Dzień śmierci Jezusa

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 gru 2011, 09:24

Tomasz_S pisze:Tim 6:20 NIV
Tim 6:20 NIV pisze:Timothy, guard what has been entrusted to your care. Turn away from godless chatter and the opposing ideas of what is falsely called knowledge, 21 which some have professed and in so doing have departed from the faith.
Czym są owe "opposing ideas" :?:
Wyjmujesz pojedyncze słowa z kontekstu, czym są te przeciwstawne poglądy fałszywie zwane wiedzą :?:
Odpowiedz krótko i na temat, no chyba, że to też złe tłumaczenie

Daj spokój Lash, to Marcjan stworzył 1wszy kanon NT
PAWEŁ PODSUMOWUJE LIST
podałem ci -
Paweł podaje
(1:3) Jak prosiłem cię, byś pozostał w Efezie, kiedy wybierałem się do Macedonii, [tak proszę teraz], abyś nakazał niektórym zaprzestać głoszenia niewłaściwej nauki, - odnosiłoby to sie do ψευδώνυμος
w 6:20
- dalej mówi
(6) Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. - odnosiłoby to sie do κενοφωνία w 6,20


Paweł na wstepie ukazuje PROBLEM który potem podsumowuje

W środku wymienia herezje nie jedną i nie dwie. oraz ukazuje "thesis" τίθημι w kościele.
Przecież to conapisałem JEDNOZNACZNIE odpowada twoim wymaganiom.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości