Czy zwierzęta mają duszę i ducha?!

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 19 kwie 2012, 19:21

Kohelet pisze:Kaanie, to prawda, to jest forum chrześcijańskie, tylko że zapomniałeś, że teraz znajdujemy się na takim dziale tego forum, które jest przeznaczone do dyskusji chrześcijan z niechrześcijanami. I proszę zaprzestań mnie obrażać a przede wszystkim obrażać mojego Pana Krysznę. Ja nikogo tu nie obrażam, Chrystusa również, skoro jako wyznawca Pana Wisznu przysługuję mu rangę jednego z jego awatarów. To nie jest obrażanie Jezusa to jest oddawanie mu stosownej chwały...
Tyle tylko że ty nie dyskutujesz, ale epatujesz fałszywymi i bluźnierczymi stwierdzeniami, które dla chrześcijan nie nadają się do dyskusji, nie odróżniasz tego co święte od tego co pospolite, na pewne tematy nie można dyskutować w taki sposób jak próbujesz zaimplementować na forum. Nie można obrazić Kryszny stwierdzeniem że jest demonem, bożkiem czyli fałszywym bogiem, bo tak jest, to jest stwierdzenie prawdy. To ty obrażasz chrześcijan przyrównując Pana Jezusa do demona, musisz to zrozumieć. Gdybyś przyszedł jako hinduista i szukał prawdy o Bogu to rozmowa byłaby inna, ale ty przeszedłeś tu siać fałszywą naukę, to jest twój cel, nie ma na to zgody.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 19 kwie 2012, 22:00

Kohelet pisze:Rembov, to jedynie Twoja subiektywna ocena, że nic nie zrobił. Według mnie to bardzo dużo...


To znaczy co dokładnie?


Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 19 kwie 2012, 22:04

Kaanie, Twoja przewrotność nie ma granic. Uważasz, że ja przyrównuję Jezusa do demona, choć nigdy tego nie uczyniłem a sam ciągle na okrągło wyzywasz Krysznę od demona. Czy Ty w ogóle jesteś chrześcijaninem, z tak kłamliwym podejściem do mnie... Czy nie boisz się tego, że nie bluźnisz demonowi a samemu Bogu, temu samemu co Twojemu tylko różnie nazywanym przez ludzi. Czy takiego braku kultury i ogłady uczą Ciebie w Twoim zborze? Jak Ci nie wstyd człowieku tak się zachowywać?!


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 19 kwie 2012, 22:26

Kohelet pisze:Uważasz, że ja przyrównuję Jezusa do demona


Nie. Przyrównujesz demona do Jezusa :(


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 kwie 2012, 22:29

Kohelet pisze:Kaanie, Twoja przewrotność nie ma granic. Uważasz, że ja przyrównuję Jezusa do demona, choć nigdy tego nie uczyniłem a sam ciągle na okrągło wyzywasz Krysznę od demona. Czy Ty w ogóle jesteś chrześcijaninem, z tak kłamliwym podejściem do mnie... Czy nie boisz się tego, że nie bluźnisz demonowi a samemu Bogu, temu samemu co Twojemu tylko różnie nazywanym przez ludzi. Czy takiego braku kultury i ogłady uczą Ciebie w Twoim zborze? Jak Ci nie wstyd człowieku tak się zachowywać?!

A tam Bóg Ma inne imię nie jakieś tam Krshna
Imię to osoba a nie cóś tam
nie znam Krshny porostu to wymyslone bóstwo


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 19 kwie 2012, 23:18

(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali.

Stosujcie sie do tego z czym się tak obnosicie


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 kwie 2012, 23:50

jakie masz dowody na to bóstwo
czekam


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 20 kwie 2012, 00:18

Kohelet pisze:Kaanie, Twoja przewrotność nie ma granic.
A twoja ma?

Uważasz, że ja przyrównuję Jezusa do demona, choć nigdy tego nie uczyniłem a sam ciągle na okrągło wyzywasz Krysznę od demona.
Ja nie wyzywam Krysznę od demona, bo on (ona) jest demonem każdym razem kiedy przyrównujesz Pana Jezusa do Kryszny bluźnisz przeciwko Bogu.

Czy Ty w ogóle jesteś chrześcijaninem, z tak kłamliwym podejściem do mnie...
Kłamliwie ty cały czas piszesz, ja nie kłąmię, w odróżnieniu od ciebie, ja piszę prawdę, jak przystało na chrześcijanina.

Czy nie boisz się tego, że nie bluźnisz demonowi a samemu Bogu, temu samemu co Twojemu tylko różnie nazywanym przez ludzi. Czy takiego braku kultury i ogłady uczą Ciebie w Twoim zborze? Jak Ci nie wstyd człowieku tak się zachowywać?!
Tobie jest brak kultury, ponieważ na chrześcijańskim forum obrażasz w bezczelny sposób Pana Jezusa, jak ci nie wstyd robić coś takiego, przekraczasz wszelkie normy przyzwoitości, brak ci ogłady i kultury. Bóg jest jeden, ten opisany w Biblii, ty głosisz kłamstwa o Bogu, powinieneś się tego bać, bo możesz być ciężko ukarany za swoje bluźnierstwa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 20 kwie 2012, 15:07

Kaanie! Przeczytaj uważnie ten werset z Twojej księgi świętej i głęboko się nad nim zastanów:

"Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 20 kwie 2012, 15:16

Kohelet pisze:Kaanie! Przeczytaj uważnie ten werset z Twojej księgi świętej i głęboko się nad nim zastanów:

"Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

Co masz do Kaana?

robi to co jest napisane?
.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 20 kwie 2012, 15:31

Jak to, ciągłe obelgi pod moim adresem i wyzywanie od demonów mnie oraz mojego Boga, to jest OK?! Nie rozumiem. Ja nikogo tu nie obrażałem a jedynie wyrażałem swoje poglądy! Jeżeli moję poglądy przedstawione kulturalnie, ktoś uważa niesłusznie, że są wobec niego obraźliwe, to już nie mój problem ale tej osoby. Nie rozumiem też ostrzeżenia pod moim adresem. Ja obrażany i lozy otrzymuję ostrzeżenie a osoba, ktora się tego dopuszcza wobec mnie jest OK?! Tak?! Coś tu chyba nie gra?


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 20 kwie 2012, 19:23

Kohelet pisze:Jak to, ciągłe obelgi pod moim adresem i wyzywanie od demonów mnie oraz mojego Boga, to jest OK?! Nie rozumiem. Ja nikogo tu nie obrażałem a jedynie wyrażałem swoje poglądy! Jeżeli moję poglądy przedstawione kulturalnie, ktoś uważa niesłusznie, że są wobec niego obraźliwe, to już nie mój problem ale tej osoby. Nie rozumiem też ostrzeżenia pod moim adresem. Ja obrażany i lozy otrzymuję ostrzeżenie a osoba, ktora się tego dopuszcza wobec mnie jest OK?! Tak?! Coś tu chyba nie gra?
dostałeś za łamanie regulaminu
Jest tu podany

natomiast argunetacja twoja jest kiepska


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 20 kwie 2012, 20:01

Kohelet pisze:Kaanie! Przeczytaj uważnie ten werset z Twojej księgi świętej i głęboko się nad nim zastanów:
"Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
Zastanawiam się często i dowiedziałem się z czytania listu Piotra, że ten fragment dotyczy zachowania wobec tych co spotwarzają nas, a nie Pana Jezusa i dotyczy to codziennego postępowania. Ale poczytaj jak nalezy reagować na tych co głupoty wygadują i wykręcają Ewangelię:

Tyt 1:10 Wielu bowiem jest niekarnych, pustych gadułów, zwodzicieli, zwłaszcza pośród tych, którzy są obrzezani;
11 Tym trzeba zatkać usta, gdyż oni to całe domy wywracają, nauczając dla niegodziwego zysku, czego nie należy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 20 kwie 2012, 20:20

No dobra "zgadza się, to ja wyzywalem tu na tym forum chrześcijan i Jezusa od demonów i diabła a nie oni mnie", prawda?! :)
A może byśmy tak powrócili do tematu tego wątku, czy zwierzęta mają ducha i duszę?!


Pozdrówka


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 24 kwie 2012, 09:37

Kohelet pisze:W Biblii tak Starego jak i Nowego Testamentu zwierzęta na równi z człowiekiem są nazwane wielokrotnie duszami.



dusza i oddech są określane tym samym słowem

Kohelet pisze:Czy jest tak dlatego z samego jedynie podobieństwa fizycznego i psychicznego zwierząt i ludzi, czy też jest to jakaś intuicyjna nieświadoma reinkarnacyjna zaszłość Biblii


nie ma jej

reinkarnacja w świetle Biblii jest koncepcją nieprawdziwą:
18. Powiedziałem sobie: Ze względu na synów ludzkich tak się dzieje. Bóg chce ich bowiem doświadczyć, żeby wiedzieli, że sami przez się są tylko zwierzętami.
19. Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt, bo wszystko jest marnością.
20. Wszystko idzie na jedno miejsce: powstało wszystko z prochu i wszystko do prochu znów wraca.
21. Któż pozna, czy siła życiowa synów ludzkich idzie w górę, a siła życiowa zwierząt zstępuje w dół, do ziemi?

(Koh 3:19-20)


Kohelet pisze:Oprócz o zwierzętach jest też powiedziane że mają ducha [hebr. ruach; gr. pneuma] - Genesis 6:17; 7:15; Psalm 104:29; Kazn. 3:19,21.
Czy tutaj w odniesieniu do zwierząt określenie "duch" [hebr. ruach; gr. pneuma] to tylko ożywcze tchnienie a nie coś więcej?
Tak czy inaczej Biblia w pewnym sensie wygadała się i puściła nieświadomie farbę, nie odróżniając w niektórych miejsach duszy i ducha zwierząt od ducha i duszy czlowieka.
Myślę, że wskazuje to na reinkarnacyjne i wedyjskie korzenie Biblii, z Indii i Persji poprzez Mezopotamię... !



Biblia to nie jest tekst prawniczy albo techniczny, w którym każde słowo zawsze jest używane w tym samym znaczeniu - nie traktuj jej w ten sposób.

Cokolwiek nie mają zwierzeta, to żadnej wzmianki o wędrówce tego czegoś w Biblii nie ma.


to co czytasz powyżej, to MOJE ZDANIE - chyba że wyraźnie zaznaczę, że to cytat :)

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości