 23 lip 2008, 14:21

http://wptv.wp.pl/wid,10181082,news.html

co sądzicie o tej wypowiedzi? Według mnie rownież nie jest ważne w co się wierzy, czy jest to Jezus, Kryszna czy Budda. Wiele osob, które miały tego typu przeżycia zgodnie powtarzają że religia jest tylko formą zglebiania tego samego tajemniczego Boga. Ludzie natomiast tworzą religie zgodnie ze swoja kulturą i wten ludzki sposób poprzez różne tradycje probują sobie go przyswoić.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie wazne w co sie wierzy, wazne co sie czyni

Postautor: Lash » 23 lip 2008, 14:28

nieprotestant pisze: .... Według mnie rownież nie jest ważne w co się wierzy, czy jest to Jezus, Kryszna czy Budda. ... .

A wedlug Jezusa jest.
(18) Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. Jan 3


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
nieprotestant
Posty: 124
Rejestracja: 08 lip 2008, 10:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nieprotestant » 25 lip 2008, 10:24

A wedlug Jezusa jest.
(18) Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. Jan 3


to samo napisze mi muzłumanin, SJ, wyznawca hare kriszna i tak dalej. Każdy jest przekonany, że dotknął prawdy i tylko jego religia daje nadzieje. To sa wszystko ludzkie nauki które odbijają ludzką egoistyczną naturę.
Odpowiedz mi dlaczego Jahwe ze starego testamentu jest nacjonalistą? Czy nie zauważyłeś, że każde plemię stwarzało sobie Bogów lub Boga zbawiciela tylko dla takich ludów, którzy w niego/w nich wierzą?
Prawdziwy Bóg żyje ponad wszystkimi religiami, a tradycje religijne slużą tylko do przybliżenia sobie ,,Boga", który zupełnie przekracza naszą rzeczywistość i jest nam zupełnie niedostępny.


nieprotestant
Posty: 124
Rejestracja: 08 lip 2008, 10:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nieprotestant » 26 lip 2008, 19:49

Serio to samo napisze ci o Jezusie kazdy inny?

By zrozumiec Biblie w calosci, trzeba zrozumiec jej glowny temat. Pomoze takze zrozumienie istoty Boga, oraz zadania, jakie mial spelniac przyklad Narodu Wybranego.



chodzi mi oto że każda religia chce być tą najprawdziwszą. Wyobraź sobie że ja na ciebie patrze, tak jak ty patrzysz na wyznawcę islamu. Tak jak tobie wydaje się absurdalny islam tak dla mnie absurdalne jest chrześcijaństwo. Nie obraź sie ale dla mnie biblia to zbiór bajek i ludzkich tradycji. Póki byłem jeszcze katolikiem i nie wgłebiałem się zbytnio w swoją wiarę to wydawało mi się że Bóg jest rzeczywiście Bogiem, tzn jest kimś bardziej tajemniczym. Wszystko zmieniło się jak zacząłem czytać biblie(w tym zasluge maja adwentysci, ktorych spotkalem na swej duchowej drodze :D). Ten bóg jest dokadnie taki jak podsumował go Dawkins. Nie bedę pisał co napisał Dawkins, żeby nie nie naruszyć waszych uczuć religijnych, ale każdy może sprawdzić jak określił biblijnego Boga, Dawkins. Biblie przeczytałem w całosci 5 razy i za każdym razem żywiłem coraz większą odrazę do Staro testamentowego boga.
Chrzescijańscy filozofowie próbowali przysłonic rzeczywisty obraz Boga, ubierając go w ładne intelektualne hasełka, natomiast każdy może wziąść biblie do ręki i samemu sprawdzić, że biblijny bóg to bó o ludzkich cechach. Jest nacjonalistą, mordercą niewinnych dzieci itd. Poźniej jak każda religia ewoluuuje w kierunku zupełnie innego boga (,,miłosiernego baranka").
Czy ty tego nie widzisz, jak te judaistyczno-chrześcijańanskie tradycje ewoluują?? Jak możesz tego nie dostrzegać?
Czy nie zauważyłaś jak biblijnemu bogu przypisuje sie typowo ludzkie cechy: bog zazdrosny, bog gniewny itd. Wybacz,ale to sa typowo ludzkie wynalazki.
Najbliższe są mi religie wschodnie. One w odróznieniu od zachodnich nie są takie zaborcze. Prawdziwy hindus potrafi docenić obce religie czego nie da się powiedzieć o chrzescijanach,ktorzy żrą sie nawet w obrebie swojego obozu np. katolicy z protestantami, a nawet protestanci pomiędzy sobą. Dla mnie jest to śmieszne i zarazem odrażające.
Dlatego ja wierze w Boga takiego jak podpowiada mi intuicja. Bog jaki pokazuje mi się w intuicji jest nieskonczonością. Czy ktoś słowami potrafił wyrazić nieskonczoność? Tak, ale jest to rownoznaczne z tworzeniem mitologii religijnych.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości