Joh 20:28: Panie mój, i Boże mój!

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
viko
Posty: 504
Rejestracja: 29 maja 2011, 14:50
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: viko » 23 paź 2011, 15:22

rykiw pisze:Wyssane z palca chciejstwo.
A niby kto taką naukę za czasów Tomasza głosił?

Nikt tu nie narzuca nauki o trojcy tyko o Bogu i Panu. W zasadzie twoją logiką można by uzasadnić wszystko, a tu tekst jest jednoznaczny więc daj sobie spokój. Niedługo ktoś tu zaproponuje iż Jahwe nie jest Bogiem prawdziwym gdyż w wielu fragmentach nie postawiono mu rodzajnika. :-x


"αγαπησεις τον πλησιον σου ως σεαυτον" Gal 5,14
rykiw
Posty: 480
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rykiw » 23 paź 2011, 22:49

ann_in_grace pisze:
rykiw pisze: usiłują tylko prowokować, ale bezskutecznie.


Nie masz odpowiedzi. Uciekasz w zaprzeczenie bez argumentow. A wypadaloby odpowiedziec na moje pytanie i skomentowac wazny tekst na temat "monogenes". Tylko ze wowczas runelyby twoje mrzonki rodem z Brooklynu lub innego zakamarka herezji.


ann_in_grace pisze:Śmieszny heretyk


Unikam rozmów z niezróważonymi emocjonalnie paniami.


rykiw
Posty: 480
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rykiw » 23 paź 2011, 23:00

viko pisze:
rykiw pisze:Wyssane z palca chciejstwo.
A niby kto taką naukę za czasów Tomasza głosił?

Nikt tu nie narzuca nauki o trojcy tyko o Bogu i Panu. W zasadzie twoją logiką można by uzasadnić wszystko, a tu tekst jest jednoznaczny więc daj sobie spokój. Niedługo ktoś tu zaproponuje iż Jahwe nie jest Bogiem prawdziwym gdyż w wielu fragmentach nie postawiono mu rodzajnika. :-x


Cierpki ten Twój komentarz i w dodatku tylko na gdybologi oparty, a mój komentarz w dyskusji z Lash'em padł w odpowiedzi na argument o nauce o wierze w „wiarę w CHRYSTSUSA Pana i Chrystusa BOGA.” a nie w odniesieniu do nauki o trójcy, (patrz „Jan ewidentnie ukazuje tu Tomasza który wyznaje wiarę w CHRYSTSUSA Pana i Chrystusa BOGA.”), zatem jeśli tylko tyle masz w temacie do powiedzenia to „daj sobie spokój.”

A propos, czy w twojej stopce są słowa których ja jestem autorem????
Też muszę sobie coś napisać.


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Joh 20:28: Panie mój, i Boże mój!

Postautor: agnieszkas » 24 paź 2011, 03:27

rykiw pisze:Joh 20:24 A Tomasz, jeden ze dwunastu, którego zowią Dydymus, nie był z nimi, gdy był przyszedł Jezus.
Joh 20:25 I rzekli mu drudzy uczniowie: Widzieliśmy Pana. Ale im on rzekł: Jeźli nie ujrzę w ręku jego znaków gwoździ, a nie włożę palca mego w znaki gwoździ, a nie włożę ręki mojej w bok jego, nie uwierzę.
Joh 20:26 A po ośmiu dniach byli zasię uczniowie jego w domu, i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy były drzwi zamknięte, a stanął w pośrodku nich, i rzekł: Pokój wam!
Joh 20:27 Potem rzekł Tomaszowi: Włóż sam palec twój, a oglądaj ręce moje i ściągnij rękę twoję, i włóż ją w bok mój, a nie bądź niewiernym, ale wiernym.
Joh 20:28 Tedy odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Panie mój, i Boże mój!
Joh 20:29 Rzekł mu Jezus: Żeś mię ujrzał, Tomaszu, uwierzyłeś; błogosławieni którzy nie widzieli, a uwierzyli.


Co tak naprawdę powiedział Tomasz i dlaczego.

Pismo nie pozostawia wiele miejsca na spekulacje w sprawie dlaczego Tomasz wypowiedział te znamienne słowa zapisane w Joh 20:28 “Tedy odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Panie mój, i Boże mój! “


Izajasza 40:28 - Czy nie wiesz? Czy nie słyszałeś? Bogiem wiecznym jest Pan, Stwórcą
krańców ziemi.
On się nie męczy i nie ustaje, niezgłębiona jest jego mądrość


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
rykiw
Posty: 480
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Joh 20:28: Panie mój, i Boże mój!

Postautor: rykiw » 24 paź 2011, 04:22

agnieszkas pisze:
rykiw pisze:Joh 20:24 A Tomasz, jeden ze dwunastu, którego zowią Dydymus, nie był z nimi, gdy był przyszedł Jezus.
Joh 20:25 I rzekli mu drudzy uczniowie: Widzieliśmy Pana. Ale im on rzekł: Jeźli nie ujrzę w ręku jego znaków gwoździ, a nie włożę palca mego w znaki gwoździ, a nie włożę ręki mojej w bok jego, nie uwierzę.
Joh 20:26 A po ośmiu dniach byli zasię uczniowie jego w domu, i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy były drzwi zamknięte, a stanął w pośrodku nich, i rzekł: Pokój wam!
Joh 20:27 Potem rzekł Tomaszowi: Włóż sam palec twój, a oglądaj ręce moje i ściągnij rękę twoję, i włóż ją w bok mój, a nie bądź niewiernym, ale wiernym.
Joh 20:28 Tedy odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Panie mój, i Boże mój!
Joh 20:29 Rzekł mu Jezus: Żeś mię ujrzał, Tomaszu, uwierzyłeś; błogosławieni którzy nie widzieli, a uwierzyli.


Co tak naprawdę powiedział Tomasz i dlaczego.

Pismo nie pozostawia wiele miejsca na spekulacje w sprawie dlaczego Tomasz wypowiedział te znamienne słowa zapisane w Joh 20:28 “Tedy odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Panie mój, i Boże mój! “


Izajasza 40:28 - Czy nie wiesz? Czy nie słyszałeś? Bogiem wiecznym jest Pan, Stwórcą
krańców ziemi.
On się nie męczy i nie ustaje, niezgłębiona jest jego mądrość



Agnieszkas, nie bądź dzieckiem w zrozumieniu, bądź dzieckiem w złości, gniewie, oskarżaniu … itp.(1Co 14:20 )
Mat 22:44 „Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjacioły twoje podnóżkiem nóg twoich.”
Czy Pan który mówi i Pan do którego mówi to jedna osoba, jeden i ten sam Pan?


Jeżeli jasnej i pewnej racji przeciwstawia ktoś jakoby powagę Pisma, to nie wie, co robi, i przeciwstawia prawdzie nie myśl Pisma, do której nie mógl dotrzeć, ale raczej swoją własną-Augustyn

http://www.jegologos.weebly.com/

Those who make a sharp demarcation between humanity and divinity, do not understand the nature of humanity which is of such a character that God can communicate to it divinity, not indeed by a degradation of divinity but by an exaltation of humanity - Michael Servetus
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 24 paź 2011, 04:37

rykiw pisze:Mat 22:44 „Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjacioły twoje podnóżkiem nóg twoich.”
Czy Pan który mówi i Pan do którego mówi to jedna osoba
nie!, to sa dwie Osoby
, jeden i ten sam Pan?
Tak ! jeden Bog JHWH - „Ja i Ojciec jedno jesteśmy”. Jana 10:30


i znowu;

"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo."

p.s. dalej nie bede cytowac, bo juz dwa razy cytowalam.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 24 paź 2011, 05:13

„Aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu.
Kto nie oddaje czci Synowi nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał” J 5:23


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
rykiw
Posty: 480
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rykiw » 24 paź 2011, 05:46

agnieszkas pisze:„Aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu.
Kto nie oddaje czci Synowi nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał” J 5:23


I czy sugerujesz że ja nie oddaję?

Nieładnie.


Jeżeli jasnej i pewnej racji przeciwstawia ktoś jakoby powagę Pisma, to nie wie, co robi, i przeciwstawia prawdzie nie myśl Pisma, do której nie mógl dotrzeć, ale raczej swoją własną-Augustyn



http://www.jegologos.weebly.com/



Those who make a sharp demarcation between humanity and divinity, do not understand the nature of humanity which is of such a character that God can communicate to it divinity, not indeed by a degradation of divinity but by an exaltation of humanity - Michael Servetus
rykiw
Posty: 480
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rykiw » 24 paź 2011, 05:54

agnieszkas pisze:
rykiw pisze:Mat 22:44 „Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjacioły twoje podnóżkiem nóg twoich.”
Czy Pan który mówi i Pan do którego mówi to jedna osoba
nie!, to sa dwie Osoby
, jeden i ten sam Pan?
Tak ! jeden Bog JHWH - „Ja i Ojciec jedno jesteśmy”. Jana 10:30


i znowu;

"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo."

p.s. dalej nie bede cytowac, bo juz dwa razy cytowalam.


Przeoczyłem ten post;

Przeczytaj więc ten Psalm w oryginale:


Psa 110:1 A PsalmH4210 of David.H1732 The LORDH3068 saidH5002 unto my Lord,H113 SitH3427 thou at my right hand,H3225 untilH5704 I makeH7896 thine enemiesH341 thy footstool.H1916 H7272

I co teraz?

I nie cytuj, już mówiełem że cytowanie Pisma nie jest dowodem na to że ono oznacza to co Ty z niego zrozumiałaś - poczytaj w mojej stpce.
Zatem lepsze jest jedno zdanie komentarza niż dziecięć wersetów zacytowanych.


Jeżeli jasnej i pewnej racji przeciwstawia ktoś jakoby powagę Pisma, to nie wie, co robi, i przeciwstawia prawdzie nie myśl Pisma, do której nie mógl dotrzeć, ale raczej swoją własną-Augustyn



http://www.jegologos.weebly.com/



Those who make a sharp demarcation between humanity and divinity, do not understand the nature of humanity which is of such a character that God can communicate to it divinity, not indeed by a degradation of divinity but by an exaltation of humanity - Michael Servetus
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 24 paź 2011, 06:25

rykiw pisze:
agnieszkas pisze:„Aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu.
Kto nie oddaje czci Synowi nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał” J 5:23


I czy sugerujesz że ja nie oddaję?

Nieładnie.
ja nic nie sugeruje, dlatego tez pisze malo komantarzy, gdyz "Slowo Boze jest skuteczne ". Skoro tak to odebrales to sie moze warto zastanowic !?

p.s. Zgadzam sie z Twoim cytatem, ktory viko wpisal sobie w stopce, ja naleze do tych chrzescijan co cytuja, bo chca pokazac co sami w tym rozumieja, tylko nie komentuje tego, bo "Slowo Boze jest skuteczne" i Tobie moze co innego pokazac.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
rykiw
Posty: 480
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rykiw » 24 paź 2011, 06:29

agnieszkas pisze:
rykiw pisze:
agnieszkas pisze:„Aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu.
Kto nie oddaje czci Synowi nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał” J 5:23


I czy sugerujesz że ja nie oddaję?

Nieładnie.
ja nic nie sugeruje, dlatego tez pisze malo komantarzy, gdyz "Slowo Boze jest skuteczne ". Skoro tak to odebrales to sie moze warto zastanowic !?

p.s. Zgadzam sie z Twoim cytatem, ktory viko wpisal sobie w stopce, ja naleze do tych chrzescijan co cytuja, bo chca pokazac co sami w tym rozumieja, tylko nie komentuje tego, bo "Slowo Boze jest skuteczne" i Tobie moze co innego pokazac.


Ok, mimo wszystko cię lubie.


Jeżeli jasnej i pewnej racji przeciwstawia ktoś jakoby powagę Pisma, to nie wie, co robi, i przeciwstawia prawdzie nie myśl Pisma, do której nie mógl dotrzeć, ale raczej swoją własną-Augustyn



http://www.jegologos.weebly.com/



Those who make a sharp demarcation between humanity and divinity, do not understand the nature of humanity which is of such a character that God can communicate to it divinity, not indeed by a degradation of divinity but by an exaltation of humanity - Michael Servetus
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 24 paź 2011, 06:30

rykiw pisze:I nie cytuj, już mówiełem
a za kogo Ty sie drogi rykiw uwazasz, ze Ty mi mowisz co mam robic i jak mam robic , hmm ?

"nie cytuj", "nie badz dzieckiem w tym", "badz dzieckiem w tym", "czy Ty potrafisz myslec ?"

Czy Ty sie aby za bardzo nie pysznisz i nie wynosisz, pomysl prosze


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości