Czy Bóh jest piękny?!

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 18 kwie 2012, 16:43

Kohelet pisze:Biblia ani słowem nie wspomina o tym, że Bóg jest piękny, choć jako źródło wszelkiego piękna, siłą rzeczy jest piękny. Nigdzie w Biblii nie ma takiego wersetu. Biblia woli przemilczyć piękno Boga, a nagłaśniać piękno szatana, zanim stał sie szatanem. Biblia owszem, mówi o pięknie, ale szatana. Biblia stwierdza, że szatan jest piękny, ale o Bogu cichosza! To jest jakaś przewrotność. Jak tak można?!
Można, Biblia nie przemilcza, tyko ty nie chcesz tego widzieć. Poza tym Biblia jest Słowem Bożym, to znaczy że Pan Bóg sam o sobie mówi oszczędnie, tylko tyle ile trzeba.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 18 kwie 2012, 19:12

Kohelet pisze:Kim jest babka?! Babka ma być posłuszna mężczyźnie, a nie się stawiać.


no to w łeb i w gębę, żeby watroba nie zgniła..i w..zeby sie nie stawiała.

mylisz uległość w miłości od przemocy.Biblia tak nie mówi, Biblia mówi, że mężowie maja tak kochać żony jak Chrystus umiłował kościół ... czyli jak??


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 18 kwie 2012, 19:13

i jak mają kochać żony mężów?/ no jak znawco Biblii??


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 18 kwie 2012, 19:15

Ciekawe ze nikt tego chlopa nie poprawil odnosnie "babek". :oops:


Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 18 kwie 2012, 21:14

1Kor 11:3 "A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg."

1Kor 11:10 "Dlatego kobieta powinna mieć na głowie oznakę uległości ze względu na aniołów."

1Kor 14:34 "niech kobiety na zgromadzeniach milczą, bo nie pozwala się im mówić; lecz niech będą poddane, jak i Prawo mówi."

1Tm 2:11-12 "Kobieta niech się uczy w cichości i w pełnej uległości; (12) nie pozwalam zaś kobiecie nauczać ani wynosić się nad męża; natomiast powinna zachowywać się spokojnie."


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 18 kwie 2012, 22:12

Obrazek

Kojarzy mi się kolorystycznie z tym gościem:

Obrazek


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 19 kwie 2012, 10:08

no to błysnąłeś, nie ma co.Tylko jak to się ma do Twoich poprzednich postów kohelet?


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 19 kwie 2012, 10:22

Kohelet pisze:Według Biblii, piękny może być jedynie szatan, ale nie Bóg?! Czy to nie jest jakaś biblijna przewrotność?!


nie jest

nigdzie w Biblii nie czytamy, że Bóg NIE MOŻE być pięknym

wręcz przeciwnie - mamy mnóstwo przykłądów porównywania relacji między Bogiem a wierzącym na wzór relacji obubienicy i oblubieńca

poczytaj sobie "Pieśni nad pieśniami" - erotyczne odniesienia są tam posunięte tak deleko, że bywają trudne do zniesienia nawet dla co bardziej purytańskich chrześcijan


to co czytasz powyżej, to MOJE ZDANIE - chyba że wyraźnie zaznaczę, że to cytat :)
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 19 kwie 2012, 14:19

Rozumiem święty Tomku, że Biblia nigdzie nie stwierdza iz Bóg nie może być piękny. Ale gdzie jest napisane, że jest piękny? O szatanie to Biblia pisze że jest piekny ale o Bogu nie... !
:laie:


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 19 kwie 2012, 14:24

Kohelet, więcej bojaźni i pokory!


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 19 kwie 2012, 14:47

O jedno prosiłem Pana, o to zabiegam: Abym mógł mieszkać w domu Pana przez wszystkie dni życia mego By oglądać piękno Pana i by odwiedzać świątynię jego.Ps.27;4

Z Syjonu pełnego piękności Zajaśniał Bóg.Ps.50;2

Przed Nim kroczą majestat i piękno, potęga i jasność w Jego przybytku.Ps96;6


temat do zamknięcia.


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 19 kwie 2012, 15:41

Estel, piszesz że mam mieć więcej bojaźni i pokory. A w czym się przejawia mój brak bojaźni i pokory. Jeśli już mowa o tym, to może najpierw spójrz na wiek mój i Twój... ?!


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 19 kwie 2012, 15:43

aska pisze:O jedno prosiłem Pana, o to zabiegam: Abym mógł mieszkać w domu Pana przez wszystkie dni życia mego By oglądać piękno Pana i by odwiedzać świątynię jego.Ps.27;4

Z Syjonu pełnego piękności Zajaśniał Bóg.Ps.50;2

Przed Nim kroczą majestat i piękno, potęga i jasność w Jego przybytku.Ps96;6
Amen !


temat do zamknięcia.
:thumbup: jak wszystkie inne.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2012, 15:47 przez agnieszkas, łącznie zmieniany 3 razy.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 19 kwie 2012, 15:45

Aśka, dwie wzmianki o pięknie Boga, jak na ksiegę, która ma około 1600 stron, to chyba jakby trochę za malo, co nie?!


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 19 kwie 2012, 15:51

Biblia była zapisywana przez ludzi pod natchnieniem Ducha Świętego - jednak ci ludzie nie widzieli Boga Ojca, gdyż po prostu nie mogli. Jak już wspomniałem w tym temacie, podając cytat, człowiek grzeszny po ujrzeniu Pana w pełni Jego chwały umarłby.

Pismo mówi o pięknie Szatana, lecz jest to zupełnie inny rodzaj piękna - bardziej ludzka jego odmiana. Grzechem Lucyfera była pycha - jego piękno było właśnie jednym z powodów, dlaczego wynosił się ponad Boga, tylko dlatego zostało opisane.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości