Rozmowa z Nikodemem

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
rykiw
Posty: 480
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: What matters

Postautor: rykiw » 21 lis 2011, 03:29

Tomasz_S pisze:Uniżyć się, nie znaczy być głupcem.


A gdzie ja mówiłem że takie jest znaczenie uniżania się?
Mam nadzieję rykiw, że zaczynasz kumać różnicę między tłumaczeniem z aramejskiego na grecki i z greckiego na polski.
Mały przykład : angielskie słowo castle przetłumaczysz na polski zamek, ale zamek po polsku może też być do drzwi (a w angielskim tej dwuznaczności nie ma)



Kotku, a gdzie ja daję dowody braku zrozumienia tej oczywistej oczywistości, no pokaż gdzie?


Jeżeli jasnej i pewnej racji przeciwstawia ktoś jakoby powagę Pisma, to nie wie, co robi, i przeciwstawia prawdzie nie myśl Pisma, do której nie mógl dotrzeć, ale raczej swoją własną-Augustyn

http://www.jegologos.weebly.com/

Those who make a sharp demarcation between humanity and divinity, do not understand the nature of humanity which is of such a character that God can communicate to it divinity, not indeed by a degradation of divinity but by an exaltation of humanity - Michael Servetus
rykiw
Posty: 480
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: What matters

Postautor: rykiw » 21 lis 2011, 10:59

Tomasz_S pisze:
rykiw pisze:Kotku, a gdzie ja daję dowody braku zrozumienia tej oczywistej oczywistości, no pokaż gdzie?
Słonko Ty moje, pewnie wiesz, że istnieją różne tłumaczenia Biblii na Polski : Biblia gdańska, warszawska, Tysiąclatka.
Do której sięgasz, by podać jakiś cytat :?: I dlaczego :?: Wszystko jedno :?:
A może są jakieś różnice między tłumaczeniami oczywista Ty moja oczywistości :?:



Wiem kotku, jest jeszcze tzw przekład interlinearny, ten też powsiadam, ale co najważniejsze to to że gdy byłem dzieckiem i wzrastałem w wierze, Słowo Boże było moim duchowym pokarmem i dopiero gdy urosłem to zauważyłem, że faktycznie pomidorowa mi bardziej smakuje niż prosta warszawska. W ogóle, w miarę szybko zorientowałem się że niektóre przyprawy ubogacają inne wręcz zabijają właściwy smak pożywionka.
Weźmy np klasyczny przykład listu do Rzymian z BG:
Romans 3:22 Sprawiedliwość, mówię, Boża przez wiarę Jezusa Chrystusa ku wszystkim i na wszystkie wierzące; boć różności nie masz.
i
z warszawianki: Romans 3:22 I to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy,

Jak widzisz (mam nadzieję że widzisz) jednym tekstem można się prawdziwie delektować, drugi kością w gardle staje.

Ale żeby to wiedzieć żadne nauki świata nie pomogą, trzeba się za to pozwolić Duchowi prowadzić.

Czuję kotku że się polubimy.

Czytaj Biblię, w zaufaniu ci powiem, najlepiej „na kolanach”.


Jeżeli jasnej i pewnej racji przeciwstawia ktoś jakoby powagę Pisma, to nie wie, co robi, i przeciwstawia prawdzie nie myśl Pisma, do której nie mógl dotrzeć, ale raczej swoją własną-Augustyn



http://www.jegologos.weebly.com/



Those who make a sharp demarcation between humanity and divinity, do not understand the nature of humanity which is of such a character that God can communicate to it divinity, not indeed by a degradation of divinity but by an exaltation of humanity - Michael Servetus
rykiw
Posty: 480
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rykiw » 21 lis 2011, 23:43

Tomasz_S pisze:
(Tysiąclatka) 1J 5:7-8 pisze:Trzej bowiem dają świadectwo: (8) Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą.

(Biblia gdańska) 1J 5:7-8 pisze:Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są. (8) A trzej są, którzy świadczą na ziemi: Duch i woda, i krew, a ci trzej ku jednemu są.
Widzisz małą różnicę :?:
Ale to nie wszystko, bo 1J 5:7-8 brak w starszych greckich manuskryptach i co Ty Słonko na to :?:
Wiem kotku, jest jeszcze tzw przekład interlinearny
Eeee, co to jest ? I w końcu jakim przekładem się posługujesz i dlaczego właśnie ten :?:



Ja Kotku jestem rozkochany w Słowie Bożym (a nie w jakimś przekładzie Biblii), jest ono jak najwyborniejszy miód, jak oliwa spływająca po brodzie Aarona.
Czytam Biblię Gdańską, tylko dlatego że mnie urzeka jej szata graficzna, lecz określony przekład Biblijny nie jest dla mnie dowodem na nieomylność przekładu (czy o czymś takim w ogóle można mówić?), zwyczajnie Kotku, jeden lubi ogórki ... a drugiemu psota w głowie.

Co się tyczy 1J 5:7-8, to osobiście uważam, że treść tam zawarta znajduje swoje głębokie uzasadnienie w duchowym przesłaniu całego Pisma i mimo powszechnie akceptowanego argumentu o katolickiej manipulacji zmierzającej jakoby do potwierdzenia nauki o trójcy, uważam że tekst jest absolutnie natchniony, prawdziwy i w rzeczy samej przeczy teorii trójcy.

A Ty Kotku, czytasz Biblię?
Rozumiesz co czytasz?


Jeżeli jasnej i pewnej racji przeciwstawia ktoś jakoby powagę Pisma, to nie wie, co robi, i przeciwstawia prawdzie nie myśl Pisma, do której nie mógl dotrzeć, ale raczej swoją własną-Augustyn



http://www.jegologos.weebly.com/



Those who make a sharp demarcation between humanity and divinity, do not understand the nature of humanity which is of such a character that God can communicate to it divinity, not indeed by a degradation of divinity but by an exaltation of humanity - Michael Servetus
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 22 lis 2011, 02:54

rykiw pisze:Ja Kotku jestem rozkochany w Słowie Bożym

szkoda, że jesteś rozkochany w liście, a nie w jego nadawcy :-?

po za tym o takich jak ty Jezus powiedział:

"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40


rykiw
Posty: 480
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rykiw » 22 lis 2011, 07:51

Tomasz_S pisze:Problem w tym, że 1J 5:7-8 nie jest na bank treścią listu apostoła, to zwykłe fałszerstwo-dopisek (Erazm)
Ja Kotku jestem rozkochany w Słowie Bożym (a nie w jakimś przekładzie Biblii)
Jak ja coś dopiszę to też będzie słowem bożym :?:



Dopisz Kotku, jak zobaczę co dopisałeś to ci powiem czy to słowo boże.


Jeżeli jasnej i pewnej racji przeciwstawia ktoś jakoby powagę Pisma, to nie wie, co robi, i przeciwstawia prawdzie nie myśl Pisma, do której nie mógl dotrzeć, ale raczej swoją własną-Augustyn



http://www.jegologos.weebly.com/



Those who make a sharp demarcation between humanity and divinity, do not understand the nature of humanity which is of such a character that God can communicate to it divinity, not indeed by a degradation of divinity but by an exaltation of humanity - Michael Servetus
rykiw
Posty: 480
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rykiw » 22 lis 2011, 23:42

Tomasz_S pisze:rykiw napisał/a:
Dopisz Kotku, jak zobaczę co dopisałeś to ci powiem czy to słowo boże.
Kolejny papież i to dopuszczający do siebie myśl, że słowo boże mogą tworzyć niewierzący.



Nie wykręcaj Kocia.
Skoro się upierałeś że chcsz napisać to powiedziałem napisz, a ja ocenię.
Nie mam raczej nadziei na to że Twoją twórczość można będzie umieścić w kategorii bożych słów.


Dotychczas mi się wydawało, ze już od kilkunastu wieków wiadomo wierzącym co jest treścią NT a tu się dowiadujemy, że nie wszyscy ten pogląd podzielają.
O mnie się nie martw, nic tam nie dopiszę, a już dotychczas wiele dopisano.


Popełniasz Kotku błąd ekwiwokacji, „Słowo Boże” popularna nazwa Biblii i słowa boże – słowa wypowiadane z natchnienia Ducha świętego, to dwie różne rzeczy, a to że Biblie jest księgą zamkniętą wcale nie oznacza że ktoś Bogu zamknął usta.
Kapisz?

Autorstwo około połowy listów Pawła jest kwestionowane (najbardziej listy pasterskie, czy list do hebrajczyków)



Jakieś rewelacje tu przedstawiasz Kotku, pierwsze słyszę że Paweł był autorem listu do Hebrajczyków, są takie teorie, ale w mojej Biblii ten list nie jest nazwany listem Pawła.
No ale dobrze jest trochę zmącić wodę od czasu do czasu, a nóż się jakaś ślepa rybka da w ręce złapać.

Tłumaczę ci bezskutecznie, że 1J 5:7-8 jest fałszerstwem, krótko mówiąc tego apostoł Jan nie napisał, ktoś wkleił ten fragment w list nieswojego autorstwa

Kotku, a ja Tobie tłumaczę, że prawdziwość słów bożych nie wynika z faktu że napisał je Jan, Łukasz, Kazik czy Franek, lecz wynika ona z faktu prawdziwości samych słów, treści którą one przekazują. Dlatego też słowem bożym może być zarówno to co powiedział Jan, Łukasz, Kazik czy Franek, a nie tylko to co powiedział Jan, Łukasz, Kazik czy Franek.

Eej, nie wierzę, nie rozumiesz?


Jeżeli jasnej i pewnej racji przeciwstawia ktoś jakoby powagę Pisma, to nie wie, co robi, i przeciwstawia prawdzie nie myśl Pisma, do której nie mógl dotrzeć, ale raczej swoją własną-Augustyn



http://www.jegologos.weebly.com/



Those who make a sharp demarcation between humanity and divinity, do not understand the nature of humanity which is of such a character that God can communicate to it divinity, not indeed by a degradation of divinity but by an exaltation of humanity - Michael Servetus
rykiw
Posty: 480
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rykiw » 23 lis 2011, 04:01

Tomasz_S pisze:
rykiw pisze:.... Dlatego też słowem bożym może być zarówno to co powiedział Jan, Łukasz, Kazik czy Franek, a nie tylko to co powiedział Jan, Łukasz, Kazik czy Franek ...
Skoro autorstwo dokumentów nie ma znaczenia, to co ma :?: Wygląda na to, że "słowo boże" to "widzi mi się" rykiwa, pytanie jest wtedy jednak takie czemu to właśnie "widzi mi się" rykiwa jest prawdą a nie co innego :?:
Nic dziwnego, że rykiw nie jest w stanie podać linku do prawidłowej wersji NT, bo chyba sam decyduje co tam powinno się znajdować o przeczytaniu



Kotku, już ci mówiłem, czytam Biblię Gdańską.

Rozważ Skarbie te słowa:

1 Samuel 3:19: I rósł Samuel, a Pan był z nim, i nie dopuścił upaść żadnemu ze wszystkich słów jego na ziemię.

1 Kings 17:24: I rzekła niewiasta do Elijasza: Terazem poznała, iżeś jest mąż Boży, a słowo Pańskie w uściech twoich jest prawda.


Jeżeli jasnej i pewnej racji przeciwstawia ktoś jakoby powagę Pisma, to nie wie, co robi, i przeciwstawia prawdzie nie myśl Pisma, do której nie mógl dotrzeć, ale raczej swoją własną-Augustyn



http://www.jegologos.weebly.com/



Those who make a sharp demarcation between humanity and divinity, do not understand the nature of humanity which is of such a character that God can communicate to it divinity, not indeed by a degradation of divinity but by an exaltation of humanity - Michael Servetus
rykiw
Posty: 480
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rykiw » 24 lis 2011, 08:13

Tomasz_S pisze:
rykiw pisze:Kotku, już ci mówiłem, czytam Biblię Gdańską.
To bardzo ładnie, domyślam się, że rzuciłeś monetą, "orzeł" Tysiąclatka, "reszka" Biblia Gdańska i wypadła reszka



Kotku, gdy ja stwierdzam że czytam Biblę Gdańską, nie musisz się niczego domyślać, możesz tylko przyjąć to co ja powiedziałem, albo zarzucić mi kłamstwo.

Nie wierzę że chcesz mnie nazwać kłamcą, chcesz zniszczyć naszą przyjaźń?

Kotku?


Jeżeli jasnej i pewnej racji przeciwstawia ktoś jakoby powagę Pisma, to nie wie, co robi, i przeciwstawia prawdzie nie myśl Pisma, do której nie mógl dotrzeć, ale raczej swoją własną-Augustyn



http://www.jegologos.weebly.com/



Those who make a sharp demarcation between humanity and divinity, do not understand the nature of humanity which is of such a character that God can communicate to it divinity, not indeed by a degradation of divinity but by an exaltation of humanity - Michael Servetus

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości