Teoria "młodej Ziemi'

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 15 lis 2011, 10:03

Sierkovitz pisze:Mnie bardziej intryguje po kiego grzyba stworzono supernowe, które już wybuchły...
Dlaczego twierdzisz że stworzone zostały "po wybuchu" ? A poza tym sa piękne i pokazują wielkość i moc Bożą.

SUPERNOWA


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 15 lis 2011, 10:22

awaryjan pisze:I ok, rozumiem. Czyli po prostu stworzył świat tak, że WYGLĄDA jakby miał więcej niż 6000lat? W tym sensie, że pierwsi ludzie mieli wokół siebie drzewa np. z kilkoma tysiącami słoi?

Wisz na czym polega metoda dendrologiczne? Chyba nie bardzo.
Nie ma drzew z 6000 slojow.
najstarsze drzewo ma 4500 lat
Skale buduje sie z wielu dziesiatek a czasem setek przekrojow pni ktore porownuje sie (te same gatunki z soba)

awaryjan pisze:[quote_"Bea"]
Masz kilka tysięcy nie kilkanaście.
np dla Europy to trochę ponad 7 tys lub do 10 na niemieckich dębach


Tam zaraz nie mam kilkunastu tysięcy:
http://www.arts.cornell.edu/dendro/ajatext.html
http://www.treeringsociet...vol35_25-29.pdf
Ale to akurat szczegóły są, nie bawmy się w aptekarstwo. I tak jest więcej, niż wynika z biblijnej chronologii. [/quote]

Ależ pobawmy sie w aptekarstwo
"The European oak and pine chronology, a composite of work done in Germany and Northern Ireland, is now over 11,000 years long" - autor zaokrąglił w góre i tyle


Sierkovitz
Posty: 107
Rejestracja: 07 lis 2011, 22:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sierkovitz » 15 lis 2011, 10:24

Jeżeli supernowa odległa od nas 4 000 000 000 lat świetlnych zaczyna być widoczna teraz, znaczy, że 6000 lat temu była już"wybuchnięta", nieprawdaż?


awaryjan
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2011, 08:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: awaryjan » 15 lis 2011, 10:37

Bea pisze:Ależ pobawmy sie w aptekarstwo
"The European oak and pine chronology, a composite of work done in Germany and Northern Ireland, is now over 11,000 years long" - autor zaokrąglił w góre i tyle

Przepraszam, złego PDF-a wkleiłem poprzednio (a edycja tylko 15 minut), powinno być:
http://www.wsl.ch/staff/felix.kaiser/PD ... C04%20.pdf
Tam masz 12460. Najstarsze drzewo ma ~4500 lat - ok. Tworzymy zakładki - wychodzi powyżej 12000.

Pytania:

powtórka z poprzedniego posta: "Czy Ziemia WYGLĄDAŁA po kreacji tak, jakby miała więcej niż 6000 lat? W tym sensie, że pierwsi ludzie mieli wokół siebie drzewa np. z kilkoma tysiącami słoi?" to mogę założyć, że takie drzewa dorosłe - które stworzył Bóg mogły mieć tyle i więcej.

jaaki Ty masz stosunek do tej metody: jest wiarygodna? Tak czy nie.


Sorry przez pomyłke narobiłam bałaganu :oops: Bea
Ostatnio zmieniony 15 lis 2011, 11:22 przez awaryjan, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 15 lis 2011, 11:24

Bea pisze:Ależ pobawmy sie w aptekarstwo
"The European oak and pine chronology, a composite of work done in Germany and Northern Ireland, is now over 11,000 years long" - autor zaokrąglił w góre i tyle

Przepraszam, złego PDF-a wkleiłem poprzednio (a edycja tylko 15 minut), powinno być:
http://www.wsl.ch/staff/felix.kaiser/PD ... C04%20.pdf
Tam masz 12460. Najstarsze drzewo ma ~4500 lat - ok. Tworzymy zakładki - wychodzi powyżej 12000.


Na stronie Uniwersytetu tego nie ma.
Poza tym twoim linkiem ten dokument nie istnieje.
Nie znalazłam innych informacji przesuniętych poza podane przez ze mnie linii czasowych.

powtórka z poprzedniego posta: "Czy Ziemia WYGLĄDAŁA po kreacji tak, jakby miała więcej niż 6000 lat? W tym sensie, że pierwsi ludzie mieli wokół siebie drzewa np. z kilkoma tysiącami słoi?"


Powtórka z poprzednich odpowiedzi:
Nie ma drzew z 6000 słojów.
najstarsze drzewo ma 4500 lat
Skale buduje się z wielu dziesiątek a czasem setek przekrojów pni które porównuje się (te same gatunki z sobą) .
Bóg stworzył świat gotowy do zamieszkania nie stworzył szyszek i żołędzi które dopiero sadził i podlewał.

Skoro świat istnieje kilka tysięcy lat a znane nam obecnie najstarsze drzewo ma 4500 lat to mogę założyć, że takie drzewa dorosłe - które stworzył Bóg mogły mieć tyle i więcej.

jaki Ty masz stosunek do tej metody: jest wiarygodna? Tak czy nie.

O tym też kilkakrotnie pisałam.
Dendrochronologie oraz połączenie skalibrowanego C14 i dendrochronologii traktuje jako najwiarygodniejsze datowanie z tego czym obecnie dysponujemy (oczywiście poza stratygrafia w archeologii, porównawczą).


Sierkovitz
Posty: 107
Rejestracja: 07 lis 2011, 22:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sierkovitz » 15 lis 2011, 11:39

Na stronie Uniwersytetu tego nie ma.
Poza tym twoim linkiem ten dokument nie istnieje.


Istnieje jak najbardziej na stronach pisma Radiocarbon...
http://www.radiocarbon.org/IntCal04_TOC.pdf


awaryjan
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2011, 08:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: awaryjan » 15 lis 2011, 11:46

Bea pisze:
Bea pisze:Ależ pobawmy sie w aptekarstwo
"The European oak and pine chronology, a composite of work done in Germany and Northern Ireland, is now over 11,000 years long" - autor zaokrąglił w góre i tyle

Przepraszam, złego PDF-a wkleiłem poprzednio (a edycja tylko 15 minut), powinno być:
http://www.wsl.ch/staff/felix.kaiser/PD ... C04%20.pdf
Tam masz 12460. Najstarsze drzewo ma ~4500 lat - ok. Tworzymy zakładki - wychodzi powyżej 12000.

Na stronie Uniwersytetu tego nie ma.

Mhm:
https://journals.uair.arizona.edu/index ... /4172/3597
Bea pisze:Poza tym twoim linkiem ten dokument nie istnieje.

Jak nadal nie ma, to mogę podesłać na priv.
Bea pisze:Nie znalazłam innych informacji przesuniętych poza podane przez ze mnie linii czasowych.

Mi zajęło to jedno wstukanie w google.

Bea pisze:Skoro świat istnieje kilka tysięcy lat a znane nam obecnie najstarsze drzewo ma 4500 lat to mogę założyć, że takie drzewa dorosłe - które stworzył Bóg mogły mieć tyle i więcej.

Pokrętnie.

Widzę, że oprócz narobienia bałaganu z moim poprzednim poście skasowałaś też kluczowe pytanie, które postaram się tu z pamięci odtworzyć:
"Jakie sensowne wnioski można wysnuć z faktu, że najpewniej naukowcy wiedzą co robią, metody statystyczne działają i rozkład słoi - ni mnie ni więcej - tylko wskazuje, że drzewka żyły sobie przynajmniej na przestrzeni ostatnich 12460 lat w ciągłej, możliwej do odtworzenia sekwencji?"

Innymi słowy - skąd są te drzewa, które - dzięki dendrochronologii - pozwalają nam wyjść poza wspomniane przez Ciebie 4500 lat? Jak to możliwe, że zaraz po stworzeniu Ziemi mamy już tu i ówdzie rzucone drzewa, które - gdyby zastosować znane dziś metody dendrochronologiczne - wykazałyby, iż już w 8 dniu po jej stworzeniu możemy się cofnąć kolejne ~6000 lat wstecz?

PS I możesz wyjaśnić, czemu ingerujesz w moje posty? Złamałem regulamin? Proszę wskazać gdzie.


Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 15 lis 2011, 12:02

awaryjan pisze:
Bea pisze:
Bea pisze:Ależ pobawmy sie w aptekarstwo
"The European oak and pine chronology, a composite of work done in Germany and Northern Ireland, is now over 11,000 years long" - autor zaokrąglił w góre i tyle

Przepraszam, złego PDF-a wkleiłem poprzednio (a edycja tylko 15 minut), powinno być:
http://www.wsl.ch/staff/felix.kaiser/PD ... C04%20.pdf
Tam masz 12460. Najstarsze drzewo ma ~4500 lat - ok. Tworzymy zakładki - wychodzi powyżej 12000.

Na stronie Uniwersytetu tego nie ma.

Mhm:
https://journals.uair.arizona.edu/index ... /4172/3597
Bea pisze:Poza tym twoim linkiem ten dokument nie istnieje.

Jak nadal nie ma, to mogę podesłać na priv.


Bez złośliwości by się obeszło.
Nie otwierało mi a podawało komunikat o nieistnieniu tej strony.
Teraz mam, dzięki.

Bea pisze:Nie znalazłam innych informacji przesuniętych poza podane przez ze mnie linii czasowych.

Mi zajęło to jedno wstukanie w google.


Nie ma to jak wiedza ekspresowa jedni poświęcają na studiowanie lata a inni maja google ;)

Bea pisze:Skoro świat istnieje kilka tysięcy lat a znane nam obecnie najstarsze drzewo ma 4500 lat to mogę założyć, że takie drzewa dorosłe - które stworzył Bóg mogły mieć tyle i więcej.

Pokrętnie.

Stworzył gotowy rzeczy. Ziemia była zarybiona, zalesiona itp.
Skoro dzisiaj mamy drzewo 4500 letnie to dlaczego wtedy nie.

Widzę, że oprócz narobienia bałaganu z moim poprzednim poście skasowałaś też kluczowe pytanie, które postaram się tu z pamięci odtworzyć:
"Jakie sensowne wnioski można wysnuć z faktu, że najpewniej naukowcy wiedzą co robią, metody statystyczne działają i rozkład słoi - ni mnie ni więcej - tylko wskazuje, że drzewka żyły sobie przynajmniej na przestrzeni ostatnich 12460 lat w ciągłej, możliwej do odtworzenia sekwencji?"


Tyle, że ono jest tylko powtórzeniem poprzedniego bo poza moim zainteresowaniem nowymi liniami wydłużającymi datyowanie nic dla mnie nie zmienia .
Jeszcze muszę znaleźć kto, z czego i kiedy je wydłużył ale nie trudź się goole poradzę sobie.
Wiem gdzie pytać i szukać.

Innymi słowy - skąd są te drzewa, które - dzięki dendrochronologii - pozwalają nam wyjść poza wspomniane przez Ciebie 4500 lat? Jak to możliwe, że zaraz po stworzeniu Ziemi mamy już tu i ówdzie rzucone drzewa, które - gdyby zastosować znane dziś metody dendrochronologiczne - wykazałyby, iż już w 8 dniu po jej stworzeniu możemy się cofnąć kolejne ~6000 lat wstecz?

Odpowiedz wyżej.

PS I możesz wyjaśnić, czemu ingerujesz w moje posty? Złamałem regulamin? Proszę wskazać gdzie.

Przeprosiłam cię, przez pomyłkę edytowałam zamiast cytować.
Niestety nie mogłam cofnąć


Sierkovitz
Posty: 107
Rejestracja: 07 lis 2011, 22:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sierkovitz » 15 lis 2011, 12:13

Stworzył gotowy rzeczy. Ziemia była zarybiona, zalesiona itp.
Skoro dzisiaj mamy drzewo 4500 letnie to dlaczego wtedy nie.


W artykule są wyraźnie opisane drzewa wykorzystane w badaniach. Najstarsze z nich miało 575 lat, średnio miały one ok. 300 lat, nie 4500. Co znaczyłoby również, że świat został stworzony z gnijącymi pniami.


Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 15 lis 2011, 12:30

Sierkovitz pisze:Co znaczyłoby również, że świat został stworzony z gnijącymi pniami.

Gdyby były gnijące to by nie służyły do badań.

Widzisz tu problem a ja nie.
Dla ciebie nie ma problemu deklarować się jako katolik a wierzyć po swojemu a dla mnie to dziwne i poroblematyczne.


awaryjan
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2011, 08:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: awaryjan » 15 lis 2011, 12:52

Bea pisze:Stworzył gotowy rzeczy. Ziemia była zarybiona, zalesiona itp.
Skoro dzisiaj mamy drzewo 4500 letnie to dlaczego wtedy nie.

No racja. Tylko zawsze wtedy się zastanawiam, czemu Bóg taki numer "wykręca" a my dochodzimy nagle do wniosków sprzecznych z Biblią. Bo jeśli zastosujemy Brzytwę Ockhama i mamy do wyboru drzewa stworzone przez Boga w takiej a takiej formie, albo zwyczajnie drzewa urosły, to sama rozumiesz...

Pisałaś też, że metodę dendrochronologiczną + C14 traktujesz jako najbardziej wiarygodne. Czy wiarygodne są tylko do -6000 lat? Potem wiarygodność się urywa? Jak to pogodzić? Jak to wytłumaczyć?

Bea pisze:
PS I możesz wyjaśnić, czemu ingerujesz w moje posty? Złamałem regulamin? Proszę wskazać gdzie.

Przeprosiłam cię, przez pomyłkę edytowałam zamiast cytować.
Niestety nie mogłam cofnąć

Spoko, nie ma problemu.


Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 15 lis 2011, 12:57

awaryjan pisze:Pisałaś też, że metodę dendrochronologiczną + C14 traktujesz jako najbardziej wiarygodne. Czy wiarygodne są tylko do -6000 lat? Potem wiarygodność się urywa? Jak to pogodzić? Jak to wytłumaczyć?


Pisałam skalibrowane C14 plus dendrologia a to nie wychodzi poza daty dendrochronologii ale potwierdza lub czasem koryguje pewne wnioski


Sierkovitz
Posty: 107
Rejestracja: 07 lis 2011, 22:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sierkovitz » 15 lis 2011, 13:10

Nie widziała pani problemu ze światem stworzonym z rosnącymi drzewami. Martwe drzewa w nowostworzonym świecie i to jeszcze tak przemyślnie skonstruowane, żeby układały się w chronologiczną serię - to całkiem inna para kaloszy. Zgodnie z taką koncepcją - tłumaczone jest oczywiście wszystko. Bo skoro od pierwszego dnia istnieją już martwe drzewa, to czemu nie kości dinozaurów, wybuchnięte supernowe itp, itd.

Pozostaje pytanie co z ciągłością tego zapisu dendrochronologicznego i Potopem...


awaryjan
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2011, 08:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: awaryjan » 15 lis 2011, 13:11

Bea pisze:
awaryjan pisze:Pisałaś też, że metodę dendrochronologiczną + C14 traktujesz jako najbardziej wiarygodne. Czy wiarygodne są tylko do -6000 lat? Potem wiarygodność się urywa? Jak to pogodzić? Jak to wytłumaczyć?

Pisałam skalibrowane C14 plus dendrologia a to nie wychodzi poza daty dendrochronologii ale potwierdza lub czasem koryguje pewne wnioski

Dokładniej pisałaś tak:
Bea pisze:Dendrochronologie oraz połączenie skalibrowanego C14 i dendrochronologii traktuje jako najwiarygodniejsze datowanie z tego czym obecnie dysponujemy (oczywiście poza stratygrafia w archeologii, porównawczą).

Tak czy owak, C14 mamy skalibrowane zdecydowanie poza 6000 lat, zgodnie zresztą z dendrochronologią (choćby podany wcześniej dokument). Jak pogodzić zaufanie do tej metody (które w końcu masz) z twierdzeniem, że działa tylko do 6000 lat wstecz?


Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 15 lis 2011, 13:24

Napisałam:

Bea pisze:Pisałam skalibrowane C14 plus dendrologia a to nie wychodzi poza daty dendrochronologii ale potwierdza lub czasem koryguje pewne wnioski


awaryjan pisze:Jak pogodzić zaufanie do tej metody (które w końcu masz) z twierdzeniem, że działa tylko do 6000 lat wstecz?

To ty tak twierdzisz nie ja.


Powiedz jak bardzo ufasz odkryciom i twierdzeniom pani nauki ( którymś na 100%) ?
Ostatnio zmieniony 15 lis 2011, 13:28 przez Bea, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości